מדד או ריביות?

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רכשתי דירה במחיר למשתכן בני ברק ומחתימת החוזה הצמידו את המחיר למדד כך שתוך חודשיים המחיר עלה ב6.000 ש"ח.
הקבלן נותן אפשרות להקדים מראש את כל התשלום או לשלם כל חצי שנה 14 אחוז [הדירה תהיה מוכנה עוד שנתיים וחצי] האם עדיף לי לקחת משכנתא מעכשיו עם גרייס עד הכניסה לדירה או שיש מצב שהמדד יצא פחות מהריביות?
תודה רבה לכל הטורחים לענות.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בדרך כלל. ותכנס לבנק ישראל ותראה כמה שהמדד עלה על פי רוב העליה במדד הבניה הוא יוצר והוא המשפיע בהרבה על המדד הכללי. ככה שכמעט בטוח שעדיף לשלם מראש. זה אם מתחילים משכנתא מיד. אם זה בדרייב זה כבר לא בטוח. יש פה גם הרבה דברים שאי אפשר לחזות.

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בדרך כלל. ותכנס לבנק ישראל ותראה כמה שהמדד עלה על פי רוב העליה במדד הבניה הוא יוצר והוא המשפיע בהרבה על המדד הכללי. ככה שכמעט בטוח שעדיף לשלם מראש. זה אם מתחילים משכנתא מיד. אם זה בדרייב זה כבר לא בטוח. יש פה גם הרבה דברים שאי אפשר לחזות.
אתה יודע להגיד לי כמה בערך ילך על רביות גרייס של שנתיים על משכנתא של 700 אלף. [בדרגת מימון של 60 אחוז]
כך שלפי זה יהיה לי אמת מידה כל שהיא לחשב אחד מול השני. תודה רבה.

ראש על הכתפיים

משתמש פעיל
בערך 1460 שח לחודש
כפול 24 חודשים
יש לקחת בחשבון שאחרי הגרייס ההחזר החודשי גבוע יותר
כיון שהקרן מתחלק בפחות שנים

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
גרייס של 600,000 ש"ח 1,200 ש"ח חודשי

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
למי שמעונין לדעת
המדד משתולל ברמה מטורפת האחרון שפורסם זה עליה של 0.8 ולסיכום תוך 3 חודשים עליה של 1.5:mad::mad::mad:
[מקוה שהבנתי נכון את הנתונים]

abc321

משתמש פעיל
למי שמעונין לדעת
המדד משתולל ברמה מטורפת האחרון שפורסם זה עליה של 0.8 ולסיכום תוך 3 חודשים עליה של 1.5:mad::mad::mad:
[מקוה שהבנתי נכון את הנתונים]
אני חושב שאתה מערבב בין המדד בארה"ב לארץ, בארץ עלה ב 0.3 באפריל ומתחילת שנה ב 1.1 ו12 חודשים אחרונים 0.8

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח להסבר איפה הטעות שלי כי באמת שאין לי מושג בדברים האלו. הקובץ המצורף זה מהלמ"ס.
טבלת מדד.PNG
ס

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח להסבר איפה הטעות שלי כי באמת שאין לי מושג בדברים האלו. הקובץ המצורף זה מהלמ"ס.
זה מדד תשומות הבניה.
והמדד שדובר פה, זה מדד המחירים לצרכן.
וזה שני דברים שונים לחלוטין.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
רימון חייט בספרו משכנתה יעילה כותב שלא.
עיין שם

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
בלי לחשב בדיוק!
אם יש גרייס לכאורה לא שווה.
יתכן שווה לך תשלומים חודשיים ולקחת הלוואה מוזלת (P-0.5 הטבה בהרבה בנקים לנוטלי משכנתאות) וממנה לשלם כל חודש את ההלוואה והמשכנתא עד לקבלת המפתח.
צריך לחשב היטב עם סימולטור ונתונים מדוייקים.
רק מציע נקודה למחשבה.

חיים נ

משתמש רשום
מישהו יודע תכלית, להעריך או לשער כמה יצא המדד ל-2.5 שנים ל-600,000 ש"ח?

A052

משתמש סופר מקצוען
רק ב5 חודשים האחרונים המדד עלה ב1.5 שזה 9000 ש"ח בדוגמא שלכם, אפי' אם רק תכפילו ב4 (שנתיים)ולא ב5 (שנתיים וחצי) הגעתם למדד בלבד של 36000.

י ו

משתמש פעיל
סליחה על הבורות אבל במה זה תלוי עליית המדד בצורה מטורפת שכזו

A052

משתמש סופר מקצוען
במה שמחליט זה שקובע שם למעלה...

נ.ב. המדד שכתבתי זה מדד המחירים לצרכן, מדד תשומות הבניה עלה בתקופה זו ב2.8%!! כך שהכל כפול.

9153

משתמש צעיר
אני הבנתי (וכך גם מקווה) שזה תופעה שנגרמה מסוף קורונה וחזרה לביקושים גבוהים כשהיה
ומתי שהוא זה יחזור למצב הרגיל!!
הבנתי נכון??
כמובן שהשם מכוון אותנו מלמעלה וזה תלוי ברצונו בלבד!!!!!!!!!!!

מס' 1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני הבנתי (וכך גם מקווה) שזה תופעה שנגרמה מסוף קורונה וחזרה לביקושים גבוהים כשהיה
ומתי שהוא זה יחזור למצב הרגיל!!
הבנתי נכון??
כמובן שהשם מכוון אותנו מלמעלה וזה תלוי ברצונו בלבד!!!!!!!!!!!
לפי מה שאני הבנתי
זה תלוי במחירי החומרי בניה וכל מה שקשור לבניה ולכן זה לא תלוי רק במה שקורה במדינתנו המתאוששת אלא גם בעולם שעדיין שקוע עמוק בקורונה. אגב המדד של החודש האחרון עלה ב0.7

שולם 69732

משתמש רשום
רכשתי דירה במחיר למשתכן בני ברק ומחתימת החוזה הצמידו את המחיר למדד כך שתוך חודשיים המחיר עלה ב6.000 ש"ח.
הקבלן נותן אפשרות להקדים מראש את כל התשלום או לשלם כל חצי שנה 14 אחוז [הדירה תהיה מוכנה עוד שנתיים וחצי] האם עדיף לי לקחת משכנתא מעכשיו עם גרייס עד הכניסה לדירה או שיש מצב שהמדד יצא פחות מהריביות?
תודה רבה לכל הטורחים לענות.
אני גם באותו ספק...
לקחתי כבר משכנתא, עם גרייס לשנתיים, והוצאתי את הפעימה הראשונה, הסתפקי האם להוציא הכל עכשיו, או בפעימות.
לפי מה שבדקתי מתחילת 2021 המדד עלה ב 3.4% שזה ל6 חודשים! ואם זה ימשיך ככה זה יוצא כ- 7% לשנה וברור א"כ ששווה להוציא את כל הכסף עכשיו ולשלם ריבית באזור 2% לשנה ולא את המדד.
השאלה היא האם יכול להיות פתאום ירידה משמעותית במדד, ואז זה בעצם יחזור לעצמו.
אשמח לחוות דעת המומחים.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני גם באותו ספק...
לקחתי כבר משכנתא, עם גרייס לשנתיים, והוצאתי את הפעימה הראשונה, הסתפקי האם להוציא הכל עכשיו, או בפעימות.
לפי מה שבדקתי מתחילת 2021 המדד עלה ב 3.4% שזה ל6 חודשים! ואם זה ימשיך ככה זה יוצא כ- 7% לשנה וברור א"כ ששווה להוציא את כל הכסף עכשיו ולשלם ריבית באזור 2% לשנה ולא את המדד.
השאלה היא האם יכול להיות פתאום ירידה משמעותית במדד, ואז זה בעצם יחזור לעצמו.
אשמח לחוות דעת המומחים.
מי שיודע את התשובה שיבוא אלי אני משלם לו הרבה כסף. ואפילו אני שוקל למלאות איתו לוטו..
תכלס???? מי שכמובן מסוגל לשלם גם שכירות וגם להתחיל משכנתא מעכשיו זה הכי טוב. לפחות את הקלצ להתחיל מעכשיו וגרייס על הפריים.. עצה טובה שהייתי נותן זה לקחת את הסינרגיה ואילו לשלם את המשכנתא במשך שנתיים. למי שמסוגל לשמור על הכסף.
ומי שאין לו אופציה או גרייס על הכל או כלום? אישית? הייתי לוקח גרייס. זה נראה שתשומות הבניה רק ממשיך להשתולל הרבה פחות מהמדד ..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה