WP Plugin למי יש את זכויות מכירה לתוסף שפיתחתי ללקוח?

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
ערב מבורך,

אני מכינה הצעת מחיר עבור פיתוח תוסף ללקוח. אני רוצה להשאיר אצלי את הזכות למכור את התוסף הזה ללקוחות נוספים.
מישהו נתקל בסיטואציה הזו?
  • האם אני צריכה להוריד אחוזים מסויימים מהמחיר של התוסף ללקוח שעבורו אני מפתחת את התוסף עכשיו, מתוך מחשבה שאמכור את התוסף בעתיד ואוכל להרוויח עליו ללא כל עבודה נוספת?
  • איך רושמים דבר כזה בהצעת המחיר? האם זה אכן מקובל?
אשמח לתשובותיכם בהקדם, תודה

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
כל דבר שמחליטים עליו מראש, הוא מקובל.

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
אז לדעתכם אני צריכה להוריד ללקוח במחיר על דעת זה שאמכור אותו בעתיד?
העלות של התוסף היא לא זולה.

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אז לדעתכם אני צריכה להוריד ללקוח במחיר על דעת זה שאמכור אותו בעתיד?
העלות של התוסף היא לא זולה.
הרעיון לתוסף הוא שלך או של הלקוח? התוסף הוא חלק מאתר או שהלקוח מזמין במיוחד את התוסף?
זה תלוי בהרבה פרמטרים,
בכל מקרה, ובמיוחד אם מדובר על משהו בסדר גודל גדול,
הייתי ממש ממליצה להתייעץ עם עו״ד ואפילו שיעמוד הוא או יכין את החוזה מול הלקוח.
מה את אומרת?

אייקוד

משתמש פעיל
חובה להסכים מראש על כל הפרטים, בדגש על זכויות היוצרים של הרעיון.
מבחינת הוגנות, למה שהלקוח ישלם לפי שעה אם הוא יכול לקנות את זה בהמשך כ'מוצר מדף' בעשירית מחיר?
אין סיבה שהלקוח יהיה ה'משקיע' שמממן את הפיתוח, והמפתח יקצור 100% מהרווחים..
אם שני הצדדים מעוניינים להרוויח בהמשך ממכירות של הפיתוח מקובל לחלק את ההשקעה והרווחים, שזה אומר מחיר טוב יותר עכשיו (= השקעה מצד המפתח) ואחוזים מהרווחים ( = רווח תמורת ההשקעה..)
כמובן שהכל תלוי בפוטנציאל הרווח, גודל ההשקעה, וכו' וכו'

חנה 1

משתמש פעיל
D I G I T A L
הרעיון לתוסף הוא של הלקוח שצריך את זה באתר שלו. תוסף כזה לא קיים בשוק והוא מזמין אותו במיוחד.
מצד שני - לא מדובר כאן במשהו שדורש הרבה מחשבה והמצאה מאחורי הקלעים. אלא התממשקות למערכת חיצונית, שכרגע אותה מערכת לא סיפקה את האפשרות להתממשק אליה.

לא מדובר במשהו בסדר גודל גדול, אלא כמה שעות עבודה, שיוצאים בסך הכל למעלה מ1000 שקל לפיתוח התוסף.

זה הזמן שלוקח לי לפתח דבר כזה, אבל ככל שאני מבינה את השוק - זה לא תוסף שלקוח כלשהו יסכים לשלם עבורו את הסכום הזה (עשיתי בירור קצר והבנתי שלא ישלמו עליו יותר מכמה מאות שקלים בודדים במקסימום).

אם לא הדרישה הספציפית עכשיו - לא הייתי יושבת לפתח את זה, בטח לא בדחיפות שנדרשת ממני כרגע, וזה עוד שיקול שיש לקחת בחשבון.
אם אני מורידה במחיר 50% ומשאירה אצלי את הזכויות למכור את התוסף בהמשך - לי זה נשמע ממש הוגן.
כמובן אם הלקוח לא רוצה לשלם את המחיר - הוא מוזמן לחפש חלופות (שלא נמצאו עד היום למרבה הצער), או להמתין עד שאפתח את זה בהזדמנות אחרת ואציע את התוסף בתשלום נמוך יותר...

מה אומרים?

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
יש לאלמנטור קוד מוכן ל'פעולות לאחר שליחה' עבור התממשקות למערכת הרשמה, יחסוך לכם זמן בבניה אם חיפשתם.

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הרעיון לתוסף הוא של הלקוח שצריך את זה באתר שלו. תוסף כזה לא קיים בשוק והוא מזמין אותו במיוחד.
מצד שני - לא מדובר כאן במשהו שדורש הרבה מחשבה והמצאה מאחורי הקלעים. אלא התממשקות למערכת חיצונית, שכרגע אותה מערכת לא סיפקה את האפשרות להתממשק אליה.

לא מדובר במשהו בסדר גודל גדול, אלא כמה שעות עבודה, שיוצאים בסך הכל למעלה מ1000 שקל לפיתוח התוסף.

זה הזמן שלוקח לי לפתח דבר כזה, אבל ככל שאני מבינה את השוק - זה לא תוסף שלקוח כלשהו יסכים לשלם עבורו את הסכום הזה (עשיתי בירור קצר והבנתי שלא ישלמו עליו יותר מכמה מאות שקלים בודדים במקסימום).

אם לא הדרישה הספציפית עכשיו - לא הייתי יושבת לפתח את זה, בטח לא בדחיפות שנדרשת ממני כרגע, וזה עוד שיקול שיש לקחת בחשבון.
אם אני מורידה במחיר 50% ומשאירה אצלי את הזכויות למכור את התוסף בהמשך - לי זה נשמע ממש הוגן.
כמובן אם הלקוח לא רוצה לשלם את המחיר - הוא מוזמן לחפש חלופות (שלא נמצאו עד היום למרבה הצער), או להמתין עד שאפתח את זה בהזדמנות אחרת ואציע את התוסף בתשלום נמוך יותר...

מה אומרים?
זו בעצם אופציה קיימת באתרים שונים שיש להם אינטגרציה עם המערכת הזו, רק שאין להם תוסף גנרי להציע וכל מפתח מחבר בדרכו שלו? כלומר אין כאן איזה רעיון מיוחד, או המצאה למשהו שהלקוח חשב/׳המציא׳?

על פניו, בגדול איך שאת מציגה את זה כאן, נשמע הגיוני.

HadassaP

קודקוד. והאתר שלך באויר...
מנוי פרימיום
D I G I T A L

מה אומרים?
גם לדעתי נשמע הגיוני מאד
במיוחד שאין ללקוח עניין שזה יהיה בלעדי..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה