דרוש מידע לרוכשי רוטשילד באחיסמך (גני איילון)

מצב
הנושא נעול.

מקוריות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מסתבר שגם ראש העיר לא התכוין לפיצול בקומה העליונה, שם זה ממש תוכנן בשביל זה, והרבה קנו שתי משפחות ביחד.
מי שמתנגד לחלוקה במצב הזה, כשזה היה ידוע לכולם שזה המצב כבר מלכתחילה, וגם בלי זה זה ודאי מותר על פי דין, הוא פשוט מתנהל ברשעות. מקווה שאף אחד פה לא התכוין לזה.
חלוקה בשאר הקומות זה כבר שאלה שונה.
ממש לא.
אנחנו מדברים בפרט על בקומות גבוהות

דן222

משתמש חדש
אין לי בעיה אם ההתנגדות לפיצול..
אבל יותר חשוב שלא יהיה גנים ומטפלות בקומות הגבוהות.. בגלל השימוש במעלית בשעת העומס
אני חושב שאין סיכוי שזה יקרה
אבל מי שמוציא אנרגיה וויכוחים אולי גם ישקיע בזה........:D:D:D

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
דעתי האישית שגם במקרה שהדין אוסר לפצל דירה, עדיין יש מקום גדול לבוא לעזרת שכן שצריך פרנסה, גם אם זה בא מעט על חשבונך, ולפרגן בשמחה

אבל

ברגע שעל פי ההלכה מותר לי לפצל דירה או להוציא מזגן
ואתה מונע את זה שלא כדין
אתה נוהג שלא כשורה
תקרא לזה איך שאתה רוצה, לבחירתך.....

AdlerA

משתמש רשום
D I G I T A L
בבקשה תסבירו בצורה עיננית מדוע זה מפריע לכם

כבר כתבתי למעלה שישנם הרבה גורמים שעלולים להוות הפרעה לאחד ולשני לא, ועל כל דבר אפשר לתרץ תירוץ כזה או אחר שזה לא כזה נורא.
ובכל אופן אני בוחר סתם שתי דוגמאות מינוריות,
אם לדוגמא קניתי דופלקס ולא ציפיתי שיסתובבו בחדר המדרגות שמגיע גם לקומה השמינית, זה מטרד רעש.
הדיירים הנוספים זקוקים גם הם לתיבת דואר, האם הם יתקינו חדשה? מעניין איך זה יראה? אולי סתם מכתבים זרוקים בכניסה.
האם אני גובה גם מהחדשים ועד בית? אם כן למה? זו הרי דירה אחת גדולה בעיקרון...
ועוד שאלות שיכולות לצוץ ולהטריד וכמובן על כל אחת מהן אפשר לומר כך ואפשר אחרת ולפעמים לא
אלא שמה שאני אומר זה שצריך ראשית לשמוע ולא באופן גורף להכריז שניתן לפצל.

מקוריות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
pISFuqr7juIkx1lNSw_3IfvaKiD4fnKSafHDlfcaQkT8qhWE6Q6InSODRFkOyTwlz_9rqpFIvV4HWCJvRy9ZVxZ7UDe5gsJq_hv2NGqeKXuWGJWHM2TVhkbwefJpfo90pIO7FquxSCC496kg8ehE3rOFicsMkpRODWR9=s0-d-e1-ft

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כבר כתבתי למעלה שישנם הרבה גורמים שעלולים להוות הפרעה לאחד ולשני לא, ועל כל דבר אפשר לתרץ תירוץ כזה או אחר שזה לא כזה נורא.
ובכל אופן אני בוחר סתם שתי דוגמאות מינוריות,
אם לדוגמא קניתי דופלקס ולא ציפיתי שיסתובבו בחדר המדרגות שמגיע גם לקומה השמינית, זה מטרד רעש.
הדיירים הנוספים זקוקים גם הם לתיבת דואר, האם הם יתקינו חדשה? מעניין איך זה יראה? אולי סתם מכתבים זרוקים בכניסה.
האם אני גובה גם מהחדשים ועד בית? אם כן למה? זו הרי דירה אחת גדולה בעיקרון...
ועוד שאלות שיכולות לצוץ ולהטריד וכמובן על כל אחת מהן אפשר לומר כך ואפשר אחרת ולפעמים לא
לא נכנס לעצם הטענות כי חבל על הזמן, יש פסיקות ברורות והנהגות מקובלות בכל הנושאים

רק דבר אחד
אם מה שמטריד אותך בבניין שעומד לאכלס 64 מבוגרים ועוד 150-200 ילדים זה שייתכן ויהיו מכתבים זרוקים בכניסה..... זה הזוי......

למענך, רד לאחד הבנינים האלו , בבני ברק, מודיעין עילית, ירושלים וכו' אולי זה יעזור

nensy

משתמש צעיר
יש חוקים?
אם לפי דין תורה מותר לי ולפי החוק אסור לי ואני עובר על החוק יש בכך משהו פסול?
אם לפי דין תורה מותר לי לפצל או להוציא מזגנים
ואתה מתנגד שלא כדין
הרי מי שלא התנהג כשורה הוא אתה ולא אני
חשבתי שהולכים לגור באחיסמך אזרחים הגונים שומרי חוק
העיריה מתנגדת
"אלמלא מוראה של מלכות....."

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חשבתי שהולכים לגור באחיסמך אזרחים הגונים שומרי חוק
העיריה מתנגדת
"אלמלא מוראה של מלכות....."
בעזרת השם אנו מקוים שלא יהיו 'אזרחים הגונים שומרי חוק', אלא אך ורק 'יהודים יר''ש נאמנים לתורה ולהלכה', לצערינו כנראה שיהיו מיעוט גם מהסוג הראשון, נתמודד.

nensy

משתמש צעיר
בעזרת השם אנו מקוים שלא יהיו 'אזרחים הגונים שומרי חוק', אלא אך ורק 'יהודים יר''ש נאמנים לתורה ולהלכה', לצערינו כנראה שיהיו מיעוט גם מהסוג הראשון, נתמודד.
חלק מלהיות יהודי יר"ש זה להיות נאמן לחוקים ולסביבה
אחרת, למה אתה לא מלבין כספים? למה אתה לא נוסע באדום? זה לא כתוב בתורה ובהלכה!
מאד מקווה למצוא אוכלוסיה ששומרת על החוקים למען הכלל! לא כאלו שמוצאים "אילן גבוה" להתלות בו למה לא לקיים חוקים בסיסיים שנועדו לטובת הכלל!!!

AdlerA

משתמש רשום
D I G I T A L

למה חייבת להיות סתירה?

אני חושב שפשוט אנשים התרגלו להיות חסרי איכפתיות מהמרחב הציבורי וכל השאר זה תירוצים.
ביקשו דוגמאות למה זה מפריע, ענו יש דין תורה זה לא מעניין, יפה.

מקוריות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אתה שייך לתנועת המזרחי?
אני לא עובר באדום כי זה מסוכן, ולא בגלל שזה חוק
ואני לא מלבין כספים כי זה מסוכן, ולא בגלל שזה חוק

אין הסתכלות חרדית שמקדשת את החוק מעצם היותו חוק
אני גם לא נוסעת באדום

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שימו לב שאם חלילה חלילה יהיה אכן איסור לפצל בקומה העליונה מדובר באסון שאין כמותו לעשרות משפחות שקנו שתיים יחד ולא יהיה להם מה לעשות עם זה, כל מי שלב יהודי בקרבו יעמוד לצידן.

שלא יובן אחרת, אין לנו דירה בקומה העליונה.

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני חושב שפשוט אנשים התרגלו להיות חסרי איכפתיות מהמרחב הציבורי וכל השאר זה תירוצים.
ביקשו דוגמאות למה זה מפריע, ענו יש דין תורה זה לא מעניין, יפה.
לא ענו שיש דין תורה
ענו שלא כל טענה היא צודקת, ובל מקרה יש איך לפתור את כל הטענות שהועלו.
אולי ישנם אנשים שהמרחב הציבורי חשוב להם יותר מהנוף האנושי?
אני אישית מעדיף יחסי שכנות טובים, ולא מרחב ציבורי....

AdlerA

משתמש רשום
D I G I T A L
לא ענו שיש דין תורה
אתה כתבת:
יש פסיקות ברורות

ענו שלא כל טענה היא צודקת, ובל מקרה יש איך לפתור את כל הטענות שהועלו.

וזה כבר אני אמרתי בתחילה, אז חבל שעונים באימפולסיביות ולא מנסים באמת להבין מה אומרים לכם:
על כל דבר אפשר יהיה לטעון, ״אבל זה לא כזה נורא״ אמנם דבר מוביל לדבר ויש לבדוק כל נושא לגופו,
להצהיר באופן גורף, ״כן אפשר לחלק״ זה לענ״ד מתכון לבעיות.
הגישה אמורה להיות הפוכה, ״אי אפשר לחלק״ במקרים חריגים יהיה ניתן לדון לגופו של עניין.

שאלות שיכולות לצוץ ולהטריד וכמובן על כל אחת מהן אפשר לומר כך ואפשר אחרת ולפעמים לא

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
למה להגיע בכלל לדין תורה?
יש חוקים עירוניים! מי שמנסה להתחכם יקח בחשבון את התוצאות
יש חוקים ומי שמפר אותם זה בדיוק כמו לסוע באור אדום או כל עבירה אחרת. על נסיעה באור אדום אתם מוכנים להתווכח? גם כאן נלך לדין תורה אם עברת באדום????
ולכל מי שלא יודע מה מטרת חקיקת חוקי מדינה, הריני להזכיר שם נועדו לטובת הציבור ושמירה עליו ועל רכושו וכדי לגרום לסדר בכל תחום ציבורי.
אין כאן שום ויכוח כלל!
מסירה? לעיריה? אנחנו לא שם כלל
בושה לאותה משפחה שתפעל נגד החוקים. לפעמים הכסף מעביר בני אדם על ד(ע)תם
יש הבדל גדול בין חוקי מדינה, שנועדו לשמירה על הציבור ועל רכושו, לבין חוקי עזר עירוניים, שנקבעים על ידי אלו שמתגוררים בעיר, שצריכים להחליט אם נחמד להם לראות מזגנים על חזית הבניינים או לא.
כמו שאפשר לראות בירושלים בבני ברק במודיעין עילית ובכל עיר חרדית ומעורבת אחרת, כולם מוציאים מזגנים לכל כיוון שהוא, וזוהי הפעם הראשונה ששמעתי על מושג כזה של איסור להוציא מזגנים.
אני מתגורר בעיר מעורבת, וכל דיירי הבנינים החדשים הוציאו מזגנים לכל כיוון אפשרי, בלי פוצה פה ומצפצף.
אני מאמין שבעוד כמה שנים, כשהחרדים בלוד יגיעו לכמות הגונה של מצביעים, הנציג שלנו בעירייה יטפל בזה וישנה את הכללים הללו, אם באמת מדובר על הוצאה של עשרות אלפי שקלים מיותרים.
כמו שציינו כאן, נראה מהמסמך של העירייה שהאיסור הוא רק בחזית הבנין, אבל בצדדים יוכלו להוציא מזגנים, ולא יצטרכו לדחוף את כל המדחסים למסתור כביסה.
לכן המלצתי לזוגות הצעירים שצריכים כרגע רק מזגן בחדר שינה ובסלון, שלא יתפתו להצעות 'זולות' של מזגנים מרכזיים ושאר ירקות, אלא יתקינו 2 מזגנים עיליים, ומאד יתכן שבעוד 5 שנים כבר לא תהיה שום בעיה להוציא מזגנים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לכן המלצתי לזוגות הצעירים שצריכים כרגע רק מזגן בחדר שינה ובסלון, שלא יתפתו להצעות 'זולות' של מזגנים מרכזיים ושאר ירקות, אלא יתקינו 2 מזגנים עיליים, ומאד יתכן שבעוד 5 שנים כבר לא תהיה שום בעיה להוציא מזגנים.
יש מזגנים שנקראים אינוורטר שבזה אפשר לשים גם 5 מזגנים עיליים ב5 חדרים ומדחס אחד לכולם יחד [במסתור כביסה].
וזה עובד בדיוק כמו 5 מזגנים נפרדים.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש מזגנים שנקראים אינוורטר שבזה אפשר לשים גם 5 מזגנים עיליים ב5 חדרים ומדחס אחד לכולם יחד [במסתור כביסה].
וזה עובד בדיוק כמו 5 מזגנים נפרדים.
לזה התכוונתי ב'שאר ירקות'. המחיר של זה יקר מאד.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה