דרוש מידע מאיפה הדמות חד קרן?

• פותח הנושא S
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

S

משתמש פעיל
אחותי רוצה לחפש את הבת שלה לחד קרן,
היא שמעה שיתכן וזה קשור לנצרות...
נכון או לא?

Panda

משתמש מקצוען
מקור יהודי אפשרי לחד-קרן הוא בדברי התלמוד (שבת כח, ב): "אמר רב יהודה: שור שהקריב אדם-הראשון, קרן אחת הייתה לו במצחו, שנאמר (ספר תהילים, פרק ס"ט, פסוק ל"ב) "וְתִיטַב לַיהֹוָה מִשּׁוֹר פָּר מַקְרִן מַפְרִיס". כמו כן בגמרא מדובר אודות בעל חיים בשם 'תחש', שנתגלה לבני ישראל במדבר, שגם הוא היה בעל קרן אחת בלבד.

Goldidea

משתמש מקצוען
הרב פנדה מונח בתורה ואשריו אבל המושג חד קרן הוא אכן שייך לתרבות הנוצרית אם כי לא בהכרח פסול כמו למשל האיל שמסמל חורף ולכן מופיע בציורי חג המולד החל בעונה חורפית

mum

משתמש מקצוען
לדמות הזאת יש ריח חריף של גויים- אם זה לא מפריע לה אני לא חושבת שיש בזה ממש בעיה.
לי זה מפריע מאד ואני אישית לא אתפעל או אהנה מכזאת תחפושת גם אם תהיה מבוצעת הכי וואו...
הייתי מחפשת משהו פחות סמלי, יותר נטרלי... (גם האיל או דמות הסנטה-הגמד האדום/לבן- הם גוייות מאד)

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
מצטרף לקודמי לא הייתי ממליץ

RUSI10

משתמש מקצוען
החד קרן כנראה לא המצאה , אלא יצור שנכחד, כיוון שהוא מוזכר בספר יחזקאל כ"תחש" שאת עורו לקחו למשכן.

הבעיה היא שהמיתולוגיה היוונית הפכה אותו לשליחם של האלים.
ועוד יותר פדיחה - הפך לאחד מסמלם של "קהילת הלהט"בים" , וד"ל.......

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני לא רואה הבדל בין זה למיקימאוס (עכבר), או להלוקיטי ( חתולה)...
כי את לא מכירה את הדמויות הנוצריות מאיזור המקור שלהם, ואשרייך!
אבל כמו שסנטה קלאוס יש כאלה שמחפשים את הילדים לדמותו, אבל לאירופאי הממוצע (וחוצני'ק בכלל) זה צורםש כך גם בחד קרן..
יש מספיק דברים יפים עם היבט יהודי ובכלל, ואין לנן צורך למחוזות האלה.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אבל כמו שסנטה קלאוס יש כאלה שמחפשים את הילדים לדמותו, אבל לאירופאי הממוצע (וחוצני'ק בכלל) זה צורםש כך גם בחד קרן..
סנטה קלאוס הוא קדוש נוצרי (סנטה=קדוש). היכן החד-קרן קשור לנצרות? ממה שחיפשתי הוא נצפה או לא נצפה ע"י היסטוריונים לפני הרבה שנים, ללא קשר לדת כלשהי.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
סנטה קלאוס הוא קדוש נוצרי (סנטה=קדוש). היכן החד-קרן קשור לנצרות? ממה שחיפשתי הוא נצפה או לא נצפה ע"י היסטוריונים לפני הרבה שנים, ללא קשר לדת כלשהי.
סנטה קלאוס הוא דמות מהאגדות שלהם שמביאה לילדים מתנות לחגא (כרימס) ע''ג מזחלת שלג רתומה לאייל הצפון..
חד קרן גם הוא מופיע מהאגדות שלהם כמו שמישהו כתב כאן למעלה
הבעיה היא שהמיתולוגיה היוונית הפכה אותו לשליחם של האלים
וגם אם הבאת את השיר על תיבת נח, אין כזה מדרש או מפרש אלא פרוזה של הביב'ל וד''ל..
בויקיפדיה (שהם כנראה יודעים מה שהם מדברים..) מתוארת החד קרן הוורודה כסוג של אלה, ועוד כל מיני שטויות נוראיות שאין הנייר סובל אותן!!
כך שב''ה גם אתה לא מכיר, אבל זה לא אומר שהדמות ראויה להסתובב במחננו.
ואם תשאל, אם כ''כ הרבה לא מכירים מה הבעיה להתחפש לזה? זה כבר נושא לדיון אחר..

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כי את לא מכירה את הדמויות הנוצריות מאיזור המקור שלהם, ואשרייך!
יש מספיק דברים יפים עם היבט יהודי ובכלל, ואין לנן צורך למחוזות האלה.
תראי אמי חוצניקית ולא אבתה לקשט את הסוכה במנורות צבעוניות כי הזכיר לה חגאות נוצריים...אצלי מנורות צבעוניות זה סמל הייפוי של חג הסוכות....
לחד קרן אין משמעות בפני עצמה של טומאה רק שהם משתמשים בזה לטומאה ואנו לשמחת פורים, מה רע?
למי שיש קונוטציות אחרות יפעל כצו לבבו

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני לא רואה הבדל בין זה למיקימאוס (עכבר), או להלוקיטי ( חתולה)...

זה ממש לא אותו דבר. מיקימאוס והלו קיטי נכנסו עמוק לצבור החרדי ולבית יעקב. (הלו קיטי במוחד, אפילו במשפחות טובות קונים ילקוטים עם הלו קיטי וכדו').
לעומת זאת, החד קרן הזה לא מוכר בבתים משלנו.
אז "כולם" לא מכשיר שום דבר, אבל לפחות יש לך אינדיקציה מה נורמאלי. למה להיות מוזר עד כדי גיחוך ויציאה מהמקובלות השפויה? (ולא, זה לא ההגדרה למילה מקוריות!)

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סנטה קלאוס הוא דמות מהאגדות שלהם שמביאה לילדים מתנות לחגא (כרימס) ע''ג מזחלת שלג רתומה לאייל הצפון..
חד קרן גם הוא מופיע מהאגדות שלהם כמו שמישהו כתב כאן למעלה

וגם אם הבאת את השיר על תיבת נח, אין כזה מדרש או מפרש אלא פרוזה של הביב'ל וד''ל..
בויקיפדיה (שהם כנראה יודעים מה שהם מדברים..) מתוארת החד קרן הוורודה כסוג של אלה, ועוד כל מיני שטויות נוראיות שאין הנייר סובל אותן!!
כך שב''ה גם אתה לא מכיר, אבל זה לא אומר שהדמות ראויה להסתובב במחננו.
ואם תשאל, אם כ''כ הרבה לא מכירים מה הבעיה להתחפש לזה? זה כבר נושא לדיון אחר..
גם עמ''י קשרו את השה במצריים שהיה סמל אלילי, השתמשו לקדושה....
אבל אני מסכימה שיש הבדל כי כשמתחפשים למשהו זה מייקר אותו אז אולי זה שבדיוק בתקופה הזו מתחשק לנו לחפש את הילדים לבהמה חד קרן עדיף שלא, אולי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה