לקחת מספר?

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
קריקטורה שלי שמתפרסמת הבוקר בעיתון:
מפריע לי משהו בהרמוניה של הצבעים אבל לא הצלחתי לסדר את זה.
מישהו יודע לכוון אותי?
תודה מראש.
אחרי החגים.jpg

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
ציור נחמד מאד אולי מה שמפריע לך זה שהשתמשת בכמה סוגי צבע יש פה צבעים זוהרים/נקיים וחלקם עכורים הכי בולט האוטובוס הירוק ששלו זר קצת ליד שאר הפרטים

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ניסיתי לתקן בחמש דקות, לא מושלם כמובן, שימי לב לירוקים ולאדומים שנהיו יותר נעימים לעין. לתכלת, לוורוד.
העליון זה אחרי התיקון, התחתון זה לפני. ועצה עזרה ראשונה- אל תשתמשי בשחור בתור צבע להצללות, זה מלכלך את כל ההרמוניה של הצבעים. גם כדאי להמנע מקו מדי עבה, גם זה מכניס מדי הרבה שחור לתערובת..
ולגבי ללמוד התאמת צבעים, אם את כבר אמא לילדים לא תהיה לך ברירה.. ;) שמעתי שיש מקומות שמנדים אמהות ששולחות ילדים לבכנ"ס בלי להתאים להם את הצבע של הגרביים לצבע של הפס בחולצה.
untitled2.png

נערך לאחרונה ב:

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
ציור נחמד מאד אולי מה שמפריע לך זה שהשתמשת בכמה סוגי צבע יש פה צבעים זוהרים/נקיים וחלקם עכורים הכי בולט האוטובוס הירוק ששלו זר קצת ליד שאר הפרטים
תודה מירי.
זה נכון מצד שני יש את הצורך לצבוע כל דבר בצבע האמיתי שלו ומה לעשות אבל זה הצבע של האוטובוסים...
את מתכוונת ש-או שאני הולכת על הכל בצבע זוהר\ נקי או הכל עכור?

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
ניסיתי לתקן בחמש דקות, לא מושלם כמובן, שימי לב לירוקים ולאדומים שנהיו יותר נעימים לעין. לתכלת, לוורוד.
העליון זה אחרי התיקון, התחתון זה לפני. ועצה עזרה ראשונה- אל תשתמשי בשחור בתור צבע להצללות, זה מלכלך את כל ההרמוניה של הצבעים. גם כדאי להמנע מקו מדי עבה, גם זה מכניס מדי הרבה שחור לתערובת..
ולגבי ללמוד התאמת צבעים, אם את כבר אמא לילדים לא תהיה לך ברירה.. ;) שמעתי שיש מקומות שמנדים אמהות ששולחות ילדים לבכנ"ס בלי להתאים להם את הצבע של הגרביים לצבע של הפס בחולצה.
צפה בקובץ המצורף 289579
תודה מאוד!
זה בטח הרבה יותר טוב.
עשית משהו אחד על הכל או ששינית צבע צבע? איך?
מה פרוש לא להשתמש בשחור להצללות? צבעתי באפור ונתתי לכל השיכבה של הצל "מולטיפליי" (במנגה) חשבתי שזאת הדרך הנכונה. אם לא ,מהי??
הקו נראה לך עבה?
תודה על כל ההשקעה זה עוזר לי מאוד.
ולגבי צבעים כמו שכתבתי למירי יש את הבעיה שלרוב הדברים יש את הצבע האמיתי שלהם...
ולגבי בגדי הילדים- הענין מסודר..:)

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה מאוד!
עשית משהו אחד על הכל או ששינית צבע צבע? איך?
מה פרוש לא להשתמש בשחור להצללות? צבעתי באפור ונתתי לכל השיכבה של הצל "מולטיפליי" (במנגה) חשבתי שזאת הדרך הנכונה. אם לא ,מהי??
לכתחילה צריך בשעת הציור לבחור את הצבעים הנכונים לכל דבר, אבל מה שאני עשיתי, השתמשתי בשכבות תיקוני צבע של פוטושופ , השמתשתי בכמה סוגים, אבל יש גם סוג שאפשר לשלוט בו על שינויים ספציפים לכל צבע בנפרד.
לגבי המולטיפליי, עשית מצויין, רק לא כדאי להשתמש באפור (ביחד נותן מראה של שחור), אלא לבחור צבע מסויים, למשל במקום אפור בהיר, לבחור וורוד בהיר, או כחול בהיר.. הכל לפי האווירה שאת מחפשת. גם אפשר לשנות את הצבע של ההצללה רק לאלמנטים מסויימים אם הצבע שבחרת לא נראה טוב על כל האלמנטים אלא רק על חלקם.
זהו,
בחרת להיות מאיירת, הרבה בהצלחה,
כמובן מה שלא מספרים לנו המאיירים לפני, זה שלהיות מאייר זה דורש שנים שנים של לימוד אינסופי,
אולי כבר עדיף היה ללכת להיות רופא כמו שאמא שלי תמיד רצתה. :)
הרבה נחת מהילדים.

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לכתחילה צריך בשעת הציור לבחור את הצבעים הנכונים לכל דבר, אבל מה שאני עשיתי, השתמשתי בשכבות תיקוני צבע של פוטושופ , השמתשתי בכמה סוגים, אבל יש גם סוג שאפשר לשלוט בו על שינויים ספציפים לכל צבע בנפרד.
לגבי המולטיפליי, עשית מצויין, רק לא כדאי להשתמש באפור (ביחד נותן מראה של שחור), אלא לבחור צבע מסויים, למשל במקום אפור בהיר, לבחור וורוד בהיר, או כחול בהיר.. הכל לפי האווירה שאת מחפשת. גם אפשר לשנות את הצבע של ההצללה רק לאלמנטים מסויימים אם הצבע שבחרת לא נראה טוב על כל האלמנטים אלא רק על חלקם.
זהו,
בחרת להיות מאיירת, הרבה בהצלחה,
כמובן מה שלא מספרים לנו המאיירים לפני, זה שלהיות מאייר זה דורש שנים שנים של לימוד אינסופי,
אולי כבר עדיף היה ללכת להיות רופא כמו שאמא שלי תמיד רצתה. :)
הרבה נחת מהילדים.
יש דרך לתקן את זה במנגה? מענין כי את פוטושופ זנחתי לפני שנים..
מענין מאוד מה שכתבת על הצללה בצבע. מענין. הולכת לנסות.
כן, כ"כ הרבה שנות לימוד שלקחתי לי כמה שנים של הפסקה באמצע...:)
טוב שלא נעשית לרופא...
אמן. וכן למר.

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש דרך לתקן את זה במנגה?
מענין מאוד מה שכתבת על הצללה בצבע. מענין. הולכת לנסות.
הנה דוגמא של הצללה בצבע וורוד , כאן-
https://www.shaullevine.com/avodot?lightbox=dataItem-j71pdnvw
(אפשר לראות בדיוק את הצבע שהשתמשתי כשזה על הכובע הלבן)
תנסי לדמיין, אם הייתי משתמש פה באפור זה היה נותן מראה מאוד אחר לכל הצבעים.
לגבי מנגה, אני פחות מכיר, אבל ברור שהיא הרבה יותר מוגבלת מפוטושופ, ובטח שבתחום עריכת תמונה לתקן צבעים וכו'.
(אהבתי את ה"וכן למר", רוב רוב האנשים טועים לחשוב שזה "וכן לאמר", אבל אין לזה שום פשר. המקור הוא מהמעשה בגמרא שהוא הקפיד עליו למה הוא לא אמר לו "וכן למר" כשהוא בירך אותו. הטעות כפי הנראה משתלשלת מזה שיש בעדות המזרח שמבטאים את המילה "מר" כמו "מור", ואשכנזים תמימים עוברי אורח שמעו אותם אומרים וכן למ(ו)ר, וחשבו שזה וכן לאמר.)
זהו עד כאן רזא דיחידאה דצבעים ודקדוק. יום טוב שיהיה והרבה בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

מיכל.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
חמוד מאד! בהשראת האתגר או הימים עצמם?
באיזה עיתון זה מתפרסם?
ובקשר לצבעים אולי זה יעזור לך.

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנה דוגמא של הצללה בצבע וורוד , כאן-
https://www.shaullevine.com/avodot?lightbox=dataItem-j71pdnvw
(אפשר לראות בדיוק את הצבע שהשתמשתי כשזה על הכובע הלבן)
תנסי לדמיין, אם הייתי משתמש פה באפור זה היה נותן מראה מאוד אחר לכל הצבעים.
לגבי מנגה, אני פחות מכיר, אבל ברור שהיא הרבה יותר מוגבלת מפוטושופ, ובטח שבתחום עריכת תמונה לתקן צבעים וכו'.
אוחח חסום לי.
כן בתחום של צבעים מנגה עוד יכולה להשתפר.. (אולי לכן אני כ"כ אוהבת אותה...)

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
חמוד מאד! בהשראת האתגר או הימים עצמם?
באיזה עיתון זה מתפרסם?
ובקשר לצבעים אולי זה יעזור לך.
תודה!! -כיף לשמוע.
לא בהשראת האתגר... זה צויר מיד אחרי החג אבל רק עכשיו יכולתי להעלות כי רק הבוקר זה מתפרסם. וכמובן לא אעלה לכאן לפני העיתון...
הקריקטורות שלי מתפרסמות מדי שבוע בעיתון מקומי באשדוד.
ותודה על מה שצרפת. הולכת ללמוד את זה...

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנה-
http://www.prog.co.il/media/2-עמודי-קומיקס.36480/
למרות שפה זה נראה כמעט אפור משום מה,
מי חוסם את הכתובת ששלחתי מקודם? נתיב?
איזה יופי!! אגב,למה בחרת דווקא ורוד? זה יצא מדהים אבל בהחלטה הראשונית למה חוף ים וקיץ ובנים התחבר לך עם ורוד? מענין אותי איך להתחיל.
נתיב...

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איזה יופי!! אגב,למה בחרת דווקא ורוד? זה יצא מדהים אבל בהחלטה הראשונית למה חוף ים וקיץ ובנים התחבר לך עם ורוד? מענין אותי איך להתחיל.
נתיב...
כי במקום שהשמש מכה, וגם החול הצהוב מחזיר אור,
אז גם המקומות המוצללים מהשמש צריכים לקבל החזר אור של צבע אדמדם או צהוב, מהחול,
בחרתי כיוון אדמדם. יכולתי כנראה גם צהבהב. אבל כיוון אדום או וורוד בצל נותן לי יותר הרגשה של חמימות כזאת שהתאימה לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה