דרוש מידע לשכור רכב או לקנות?

vhsvchch

משתמש מקצוען
כמה עולה ממוצע שכירות רכב קטן (נגיד i20) לחודש, והאם יכול להיות ששווה לשכור במקום לקנות, אם מחשבים את כל ההוצאות, במיוחד אם לא בטוחים שרוצים להחזיק רכב קבוע?

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
כשוכרים אזי אין הוצאות מיותרות. כשאת צריכה משכירה נוסעת. במיוחד היום שיש סיטיקאר
כי להחזיק רכב זה כספומט.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כמובן שזה תלוי בכמות השכירויות.
אם לא שוכרים יותר מדי, בוודאי שעדיף לשכור, מה גם שניתן להשתמש בסיטי קאר לנסיעות קצרות עוד יותר.
אבל אם מתכוננים לשכור הרבה, כמובן שעדיף לקנות. בסופו של דבר יש סיבה בגינה אנשים קונים רכב ולא שוכרים...

שכירות רכב קטן (כגון i20) ליום עולה 100 - 130 שקל (לנהג יחיד. לא כולל ביטול השתתפות עצמית ולא כולל נהג חדש / צעיר / שניהם / וכו' ולא כולל דלק).
קניית והחזקת רכב כזה יוצא ליום (כולל ביטוח מלא וכולל דלק (בשימוש רגיל), לא כולל הנ"ל) משהו כמו 50 - 70 שקל ליום, ובוודאי לא יותר מ-100 שקל ליום. (זאת בחשבון של החזקה חודשית (הכל כלול) של בין 1,500 ל-2,000 ש"ח לחודש, ולא יותר מ-3,000 ש"ח לחודש).

מאידך, כדאי לקחת בחשבון שהחזקת רכב לעתים כרוכה בכאב ראש רציני.
ככל שמדובר ברכב חדש ואמין יותר, כאב הראש פוחת.

למידע נוסף אודות עלויות החזקת רכב, כדאי מאוד לעיין כאן: https://www.prog.co.il/threads/כמה-עולה-להחזיק-רכב-רכב-כמו-טויוטה-קורולה-2007.399643/page-2
כדאי לקרוא שם את תגובתו המפורטת של @ezra1989

אולי כאן המקום לציין שאחרי כל השקלולים הנוגעים לכם, כדאי לדעת שרכב היברידי חוסך 40 - 50 אחוז מהוצאות הדלק. כמובן שיש לו הוצאות אחרות (כגון החלפת סוללה לאחר שנים של שימוש, וגם בזה כדאי לבדוק מצב אחריות על הסוללה, ואכמ"ל), אבל בכל אופן זו נקודה שכדאי לקחת בחשבון. (אין לי עדיין רכב היברידי, אבל אני מתכונן בעז"ה לקנות, ולאחר בדיקה מעמיקה בנושא וסקר אצל בעלי היברידיות (טויוטה פריוס - במקרה שלי), כך יצא).

נערך לאחרונה ב:

שירת הלווים

משתמש פעיל
ויכוח ישן...
נקודת ההנחה היא פשוטה.
בקניה, אתה קובע כמה יעלה הרכב. אפשר לקנות רכב יד 2 במצב מצויין...
בשכירות, גם במקרה הכי זול, המחיר קבוע מראש.

מעבר לכך הוויכוח הוא ארוווווווווך.

באופן אישי אני לא מבין את האנשים ש ככ חוששים מ קנית רכב.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אולי כאן המקום לשאול: אדם שמבטח רכב לשנה, הוא מתחייב למשך כל אותה שנה, או שיכול לצאת מהביטוח בכל רגע? כי אם הוא מתחייב לכל השנה, יוצא שברגע שהוא קנה רכב וביטח אותו - הוא התחייב בביטוח לכל השנה.

שירת הלווים

משתמש פעיל
אולי כאן המקום לשאול: אדם שמבטח רכב לשנה, הוא מתחייב למשך כל אותה שנה, או שיכול לצאת מהביטוח בכל רגע? כי אם הוא מתחייב לכל השנה, יוצא שברגע שהוא קנה רכב וביטח אותו - הוא התחייב בביטוח לכל השנה.
תמיד אפשר לצאת.
רק לבדוק שאין קנס יציאה...
לרוב זה לא בעיה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לקנות... למכור... כאב ראש, לא? חוץ מזה, נניח אדם קנה רכב, ואחרי חודשיים הוא רואה שהוא לא מצליח לעמוד בעלויות ההחזקה, עכשיו כשהוא מוכר את זה, הוא לא מפסיד הרבה כסף על עצם היות הרכב תחת יד נוספת? יתירה מכך, אני מניח שהרבה יחששו לקנות רכב ממישהו שהחזיק את הרכב רק חודשיים, והם עלולים שלא להאמין לו שהסיבה למכירה היא רק בגלל קושי בהחזקה, הלא כן?

שירת הלווים

משתמש פעיל
לקנות... למכור... כאב ראש, לא? חוץ מזה, נניח אדם קנה רכב, ואחרי חודשיים הוא רואה שהוא לא מצליח לעמוד בעלויות ההחזקה, עכשיו כשהוא מוכר את זה, הוא לא מפסיד הרבה כסף על עצם היות הרכב תחת יד נוספת? יתירה מכך, אני מניח שהרבה יחששו לקנות רכב ממישהו שהחזיק את הרכב רק חודשיים, והם עלולים שלא להאמין לו שהסיבה למכירה היא רק בגלל קושי בהחזקה, הלא כן?
לא מדובר על קאדילק חדשה. נכון?
ולא מדובר על יד ראשונה, נכון?
כוּלה מאזדה 3 משומשת או משהו בסגנון...
א. תחפש מחיר מציאה שיהיה לך יכולת למכור במחיר דומה
ב. זה סביר בהחלט למכור רכב בגלל קושי כלכלי בהחזקה.
ג. צא מנקודת הנחה שתפסיד קצת. אין מתנות חינם.
במחיר נמוך תמיד זה ימכר... עוד יום, פחות יום.
לא משמעותי.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אם זה לנסיעות קצרות, קחו סיטיקאר.
לחודש פעם בשנה, יתכן שעדיף לשכור.
לחודש פה ושם, לקנות רכב יד 3... בלא יותר מ20,000 שקל.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אפשר לבטל ולשלם 10% דמי ביטול

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
איי 20 עולה כ 30 אלף ש"ח
שכירות לרכב כזה עולה מינימום 2000 שח
כך שבשנה וקצת מחיר השכירות מגיע למחיר הרכישה,
לכך יוצא שעדיף לקנות ,
והתחזוקה החודשית היא די קלה יחסית

basis20

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אפשר לבטל באמצע ולקבל החזר יחסי - חוק!

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כמובן שזה תלוי בכמות השכירויות.
אם לא שוכרים יותר מדי, בוודאי שעדיף לשכור, מה גם שניתן להשתמש בסיטי קאר לנסיעות קצרות עוד יותר.
אבל אם מתכוננים לשכור הרבה, כמובן שעדיף לקנות. בסופו של דבר יש סיבה בגינה אנשים קונים רכב ולא שוכרים...

שכירות רכב קטן (כגון i20) ליום עולה 100 - 130 שקל (לנהג יחיד. לא כולל ביטול השתתפות עצמית ולא כולל נהג חדש / צעיר / שניהם / וכו' ולא כולל דלק).
קניית והחזקת רכב כזה יוצא ליום (כולל ביטוח מלא וכולל דלק (בשימוש רגיל), לא כולל הנ"ל) משהו כמו 50 - 70 שקל ליום, ובוודאי לא יותר מ-100 שקל ליום. (זאת בחשבון של החזקה חודשית (הכל כלול) של בין 1,500 ל-2,000 ש"ח לחודש, ולא יותר מ-3,000 ש"ח לחודש).

מאידך, כדאי לקחת בחשבון שהחזקת רכב לעתים כרוכה בכאב ראש רציני.
ככל שמדובר ברכב חדש ואמין יותר, כאב הראש פוחת.

למידע נוסף אודות עלויות החזקת רכב, כדאי מאוד לעיין כאן: https://www.prog.co.il/threads/כמה-עולה-להחזיק-רכב-רכב-כמו-טויוטה-קורולה-2007.399643/page-2
כדאי לקרוא שם את תגובתו המפורטת של @ezra1989

אולי כאן המקום לציין שאחרי כל השקלולים הנוגעים לכם, כדאי לדעת שרכב היברידי חוסך 40 - 50 אחוז מהוצאות הדלק. כמובן שיש לו הוצאות אחרות (כגון החלפת סוללה לאחר שנים של שימוש, וגם בזה כדאי לבדוק מצב אחריות על הסוללה, ואכמ"ל), אבל בכל אופן זו נקודה שכדאי לקחת בחשבון. (אין לי עדיין רכב היברידי, אבל אני מתכונן בעז"ה לקנות, ולאחר בדיקה מעמיקה בנושא וסקר אצל בעלי היברידיות (טויוטה פריוס - במקרה שלי), כך יצא).
לא נכתב כאן פרט נוסף, שרכב קטן הנ"ל, המחיר לשכירות חודשית הוא בערך 2400 ש"ח לחודש, שזה בערך 80 ש"ח ליום. כמובן לא כולל דלק.

אליעזר גרדנר

צילום אירועים מקצועי
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא נכתב כאן פרט נוסף, שרכב קטן הנ"ל, המחיר לשכירות חודשית הוא בערך 2400 ש"ח לחודש, שזה בערך 80 ש"ח ליום. כמובן לא כולל דלק.
וכמובן את החשש מכל שריטה....

אושרית B

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תתחילו בשכירות אחרי חודש חודשיים תדעו כיוון של סך הוצאה..
ואז יהיה לכם יותר קל לחשב מה עדיף לכם לפי הצורך שלכם כי זה ענייני לפי כל אחד והשימושים שלו

דוי

משתמש מקצוען
איי 20 עולה כ 30 אלף ש"ח
שכירות לרכב כזה עולה מינימום 2000 שח
כך שבשנה וקצת מחיר השכירות מגיע למחיר הרכישה,
לכך יוצא שעדיף לקנות ,
והתחזוקה החודשית היא די קלה יחסית
רק שכחת לחשבן את עלות התחזוקה והביטוח שכלולים במחיר השכירות
מכיר כמה אנשים שבחשבון של הנסועה השנתיתי שלהם ובשביל השקט המלא שבכל בעיה קטנה נכנסים לסניף ומקבלים רכב אחר שהם שוכרים באופן קבוע בסכום של 2500/2600 ש"ח כולל הכל חוץ מדלק

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כמה צריך לעלות לחודש שכירות של רכב קטן?
אני חושב שזה רק אם מוצאים דיל מציאה, כי אם תפנו לסוכנות השכרת רכב רגילה, לדעתי זה יעלה הרבה יותר.
אבל סתם, אם כבר לשכור, אז למה לא ליסינג (עם 100% מימון)? בדר"כ זה הרבה יותר זול והרבה יותר משתלם.

אנונימי/ת

משתמש מקצוען
רק שכחת לחשבן את עלות התחזוקה והביטוח שכלולים במחיר השכירות
מכיר כמה אנשים שבחשבון של הנסועה השנתיתי שלהם ובשביל השקט המלא שבכל בעיה קטנה נכנסים לסניף ומקבלים רכב אחר שהם שוכרים באופן קבוע בסכום של 2500/2600 ש"ח כולל הכל חוץ מדלק
ביטוח עולה 250 ש"ח
ותחזוקה 0 שקל
תפסיקו כל הזמן להגיד תחזוקה תחזוקה, אנחנו ב2020 לא עם סוסיתא משנות ה80 !

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה