דרוש מידע 'לפספס' טיסה?

M . A

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
בקצב זה עוד קצת ואל על לא יבינו מה ההצפה על הדיוטי פרי והכמויות של הפספוסים לטיסות :cool:
רק תזכרו כולכם להגיע עם חולצות ירוקות למסיבת פרוגיסטים בשדה תעופה..

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בתאוריה זה יכול מאד לעקב את הטיסה.

אם אדם כבר ביצע צ'ק אין ולא הגיע לעליה למטוס, לא יגידו זבש"ו, אלא יקראו לו וינסו למצוא אותו
זה מבזבז זמן לכל שאר הנוסעים בשביל שטות.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
יש לא מעט מוצרים שניתן להשיג שם יותר בזול,
ולא רק סיגריות.
מי שנוסע המון, כבר מכיר את הטריקים :)
יצאתי מהארץ 9 פעמים. לא יודעת אם נחשב המון. אבל ממש לא ראיתי מה זול. להיפך, משחקים תכשיטים הכל יקררר...
חבילת קרקרים פשוטה שרציתי לקנות עלתה 22 שקל.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
משחקים תכשיטים הכל יקררר...
יותר הכיוון של סיגריות ואלכוהול, ולפעמים מכשירי חשמל אם יש מבצעים
שימו לב שחנויות אלכוהול בשדה התעופה לא מוכרות את החמץ לגוי, החנויות פתוחות בפסח והם מוכרים כרגיל! (א"א אפילו להסתמך על המכירה של המדינה:( )

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שימו לב שחנויות אלכוהול בשדה התעופה לא מוכרות את החמץ לגוי, החנויות פתוחות בפסח והם מוכרים כרגיל! (א"א אפילו להסתמך על המכירה של המדינה:( )
עד לפני כמה שנים החנות הייתה שייכת לרשת שבבעלות גויים, כך שלא הייתה בעיה ברכישת אלכוהול מיד לאחר הפסח,
אני אישית לפני כעשור עשיתי שלום זכר לבני בשבת שלאחר הפסח, והיה לנו כבר בירות וויסקי לרוב, כי החנות הייתה שייכת לגויים.
כיום, היו שינויי בעלות, ואין לי מושג מי הבעלים בכל המניות.

הטריקים סודיים? או שאפשר לספר לנו?
אין מוצר ספציפי שהוא באמת זול,
אבל בחנות חשמל היה במשך שנים מכשיר הסרת שיער בלייזר הכי זול בארץ, ובנוסף זה היה המקום היחיד שמכר נורה למכשיר הזה של 120000 הקלקות.
דוגמא נוספת - יש תקופות שהחנות עושה מבצעים על עשרות מוצרים ב200 דולר, ואני קניתי מיקסר של קנווד במחיר הזה, ונינג'ה עם כל החלקים במחיר הזה.
פעם היה מבצע על מחשבים ניידים, וקניתי מחשב נייד קטן [מאד] של חברת לנובו ב100 דולר כולל ווינדוס ואופיס.

ולכן אמרתי רק למי שטס הרבה, כי המבצעים לא קבועים שם, ועושים סיבוב של עשר דקות במספר חנויות, מגלים מה ירד המחיר.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא גוזלים כאן אף אחד, גם לא את המדינה.

השאלה כשלעצמה, מעניינת. אני מניח שאם תבוא עם טרולי ריק, ותמלא אותו, זה יעבור בשלום. אף אחד לא יבדוק לך אם הכנסת משהו במזוודה או לא.
יתכן מאוד שיש סוג של גזל.
הרבה פעמים הטיסות הזולות הם ליעדים שהחברה מקבלת סבסוד מהמדינה שלשם היא טסה (כדי שתביא תיירים למשל לעיר מסויימת שהיא נידחת), הייתה תקופה שמדינת ישראל סבסדה באופן משמעותי טיסות מחו"ל שנחתו באילת (או כבר ברמון - לא זוכר), ואם מישהו קונה כרטיס ולא טס הוא בעצם גורם שאותה מדינה שילמה עליו סתם (לפעמים הסבסוד הוא רק על כל נוסע שנוחת ועל סמך זה החברה מכרה כרטיס - שלמעשה היא לא קיבלה עליו החזר).
לחברת התעופה יש גם מיסי נמל שהיא משלמת על כל נוסע ולפעמים זה יותר ממחיר הכרטיס,
ובכלל אם חברת תעופה מכרה כרטיס ב20 ש"ח זה לא בשביל "לפחות להרוויח את זה" אלא בשביל הרבה שיקולים מסביב.
לא יודע אם זה גזל המדינה או הגוי, אבל לא פשוט בכלל.
מעבר לנקודה של חילול השם (בארץ או בעולם) אם דבר כזה יפורסם.

וגם זה שמעכב את הנוסעים או מגדיל את התורים בשדה עצמו - "ועשית הישר והטוב" ודאי אין כאן.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אבל אז כבר רעבים וצריך לקנות קרקרים ב-22₪ וכל העסק כבר לא משתלם
לפני כעשרים וחמש שנה לערך
מחיר הוויסקי בישראל היה לעשירים בלבד,
לא היו רואים בבתים רגילים וויסקי, אפילו לא שיבס 12.
ואז גילתי דבר מענין, בשדה התעופה של בריסל מחיר שיבס 12 היה 35 דולר ומחיר של הטובים יותר היה 60 דולר,
ובתקופות מסויימות מחיר טיסה לבירסל היה 150 דולר [בלי לאו קוסט] דרך 3-4 בקבוקים כבר כיסית את מחיר הטיסה, פלוס כמה דולרים להנאה. ולא לשכוח טיול באזור שדה התעופה עד לטיסה חזור [7 שעות המתנה]

ובאותה התקופה, היה גם פטנט של קנווד דרך אנגליה, המחיר שם היה כ600 ש''ח ובישראל כ1800 ש''ח.
סיגריות לאנגליה.

היו כאלה שעשו את זה :)

mum

משתמש מקצוען
אפשר להזמין כרטיס
להגיע לשדה 3 שעות קודם
ואז לצאת ולבטל אותו
אי אפשר!
צריך לעשות צ'ק אין בשביל להכנס לדיוטי פרי.
אחרי צ'ק אין אי אפשר לבטל טיסה.

וגם לא פשוט לצאת משם, מוצאים משם אחרי פספוס טיסה אחר כבוד ע"י צוות ביטחון- לא הכי נעים.

דודים שלי הפסידו טיסה בתמימות לאחרונה אז אני יודעת מה התהליך.

צ'ייסר

משתמש מקצוען
אי אפשר!
צריך לעשות צ'ק אין בשביל להכנס לדיוטי פרי.
אחרי צ'ק אין אי אפשר לבטל טיסה.

וגם לא פשוט לצאת משם, מוצאים משם אחרי פספוס טיסה אחר כבוד ע"י צוות ביטחון- לא הכי נעים.

דודים שלי הפסידו טיסה בתמימות לאחרונה אז אני יודעת מה התהליך.
מה שלאחת לא נעים - לשנייה זה חוויה....
אבל
האם הצוות ביטחון חייב להחזיר את הקניות שרכשו בדיוטי ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה