מדגם עוגות שהכנתי לאחרונה

שפרה קהלני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עוגות מדהימות!
אשמח לפירוט על אופן ביצוע עוגת הרכבת
תודה.[/QUO
קודם כל אני מופתעת מכמות המחמאות....
יש לי עוד כמה עוגות וכל מיני רעיונות שווה להעלות
העוגת רכבת מורכבת בבסיס מטורט שאפיתי באינגליש קייק, חתכתי באותו גודל את הקרונות ופרסתי באמצע ומיליתי קרם (בשביל הגובה והטעם) והקטר מורכב אותו דבר כמו הקרונות והגבהתי את חציו עם עוד קומות של טורט וקצפת ואת החצי עיגול של הקטר יצרתי מעוד חתיכת טורט שגילפתי אותה עם סכין לצורת חצי עיגול, את כל היופי והמראה המשובב נותן הצבעוניות של הקצפות, ומעל כל קרון שמתי ממתקים באותו הצבע כג': חמצוצים, עדשים וסוכריות ג'לי למינהן, על הקטר יש בונבון לבן והגלגלים ממטבעות שוקולד. זהו לא מידי מורכב רק טעים וילדותי!!

שפרה קהלני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קודם כל אני מופתעת מכמות המחמאות....
יש לי עוד כמה עוגות וכל מיני רעיונות שווה להעלות
העוגת רכבת מורכבת בבסיס מטורט שאפיתי באינגליש קייק, חתכתי באותו גודל את הקרונות ופרסתי באמצע ומיליתי קרם (בשביל הגובה והטעם) והקטר מורכב אותו דבר כמו הקרונות והגבהתי את חציו עם עוד קומות של טורט וקצפת ואת החצי עיגול של הקטר יצרתי מעוד חתיכת טורט שגילפתי אותה עם סכין לצורת חצי עיגול, את כל היופי והמראה המשובב נותן הצבעוניות של הקצפות, ומעל כל קרון שמתי ממתקים באותו הצבע כג': חמצוצים, עדשים וסוכריות ג'לי למינהן, על הקטר יש בונבון לבן והגלגלים ממטבעות שוקולד. זהו לא מידי מורכב רק טעים וילדותי!!
אגב הבת שלי וחברות שלה לא ישכחו את העוגה הזו!!

elisheva18

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בס"ד.

ואוו. לא יודעת כמה זה רווחי. אבל תשקלי לעשות מזה עסק...

ממש יש לך את זה בנראות ובדיוקים.

בתיה זלצמן

פרי יצירת אומנות
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא הייתי חותכת עם כאלו עיצובים!!;)
מוגש מאוד נקי ומקצועי, מגרה!!!!

שפרה קהלני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בס"ד.

בשיקול תמידי... :)
לא הייתי חותכת עם כאלו עיצובים!!;)
מוגש מאוד נקי ומקצועי, מגרה!!!!
באמת בגן היה מאוד קשה להן לחתוך, והגננות קראו לגננת מהגן ליד שתחתוך
בס"ד.

בשיקול תמידי... :)

שפרה קהלני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לאחר בקשות רבות, הנה המתכון מהרשת שאני השתמשתי בו + הערות שלי

לבצק
  • 200 גרם מחמאה או חמאה לחלבי (גם בעוגה החלבית השתמשתי במחמאה, עקב המחסור בחמאה )

• 1 סוכר וניל

• 100 גרם אבקת סוכר (שמתי שקית שלמה של מיה)

• 1 כוס שקדים ללא קליפה טחונים דק (שמתי שקית של מיה ושמתי את כולה, יוצא אותו דבר עם קליפה או בלי)
  • 1 ביצה

• 2 וחצי כוסות קמח

• כל המצרכים נמדדים בכוס חד פעמי קר
לקרם

• 2 קצפת צמחית/ חלבי (אני הייתי צריכה כמעט 3 קצפות)

• 3 כפות אבקת סוכר

• 3 כפות אינסטנט פודינג וניל

• לקישוט

• פירות שאוהבים או שוקולדים אפשר להוסיף פרחים

אופן ההכנה

• 1
    את כל חומרי הבצק לשים בקערה לערבב לקבלת בצק נעים לכסות להכניס למקרר חצי שעה . (השלב הזה חשוב כי הבצק ברגע שמעט מעסים אותו נהיה נוזלי ולא נוח לעבודה)

• 2
    להדפיס דרך המחשב מספרים בגודל a4 לחתוך מסביב .

• 3
    לרדד את הבצק בין 2 נייר אפיה להניח את הדף על הבצק ולחתוך עם סכין חדה להעביר את הבצק בזהירות עם הנייר אפיה למגש ולאפות 15 דקות לקבלת צבע חום בהיר שלא יישרף. (|אצלי בתנור לקח 7 דקות, העיקרון לבדוק פעם אחת שרק בצדדים זהוב ואז להוציא)

• 4
    צריך להכין 2 מכל מספר .

• 5
    לקרר היטב . (כשהבצק יוצא מהתנור הוא עדיין רך ורק כשמתקרר נהפך לעוגיה שבירה ולכן צריך להשאירו בתבנית שלו לקרור וכשמתקרר ונהיה עוגיה אפשר להעביר בעדינות שלא ישבר
  • 6
    להכין את הקצפת לקצף חזק להכניס לשקית זילוף עם צנטר כוכב . (אני עשיתי ללא צנטר וכך יצא זילוף עגול וחלק)

• 7
    להניח את המספרים על מגש ולזלף את הקצפת להניח מעל עוד מספר ושוב לזלף ולקשט עם פירות או שוקולד .

• בהצלחה,כולן יכולות!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה