עזרה לסופרים\ות שנמצאים פה... ולכל מי שמבין בעניין ---

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
תני רמז...​
הם לא מפורסמים בכלל, אז זה לא יעזור אם אתן רמז.
בכל אופן, אחד מהם הוא ספר פנטסיה והשני הוא ספר עלילה שמיועד בעיקר לבנות המצווה, ומפגיש את הדמות הראשית עם דמות מההיסטוריה היהודית.
אם מישהו מעוניין ביותר פרטים (לצורך קנייתם, כמובן
;)
) - הוא מוזמן לפנות אליי בהודעה אישית... (אם יהיה צורך, אכתוב כתובת דוא"ל)

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אגב, @תמר לבין. את מחליפה בין "פורום" (שזה מקום בו רק קבוצת אנשים ספציפית יכולה לכתוב. נניח - פורום כתיבה, או פורום מוזיקה) לעומת "אשכול" (שזה מה שאת קוראת פורום. מקום בו דנים על נושא ספציפי בתוך קהילה).
אני לא נוטה להעיר פעמיים על אותו דבר, אז אם תרצי - קחי את זה לתשומת ליבך. אם לא - אני אתעלם מכך מעתה והלאה.

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא:sne:
את ההודעה הראשונה שלי כאן כתבתי בחשבון @תמר לבין (שהיה שייך לאימא שלי פעם...), וקיבלתי עליה בערך 11 לייקים וכמה אנשים שציטטו אותי. זה היה בפורום לוהט, אז כנראה שלכן זה קרה...
בקיצור, ממש התרגשתי ועניתי לכולם בניק הזה, ובאותו שבוע אפילו השתתפתי איתו באתגר. איכשהו נהייתי מוכרת כאן, וככל שעובר הזמן חבל לי לאבד את העוקבים וממוצע הלייקים שלי:cry:
וכדי שאני לא אתלבט מה לכתוב על הספרים שלי בעתיד, אני נאלצת לחפור פה לכולם שהשם שלי הוא @נועה לבין .
כן, אפילו יש לי חשבון כאן שהוא לגמרי שלי! רק שהוא לא בשימוש...
עושה רושם שאת יכולה להיעזר במנוי לחודש בענין הזה

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
@לוטם, למקרה שהשאלה עדיין רלוונטית:
את צריכה לספור אחורה.
אם את רוצה להוציא לפורים הוא צריך להיות בחנויות בערך בר"ח אדר.
קחי לך חודש לדפוס,
שבועיים להרצה עם ההו"ל כולל העתק שמש,
שבועיים לעימוד,
חודש להגהות ועריכה לשונית
חודשיים לעריכה ספרותית (במקרה שזה ייקח יותר זה יכול לחפוף לעריכה הלשונית),
חודש לטיוטות ושכתובים שלך,
יוצא לך שישה חודשים.
תשרי הוא לא חודש עבודה,
כך שלפי החשבון הזה כתיבת כתב היד הייתה צריכה להסתיים בתחילת אב.
זה החשבון שלי - הוא די מרווח, וכמובן כל אחד עובד אחרת, כך שבכל מקרה את יכולה לסדר אותו איך שרלוונטי לך.
המון הצלחה!

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אגב:

מה ההבדל? מה זה אומר בנוגע להו"ל? ישנו לי את הטקסט עצמו שכתבתי, או רק שגיאות כתיב? ות'כלס, כמה זה עולה?

שואל מסקרנות וחוסר ידע בנושא..
עריכה לשונית מתמקדת בעיקר בשגיאות כתיב, כתב, דקדוק, לשון, תחביר וכו'
בדרך כלל, לפי מה שידוע לי, לוקחים מחיר לפי סכום מילים.
לדוגמא, כל 3,000 מילים 100 או 150 ש"ח.

עריכה ספרותית מתמקדת ב-איך הסופר הביא את הסיפור, רמת כתיבה, שגיאות הרמוניה בסיפור, בדיקה שהשמות\מקומות\זמנים וכו' מתואמים אחד עם השני. לפעמים גם קצת יותר מעריכה, תחקיר נצרך לדוגמא על זמני טיסות, שיהיו מתואמים וכו' זה סיפור שלם... ;)
עריכה ספרותית יותר יקרה מעריכה לשונית, היא יכולה להגיע ל 5000 ויותר (5000 זה מחיר סביר.)
איך הסופר/ת עוקב/ת אחר השינויים?
יש מצב בוורד של "עקוב אחר השינויים" ואפשרות נוספת של הערות על מילה\מילים מסוימות.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה, תחקיר
?
מה קודם למה? מחיר? האם כל 'פיפס' נחוץ, או שאפשר לוותר על כמה דברים, ואיך זה משפיע?
(אין לי מושג מאיפה להשיג כסף כדי להו"ל..)

יוצא איפה שכמה אנשים אני אעבור עד לתוצר המוגמר (הספר), וכמה זה עולה בערך (-שאלה שעלתה הרבה בפורום, אבל התשובות היו שונות..)

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
?
מה קודם למה? מחיר? האם כל 'פיפס' נחוץ, או שאפשר לוותר על כמה דברים, ואיך זה משפיע?
(אין לי מושג מאיפה להשיג כסף כדי להו"ל..)
עריכה היא יותר בסיסית, כוללת תחקיר אבל פשוט מאוד.
אם בוחרים לעשות גם תחקיר, זה תוספת של 2000\3000, זה כולל תחקיר עמוק, ממש על כל פרט, לפעמים זה מתיש (מאוד...)
לדעתי, תחקיר הוא דבר חשוב מאוד ונחוץ בשביל הרמה של הספר, אבל אם יש לך עצבים וזמן, אתה יכול לעשות לעצמך תחקיר בסיסי, ולדעתי, זה מספיק. (כמובן תלוי באיזה נושא הספר עוסק.)
יוצא איפה שכמה אנשים אני אעבור עד לתוצר המוגמר (הספר), וכמה זה עולה בערך (-שאלה שעלתה הרבה בפורום, אבל התשובות היו שונות..)
שתיים (1. עריכה לשונית, ספרותית והגהה 2. גרפיקה ועימוד) עד ארבעה, מקסימום חמישה. (1. עריכה לשונית 2. עריכה ספרותית והגהה {זה בדרך כלל הולך יחד} 3. גרפיקה 4. עימוד 5. תחקיר)
כמובן שיכול להיות פחות, כי אותו איש מקצוע עובד לך על כמה דברים, אבל זה בגדול.
(אני כבר שוקלת לכתוב מדריך להוצאת ספר--- ;) )

הכול ביחד עולה (בערך) בין 10 ל- 15 אלף.
בלי ההוצאות של ההו"ל (הפצה, הדפסה, שינוע, וכו'.)

מיהי

משתמש פעיל
כמה סה"כ הוצאות להו"ל של ספר?
וזה בכלל משתלם לעשות את הצעד הזה?
הרי ברור שחוץ מהתותחים וידועי השם לא מתפרנסים ממכירת ספרים (אין מה להתווכח, זה פשוט עובדה)

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא מתפרנסים ממכירת ספרים
כפי שאמר @Natan Galant :
כמקור הכנסה - כדאי להסתמך על עבודה קבועה אחרת, פשוטה ככל שתהיה, על מנת שלא ליצור בכם דחף לקחת עבודות בכל מחיר.
לא מרוויחים מספרים. אלא אם כן כתבתם 3-4 ספרים טובים, שנמכרים, אולי תהיה לכם מזה הכנסה חודשית קטנה כלשהי. ההוצאות של כתיבת ספר גדולות ויכולות להגיע גם ל- 20,000 עוד לפני חישוב הזמן שהושקע בהם. ספרים כותבים בשביל הכיף, וזה כיף גדול, כשיש זמן פנוי וכסף...

יונה ספיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מהתותחים וידועי השם
גם הם היו פעם אלמוניים...
לאט, בסבלנות, בעבודה קשה, בלי קיצורי דרך (ופרוטקציה לא עוזרת, גם אם יש...) ועם הרבה תפילות וסיעתא דשמיא - אפשר להתפרנס מכתיבה.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
גם הם היו פעם אלמוניים...
לאט, בסבלנות, בעבודה קשה, בלי קיצורי דרך (ופרוטקציה לא עוזרת, גם אם יש...) ועם הרבה תפילות וסיעתא דשמיא - אפשר להתפרנס מכתיבה.
לאט, בסבלנות, בעבודה קשה,

זה המתכון...

מיהי

משתמש פעיל
ממש לא נעים לי להוריד לכולם,
אבל כמה סופרים נמצאים בראש הרשימה?!
יש מאות אם לא אלפים שבטוחים שהם יהיו הסופרים של הדור הבא ומשום מה זה לא קורה.
ואגב,
זאת אחת הסיבות שהצטרפתי לפורום הזה ולפרוג בכלל, שיהווה כבמה ומקום להנות מהתחום של כתיבה ושות'.

רחלי פאהן סופרת

משתמש פעיל
הי, אני הוצאתי 2 ספרים בסיעתא דשמיא, אולי אתן מכירות "אחותי כלה " ועכשיו יוצא לאור "אחותי כלה פלוס "
מהנסיון שלי כדאי להשאיר 3 חודשים לארגון,אחרי שהספר כתוב לגמרי.
יש לך ציורים/הגהה/עריכה/ניקוד/עימוד/כריכה/גרפיקה/ ולחשוב על ההפצה/הפרסום/שיווק זה דברים שגם בהם לא כדאי לעשות בזמן דחוק.
דווקא לכתוב את הספר עצמו לפעמים לא נורא לכתוב בלחץ של זמן, היו לי פעמים שידעתי שהיום אני צריכה לכתוב אלף מילים וזה היה מדרבן, ופשוט השתקתי פלאפון וישבתי לכתוב .
לעומת כל הסידורים האחרים שגם אנשים אחרים מעורבים בהם
לא טוב לעשות בלחץ

אם את רוצה לפני פורים להוציא
אז בראש חודש אדר הספר צריך להיות בחנויות ,אחרי כל התהליך כולל תהליך ההפצה שיכול לקחת כמה ימים.

העיקר,שאפו,מלא הצלחה ובס"ד
תכתבי ותהני מהתהליך
זה גם מאד חשוב

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הרי ברור שחוץ מהתותחים וידועי השם לא מתפרנסים ממכירת ספרים (אין מה להתווכח, זה פשוט עובדה)
אני לא סופרת ״ידועת שם״ ומתפרנסת ב״ה מהספרים שלי
לא מליונים כן? ;) אבל בהחלט משכורת יפה
בחרתי להוציא לאור, לשווק, ולמכור באופן עצמאי את הספרים שלי (דרך אתר אינטרנט)
ואני עובדת בזה, זה לא צונח מהשמיים
ובכל אופן זה עובד.
ואני כותבת את זה רק כדי לפתוח קצת את המקום הזה של: סופרים לא מרוויחים.
אולי צריך יותר להשקיע, ולחשוב מחוץ לקופסא אבל זה בהחלט אפשרי.

רחלי פאהן סופרת

משתמש פעיל
אני לא סופרת ״ידועת שם״ ומתפרנסת ב״ה מהספרים שלי
לא מליונים כן? ;) אבל בהחלט משכורת יפה
בחרתי להוציא לאור, לשווק, ולמכור באופן עצמאי את הספרים שלי (דרך אתר אינטרנט)
ואני עובדת בזה, זה לא צונח מהשמיים
ובכל אופן זה עובד.
ואני כותבת את זה רק כדי לפתוח קצת את המקום הזה של: סופרים לא מרוויחים.
אולי צריך יותר להשקיע, ולחשוב מחוץ לקופסא אבל זה בהחלט אפשרי.
הי,את כתבת בואי ביתי נכון?

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ייאאאאאאאאא
נדיר
קניתי לבת שלי
אחרי מלא המלצות מנשים כאן בעיר שלי
כל הכבוד לך
אשמח אם תשלחי לי הודעה בפרטי
תודה! שמחה לשמוע..
אין לי אפשרות לשלוח הודעות בפרטי
זה רק למנויים או משהו כזה, לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה