לשפץ מלא מהיסוד ב-140,000 ש"ח - פרק 5 ואחרון - חומרים איכותיים וזולים - היתכן ?

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד
ראשית, כמו שהבטחתי שאעדכן האם אכן הצלחנו לעמוד ביעד של 140,000.
התשובה היא -
לא.
אבל בחריגה ממש קטנה.
הסכום הסופי עומד על 143,000.

והנה פרק 5 -
לקריאה במקור - כאן

כשאנחנו ניגשים לבחירת חומרים, אני בודקת מול הלקוח מה הציפיות שלו, כמה שנים הוא מתכן להנות מהשיפוץ והעיצוב הנוכחי, ומזכירה לו כי תוחלת החיים של החומר שאנו קונים צריכה להיות תואמת.
הגישה הזו נכונה לכל סוגי הקניות, אבל לשיפוץ עוד יותר.
אם יש שיעדיפו לקנות 5 סוודרים ב-20 ₪, ולהחליף כל חודש, במקום סוודר איכותי שיחזיק תקופה ארוכה, אבל גם יעלה פי 5. בשיפוץ המשוואה שונה לגמרי, העלות היא לא רק עבור החומר, אלא גם עלות ביצוע כפולה – להוציא חומר ישן, ולהתקין חדש, לא רק עלויות כספיות אלא גם זמן, ואיכות חיים.
לכן, לדעתי, השקעה באיכות שווה כל שקל, מכל הבחינות.
אגב, איכות החומר לא מספיקה, צריך גם עבודה איכותית.
אז איך נדע שמה שאנחנו קונים באמת איכותי ?
כאשר אנחנו מתלבטים במה לבחור, אנחנו ניצבים מול פרדוקס.
מצד אחד אנחנו רוצים לשלם זול (כל אחד לפי המושגים שלו)
מצד שני המחיר משמש עבורנו אינדיקציה, למה זה זול ? אולי זה לא איכותי ?
בשביל זה מקדמי המכירות המציאו את המושג "מבצע", מצד אחד תדעו שהמחיר גבוה, מצד שני – הנה יש לכם הזדמנות לקנות בזול.
אז זו הדרך הראשונה – לקנות במבצעים,
אז, נצא לדרך:
א. הגענו לחנות בזמן המבצעים הלוהטים !
לחנויות החומרים יש תמיד מבצעים בסוף השנה הלועזית. זה עלול להגיע ל70% הנחה.
מעבר לכך, מכיוון שיש להם אלפי דוגמאות, תמיד יש ריצוף שנשאר ממנו כמות מדי קטנה, ולבתים גדולים זה לא מתאים. ולכן, כדי להיפטר מהם, החנות מוכרת בהנחה גדולה למי שיכול לקחת את כל המלאי. זה התאים לנו מאוד, מכיוון שהדירה קטנה, אבל זה יכול להתאים גם אם יש לכם דירה גדולה אם תוכלו לפצל איזורים בבית, ולכל איזור לקחת ריצוף שונה (אם אתם מתקשים בשילוב – מומלץ ייעוץ של מעצבת פנים כדי שלא תתחרטו 20 שנה...)
מצד שני יש גם מצבים שניתן לקבל הנחה גדולה אם לוקחים כמות מאד גדולה.
ללכת לדרכים אחרות, ולקנות פחות איכותי, או דרך חנויות/ספקים מפוקפקים – זה זול שהוא יקר.
חבל לשפץ בשביל שתוך שנתיים חלק מהסלון יהיה עם ריצוף סדוק או אפילו שבור.
ואל תאמינו למי שאומר לכם שסיני או טורקי זה כמו איטלקי או ספרדי.
כי זה פשוט לא!
אותו עיקרון תקף לגבי כל החומרים.
אבל זה עדיין לא פטר אותנו מהשוואת מחירים, לפעמים גם אחרי מבצעים של 70%, אפשר למצוא את אותו המוצר ביותר זול, גם אם זה דרך חנות מתחרה שנותנת 80%.
אז נעבור להשוואת מחירים.
ב. בכל קניה שעשינו, בדקנו כמה הצעות מחיר.
זה קצת מעייף, ויש אנשים שאין להם ראש לזה, אבל חשוב לזכור שזה ממש שווה, כי כאן בדיוק קבור הכסף.
במקרה שלנו – את ההשוואה אני עשיתי עבור הלקוח. וכך הגענו להשוואת מחירים מדוייקת, על רשימת מוצרים מוגדרת ומותאמת. פניתי לכמה נותני שירות שאני מכירה את טיב עבודתם וסומכת עליהם, ביקשתי הצעות מחיר, עם חלקם התמקחנו, ובסופו של דבר יצאה דירה ב-143,000 ₪, כולל הכל.
אם תרצו לעשות זאת לבד –
את רוב המוצרים בתחום הבניה והשיפוצים - לא תמצאו בזאפ, ולמצוא ולהביא מאמזון מדי מסובך, אז כאן צריך לחזור לשיטות השוואת המחירים הישנות והטובות, לפני עידן האינטרנט:
א. תשיגו המלצות על נותני שירות/ספקים אצל אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם.
ב. תשוו מחירים ביניהם.
אמזון
ישנם מוצרים לא מעטים, שניתן לקנות דרך אמזון, וכאן הפער עלול להיות מטורף! ללקוחות שלי אני חוסכת לפעמים פי 4 במחיר!
בדירה הזו קנינו תאורה ברבע מחיר ממה שעלה בחנויות תאורה בארץ, כולל זאפ!
כדי לקנות תאורה צריך לתכנן נכון את כמות נקודות מספקת, ולדעת איזה אפקט אנחנו רוצים להשיג, סגנון עיצובי של המוצר עצמו וגם של האלומה שלו. בנוסף, אסור לשכוח:
גוון תאורה, עוצמת אור, ממשק חיבור, וכמובן לקרוא את האותיות הקטנות באנגלית, עם/בלי נורה, גודל המוצר, והמתח.
והכי חשוב – שתאהבו את התוצאה.....
אגב, הלקוחות שלי מקבלים ממני רשימת מוצרי תאורה מומלצים באמזון.

hope

משתמש פעיל
בס"ד
ראשית, כמו שהבטחתי שאעדכן האם אכן הצלחנו לעמוד ביעד של 140,000.
התשובה היא -
לא.
אבל בחריגה ממש קטנה.
הסכום הסופי עומד על 143,000.

והנה פרק 5 -
לקריאה במקור - כאן

כשאנחנו ניגשים לבחירת חומרים, אני בודקת מול הלקוח מה הציפיות שלו, כמה שנים הוא מתכן להנות מהשיפוץ והעיצוב הנוכחי, ומזכירה לו כי תוחלת החיים של החומר שאנו קונים צריכה להיות תואמת.
הגישה הזו נכונה לכל סוגי הקניות, אבל לשיפוץ עוד יותר.
אם יש שיעדיפו לקנות 5 סוודרים ב-20 ₪, ולהחליף כל חודש, במקום סוודר איכותי שיחזיק תקופה ארוכה, אבל גם יעלה פי 5. בשיפוץ המשוואה שונה לגמרי, העלות היא לא רק עבור החומר, אלא גם עלות ביצוע כפולה – להוציא חומר ישן, ולהתקין חדש, לא רק עלויות כספיות אלא גם זמן, ואיכות חיים.
לכן, לדעתי, השקעה באיכות שווה כל שקל, מכל הבחינות.
אגב, איכות החומר לא מספיקה, צריך גם עבודה איכותית.
אז איך נדע שמה שאנחנו קונים באמת איכותי ?
כאשר אנחנו מתלבטים במה לבחור, אנחנו ניצבים מול פרדוקס.
מצד אחד אנחנו רוצים לשלם זול (כל אחד לפי המושגים שלו)
מצד שני המחיר משמש עבורנו אינדיקציה, למה זה זול ? אולי זה לא איכותי ?
בשביל זה מקדמי המכירות המציאו את המושג "מבצע", מצד אחד תדעו שהמחיר גבוה, מצד שני – הנה יש לכם הזדמנות לקנות בזול.
אז זו הדרך הראשונה – לקנות במבצעים,
אז, נצא לדרך:
א. הגענו לחנות בזמן המבצעים הלוהטים !
לחנויות החומרים יש תמיד מבצעים בסוף השנה הלועזית. זה עלול להגיע ל70% הנחה.
מעבר לכך, מכיוון שיש להם אלפי דוגמאות, תמיד יש ריצוף שנשאר ממנו כמות מדי קטנה, ולבתים גדולים זה לא מתאים. ולכן, כדי להיפטר מהם, החנות מוכרת בהנחה גדולה למי שיכול לקחת את כל המלאי. זה התאים לנו מאוד, מכיוון שהדירה קטנה, אבל זה יכול להתאים גם אם יש לכם דירה גדולה אם תוכלו לפצל איזורים בבית, ולכל איזור לקחת ריצוף שונה (אם אתם מתקשים בשילוב – מומלץ ייעוץ של מעצבת פנים כדי שלא תתחרטו 20 שנה...)
מצד שני יש גם מצבים שניתן לקבל הנחה גדולה אם לוקחים כמות מאד גדולה.
ללכת לדרכים אחרות, ולקנות פחות איכותי, או דרך חנויות/ספקים מפוקפקים – זה זול שהוא יקר.
חבל לשפץ בשביל שתוך שנתיים חלק מהסלון יהיה עם ריצוף סדוק או אפילו שבור.
ואל תאמינו למי שאומר לכם שסיני או טורקי זה כמו איטלקי או ספרדי.
כי זה פשוט לא!
אותו עיקרון תקף לגבי כל החומרים.
אבל זה עדיין לא פטר אותנו מהשוואת מחירים, לפעמים גם אחרי מבצעים של 70%, אפשר למצוא את אותו המוצר ביותר זול, גם אם זה דרך חנות מתחרה שנותנת 80%.
אז נעבור להשוואת מחירים.
ב. בכל קניה שעשינו, בדקנו כמה הצעות מחיר.
זה קצת מעייף, ויש אנשים שאין להם ראש לזה, אבל חשוב לזכור שזה ממש שווה, כי כאן בדיוק קבור הכסף.
במקרה שלנו – את ההשוואה אני עשיתי עבור הלקוח. וכך הגענו להשוואת מחירים מדוייקת, על רשימת מוצרים מוגדרת ומותאמת. פניתי לכמה נותני שירות שאני מכירה את טיב עבודתם וסומכת עליהם, ביקשתי הצעות מחיר, עם חלקם התמקחנו, ובסופו של דבר יצאה דירה ב-143,000 ₪, כולל הכל.
אם תרצו לעשות זאת לבד –
את רוב המוצרים בתחום הבניה והשיפוצים - לא תמצאו בזאפ, ולמצוא ולהביא מאמזון מדי מסובך, אז כאן צריך לחזור לשיטות השוואת המחירים הישנות והטובות, לפני עידן האינטרנט:
א. תשיגו המלצות על נותני שירות/ספקים אצל אנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם.
ב. תשוו מחירים ביניהם.
אמזון
ישנם מוצרים לא מעטים, שניתן לקנות דרך אמזון, וכאן הפער עלול להיות מטורף! ללקוחות שלי אני חוסכת לפעמים פי 4 במחיר!
בדירה הזו קנינו תאורה ברבע מחיר ממה שעלה בחנויות תאורה בארץ, כולל זאפ!
כדי לקנות תאורה צריך לתכנן נכון את כמות נקודות מספקת, ולדעת איזה אפקט אנחנו רוצים להשיג, סגנון עיצובי של המוצר עצמו וגם של האלומה שלו. בנוסף, אסור לשכוח:
גוון תאורה, עוצמת אור, ממשק חיבור, וכמובן לקרוא את האותיות הקטנות באנגלית, עם/בלי נורה, גודל המוצר, והמתח.
והכי חשוב – שתאהבו את התוצאה.....
אגב, הלקוחות שלי מקבלים ממני רשימת מוצרי תאורה מומלצים באמזון.
סליחה על ההקפצה של אשכול ישן,
לגבי תאורה באמזון, האם יתאים לארץ גם כשכתוב שהמתח הוא 110v?
למשל גוף התאורה הזה:
https://www.amazon.com/baunoisk-קרי...jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==

תודה רבה!

תמי רוטנברג

לכל אחת עיצוב מושלם משלה
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

גופי תאורה וחשמל כדאי לרכוש באתרי אמזון האירופיים, בהם המתח דומה לארץ ישראל.

ימים טובים

משתמש חדש
אני חושב שזה יתאים (לא לוקח אחריות ליתר ביטחון עדיף לשאול את המוכר) כי נראה שזה מגיע ללא שנאי אלא רק בית מנורה שאתה יכול להכניס לו כל נורה שהיא
יש את זה בעוד אתרים כדוגמת זה וזה ושם כתוב שזה מתאים גם ל220

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה