מגורים בשכירות לעומת מגורים בבעלות

• פותח הנושא y&m
  • פורסם בתאריך

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
טוב, אז אני רוצה להראות לכם שתי דוגמאות שדווקא עדיף לגור בדירה שכורה מאשר בדירה בבעלותי.
ואני ידבר על ימינו אנו ולא על לפני 15 או 20 שנה, וכדי שלא תגידו לי מניין לך כמה הדירות יעלו? ו/או כמה ירוויחו בשוק ההון?
אז אני ייקח זה דווקא להשוואה בין לגור בדירה שלי, או להשכיר את הדירה שלי ולשכור אחרת, שזה בעצם השקעה לכל דבר.
ואציין שני דוגמאות.
דוגמה א
ברשותי דירת 3 חדרים במודיעין עילית בשווי 1,300,000 ש"ח, שניתן להשכיר 3500 ש"ח.
אפשרות ראשונה, אני גרה בדירה שלי ולא משלמת כלום.
אפשרות שניה, אני שוכרת דירה דומה ב3500 ש"ח, ואת הדירה שלי אני מחלקת לשתי יחידות דיור, ומשכירה כל אחת ב 2600 ש"ח, סה"כ שניהם יחד ב5200 ש"ח.
אז אני שוכרת דירה ב3500 ש"ח אבל מקבלת על דירה זהה במחיר 5200 ש"ח, זאת אומרת כל חודש רווח של 1700 ש"ח.
אז נכון שיש גם את הוצאות הח"פ של החלוקה, אבל במספר שנים מועטות ה 1700 יכסו את זה.
יוצא שאם אני יעשה את זה ויגור בדירה שכורה במקום בדירה שלי, אני ירוויח כל חודש 1700 ש"ח.
ובהשקעה נכונה של הסכום החודשי הזה למשך 20 שנה, מגיעים לרווח של 894,849 ש"ח.

דוגמה ב
ברשותי דירת 5 חדרים בשכונת רמות ג' בירושלים, מחיר שניתן להשכיר אותה 7000 ש"ח.
אפשרות שניה, אני שוכרת דירה דומה לזאת ב7000 ש"ח, ואת הדירה שלי אני מחלקת ל4 יחידות דיור [כל יחידה בממוצע 30 מ"ר, שזה מאד נפוץ באזור] ומשכירה כל אחת ב2800 ש"ח [ואפשר גם יותר] סה"כ ארבעתם יחד 11,200 ש"ח לחודש.
זאת אומרת כל חודש רווח של 4200 ש"ח.
אז נכון שיש גם את ההוצאות הח"פ של החלוקה, אבל במספר שנים מועטות ה 4200 יכסו את זה.
יוצא שאם אני יעשה את זה ויגור בדירה שכורה במקום בדירה שלי, אני ירוויח כל חודש 4200 ש"ח.
ובהשקעה נכונה של הסכום החודשי הזה למשך 20 שנה, מגיעים לרווח של 2,210,804 ש"ח.

עכשיו אל תתפסו אותי על השקל, אבל אני מקווה שהרעיון הובן.
וברור שגם אפשר לעשות השקעות בשוק ההון, אבל בכוונה פישטתי לכם את זה, והראתי לכם מה קורה גם בהשקעה בנדל"ן.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מדברת על שכונות כמו פאג"י, נווה צבי. גאולה.
והדירה הספציפית שדיברתי עליה, כבר הושכרה.

6000 ש"ח זה ממש לא המחיר היום בירושלים לשלושה חדרים. אפשר להשיג דירות כאלו ב-5000 ופחות.

אין לי מושג מה היה הסיפור של הדירה עליה את מדברת.
מחיפוש, אלו לא המחירים שבשטח, אלא אם כן אלו דירות כ-שלושה חדרים.
(לדוגמא: פינת האוכל שבמטבח נקראת סלון)

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
זה בסדר, מבינה שלא הבאת נתונים דמיוניים אלא קיימים.
אבל הדוגמא הזו בעיניי לא מייצגת, כי היא מציגה פער ענק ונדיר בין שווי הדירה למחיר ההשכרה שלה.
ברוב האזורים בארץ הפער הרבה יותר קטן עד בלתי קיים (כלומר- עלות המשכנתא החודשית זהה לעלות ההשכרה של הדירה, תלוי כמובן בגובה אחוזי המשכנתא).

בלי קשר לזה, אני גם לחלוטין בדעה שרכישת דירה כלכלית יותר משכירות,
הבעיה היא כמו שציינו פה- בד"כ קושי בהשגת הון עצמי מספק.
לא חושבת שיש אנשים שחיים בשכירות למרות שיש להם בצד הון עצמי לרכישת דירה, זה יותר מצב של חוסר ברירה.
לי עלתה עוד נקודה.
אם אין לי דירה ואני גרה בשכירות, ומצליחה להשקיע סכום חביב בהשקעה נכונה, עוד 30 שנה אוכל לקנות דירה חדשה-לאומת אם אקנה עכשיו דירה, עוד 30 שנה היא תהיה ישנה...

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
טוב, אז אני רוצה להראות לכם שתי דוגמאות שדווקא עדיף לגור בדירה שכורה מאשר בדירה בבעלותי.
ואני ידבר על ימינו אנו ולא על לפני 15 או 20 שנה, וכדי שלא תגידו לי מניין לך כמה הדירות יעלו? ו/או כמה ירוויחו בשוק ההון?
אז אני ייקח זה דווקא להשוואה בין לגור בדירה שלי, או להשכיר את הדירה שלי ולשכור אחרת, שזה בעצם השקעה לכל דבר.
ואציין שני דוגמאות.
דוגמה א
אפשרות שניה, אני שוכרת דירה דומה ב3500 ש"ח, ואת הדירה שלי אני מחלקת לשתי יחידות דיור, ומשכירה כל אחת ב 2600 ש"ח, סה"כ שניהם יחד ב5200 ש"ח.
אז אני שוכרת דירה ב3500 ש"ח אבל מקבלת על דירה זהה במחיר 5200 ש"ח, זאת אומרת כל חודש רווח של 1700 ש"ח.
אז נכון שיש גם את הוצאות הח"פ של החלוקה, אבל במספר שנים מועטות ה 1700 יכסו את זה.
יוצא שאם אני יעשה את זה ויגור בדירה שכורה במקום בדירה שלי, אני ירוויח כל חודש 1700 ש"ח.

דוגמה ב
אפשרות שניה, אני שוכרת דירה דומה לזאת ב7000 ש"ח, ואת הדירה שלי אני מחלקת ל4 יחידות דיור [כל יחידה בממוצע 30 מ"ר, שזה מאד נפוץ באזור] ומשכירה כל אחת ב2800 ש"ח [ואפשר גם יותר] סה"כ ארבעתם יחד 11,200 ש"ח לחודש.
אז נכון שיש גם את ההוצאות הח"פ של החלוקה, אבל במספר שנים מועטות ה 4200 יכסו את זה.
יוצא שאם אני יעשה את זה ויגור בדירה שכורה במקום בדירה שלי, אני ירוויח כל חודש 4200 ש"ח.

וברור שגם אפשר לעשות השקעות בשוק ההון, אבל בכוונה פישטתי לכם את זה, והראתי לכם מה קורה גם בהשקעה בנדל"ן.
פותחת האשכול שאלה על מגורים בשכירות או מגורים בבעלות- מה עדיף.
את מדברת על גם וגם- מגורים בשכירות כשיש לאנשים דירה קיימת (ומפוצלת, מה שדורש עוד השקעה כספית לא מבוטלת). זה שונה לחלוטין. בעיניי זו ממש פונקציה של מיקום, יש אזורים שבהם משתלם לחלק, להשכיר ולשכור, ויש מקומות שממש לא (למשל באזורים בהם יש אינפלציה של יחידות).
אגב, השכרה של נכס מפוצל דורשת מרחב תמרון הרבה יותר גדול מהשכרה של נכס אחד, כי יש סיכויים רבים יותר שחלק מהנכס יהיה ריק בין שוכר לשוכר.

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
לי עלתה עוד נקודה.
אם אין לי דירה ואני גרה בשכירות, ומצליחה להשקיע סכום חביב בהשקעה נכונה, עוד 30 שנה אוכל לקנות דירה חדשה-לאומת אם אקנה עכשיו דירה, עוד 30 שנה היא תהיה ישנה...
קשה לי להאמין בזה
כי כבר כמה תצליחי לחסוך?
לדירה?
ועוד כ15-20 שנה?
אין צפי לירידה בנדל"ן כמה שידוע לי זה רק עולה

Goldidea

משתמש מקצוען
ואציין שני דוגמאות.
דוגמה א

דוגמה ב

בשני הדוגמאות הנ''ל, יש לי דירה קנויה ואני בוחרת לשכור.
אבל נדמה לי שפותחת האשכול שאלה על קניה בלבד או שכירות בלבד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בשני הדוגמאות הנ''ל, יש לי דירה קנויה ואני בוחרת לשכור.
אבל נדמה לי שפותחת האשכול שאלה על קניה בלבד או שכירות בלבד.
פותחת האשכול שאלה על מגורים בשכירות או מגורים בבעלות- מה עדיף.

פותחת האשכול שאלה מה יותר כלכלי האם לשכור דירה ואת הכסף שיש לי להשקיע?
או האם לקנות דירה ולגור בה.
ועל זה בדיוק עניתי.
את אותם דוגמאות אפשר לתת גם לפני רכישת הדירה, וגם במצב שאת רוב הדירה קונים ממשכנתא, עדיין הנתונים לא ישתנו.
מה שדורש עוד השקעה כספית לא מבוטלת
התייחסתי לזה.
אגב, השכרה של נכס מפוצל דורשת מרחב תמרון הרבה יותר גדול מהשכרה של נכס אחד, כי יש סיכויים רבים יותר שחלק מהנכס יהיה ריק בין שוכר לשוכר.
כשיש כזה פער בין מה שמקבלים לבין מה שמשלמים, זה נותן לך יכולת תמרון גבוהה מאד.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ואציין שני דוגמאות.
דוגמה א

דוגמה ב

אין לי כרגע את הפנאי להכנס לדוגמאות שאני מכירה מקרוב.

רק רוצה לציין, שהכל יפה ונוצץ מאוד בתאוריה.
בשטח, הדברים יגעים מאוד.
אנשים שאני מכירה אישית ושעשו כדבריך, מתחרטים.

- ההוצאות גדולות בהרבה ממה שמדמיינים.
והרשימה ארוכה הן לגבי הדירה המחולקת והן לגבי הוצאות הדיור בשכירות על כל המשתמע.

- ההכנסות קטנות מהנכתב משום שאף פעם כמעט אין 1/1 בשכירות. תמיד יתכנו חודשים ריקים. ואם אלו יחידות קטנות על אחת כמה וכמה.

- הטירחה סביב הנכס היא טירחה שלא מתאימה לכל אחד, ושכירת אדם מקצועי שיטפל בנכס עולה לא מעט.

ואלו לא עניינים של שקל לכאן או לכאן. ממש לא.

בקיצור,
אם יש לכם דירה נוספת על הדירה בה אתם גרים, תשקלו את הרעיון. יתכן והוא יתאים לכם.
לגבי הדירה הראשונה,
ממליצה לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע להתיעץ גם עם אנשים שחיים את הדברים בשטח.
יש הרבה מה לשמוע מהם.

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
את אותם דוגמאות אפשר לתת גם לפני רכישת הדירה,
איך אפשר לתת את אותן דוגמאות גם לפני רכישת הדירה?
אם לא תהיה לי דירה להשכיר גם לא יהיו לי הכנסות, אלא רק הוצאות שכירות מדי חודש שמשאירות אותי בלי כלום ביד כעבור 25 שנה.
לו השאלה היתה מה עדיף- לקנות ולגור, או לקנות, להשכיר ולשכור- אז הדוגמאות היו רלוונטיות.
כשיש כזה פער בין מה שמקבלים לבין מה שמשלמים, זה נותן לך יכולת תמרון גבוהה מאד.
לא בדיוק (מניסיון אישי).
נניח שיש לי דירת 4 חדרים שאני משכירה ב-4000 ש"ח, ולוקחת טווח בטחון של חודש בשנה שבו הנכס יעמוד ריק בין שוכר לשוכר.
אם אני מחלקת את הדירה ומשכירה כל חלק ב-3,000 ש"ח- לכאורה אני מרוויחה כל חודש 2,000 ש"ח יותר (אחרי שתעבורנה השנים שנדרשות לכיסוי הוצאות החלוקה). אבל בפועל, בחודש שבו הדירה תעמוד ריקה אפסיד הרבה יותר, ואם לא שמתי בצד את העודף שנשאר מהמשכנתא במהלך החודשים שכן השכרתי- אני עלולה להיכנס לגירעון רציני. שלא לדבר על בלאי של שני שוכרים שונים (שתמיד יהיה גבוה יותר מבלאי של שוכר אחד) ועצם ההתעסקות עם שני אנשים וק"ו ארבעה. צריך לשקול טוב אם הצעד הזה שווה.

נערך לאחרונה ב:

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען

בשטח, הדברים יגעים מאוד.

- ההכנסות קטנות מהנכתב משום שאף פעם כמעט אין 1/1 בשכירות. תמיד יתכנו חודשים ריקים. ואם אלו יחידות קטנות על אחת כמה וכמה.

- הטירחה סביב הנכס היא טירחה שלא מתאימה לכל אחד, ושכירת אדם מקצועי שיטפל בנכס עולה לא מעט.

בקיצור,
אם יש לכם דירה נוספת על הדירה בה אתם גרים, תשקלו את הרעיון. יתכן והוא יתאים לכם.
לגבי הדירה הראשונה,
יש הרבה מה לשמוע מהם.
ועוד -
היחידות המושכרות זקוקות לשיפוצים ולתחזוקה.
שוכרים, ככל שיהיו הוגנים ונהדרים, פחות שומרים על הדירה,
וכדי שתוכלו להמשיך להשכיר במחיר גבוה חייבים לשמור על סטנדרטים גבוהים של היחידות המושכרות.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בשנת 2006 זוג התחתן ונכנס לדירת שניים וחצי חדרים בשכירות.
עלות חודשית: 4,800 ש"ח
אנחנו שכרנו דירה כזו
גיסי קנה לפני 16 שנה
דירת שניים וחצי חדרים בנווה יעקב
מסוף 2007 ושילמנו 2,500 ש"ח לחודש.
אחרי 10 חודשים המחיר עלה קצת, אבל לא ל4,800...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

בשטח, הדברים יגעים מאוד.

בקיצור,
לגבי הדירה הראשונה,
יש הרבה מה לשמוע מהם.
לא התכוונתי להמליץ למישהו לעשות את זה,
פותחת האשכול ביקשה השוואה כלכלית טהורה וזה מה שעשיתי.
ברור שיש עוד שיקולים לקחת בחשבון, כמה טרחה? כמה יותר קשה לגור בדירה שכורה וכו'
כל הודעתי הייתה בשביל לתת מענה לבקשת פותחת האשכול בדוגמאות פשוטות מאד להבנה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לו השאלה היתה מה עדיף- לקנות ולגור, או לקנות, להשכיר ולשכור- אז הדוגמאות היו רלוונטיות.
זה בדיוק הייתה השאלה!
האם יש מצב שדווקא בגלל שאני יגור בשכירות אני ארוויח יותר כסף?
והבאתי דוגמה פשוטה שכן.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
קשה לי להאמין בזה
כי כבר כמה תצליחי לחסוך?
לדירה?
ועוד כ15-20 שנה?
אין צפי לירידה בנדל"ן כמה שידוע לי זה רק עולה
אין סיבה לירידה.
משכנתא במילא היתי לוקחת ל25-30 שנה,
לכן 15-20 לא מדבר אלי.
ההפרש בין מחיר השכירות שלי למשכנתא ממוצעת שביררתי היא 2000-3000 שח.
אם אני שמה את הסכום הזה להשקעה, אז זה בהחלט הגיוני

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
השאלה היא אם אכן הזוג יחסוך.
כי כשחייבים לשלם משכנתא אין ברירה, זה חלק מההוצאות והם יצטמצמו במה שאפשר.
ואם זה 'סתם' חסכון, אז או שמצליחים או שלא, ופחות מצטמצמים.

ואם מצליחים לחסוך - אז מאד משנה לאיזה טווח.
והנושא מאד לא מוחלט וחד משמעי.

הבדל מאד משמעותי בין קנית דירה להשקעה לתיק השקעות:
בדירה בעל הדירה מקבל תשואה של שכירות חודשית, שהולכת ישירות לכיסוי המשכנתא.
בתיק השקעות צובר - הדיבידנדים שנכנסים אחת לתקופה נצברים כחלק מערך הנכס, והם מזכים את בעל התיק בזכויות לדיבידנדים נוספים עבורם. אם לדוגמא התיק צבר ברבעון 1,000 ש''ח נוספים, ברבעון הבא 1,000 הש''ח האלו יחשבו כערך כוללשל הנכס, ועבורם יתקבלו דיבידנדים נוספים. - אפקט הריבית דריבית.

לאורך זמן ההבדל מאד משמעותי.
כי אם היום יש לי למשל 250,000 ש''ח,
באופציה א' אני משקיעה בדירה, נניח דירה שעולה 800,000 ש''ח. השכירות שתתקבל ממנה יכולה להגיע לאזור ה2,500 - 3,000 בערך.
הם הולכים לכיסוי המשכנתא ותוך כ25 שנה הדירה בבעלותי המלאה, ככל הנראה שווה יותר אך לא ברור כמה יותר.
והשכירות מתחילה להיות רווח נקי.

באופציה ב' אני משקיעה את הכסף בתיק השקעות, שבממוצע מניב 7 אחוז שנתי, יודעים מה? נלך על 6.5 אחוז שנתי.

אחרי 25 שנה הסכום הגיע 1,206,924.78 ש''ח. ש''ח.
ואחרי
וההבדל שהוא זמין בכל רגע, עם ראש שקט ובלי התעסקויות עם שוכרים ותקלות בדירה, והתמודדות עם חודשים ריקים. וזה לא פשוט, יש לנו כמה ידידים שרכשו דירות בכל מיני מקומות בארץ ומתקשים מאד להשכיר.

גם לתיק השקעות חסרונות משלו, בזמני שפל אפשר לישון בשקט ואפשר להיות דאוגים מאד מאד. וכל אחד מכיר את עצמו, ואמור לדעת אם זה משהו שהוא יכול לעמוד בו או לא.

בואו נראה מה קורה אחרי 5 שנים:

תיק ההשקעות הגיע לסך של 1,653,591.54

האם דירה תעלה בערכה באותו ערך? אני בספק.

מסקנתי האישית: אם יש אפשרות לרכוש דירה עם מינימום הון עצמי, למשל מדירה קיימת ודירה חדשה (הון עצמי לתשלום מס רכישה ודמי תיווך בלבד!) והשכירות תכסה את המשכנתא, זה כדאי. כי ממילא זה כסף שלא הייתם משיגים בדרך אחרת. (למשל בדירה מחולקת שהתשואה בה בד''כ עשויה לכסות את המשכנתא)
אבל אם יש לכם סכום גבוה ביד המיועד להשקעה לטווח ארוך, אז כשמגיעים לטווח ה30 + שנה תיק השקעות לוקח בגדול.
כשמדובר על טווחים יותר קצרים זה פחות חד משמעי, ובהחלט נתון לדיון לכאן או לכאן.
כמובן שאין אפשרות לחזות את העתיד, ובכמה המדד יעלה ואיתם מחירי הדיור.
היו פה שנים שהמדד קפץ מאד, אבל נכון לתקופתנו הצפי של עליית המדד היא נמוכה מאד.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא התכוונתי להמליץ למישהו לעשות את זה,
פותחת האשכול ביקשה השוואה כלכלית טהורה וזה מה שעשיתי.
ברור שיש עוד שיקולים לקחת בחשבון, כמה טרחה? כמה יותר קשה לגור בדירה שכורה וכו'
כל הודעתי הייתה בשביל לתת מענה לבקשת פותחת האשכול בדוגמאות פשוטות מאד להבנה.

הנושא העיקרי עליו כתבתי לא היה הטירחה.
למרות שהטירחה היא נושא שיש חשיבות ואחריות לדון בו. לא מספיק להרוויח כסף, חשוב לבדוק כיצד מרוויחים אותו, משום שמחיר הוא לא רק כסף.

אותם אלו שמתחרטים על הצעד מתחרטים בגלל השיקול הכלכלי הטהור. בישורת האחרונה, לאחר ניקוי ההוצאות ההשקעות חוורות בהרבה, ועדיין מבלי לקחת בחשבון את הטירחה העמל ועוגמות הנפש הנלוות.

ההשוואה שהעלית לוקה בחסר כשאינה לוקחת בחשבון את ההוצאות הקיימות תמיד. הן בדירות המושכרות והן סביב הדירה המושכרת. ואלו הוצאות רבות.

בחישוב גס אפשר לומר שרק עשרה חודשים יש הכנסות נקיות מדירת שכירות. (ואף פחות)

עוד נקודה שלא נלקחה בחשבון - ההשקעה בחלוקה כ250K מהיכן היא נלקחת??? אם ממשכנתא, יש לקחת בחשבון גם את הריביות. שלא נלקחו בחשבון.

וילון תחרה

משתמש פעיל
בלת"ק
מניסיון אישי

יש לנו דירה בביתר מחולקת למס' גבוה של יחידות...
ואנחנו גרים בשכירות למעלה מעשור

מלבד אפס הוצאות דיור יש גם סכום נחמד כל חודש

כמובן צריך הרבה ס"ד למצוא דירות שכירות במחירי מציאה לטווח ארוך- (חשוב להדגיש לטווח ארוך)

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
באופציה ב' אני משקיעה את הכסף בתיק השקעות, שבממוצע מניב 7 אחוז שנתי, יודעים מה? נלך על 6.5 אחוז שנתי.

באשכול מקביל הובא שיש טעות בחישוב והרווח הממוצע נע באזור ה4.5 אחוז.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הנושא העיקרי עליו כתבתי לא היה הטירחה.
למרות שהטירחה היא נושא שיש חשיבות ואחריות לדון בו. לא מספיק להרוויח כסף, חשוב לבדוק כיצד מרוויחים אותו, משום שמחיר הוא לא רק כסף.

אותם אלו שמתחרטים על הצעד מתחרטים בגלל השיקול הכלכלי הטהור.

ההשוואה שהעלית לוקה בחסר כשאינה לוקחת בחשבון את ההוצאות הקיימות תמיד.
הן בדירות המושכרות והן סביב הדירה המושכרת. ואלו הוצאות רבות.

בחישוב גס אפשר לומר שרק עשרה חודשים יש הכנסות נקיות מדירת שכירות. (ואף פחות)

עוד נקודה שלא נלקחה בחשבון - ההשקעה בחלוקה כ250K מהיכן היא נלקחת??? אם ממשכנתא, יש לקחת בחשבון גם את הריביות. שלא נלקחו בחשבון.
שוב אני לא הולכת להיכנס פה לפרטי פרטים.
אבל חלוקת דירת 3 חדרים לשתיים זה לא חייב להיות מסובך בכלל, ויכול לעלות גם פחות מ100,000 ש"ח.
חלוקת דירת 5 חדרים לארבע אמנם עולה בערך כפי שכתבת, אבל גם הפער הוא 4200 ש"ח בחודש, מה שאומר שתוך כארבע שנים מכסים את מחיר החלוקה.
ואני מדברת על איזורים שלא נשארות דירות ריקות וודאי לא הרבה זמן.
כמו כן מי שמכיר יודע שיחדות כפי שהזכרתי ברמות אפשר להשכיר גם ב3000 ש"ח ויותר, אבל בכוונה המעטתי, בדיוק מהסיבות שהזכרתם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
באשכול מקביל הובא שיש טעות בחישוב והרווח הממוצע נע באזור ה4.5 אחוז.
הגבתי שם שהחישוב היה לא נכון.
והחישוב של 7% תשואה במניות מקובל על כל הכלכלנים בעולם ובישראל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה