למי יש רעיון לתכנית באסיפת הורים בגן גיל 3-4

• פותח הנושא ov
  • פורסם בתאריך

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח אם למשהו יש איזה רעיון חדשני לאסיפת הורים בגן גיל 3-4 + משהו שהאמא תעשה לבת...

תודה רבה!

mirif

משתמש מקצוען
בגן של הבת שלי הכינו שעוונית לכבוד ר"ח לילדות לארוחות המשותפות. בריסטול שעליו ציור אותו צבענו בלורדים. חוץ מזה הגננת הקריאה כל מיני אפיזודות עם 3 דרכי תגובה והכנסנו לכל כוס את האופציה המתאימה לנו (תשובה א' -סוכרית ג'לי. תשובה ב' - קליק וכו. ) כך שכל אמא יצרה לביתה כוס ממתקים ובאותו זמן גלתה איזה סוג אמא היא...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
בגן של הבת שלי כל אמא הכינה כתר ליום ההולדת של ביתה.

חני

תלתלי

משתמש פעיל
אצלינו בשנה שעברה
נתנו לכל אמא כוס פלסטיק-בה תשתמש הילדה בכל השנה לשתיה
לורדים ומדבקות עמידות במים
וקישטנו.
בסוף כל אמא הוסיפה מהכבודה הנכבדת שנשארה על השולחנות-סוכריות למניהן,מרשמלו...
בהצלחה.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אצלנו הייתה האסיפת הורים בשבוע שהם למדו בגן את נושא "הבוקר", הגננת הביאה ספלים מפלסטיק, טפטים, לורדים, וגם ציורים חמודים שאפשר להעתיק (תרנגול, שמש וכו') קישטנו, וכך יצאה הילדה עם ספל חמוד לנטילת ידיים בבוקר.
כמו"כ, היא הביאה כמה סוגי דגני בוקר, וכל אמא הכינה לבת שלה שקית והכניסה למגירה שלה בגן.

בשנה הקודמת הגננת נתנה לאמהות לקשט את התיקייה של היום הולדת, ואח"כ האמהות הכינו ארוחת בוקר לילדה והכניסו למגירה (היה לחמניות, שוקולד למריחה, קטשופ, חמוצים, וכו' - רק דברים שלא חייבים קרור).

ks

משתמש מקצוען
תכינו יצירה עם הילד, אין שום טעם וענין ביצירה של וקסברגר-זה אני יכול לקנות לבד, אבל היצירה המקושקשת של הילד יפה לי אלף מונים !

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא יודעת מה תחליטי בסוף
אבל תשתדלי להתחשב גם באמהות הפחות יצירתיות
היתה שנה שהביאו לאמהות לצבוע לילדות קופסת עץ באקריליק
עם כל הכבוד לכלוך אחד על בגד של אחת האמהות לא שווה את זה
גם יצירות שלוקחות זמן רב לאמהות מעצבנות חלק מהן

בגן של בני ביקו מהאמהות להביא תמונה שמשקפת את הילד
כל אמא קיבלה בריסטול והיתה צריכה להדביק את תמונה הילד ולרשום עליו
שמי, נולדתי בתאריך, תכונה, מאכל אהוב, איחול מהאמא וכו'
בסוף הגננת כרכה את הכל בלימינציה וכל ילד שהיה באותו שבוע אבא/אמא של שבת
זכה לקבל את החוברת לביתו
הילדים מאד נהנו.
הגננת הנ"ל גם נתנה לנו להכין שרשרת ממתקים לילדים
אבל גם זה היה עם תוכנית נחמדה
היה על השושלחן ביסלי, תן צאפ, בייגלה וכו'
הגנננת שאלה שאלות מהווי הבית והילדים
עם 3 אפשרויות תשובה
תשובה א מזכה את השרשרת של הילד בביסלי
תשובה ב' בתן צאפ ותשובה ג' בייגלה
כמובן שאם ראיתי שהילד שלי "זכה" בהרבה ביסלי
יכולתי להגניב לו תן צאפ :)
אבל האוירה היתה מאד זורמת וכייפית
והעבר הזה זכור לי מאד לטובה

היה לנו עוד ערב שהגננת של ביתי הביאה מפעילה מבחוץ
היה תוכנית עם כרטיסים ובחירת תמונות שמשקפות תכונות של הילדה
בסיום הדליקו נרות וכיבו אורות והיא הפעילה את הטייפ על השיר "מה תגידו לו שחולת אהבה אני"
וכל אמא היתה צריכה לחשוב בלב על תכונות אהובות בילדה שלה ולהרגיש את החמלה והאהבה שלה כלפיה (מומלץ גם בבית סתם כך, להתרכז כל פעם בילד אחד....)

בהצלחה!!

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לפי הרבה תגובות, שמעתי שיש הרבה מהאמהות שנלחצות מהעשיה בגן
לכן אני כבר שנתיים שלא נותנת לאמהות להכין משהו מיוחד, אלא פתק לילדה עם ממתק במגירה
מה דעתכם אתם בעד?
או שכדאי לחזור לשנים עברו ולתת להכין משהו נחמד

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
באחד הגנים של הבנות שלי יש לכל ילדה מחברת שבה היא מדביקה את כל הפתקים של מעשים טובים שהיא מביאה. בערב אמהות כל אמא קיבלה את המחברת של ביתה עם עטיפה בשחור לבן, כדי לצבוע אותה. ולקשט לה את מעט הפתקים שכבר מודבקים במסגרות חמודות.
ממש תירפויטי. לא מידי קשה, ומשחרר את העצבים בסיומו של יום מתיש...
ובנוסף, היה בר ממתקים על השלחן וכל אמא קבלה כפפת נילון חד פעמית, לא מהסוג הנצמד, ומילאה בו ממתקים וסגרה, והניחה במגירה של הבת שלה: "לטיפה של אמא".

shiran a

משתמש רשום
הגננת של הבת שלי שמה צלחות מחולקות גדולות עם חרוזים לאורך השולחן וכל אמא הכינה שרשרת מתוקה לילדה שלה. (הילדה ממש שמחה)

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תאמינו לי, זה באמת מלחיץ! אפילו הדברים הפשוטים שכתבתן - לקשט פתקים וכו', יש הרבה אמהות שאין להם מושג איך עושים זאת.
אפשר להביא לאמהות לעשות משהו, אבל שיהיה מאוד פשוט - לדוגמה - השרשרת, זה נשמע ממש קל.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור אמא שדוקא אוהבת עבודות יצירה זה מאד מעצבן אותי כל פעם האסיפות הללו בגן שאני צריכה להכין\לקשט משהו לילד שלי. זה אני יכולה לעשות בבית.
אם אני יוצאת אני רוצה ערב נחמד אולי מרצה או פסיכולוגית שתדבר אבל לא להתקשקש עם לורדים וכאלה ועוד בקבוצת אמהות שאני לא מכירה

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה על ההקפצה ,
יש לכן עוד רעיונות,
דברים שהתחדשו במהלך השנים....

DAndna

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני חושבת שבאמת משהו עם התמונה של הילד.
כל אמא תקבל לב מקלקר, ותצטרך להביא איתה תמונה של הילד, כל אמא מקשטת עם חומרים שונים שתציעי להן. את יכולה להשים להן אביזרים וחומרים באותם גוונים מסוימים.
בסוף תולים את כל בלבבות באחד הקירות, באיזשהוא קיר תוכן. עם כותרת גדולה "הלב של אמא",
על זו הדרך אפשר גם "הפרח של אמא" וכו'
הילדים נורא נהנים לראות את עצמם בתמונות במשך השנה, אם זו אסיפת הורים עם הילדים, אז בכלל, הם יזכרו גם את החוייה. וכך את מרויחה כמה דברים, וגם קישוט מתוק לקיר!!
המון המון הצלחה!!!

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
שנה שעברה הגננת של ביתי הכינה עוגות שוקולד אישיות בתוך תבניות סופלה. והביאה עדשים וסוכריות צבעוניות (הקטנטנות) שכל אימא תקשט לביתה. בסוף עטפנו בצלופן ושמו להן במגירה. הילדות נורא נהנו ואין כאן עניין של יצירה מידי מסובכת.

מצקת

משתמש פעיל
רעיון חמוד ששמעתי השנה- לפני האסיפה הגננת יושבת עם כל ילדה וממלאה שאלון- איזה מאכל היא הכי אוהבת, מה אוהבת לשחק וכו' וכותבת את כל התשובות עם לורד קסם שרואים את הכתוב רק עם פנס (מהכל בשקל),
באסיפה- הגננת נותנת לאמהות את השאלונים והן כותבות את התשובה במקום מתאים ואח"כ מחלקים את הלורדים וכל אמא מאירה לעצמה ובודקת אם ענתה כמו הבת.

פרפר

משתמש מקצוען
אני רק בקשה: אפשר לקצר את האסיפות האלו טיפונת? אולי לאמהות לבנות בכורות זה מאד מרגש וחדש, אבל ללכת כל שנה לכמה אסיפות ולשמוע שוב את סדר היום בגן לפי א' ב' (אותו דבר בכל הגנים, תשלחו דף בתיקייה של יום שישי), וכמה חשוב לבדוק את הראש... נו, הבנו. זה ממש מיותר ולא מוסיף כלום לילדה. הייתי מעדיפה בהרבה שיחה קצרה עם הגננת על ילדתי באחד מהבקרים (אפשר בתאום מראש).

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
רעיון חמוד ששמעתי השנה- לפני האסיפה הגננת יושבת עם כל ילדה וממלאה שאלון- איזה מאכל היא הכי אוהבת, מה אוהבת לשחק וכו' וכותבת את כל התשובות עם לורד קסם שרואים את הכתוב רק עם פנס (מהכל בשקל),
באסיפה- הגננת נותנת לאמהות את השאלונים והן כותבות את התשובה במקום מתאים ואח"כ מחלקים את הלורדים וכל אמא מאירה לעצמה ובודקת אם ענתה כמו הבת.
אז אצל ביתי בגן הגננות שאלו את כל הילדות ותלו את הפתקים על הכסאות וכל אימא היתה צריכה לזהות את הפתק עם פרטי ביתה ושם לשבת.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
רעיון חמוד
נשמח לשמוע עוד רעיונות מעניינים....

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
רק תזכורת: לפעמים דעתה של הילדה על מה היא אוהבת חולמת וכו' יכול להישתנות 4 פעמים ביום לפי המצב רוח ומצב החברה מסביב.
וזה יכול להכניס אמהות צעירות לאיזה סוג של בילבול, חוסר התיאום הזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה