מידע שימושי לתשומת לב העובדות המועסקות

no problem

משתמש מקצוען
@נחמי פורתא
אני אחרי שיחה עם חברת ביטוח מסויימת. בתור מעסיק.
הצגתי את פרטי המקרה, ונאמר לי שאין שום!!!!! אפשות למעסיק למשוך את כספו לאחר ההפקדה.
אא"כ זה באישור בית משפט.
תגישי בהקדם פניה לרשות שוק ההון,
בנוסף, ממליצה ממש על עו"ד.
גם אם לא תגיעו להליכים משפטיים ממש, תוכלו לדרוש את עלות עו"ד גם כחלק מהסכום להחזר.

נערך לאחרונה ב:

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
תקשיבו לסיפור שסיפרה לי חברה טובה שלי, תפנימו אותו ותבדקו מה קורה אתכן, מקווה מאד שאצלכן הכל תקין.
אז נפתח בעובדות,
חברתי, גננת מסורה ומוערכת, עבדה כגננת באחת מהעמותות המפעילות גני ילדים בבני-ברק במשך יותר משנתיים.
עם סיום עבודתה שם, היא מתקשרת לחברת הביטוח לבדוק מה קורה עם קופות הפנסיה והפיצויים שהופרשו לה, כשהיא שוקלת למשוך כעת את הפיצויים המגיעים לה ממקום העבודה.
ולתדהמתה, מעדכנים אותה מחברת הביטוח, שאכן העמותה הפרישה לה כל חודש פנסיה ופיצויים על פי החוק, אך אחרי כיום - הם משכו חזרה את הכסף שהופרש לה - כשתבינו, שהכסף הזה כולל הפרשות מעביד וגם הפרשות עובד!!!
זאת אומרת שכל חודש הם פשוט גנבו ממנה את כספי הפיצויים והפנסיה - גם אלה שירדו מהכסף שלה, וגם את הכסף שהמעסיק הפריש לה.
מבירור מול חברת הביטוח - על פי החוק, מותר למעסיק למשוך את כספי הפנסיה והפיצויים בכל עת - כל עוד העובדת עובדת אצלו, כך שדרושה עירנות מצד העובדות כדי לבדוק, לא רק שהפרישו לכם פנסיה ופיצויים, אלא גם לבדוק שהמעסיק לא משך את הכסף הזה חזרה!!!
הסיפור הזה מבחינתי, עולה על כל הסיפורים ששמעתי עד היום על דרכי ההתנהלות של העמותות המפעילות גני ילדים (ותאמינו לי ששמעתי עד היום הרבה התנהלויות הזויות).
מבחינתי, ההתנהלות המתעמרת בעובדות, של הרבה מהעמותות המפעילות גני ילדים, מהווה סכנה קיומית לנשים שכל מה שהן רוצות, זה לקבל את מה שמגיע להן עפ"י החוק ועפ"י דין תורה, והן מוצאות את עצמן פעם אחר פעם בסיטואציות הזויות - כשהזכויות המינימליות שלהן נשללות מהן במדיניות נצלנית ולא מתקבלת על הדעת.
הסיפור מזעזע
אבל הערה קטנה
"זה יכול להיות אצל כל מעסיק" וחבל שהכותרת היא על עמותות גני ילדים (כביכול כל בעלי העמותות גנבים)

נערך לאחרונה ב:

צביה811

משתמש רשום
הנושא צריך בדיקה
כי אם העובד אינו פותח קופת פנסיה
או לא משלים את כל הטפסים הנדרשים ממנו
לאחר התראות לעובד ולמעסיק
הכסף יכול לחזור למעסיק!
ואולי זה מה שקרה כאן.

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
הנושא צריך בדיקה
כי אם העובד אינו פותח קופת פנסיה
או לא משלים את כל הטפסים הנדרשים ממנו
לאחר התראות לעובד ולמעסיק
הכסף יכול לחזור למעסיק!
ואולי זה מה שקרה כאן.

בוודאות, היא לא קיבלה כל התראה על כך שמשהו לא תקין.

הר סיני

משתמש פעיל
בטוח שחסר כאן פרטים כי חוקית אין שום זכות למעסיק למשוך כספים ללא חתימת העובד שמצהיר שזו טעות אין מושג כזה
מסתבר שכמו שנאמר כאן היא לא חתמה על טפסי הצטרפות וכל חודש הכסף חזר בחזרה למעסיק

צביה811

משתמש רשום
בוודאות, היא לא קיבלה כל התראה על כך שמשהו לא תקין.
והאם מנגד היא פתחה קופת פנסיה בצורה תקינה?
השלימה את כל המסמכים?
עקבה מידי תקופה - שאכן הכסף הופקד לקופה כל חודש?
קיבלה דו"ח רבעוני מהקופה ודו"ח בסיום השנה?

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
והאם מנגד היא פתחה קופת פנסיה בצורה תקינה?
השלימה את כל המסמכים?
עקבה מידי תקופה - שאכן הכסף הופקד לקופה כל חודש?
קיבלה דו"ח רבעוני מהקופה ודו"ח בסיום השנה?

היא אכן לא בדקה כל חודש אם הכסף הופרש לה, אך מחברת הביטוח דווח לה שהכסף אכן הופרש כל חודש ונמשך חזרה על ידי המעסיק כיום אחרי ההפקדה.

צביה811

משתמש רשום
היא אכן לא בדקה כל חודש אם הכסף הופרש לה, אך מחברת הביטוח דווח לה שהכסף אכן הופרש כל חודש ונמשך חזרה על ידי המעסיק כיום אחרי ההפקדה.
נשמע ממש רע
שתדאג לקבל את המידע בכתב מחברת הביטוח
ותפנה לעורך דין.
תמשיכי לעדכן אותנו , בבקשה

A052

משתמש סופר מקצוען
רק הערה כללית,
כל הזמן חוזרים כאן על בעיות בטפסים, ואולי זו בעייתה של העובדת.
א. לכאורה זה קשקוש מוחלט, היות ולדוגמא החינוה"ע בזמנו העביר פנסיות לקופה שהוא בחר, ללא שום מהלך מצד העובדים ולא היה דבר כזה "השלמת מסמכים".
ב. נכון להיום המעביד מחוייב להעביר כספים (במקרה שבו העובד לא בחר בעצמו) לקרנות 'ברירת מחדל', שבהם אין שום צורך בשום פרטים והמעביד מצדו יכול רק לכתוב מס' זהות והקרן דואגת לשאר הפרטים מול משרד הפנים.

אשר על כן גם לימוד זכות כזה על המעסיק/קרן הפנסיה אינו עומד במבחן המציאות.

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
מאז בזמנו דברים השתנו.
אם פעם הן היו מקבלות את הכספים, שומרות על שם העובד עד שיתעורר וישלים מסמכים, היום הן לפעמים (אולי תלוי באיזו חברה) מחזירות כסף אם אין להן תיק עובד מסודר לפני כן.
לכאורה במקרה כזה על המעסיק להתריע לעובד שעליו להשלים פרטים ומסמכים - אבל כאן הטענה עוברת למחוז אחר.

הר סיני

משתמש פעיל
רק הערה כללית,
כל הזמן חוזרים כאן על בעיות בטפסים, ואולי זו בעייתה של העובדת.
א. לכאורה זה קשקוש מוחלט, היות ולדוגמא החינוה"ע בזמנו העביר פנסיות לקופה שהוא בחר, ללא שום מהלך מצד העובדים ולא היה דבר כזה "השלמת מסמכים".
ב. נכון להיום המעביד מחוייב להעביר כספים (במקרה שבו העובד לא בחר בעצמו) לקרנות 'ברירת מחדל', שבהם אין שום צורך בשום פרטים והמעביד מצדו יכול רק לכתוב מס' זהות והקרן דואגת לשאר הפרטים מול משרד הפנים.

אשר על כן גם לימוד זכות כזה על המעסיק/קרן הפנסיה אינו עומד במבחן המציאות.

מצו"ב הודעה למעסיק שמתקבל מחברת ביטוח הראל כשאין טופס הצטרפות

שם המעסיק :XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

הנדון: הודעה לפני החזרת כספים שהופקדו בקרן הראל פנסיה (להלן: "הקרן")

מעסיק יקר,
מבדיקתנו עולה כי העובדים ששמותיהם מופיעים מטה טרם העבירו טופס הצטרפות לקרן אולם הועברו אליה הפקדות בגינם.
בהתאם להוראות רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון, לא ניתן לקבל תשלומים לקרן הפנסיה עבור עמיתים אשר לא העבירו טופס הצטרפות לקרן.
לאור האמור, ככל שלא יועבר אלינו טופס הצטרפות לקרן בימים הקרובים מיום מכתבנו זה, נאלץ להשיב אליך את הכספים האמורים.
פרטי העובדים אשר לא העבירו טופס הצטרפות לקרן:
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
נבקשך לפעול בדחיפות על מנת לוודא כי העובדים הנ"ל שבחרו בקרן הפנסיה של הראל ממלאים ושולחים טופס הצטרפות לקרן. יובהר, כי כאמור לעיל, אנו נאלץ להחזיר את ההפקדות שנתקבלו בגין עובד שלא ישלח טופס הצטרפות כאמור.
ניתן להשלים את תהליך ההצטרפות בדרכים הבאות:
1. תהליך הצטרפות מהיר באמצעות הפורטל בקישור מילוי טופס הצטרפות און ליין – נא העבירו את הקישור לעובדים כדי שישלימו כבר היום את תהליך ההצטרפות.

2. מילוי טופס הצטרפות רגיל בקישור מילוי טופס הצטרפות באופן ידני - את הטופס יש לשלוח לפקס 03-7348280 או באמצעות דואר אלקטרוני, לכתובת: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

חשוב להבהיר, כי עד לקבלת טפסי ההצטרפות, עובדיך אינם מבוטחים בקרן הפנסיה.
לבירורים ניתן לפנות למייל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

בברכה
הראל פנסיה וגמל בע"מ

A052

משתמש סופר מקצוען
הראל זו לא קרן ברירת מחדל.
ואסור! למעסיק לשלם לשם אם זו לא בחירת העובד, ואם זו בחירת העובד זה בדר"כ אחרי שהוא כבר פתח קופה.

צביה811

משתמש רשום
הראל זו לא קרן ברירת מחדל.
ואסור! למעסיק לשלם לשם אם זו לא בחירת העובד, ואם זו בחירת העובד זה בדר"כ אחרי שהוא כבר פתח קופה.
לא יודעת מה קורה בקופות ברירת המחדל
אבל בקופות האחרות,
גם אם קיימת קופה ע"ש העובד, והמעסיק מעביר אליה כספים
אם העובד לא משלים את כל הטפסים לפי דרישתם הם יכולים להחזיר את הכסף למעסיק (הצהרת בריאות, עדכון פרטים וכו')
אני קיבלתי מכתב כמו הנ"ל ממגדל לאחר יותר משנה של עבודה.
היתה קופה פעילה, היו הפקדות מסודרות ... אבל היה חסר להם איזשהו מסמך.

פנדורה

משתמש מקצוען
סיפור ממש מוזר, לא ברור לי איך טכנית הם עשו את זה?
צריך חתימת מבוטח על כל טופס, השקיפות מטורפת.
או שאולי זייפו חתימות?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא הבנתי איך חברת הביטוח נתנה לזה לקרות!

אביגילולה

משתמש פעיל
אני עובדת בתחום שקשור לפדיונות בחברת ביטוח
בגדול צריך טופס 161 לפדות אלא אם הסכום פחות מסדר גודל של 10000.

לא מזמן האזנתי לשיחות של פדיונות במוקד בחברה שאני עובדת ואמרו שלי שיש אנשים שמתחזים לאנשים אחרים ופודים את הכסף אליהם וחברת הביטוח עושה מאמצים בשביל לאתר ולמנוע כאלה מקרים.
סיפור ממש מוזר, לא ברור לי איך טכנית הם עשו את זה?
צריך חתימת מבוטח על כל טופס, השקיפות מטורפת.
או שאולי זייפו חתימות?
היום לא צריך חתימות כמו פעם, מקבלים לינק לנייד וחותמים שם ואוופס הכסף אצלך:) במיוחד כאמור שכנראה זה סכום קטן ואז יש פחות בדיקות.
פותחת האשכול תשלחי לי באישי את החברה ואם זה בחברה שבה אני עובדת אברר בשבילה

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא קראתי הכל, אבל נשמע כמו משהו מוזר שאם אכן זה החוק כדאי שמישהו יקח את המושכות לידיים ויפנה לאחד החכי"ם (גפני נראה הכי מתאים) שיעביר חוק בעניין. בטוחה שיש עוד הרבה מעסיקים שמנצלים את הנישה הזו לרעה

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
כמנה"ח שמעבירה כל חודש כספים לכמה חברות ביטוח זה נשמע לי מוזר והזוי.
גם אם העובדת לא השלימה את כל הטפסים, הלוואי ואחרי יום הם היו מחזירים, כמו שלפעמים לקוח להם חודש לשייך את הכספים, אותו דבר החזרת כספים שהופקדו בטעות לוקחת כמה חודשים טובים ומלא טפסים לחתום.

שם שמי

משתמש מקצוען
הסיפפור צריך בדיקה לעומק,
לא נשמע אמין בכלל-בכלל!
למה שהמעסיק יפקיד כסף אם אחרי יום הוא מושך אותו בחזרה?
מעיקרא מאי קסבר ולבסוף מאי קסבר?

אני לא מאמין לכל הסיפור הזה.
יש פה כנראה אי הבנה בסיסית,
ולא לכך התכוונו בחברת הביטוח.
מה כן? אינני יודע... אבל זה לא נשמע אמת!

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
היא לא עקבה אחרי המכתבים, הדוחו"ת והסיכומים השנתיים?

ולמה בחרו להפעיל עוקץ רק נגד עובדת אחת? מה עם שאר העובדות? קופת הפנסיה שלהן מנוהלת ותקנית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה