• ערב יום כיפור, תשפא נתבקשנו לפרסם: בהוראת מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין שליט'א: "כל בעלי סיכון, ובכללם אנשים מבוגרים, אסורים להתפלל עם כלל הציבור, ויתפללו במנייני חצירות או בביתם. ויש חיוב גדול לעמוד בנסיון זה, כי בנפשנו הוא! ובזכות זה יזכו לגמר חתימה טובה, וימלא השם כל משאלות ליבכם לטובה"

מאמרים מאמר: חשבון נפש על עיצוב אתרים

בניית אתרים וחוויית משתמש >> תוכן מקצועי

גם אתם שמתם לב שרק עכשיו הגיעה הקולקציה החדשה למדפים? הסוד המלא נחשף לראשונה, ועל הדרך טריק לניצול קופונים.
אם אתן מאלו שהבילוי שלהם הוא סיור בגאולה וברבי עקיבא, לסרוק ולמשש את חלונות הראווה, יכלתן לזהות השנה דיליי חריג במועד השקת הקולקצייה החדשה לחג...
תנו לאגד לנצח
ב"ה. לימים, יתקשו כל המעורבים להאמין שכל הסאגה המתמשכת התחילה בהתראה שגרתית שקפצה בצד השמאלי של המחשב הנייד. "תוקף רישיון גרסת הניסיון של...
הדרך להייטק עוברת בבני ברק
מרחב עבודה הצפוף בנשים חרדיות שיושבות וכותבות קוד, הוא לא מראה שכיח. לפני כמה שנים היו שאמרו שהוא גם לא אפשרי.
4.00 star(s) 1 ratings
מאחורי העמק | חלק ג'
"פסולה" "לא נכון" "עכשיו תורך לאחוז!" לכל אחת יש את הזיכרון המתוק הזה מהמשחקים הנוסטלגיים שהיוו חלק גדול מנוף ילדותינו, זיכרון שמעלה חיוך שעה...
5.00 star(s) 1 ratings

drvvv

משתמש פעיל
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
ככל שהזמן חולף וחברות בניית האתרים וקידום האתרים לומדים את התנהגותו של רובוט הסריקה של מנוע החיפוש גוגל השתנה סגנון ואורך בניית האתרים, לאחר תקופה ארוכה בה השקיעו חברות בניית אתרים באתר יפה הכולל אלמנטים מרשימים במיוחד המשולבים בדרך כלל בפלאש, אנימציות ושילוב וידיאו עם התפתחותו, בדרך כלל אתרים תדמיתיים היו מכילים מינימום טקסטים ורובה של ההשקעה הופנתה לעיצוב ולויזואליות של האתר.

אז מה בעצם השתנה? השלב הראשוני של ההתפתחות הטכנולוגית הביא למצב בו כל בעל עסק מבין שיש לו צורך באתר אינטרנט לעסק, היום לא רק שהתובנות של בעלי עסקים לגבי האינטרנט הן חזקות אלא גם כל בעל עסק כבר יודע שאתר אינטרנט יפה ומושך לא מספק, הרי איך יגיעו לאתר? האתר יכול להיות מדהים בעיצובו, אך ללא גולשים, אם נשווה זאת לחיים האמיתיים ונצא מהקופסה הוירטואלית נוכל לדמה זאת לחנות בגדים למשל, המכילה בגדים מדהימים ומיוחדים, אך אם לא יגיעו לחנות אנשים ולקוחות שירכשו את הבגדים אין טעם ליופי של הבגדים, בדיוק כך גם באינטרנט, היום הדגש על עיצוב אתר ברמה גבוהה ירד בכמה רמות למטה ועקף אותו הדגש על בניית אתר נכון ומתאים למנועי החיפוש, בניית אתר הנוח לקידום ובניית אתר בתקן העולמי w3c .
כיום חברות בניית האתרים מעסיקות מעצבי אתרים ברמה נמוכה יותר מבשנים קודמות, המעצבים הנחשבים היום הם אלו המעצבים אתרים עם עיצוב פשוט ונוח לחיתוך וקריאה של מנועי החיפוש, נתקלתי אפילו בחברות שהליך עיצוב האתר הוא הליך סופי, כלומר, רק לאחר כתיבת קוד התכנות של אתר האינטרנט מוסיפים את העיצוב.
אם נסתכל על השינוי החל נוכל להבחין קודם כל באתרים העסקיים הלא הם אתרי תדמית אשר התחילו כאתרים המעוצבים ברמה גבוהה, אתרים ללא הרבה טקסט המושכים והנעימים לעין. היום האתרים התדמיתיים החדשים מלאים בתוכן טקסטואלי, מכילים אין ספור מאמרים ונראים כמו האתרים הפשוטים ביותר, שלא נדבר על הגלילה באתרים שמרוב תוכן הגלגלת עובדת שעות נוספות והאתרים הפכו להיות ארוכים למראה.
אפילו אתרי חברות בניית ועיצוב האתרים שהיו האתרים היפים ביותר באינטרנט השתנו. אם נסתכל על אתרי האינטרנט של מעצבי האינטרנט הגדולים בעולם והמצליחים ביותר נקבל בדרך כלל עמוד לבן עם המון טקסט, תפריט עליון פשוט שחוזר על עצמו בכל העמודים ואולי שילוב של אלמנטים בודדים המנסים לשמור על סגנון עיצוב כלשהו.
אז אכן המגמה השתנתה, העיצוב חשוב אבל קודם כל הקוד והתוכן, הקידום, היום כולם רוצים להיות ראשונים במנועי החיפוש, בכל מונח בכל אפשרות, היום המיקומים בגוגל הפכו לסמל סטאטוס כלשהו לא רק תחת הרשת הוירטואלית אלא גם במציאות, בעל עסק גדול שנעקף במונח החיפוש שלו ע"י עסק קטן יותר ישקיע רבות כדי לעקוף ולהיות ראשון בדירוג וזה לא בגלל הלקוחות, כיוון שלקוחות לעסק גדול ומצליח יהיו גם אם הוא לא ממוקם בעמוד הראשון בגוגל, אלא רק בגלל הכבוד והאגו לו זוכים העסקים הראשונים במנועי החיפוש ובגוגל בפרט, כבוד מיותר שלפעמים לא באמת מגיע.
אז מה עושים כדי לשמור על אתר תקין ונוח לקידום תוך שמירה על עיצוב מרשים?
בתור מעצב המחפש תמיד להפתיע ולהעביר תחושות דרך העיצוב אני די סולד מהמצב הקיים, אתרי אינטרנט המקודמים ביותר במנועי החיפוש נראים בדרך כלל לא טוב! אז מה כן אפשר לעשות בשביל לא לאבד את היופי של האתר וגם לשמור על נוחות הקידום? קודם כל אפשר לעשות הרבה, אך רוב חברות בניית האתרים מחפשות בדרך כלל את הפשוט והקל יותר בשבילם, וגם הלקוחות בדרך כלל לא מוכנים להשקיע (קיבלו הצעה זולה יותר בחברה מתחרה). לא אתאר כאן את כל הליך בניית האתר מהתחלתו לסופו אך אפרט כמה דגשים שלדעתי האישית אסור לוותר עליהם, קודם כל למרות כל מה שקראתם במאמר הזה עד כה, אסור לוותר על העיצוב, דעתי האישית היא שאתר יכול להיות הראשון במונח החיפוש של העסק אבל אם האתר נראה לא טוב הגולש לא יהפוך ללקוח אף פעם ותוך פחות מכמה שניות ילחץ על האיקס העליון בצידי המסך ויסגור את האתר, לכן קודם כל בהליך בניית האתר יש לבצע את הליך הראשוני של בדיקת קהל היעד, הגדרת קונספט גרפי, סקיצות וכיוצא בזה, לאחר שיש לנו כבר עיצוב מרהיב לאתר אנו נמקסם את היכולת שלנו תוך מינימום פגיעה ברובוט החיפוש, קודם כל נדאג שחיתוך העיצוב לאתר אינטרנט יהיה פשוט ביותר ללא טבלאות בקוד ונדאג שכל הקודים המתייחסים לצבעים, מיקומים, גדלים ועיצוב כלשהו יכנסו לקבצי CSS נפרדים שלא יפריעו לקוד האתר, ניקח את החלקים ללא התוכן ונשלב שם את סרטוני הפלאש ואת האנימציות שיאפשרו לאתר להראות חי, ואומנם נכניס הרבה תוכן אך נשתדל להכניס תוכן נכון למונחי החיפוש ובמידה, הרבה תוכן באתר אינטרנט לפעמים גורם לפעולה ההפוכה, המון מילות חיבור כמו "ו" "כמו" וכדומה הופכת להיות המילים המשמעותיות בתוכן ופוגעות בקידום וגם שכפול של מונחי החיפוש בכל משפטים פוגעים ברובוטים שמבינים שהטקסט הזה כאן רק בשבילם, לכן להכניס טקסט אך באופן נורמאלי ועדין ללא הגזמות מיותרות שרק פוגעות בהליך קידום אתר האינטרנט.

לסיכום, המסר הוא לשמור על העיצוב, אסור לאבד אותו ועם קצת יותר השקעה אפשר ליצור אתר אינטרנט שמעוצב ברמה גבוהה ויפה תוך שמירה על קוד תקין ונוח לקידום אתר.
לפני סיום משהו שמצליח להרתיח אותי בכל פעם מחדש, רוב הציבור שרצה לבנות אתר או ניגש לזה בדרך כלשהי תמיד שמע את המשפט "אסור לבנות אתר בפלאש, גוגל לא אוהב את זה" , המשפט הזה הוא אולי המכשול הראשון שלכם, קודם כל מותר לבנות אתרים משולבי פלאש, צריך לדעת איך לעשות את זה, בגוגל לא רק שלא טענו שהרובוט שלהם לא אוהב פלאש אלא אפילו עד היום מנסים לפתח רובוטים שידעו לקראו את הטכנולוגיה הזאת.
לכן, כן צריך לדעת להשתמש בפלאש באתר האינטרנט, כן צריך לשלב פלאש, אך צריך לדעת איך ואיפה, כמובן לא מדובר על להכניס טקסטים בפלאש, אך אלמנטים של פלאש היום הם הפרי העיצוב של האינטרנט.

נכתב ע"י גיל רבי, מייסד ובעלים – סטודיו רבי בניית אתרים.

-----------------------
אני חייב לציין שהאתר של סטודיו רבי (זהירות מזכירה) אכן מכניס סטנדרטים חדשים בעיצוב, ויש במאמר כמה דברים מאוד נוקבים ונכונים.
למרות זאת צריך לקחת אותו בפורפציות, מכיוון שלעיתים כאשר המשתמש נכנס לאתר שדורש למידה מחדש של העימוד וצורת העבודה, הוא מתעייף, ואם אין לאתר ערך נוסף בשבילו, הוא פשוט יקצר את שהותו באתר למינימום, אם בכלל.
 

izzy

משתמש צעיר
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
נכתב ע"י drvvv;267245:
"אסור לבנות אתר בפלאש, גוגל לא אוהב את זה"
המשפט הזה כן נכון. אסור לבנות אתרים בפלאש. מה שכן נכון וכפי שכותב המאמר בעצמו הסתייג מאוחר יותר: אפשר לשלב אלמנטים בפלאש אבל שהבסיס לא יהיה פלאש.

קשה לנהל תוכן ואפילו מאוד יקר לעשות זאת במערכת שמתבססת על פלאש.

עוד לא נגעתי בנקודות של אופנה בעיצוב שכיום בכלל לא מעודדת לעשות שימוש בדבר הזה.
 

ניב אסרף

משתמש צעיר
פיתוח / אפיון / עיצוב אתרים
מאמר מעניין ביותר.
אני מאמין שעם כניסת HTML5 (התאריך המשוער בשנת 2012) עידן הפלאש יפגע בצורה דרסטית ומאוד משמעותית.
ד"א, אם כבר מדברים על גוגל, המאמר עצמו נכתב עם דגש ל-SEO :)
 

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

למעלה