מבקש ממכם, רעַיי וידידי - טובה אישית.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אלו מכם שקראו את ספרי, תן לישון געציל, אעריך מאוד אם תוכלו לכתוב עליו ביקורת.
יש רבים הרוצים לקנות את הספר, ומחפשים ביקורת אמיתית.
אז אם קראתם ויש לכם ביקורת - פשוט תעלו אותה. פה או באיש את רעהו.
אין שום צורך לשלוח לי מראש, או לחשוב פעמיים. תכתבו את הביקורת שלכם בדיוק כפי שאתם רואים לנכון, אותנטי, ישר מהלב.
זה הכל.
המשך חג שמח לכולנו:)
נתן.

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שתי הערות קטנות ולא מסודרות
יש איזה שינוי לא מוסבר מספיק בדמויות, אם בתחילת הספר עושה הרושם שנחמן הוא הטרחן שלא מפסיק לדבר ולהטריד את געציל, הרי שבסיום הספר פתאום הרושם מתהפך, אולי זה בשביל שיווי משקל?

הערה לשונית, יש שם באמצע הספר כמה דברים ש'תולים', אני לא זוכר אם זה גרביים נעליים או עשרת בני המן.
על כל פנים למדתי מזה שגם העורך הלשוני הוא כנראה ירושלמי ;)
ואנקדוטה, לאחר שהתחתני אשתי אמרה לי כל הזמן שהחליפה תולה על הקולב, השקית תולה על הידית, והחולצות תולות על החבל.
לא עזרו שום שכנועים, עד שיום בהיר אחד הודעתי לנוותי ש'הגבינה מניחה על השולחן', מה?? 'כן, גם הלחם מניח על השולחן'. כי אם הכובע תולה, אז גם האבטיח מניח.
ומאז תודה לקל אנו תולים את המן והמן תלוי על העץ.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הערה לשונית, יש שם באמצע הספר כמה דברים ש'תולים', אני לא זוכר אם זה גרביים נעליים או עשרת בני המן.
ואנקדוטה, לאחר שהתחתני אשתי אמרה לי כל הזמן שהחליפה תולה על הקולב, השקית תולה על הידית, והחולצות תולות על החבל.
לא עזרו שום שכנועים, עד שיום בהיר אחד הודעתי לנוותי ש'הגבינה מניחה על השולחן', מה?? 'כן, גם הלחם מניח על השולחן'. כי אם הכובע תולה, אז גם האבטיח מניח.
אכן, אבל לא סוף העולם...

קבצים מצורפים

• מצ קדרי, תלה שמשמעו 'היה תלוי', אסופות ומבואות בלשון; עיונים בלשון ימינו, תשסד.pdf
    3.3 MB · צפיות: 99

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פתרת לי תמיהה רבת שנים למה הייתי קורא לפעמים בסיפורים התמונה תלתה על הקיר וכדו', וזה עיצבן אותי מאוד. עכשיו אני מבין שזה סיגנונם של אנשי ירישליים.

ולעניין הביקורת: התחלתי לקרוא את הספר ואחרי כעשר עמודים הפסקתי. לא הייתי רגיל לסגנון. אני רגיל שקוראים על התרחשויות, ופה לא היו התרחשויות. כלומר היו, אבל הן היו בראש של געציל בלבד. דוקא אני מתחבר לסגנון שמספר את הסיפור דרך המחשבות אבל הכל נעשה פחות או יותר באותה זירה. לעומת זאת מחשבותיו של געציל טלטלו אותי משטיבלאך מיישרים לאילת ומשם לכינרת ומשם לטרקלינו של קיסר אוסטרו-הונגריה וממתנה נחליאל ומנחליאל במות. הסתחררתי. אחרי כמה דקות של הפסקה עיכלתי את הרעיון ומיני אז קראתי בשלווה עד הסוף הטוב.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
פתרת לי תמיהה רבת שנים למה הייתי קורא לפעמים בסיפורים התמונה תלתה על הקיר וכדו', וזה עיצבן אותי מאוד. עכשיו אני מבין שזה סיגנונם של אנשי ירישליים.

ולעניין הביקורת: התחלתי לקרוא את הספר ואחרי כעשר עמודים הפסקתי. לא הייתי רגיל לסגנון. אני רגיל שקוראים על התרחשויות, ופה לא היו התרחשויות. כלומר היו, אבל הן היו בראש של געציל בלבד. דוקא אני מתחבר לסגנון שמספר את הסיפור דרך המחשבות אבל הכל נעשה פחות או יותר באותה זירה. לעומת זאת מחשבותיו של געציל טלטלו אותי משטיבלאך מיישרים לאילת ומשם לכינרת ומשם לטרקלינו של קיסר אוסטרו-הונגריה וממתנה נחליאל ומנחליאל במות. הסתחררתי. אחרי כמה דקות של הפסקה עיכלתי את הרעיון ומיני אז קראתי בשלווה עד הסוף הטוב.
מעולה. תוכל לפתוח אשכול מסודר עם ביקורת? זו ביקורת שווה אשכול נפרד שנדון.
ובכנות, עם יד על הלב. ללא כחל וסרק:
הרבה אנשים לא יודעים אם הספר שווה את כספם או לא. לכן, כל ביקורת רק עוזרת להם להחליט. היא יכולה להיות צולפנית, דוגרית, הכל בסדר. אין סיבה שירחמו עליי יותר מיונה ספיר או כל סופר אחר. תנו בראש!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
@מוישה
אני אכן מודה באשמה. כתבתי בספר לא מעט 'תולה'.
אישית - אני לא אוהב את המילה הזו, אך כמדומני שמדובר בעברית תקינה לכל דבר. הלא כן?

קדיתא

משתמש פעיל
@מוישה
אני אכן מודה באשמה. כתבתי בספר לא מעט 'תולה'.
אישית - אני לא אוהב את המילה הזו, אך כמדומני שמדובר בעברית תקינה לכל דבר. הלא כן?
אני לא חושב שזה תקני. ראה המצורף.
מה שבוודאי לא תקני זו המילה 'ממכם'. צ"ל מכם.
קיץ בריא :)

קבצים מצורפים

• MZKaddari2004TT.pdf
    3.3 MB · צפיות: 24

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני לא חושב שזה תקני. ראה המצורף.
קיץ בריא :)
מדהים. הלוא זהו הקובץ שהעליתי כמה הודעות קודם לכן, כדי להראות שבמקורות נראה שזה לא סוף העולם. אבל אפילו @נתן גלנט לא טרח לקרוא את הקובץ...

קדיתא

משתמש פעיל
מדהים. הלוא זהו הקובץ שהעליתי כמה הודעות קודם לכן, כדי להראות שבמקורות נראה שזה לא סוף העולם. אבל אפילו @נתן גלנט לא טרח לקרוא את הקובץ...
לא שמתי לב.
הלא זה הדבר אשר דברנו אליך לאמר: גוגל לאחד גוגל למאה...

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אז אם קראתם

סיימתי את הספר בשעה טובה ומוצלחת!!!

לקח יותר זמן מספירת העומר.

מקווה להתפנות לכתיבת הביקורת בימים הקרובים. על עוגת גבינה, כמקובל בסיום הספירה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה