עזרה מבחנים מקוונים

קילא

משתמש מקצוען
יש בעיתיות מבחינה רוחנית בחומר?
רוצה ללמוד מדעי החברה/משאבי אנוש
מתלבטת אם אשרוד את זה דרך עבודה במשרה מלאה
מה המטרה שלך בתואר? תואר לשם תואר או שאת מתכוונת להמשיך איתו הלאה?
בתור בוגרת לתואר ראשון בחינוך של האוניברסיטה הפתוחה וסטודנטית בפועל לתואר שני, אני יכולה להגיד לך חד משמעית שהיתרון היחיד של האוניברסיטה הפתוחה הוא למידה מרחוק ושממילא בשנה -שנתיים הקרובות בכל האוניברסיטאות זו המתכונת (מכירה אישית מישהי שעושה תואר באחת המכללות הנחשבות שגרה בחו"ל והבטיחו לה שבכל התואר יהיה אופציה של למידה מרחוק... ומדובר על 3 שנים)
המלצה גורפת- תנצלי את ההזדמנות ולכי למקום שהכי קל בו!

מבחינת חומרים- יש קורסי חובה בעיתיים אבל הם מועטים. אם זה תואר כללי במדעי החברה מדובר על 3 קורסי חובה כאלה לכל היותר. השאר- את בוחרת את הנושאיפם הפחות בעייתים

יעל לוגן

משתמש פעיל
מה המטרה שלך בתואר? תואר לשם תואר או שאת מתכוונת להמשיך איתו הלאה?
בתור בוגרת לתואר ראשון בחינוך של האוניברסיטה הפתוחה וסטודנטית בפועל לתואר שני, אני יכולה להגיד לך חד משמעית שהיתרון היחיד של האוניברסיטה הפתוחה הוא למידה מרחוק ושממילא בשנה -שנתיים הקרובות בכל האוניברסיטאות זו המתכונת (מכירה אישית מישהי שעושה תואר באחת המכללות הנחשבות שגרה בחו"ל והבטיחו לה שבכל התואר יהיה אופציה של למידה מרחוק... ומדובר על 3 שנים)
המלצה גורפת- תנצלי את ההזדמנות ולכי למקום שהכי קל בו!

מבחינת חומרים- יש קורסי חובה בעיתיים אבל הם מועטים. אם זה תואר כללי במדעי החברה מדובר על 3 קורסי חובה כאלה לכל היותר. השאר- את בוחרת את הנושאיפם הפחות בעייתים
לומדת את התואר כדי להתקדם בעבודה
לכן לא משנה לי התחום.
מדבריך אני מבינה שכן קיימת בעיתיות מבחינת התכנים
ממש מתלבטת
למרות שרוב המכללות לומדות כרגע ממוחשב משערת שזה לא ימשך באופן קבוע
ונסיעה ללימודים לא אפשרית מבחינתי

קילא

משתמש מקצוען
לומדת את התואר כדי להתקדם בעבודה
לכן לא משנה לי התחום.
מדבריך אני מבינה שכן קיימת בעיתיות מבחינת התכנים
ממש מתלבטת
למרות שרוב המכללות לומדות כרגע ממוחשב משערת שזה לא ימשך באופן קבוע
ונסיעה ללימודים לא אפשרית מבחינתי
אם זה רק בשביל התואר, זה תואר מאוד מאוד מאוד מאוד קשה ותובעני יחסית למקומות אחרים
(אני התחלתי אותו תוך כדי לימודים בסמינר וזה רץ לי שנתיים. ברגע שהתחלתי לעבוד במשרה מלאה זה היה ממש עמוס. וזה כשמעולם לא השתתפתי בשיעורים ו/או צפיתי בהקלטות. למדתי הכל לבד מהספרים בשביל המטלות במהלך הסמסטר ובשביל המבחנים).
יש הרבה מאוד מכללות היום שיש להם תואר ראשון ביום לימודים אחד.
לא יודעת מאיזה אזור את, אבל יש היום הרבה יותר אופציות מפעם. ממליצה לבדוק טוב דברים אחרים קודם.
ועוד משהו- אל תתפתי ללכת למקומות שמבטיחים לך "סינון" של התכנים בפתוחה... מעדויות כואבות של אנשים סביבי... ומינסיון- זה בלתי אפשרי.

קילא

משתמש מקצוען
אז למדת המון חומר מיותר.
השיעורים מקצרים ומתמצתים המון.
יכול להיות, אבל יש לי הפרעת קשב - ככה שלשבת לשמוע הרצאות לא היה אופציה מבחינתי... וגם לא היה לי זמן... לקרוא אני מאוד אוהבת וקוראת מאוד מהר. סיימתי בהצייטנות יתרה אז כנראה שבכל זאת עשיתי משהו נכון...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יכול להיות, אבל יש לי הפרעת קשב - ככה שלשבת לשמוע הרצאות לא היה אופציה מבחינתי... וגם לא היה לי זמן... לקרוא אני מאוד אוהבת וקוראת מאוד מהר. סיימתי בהצייטנות יתרה אז כנראה שבכל זאת עשיתי משהו נכון...
זה נשמע שעשית את המשהו הכי נכון :)
צל"ש.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אז למדת המון חומר מיותר.
השיעורים מקצרים ומתמצתים המון.
ברוב הקורסים זה נכון
אבל יש קורסים (אישית היו לי 2 כאלו) שהשיעורים היו רשמית ומעשית חזרה על החומר שנלמד בספרים - כלומר לא למדו את החומר בכלל רק תרגלו. לא היה מצב בלי ללמוד מהספר.

אילה אחת

משתמש מקצוען
ברוב הקורסים זה נכון
אבל יש קורסים (אישית היו לי 2 כאלו) שהשיעורים היו רשמית ומעשית חזרה על החומר שנלמד בספרים - כלומר לא למדו את החומר בכלל רק תרגלו. לא היה מצב בלי ללמוד מהספר.
זה כנראה תלוי גם בתחום הלימודים.

נדיר

משתמש צעיר
בעיתיים מאוודדד!!!!
תבדקי טוב טוב לקראת מה את הולכת, שלא תצרי לך בעיות שאחר כך יהי לך קשה מאוד לפתור, קורס מבוא לפסיכולוגיה הוא קורס עם תכנים נוראיים, ובהרבה מהתארים הוא חובה!

יעל לוגן

משתמש פעיל
בעיתיים מאוודדד!!!!
תבדקי טוב טוב לקראת מה את הולכת, שלא תצרי לך בעיות שאחר כך יהי לך קשה מאוד לפתור, קורס מבוא לפסיכולוגיה הוא קורס עם תכנים נוראיים, ובהרבה מהתארים הוא חובה!
וואו
באמת?
תוכלי לפרט?
אני בתהליכים מתקדמים ואשמח לכל מידע
מה זה אומר תכנים בעיתיים?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
וואו
באמת?
תוכלי לפרט?
אני בתהליכים מתקדמים ואשמח לכל מידע
מה זה אומר תכנים בעיתיים?
10136 מבוא לפסיכולוגיה‏
6 נקודות זכות ברמת פתיחה

שיוך:
מדעי החברה / פסיכולוגיה

triangle.jpg
לא נדרש ידע קודם.

פיתוח הקורס: פרופ' רות בייט-מרום (‏ראש צוות הפיתוח ועריכה מדעית‎)‏; רות פזי-גולדברג (‏עריכה מדעית‎)‏; תמי דומאי (‏תרגום‎)‏; אהובה קרן, דורון מגן (‏עריכת תרגום‎)‏; ליהי סגל-כספי (‏כתיבת מדריך הלמידה‎)‏, ד"ר עדי עמית (‏כתיבת מדריך הלמידה‎)‏

הקורס מפגיש את הסטודנטים עם הפסיכולוגיה המדעית על תכניה ושיטות המחקר שלה. מפגש זה יאפשר לסטודנטים להכיר את תחומי הפעילות והמחקר של הפסיכולוגיה היום, וישמש בסיס לקורסים אחרים וספציפיים יותר.

חומר הלימוד
  • תרגום לעברית של הספר:
R.J. Gerrig & P.G. Zimbardo, Psychology and Life, 18th ed. (‏Pearson Education, Inc., 2008‎)‏

• מדריך למידה ובו מבואות לנושאים השונים, שאלות לקריאה מודרכת של הפרקים בספר והנחיה במיומנויות למידה
  • בקורס זה מתקיימים מפגשי הנחיה מתוקשבים (‏וירטואליים‎)‏, אך אין הקלטה של מפגשים אלה. כלומר, הם נלמדים בזמן אמת בלבד.
נושאי הלימוד
הפסיכולוגיה בחיינו; שיטות מחקר בפסיכולוגיה; היסודות הביולוגיים והאבולוציוניים של ההתנהגות; חישה ותפיסה; למידה וניתוח התנהגות; זיכרון; תהליכים קוגניטיביים; התפתחות האדם במהלך החיים; מוטיבציה; רגש; הבנת האישיות; הפרעות פסיכולוגיות; טיפול בהפרעות פסיכולוגיות; קוגניציה חברתית ויחסים חברתיים; תהליכים חברתיים, חברה ותרבות.

לא למדתי את הקורס (עשיתי העתק הדבק מאתר האו"פ), אבל אפשר לזהות פה בקלות כמה מוקדים נפיצים.

נדיר

משתמש צעיר
אני אישית שאלתי רב לפני שהלכתי ללמוד את זה ואמרתי לו שממה ששמעתי מאנשים שלמדו לפני, בגלל שאת לומדת לבד אין בעיה לעקוף על תכנים בעייתיים , הוא שאל אותי איך עוקפים? אמרתי לו: מרפרפים קצת- רואים שזה לא לעניין ועוקפים. הוא הפתיע אותי מאוד ואמר לי לא! אם יש אפשרות שאני אקבל את הספר רק אחרי צנזור אז אפשר- זה רק מדגים לך את גודל החומרה, שאפילו רק רפרוף הוא בעייתי ממש. (וזה לא איזה רב קיצוני או משהו)
לכל הדעות יש שם חומרים שהם כפירה ממש. ובנוסף, חומרים שהם לא תחת כותרת ספציפית אלא תחת הכותרת של "לא לעניין".

יעל לוגן

משתמש פעיל
אני אישית שאלתי רב לפני שהלכתי ללמוד את זה ואמרתי לו שממה ששמעתי מאנשים שלמדו לפני, בגלל שאת לומדת לבד אין בעיה לעקוף על תכנים בעייתיים , הוא שאל אותי איך עוקפים? אמרתי לו: מרפרפים קצת- רואים שזה לא לעניין ועוקפים. הוא הפתיע אותי מאוד ואמר לי לא! אם יש אפשרות שאני אקבל את הספר רק אחרי צנזור אז אפשר- זה רק מדגים לך את גודל החומרה, שאפילו רק רפרוף הוא בעייתי ממש. (וזה לא איזה רב קיצוני או משהו)
לכל הדעות יש שם חומרים שהם כפירה ממש. ובנוסף, חומרים שהם לא תחת כותרת ספציפית אלא תחת הכותרת של "לא לעניין".
וואו אני מבינה שזה ממש בעייתי
עד שחשבתי שמצאתי פיתרון ללמידה מרחוקקקקקקק
מכירות בנות שלמדו דרך ינר?
אני מבינה שזו האופציה היחידה כרגע

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם ינר נותנים תואר של האוניברסיטה הפתוחה, לא ייתכן שהם מצנזרים תכנים.
זה לא באמת אפשרי.
מקסימום בשיעור אפשר לא ללמד משהו, אבל בספרים הוא יופיע ואולי גם במבחן.

נדיר

משתמש צעיר
הפוך!
לדעתי, אם כבר ללמוד את זה אז לא דרך אפ אחד עם אחריות צלאה שלך ויד על הדופק כל הזמן.
לא מכירה את ינר אבל מסכימה עם גלבוע
לא ייתכן שהם מצנזרים תכנים.
זה לא באמת אפשרי.

יעל לוגן

משתמש פעיל
הפוך!
לדעתי, אם כבר ללמוד את זה אז לא דרך אפ אחד עם אחריות צלאה שלך ויד על הדופק כל הזמן.
לא מכירה את ינר אבל מסכימה עם גלבוע
אז רגע ,התבלבלתי
אתם כן חושבות/ממליצות שניתן ללמוד דרך הפתוחה ולצנזר עצמאית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה