עזרה מבטאים

ayala bimuy

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אשמח לעזרתכם במבטאים הבאים אילו אותיות הם מחסירים ואלו אותיות קשה להם להגות
צרפתית ,גרמנית , ספרדית , רוסית , אנגלית תודה מראש

A B

משתמש מקצוען
רוסית- אין את האותיות ג' וה' במקומם אומרים ח' זאתמרת שבמקום להגיד הינדי אומרים חינדי

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בספרדית קשה להגות ר' גרונית הם אומרים ל' במקום.

בגרמנית קשה להגות ח'.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
רוסית- אין את האותיות ג' וה' במקומם אומרים ח' זאתמרת שבמקום להגיד הינדי אומרים חינדי
מה פתאום? פשוט אין את האות ה' והמרומה אומרים ג' או ח'.
בטח שיש ג'-גריבוק-פטריה ועוד
ולכן בעלה של מכרה שלי השתתף במקהלת עולים והם שרו וגוא גיה וגו גווה-והוא לא הבין מה זה הגוגיה הזה.
(אדון עולם...והוא היה והוא הווה)

A B

משתמש מקצוען
ולכן בעלה של מכרה שלי השתתף במקהלת עולים והם שרו וגוא גיה וגו גווה-והוא לא הבין מה זה הגוגיה הזה.
אני הייתי מדריכה לבנות רוסיות כמה שנים טובות.... ובמקום גולדי היה הולדי ובמקום הינדי חינדי.....

תהילושש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
אני הייתי מדריכה לבנות רוסיות כמה שנים טובות.... ובמקום גולדי היה הולדי ובמקום הינדי חינדי.....
אז יש 2 סוגים......:rolleyes::rolleyes:;)

ayala bimuy

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תודה אשמח גם למבטא ערבי ואיטלקי תודה זה מאד עוזר לי

zaza

משתמש פעיל
אני גם יודעת שהרוסים מתקשים לאמר ה ובמקומה יש ח ו-ג
(גרנו באוקרינה כמה שנים ובמקום הבדלה הם אמרו "גבדלה"...)
ובאנגלית אין ח'

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ערבים מחליפים בין פ' ל-ב'.
פ' במקום ב' וכן להיפך.
טוף, מה קורה בֹּה?

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בספניולית מעדיפים על פי רוב ב' רפויה על פני דגושה.
(אוטובוס ישמע כמו אוֹטוֹוּס)

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ערבים מחליפים פּ' ׁ(פ"א דגושה) בבּ' (בי"ת דגושה) וכן ב' (רפה) בפ' (רפה), אבל אף פעם לא להיפך! (הם לא אומרים 'סוב' במקום 'סוף', ולא 'פּרז' במקום 'בּרז'.) סיפור משעשע מימי הפלמ"ח: בזמן קרבות מלחמת תש"ח בעמק (יזרעאל) היו העמדות של היהודים והערבים קרובות זו לזו עד כדי כך שיכלו לשמוע את הסיסמאות של הכנגד. לכן בחרו היהודים במילות הקוד: 'פופיק' ו'פצפון'...
כמו"כ הערבים מבטאים את האות צד"י כמו סעד"י (ס' המבוטאת בעוצמה כאילו יש אחריה ע').
ולגבי צרפתים - נוסף על הר' הנשמעת כמו כ', כל המלים שלהם נוטות למלרע. (אצל ההונגרים למלעיל מן המלעיל, כמו שנאמר: לעילא ולעילא)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה