מבינים במשכנתאות, כנסו וענו.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני שואל לגבי אם אני משאיר את הדירה הקודמת ולא מוכרה?
כן, אבל אתה הצהרת שאתה מוכר וקונה, מה קרה בסוף שלא מכרת ?
צריך לתכנן מראש איך משנים את הדיווח לרשויות המס.

מס רכישה - כשקונים דירה שנייה ומעלה, או דירה ראשונה מעל סכום מסויים. (נראה לי 1.6M).
מס שבח - כשמוכרים דירה (אפילו ראשונה) והדירה השביחה מהזמן שקנית למועד שאתה מוכר, על הרווח שעשית מעליית המחירים המדינה לוקחת 25%, כמו המס על כל רווחי הון בישראל.
כמובן שמקזזים את האינפלציה והוצאות שהוצאת על הדירה, שהם לא חלק מהרווח.
בנוסף - כשמוכרים דירה יחידה כדי לקנות דירה אחרת, יש אפשרות לקבל פטור ממס שבח. עד כמה שידוע לי - זה פטור חד פעמי לכל החיים. כך שאם תמשיך לקנות ולמכור תצטרך לשלם מס שבח.

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עד כמה שידוע לי - זה פטור חד פעמי לכל החיים. כך שאם תמשיך לקנות ולמכור תצטרך לשלם מס שבח.
לא חד פעמי, אלא כל זמן שאין לך יותר מדירה אחת

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עד כמה שידוע לי - זה פטור חד פעמי לכל החיים. כך שאם תמשיך לקנות ולמכור תצטרך לשלם מס שבח.
[/QUOTE]לא חד פעמי, אלא כל זמן שאין לך יותר מדירה אחת

דירה אחת

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני שואל לגבי אם אני משאיר את הדירה הקודמת ולא מוכרה?
המס הוא 5 אחוז אם לא מכרת את הנכס תוך 18 חודש..

לגבי להצהיר חליפית כדי לקבל 70 אחוז . זה מסובך. צריך שזה יהיה כמעט במקביל אחרת הבנק של הנרכש יראה שרק בימים האחרונים עשית משכנתא רגילה ולא בלון. למה לא בלון אם אתה מתכנן למכור?
אז תעשה בלון..... וגם אז אמרו לי שזה סיכון למחזר אותו לרגיל.. לא עשיתי אז אני לא הבנתי למה זה סיכון. מראש חשבתי ככה לעשות

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

לגבי להצהיר חליפית כדי לקבל 70 אחוז . זה מסובך. צריך שזה יהיה כמעט במקביל אחרת הבנק של הנרכש יראה שרק בימים האחרונים עשית משכנתא רגילה ולא בלון. למה לא בלון אם אתה מתכנן למכור?
אז תעשה בלון..... וגם אז אמרו לי שזה סיכון למחזר אותו לרגיל.. לא עשיתי אז אני לא הבנתי למה זה סיכון. מראש חשבתי ככה לעשות
אם צריך, מכיר יועץ תותח על שעושה את זה. תמורת עמלה נכבדה. וזה לא אני.
וגם אין לי אחוזים

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא חד פעמי, אלא כל זמן שאין לך יותר מדירה אחת

דירה אחת
לא הבנתי. אשמח שתרחיב
[/QUOTE]
זה לא פטור חד פעמי אלא כל זמן שעונים להגדרה דהיינו שאין במקביל 2 דירות בו זמנית(או חליפית תוך שנה וחצי)

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

לא ברור מה אתה מתכוון מסובך
אין שום בעיה לא לקחת בלון ובהמשך לסגור חלק מהמשכנתא

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הבנתי. אשמח שתרחיב
זה לא פטור חד פעמי אלא כל זמן שעונים להגדרה דהיינו שאין במקביל 2 דירות בו זמנית(או חליפית תוך שנה וחצי)
[/QUOTE]
כלומר, אפשר ליהנות מהפטור כמה פעמים שרוצים ?
דהיינו, לקנות דירה יחידה זולה, לשפץ למכור ביוקר, להצהיר שאתה מוכר וקונה
ולקנות דירה נוספת זולה לשפץ ולמכור וכו' וכו' ?

אולי מעניין אותך גם...