התייעצות למי לשמוע - לרופא בקופ''ח או למשרד הבריאות?

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מבקשת עצה:
בעלי שיחי' חלה בימים האחרונים במחלה עם חום. מנסיון, ברור לנו שלא מדובר בקורונה.
הבעיה, שהיום הוא התחיל להשתעל והנזלת לא מפסיקה...
בשיחה עם הרופאה, התקבלה המלצה להשאיר את כל בני המשפחה בבית, שלא ילכו למוסדות, עד שבעלי יעבור בדיקת קורונה ותתקבלנה תוצאות. כמובן שבעלי חייב להישאר בבית.
לעומת זה, בשיחה עם נציגת משרד הבריאות, נאמר לנו, שבעלי צריך להיות בבידוד, ואנחנו- לא חייבים. כך שהילדים יכולים להגיע למוסדות. זאת למרות שהדגשתי שכבר זמן מסויים שלא שמרנו על המרחק הרצוי.
מכיון שיש מאנשי הצוות החינוכי שנמצאים בסיכון גבוה, ומאידך - נקבעו תורים לאנשי מקצוע עבור הילדים - תורים שחיכינו להם זמן רב, הנני מתקשה להחליט איך לנהוג.
אשמח לקבל חוות-דעת, שאולי תעבורנה לי להגיע להחלטה הנכונה.
תודה רבה!

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מבקשת עצה:
בעלי שיחי' חלה בימים האחרונים במחלה עם חום. מנסיון, ברור לנו שלא מדובר בקורונה.
הבעיה, שהיום הוא התחיל להשתעל והנזלת לא מפסיקה...
בשיחה עם הרופאה, התקבלה המלצה להשאיר את כל בני המשפחה בבית, שלא ילכו למוסדות, עד שבעלי יעבור בדיקת קורונה ותתקבלנה תוצאות. כמובן שבעלי חייב להישאר בבית.
לעומת זה, בשיחה עם נציגת משרד הבריאות, נאמר לנו, שבעלי צריך להיות בבידוד, ואנחנו- לא חייבים. כך שהילדים יכולים להגיע למוסדות. זאת למרות שהדגשתי שכבר זמן מסויים שלא שמרנו על המרחק הרצוי.
מכיון שיש מאנשי הצוות החינוכי שנמצאים בסיכון גבוה, ומאידך - נקבעו תורים לאנשי מקצוע עבור הילדים - תורים שחיכינו להם זמן רב, הנני מתקשה להחליט איך לנהוג.
אשמח לקבל חוות-דעת, שאולי תעבורנה לי להגיע להחלטה הנכונה.
תודה רבה!
כפי שכתבתם ההנחיה של משרד הבריאות היא שרק מי שחוששים שהוא חולה צריך בידוד וכל השאר יכולים להסתובב כך זמן שאין תשובה שהוא חיובי
ורק אם הוא חיובי אז כל הסובבים אותו צריכים להיכנס לבידוד

לעומת זאת הרופאה המליצה שישארו בבית - זאת המלצה אך לא חובה
כך שאין סתירה בין מה שהרופאה אמרה לבין משרד הבריאות

לדעתי, אם אתם רוצים להיות אחראים ואכפתיים לסביבה ובמיוחד לבעלי הסיכון - לדעתי כדאי להשאיר את הילדים בבידוד

לגבי אנשי המקצוע שכבר קבעתם להם תורים אפשר ליצור איתם קשר ולשאול אותם האם הם מוכנים לקבל אותם או לא,אבל בעיקרון מותר להם להגיע לאותם אנשים

צופנוי

משתמש מקצוען
לגבי מוסדות חינוך - בהצהרת בריאות אצלינו, צריך להצהיר שלאף אחד מבני הבית אין חום. ואם יש חום, אסור לשלוח את הילדים.
ומעניין שתשובת משרד הבריאות היתה שרק האב חייב בבידוד, כי אחיינית שלי נשלחה לבדיקת קורונה בעקבות כאב גרון ושיעול, ומהרגע שהרופא הפנה אותה לבדיקה ועד לקבלת התוצאות - ההנחיה של משרד הבריאות היתה בידוד לכל בני המשפחה.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לגבי מוסדות חינוך - בהצהרת בריאות אצלינו, צריך להצהיר שלאף אחד מבני הבית אין חום. ואם יש חום, אסור לשלוח את הילדים.
אלו נהלים של בתי הספר ומשרד החינוך
והם אכן מחייבות אם באמת דורשים את זה מכם

ההנחיה של משרד הבריאות היתה בידוד לכל בני המשפחה.
במשרד הבריאות אמרו את זה?
אולי הרופא אמר...
ההנחיה של משרד הבריאות חד משמעית - כל זמן שאין תוצאה חיובית בני המשפחה אינם מחוייבים בבידוד

צופנוי

משתמש מקצוען
אולי הרופא אמר...
ההנחיה של משרד הבריאות חד משמעית - כל זמן שאין תוצאה חיובית בני המשפחה אינם מחוייבים בבידוד
כן, זה מה שאמרו במשרד הבריאות (לא לי, אלא לאחותי).

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אולי הרופא אמר...
ליצנות של ממש.
שהרי מי שהולך להבדק, יש סיכוי סביר שהוא נדבק, וממילא, בשביל הזהירות, מתיחסים אליו כאילו נדבק, עד התשובה השלילית.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ליצנות של ממש.
שהרי מי שהולך להבדק, יש סיכוי סביר שהוא נדבק, וממילא, בשביל הזהירות, מתיחסים אליו כאילו נדבק, עד התשובה השלילית.
אני מסכים לחלוטין שמבחינת הגיון בריא אתם צודקים
ולכן אמרתי את זה להרבה אנשים כמו גם כאן - תחשבו על הסביבה ותישארו בבית

מה שמשרד הבריאות לא נותן הנחיה כזו, אני לא יודע בדיוק מה הסיבה
מסתבר שזה עקב לחץ ציבורי וכדו'
כי גם כך הרבה אנשים מתעצבנים על הנחיות הבידוד השונות

או כמו שר' אשר וייס שליט"א אומר שמשרד הבריאות מיקילים....

אחוזה בהר

משתמש מקצוען
אני יודעת ממוקדן במדא (גיס שלי) אם יש ליחה או נזלת זה לא קורונה
קורונה זה עם שיעול יבש ועמוק

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
לא מבינה מאיפה הבטחון שברור שזו לא קורונה.
לפני התסמינים - ברור שזו לא קורונה, משום שזו תופעה שלצערנו חוזרת על עצמה לעיתים קרובות.
אחרי שהופיעו תסמינים - אין שום וודאות. לכן פונים לבדיקה.

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
באמת קשה להיות בבידוד, וקשה גם להקרא "חולה קורונה".
באופן אישי, אין בעיה עם ה'להקרא'... עד כה לא עשיתי רע לאיש בנושא. ב''ה שמרנו על ההנחיות בהידור - גם בתקופת הסגר וגם בחזרה לשגרה.
הקושי הגדול הוא הבידוד.
בכל אופן, החלטנו להישאר כולנו בבית, עד שבעז''ה נקבל תשובה שלילית.
תודה לכולם על ההתייחסות!

נערך לאחרונה ב:

סמינר דוד

משתמש מקצוען
לא התכוונתי אליך בכלל בכלל בכלל.
לפי דברייך, יתכן שאתם באמת בכלל לא חולים בזה.
אני סומכת על אדם ירא שמים, שלא יסכן אחרים בהחלטות שלו, כך שגם אם החלטתם לא להשאר בבידוד, אתם עושים את זה מתוך שיקול דעת יהודי ונקי.
הגבתי למל. מן.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
משום שזו תופעה שלצערנו חוזרת על עצמה לעיתים קרובות.

סליחה על החפירה.
רק תפס את תשומת ליבי המשפט הזה.
אז רק מניחה כאן. אם מתאים לכם, תקחו.
שינוי תזונתי יכול מאד לעזור במקרים כאלה.
אפילו רק הורדה מוחלטת של מוצרי חלב (שידועים כקשורים לנזלת) יכול לעשות שיפור גדול.
(לפחות חודש לנסות. להוריד לגמרי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה