דיונים ואתגרים #למה_צריך_מייצב_לעדשה?

זאב טלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
שלום רב,
אני רוצה לדעת למה צריך מייצב?
והאם לכל המצבים אני צריך מייצב או שלא?
והאם זה שווה את המחיר?
והאם ללא מייצב פחות איכותי?
ולמה לעדשות קבועות אין מייצב?
(מברר לגבי ה-70-200 של קנון בשביל צילומי סטודיו וקצת צילומי חוץ)
אשמח מאוד לשמוע את דעתכם/ן בפרט מניסיון אישי.
תודה מראש
זאב

גלידלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לי יש את 70- 200 עם מייצב של קנון ואני מרוצה מאד לא זוכרת את ההסבר בין למיוצב ובין ללא והבנתי אז שזה משתלם ואני מרוצה מאד.

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
המייצב עוזר לצלם במהירויות נמוכות ולא גבוהות (ללא מייצב צריך מהירות תריס גבוהה כדי לפצות על הרעידות העדינות הטבעיות של הידיים במיוחד באורכי מוקד גבוהים).

מעולה לפתוח תריס. ולא להעלות איזו גבוה מידי.

נניח אתה מצלם בחוץ על צמצם 4. באיזור השקיעה. ברגע שאתה עם מייצב תוכל להיות על תריס בסביבות ה1/200 ועם איזו שלא יעלה את ה2000 2500.

לו היית ללא מייצב. צריך להרים את התריס גבוה יותר ומבחינת אסא אתה נחנק.

(כנ"ל בצילום סטודיו. אתה חוסך את ההי סינק. וחימום יתר של הפלאשים. אם לא שאתה עם ידיים סופר יציבות ותוכל להשאר במהירות הסנכרון).

שיהיה בהצלחה. ממליץ לך עם מייצב. ושיהיה ערב חג שמח!!!

גלידלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
המייצב עוזר לצלם במהירויות נמוכות ולא גבוהות (ללא מייצב צריך מהירות תריס גבוהה כדי לפצות על הרעידות העדינות הטבעיות של הידיים במיוחד באורכי מוקד גבוהים).

מעולה לפתוח תריס. ולא להעלות איזו גבוה מידי.

נניח אתה מצלם בחוץ על צמצם 4. באיזור השקיעה. ברגע שאתה עם מייצב תוכל להיות על תריס בסביבות ה1/200 ועם איזו שלא יעלה את ה2000 2500.

לו היית ללא מייצב. צריך להרים את התריס גבוה יותר ומבחינת אסא אתה נחנק.

(כנ"ל בצילום סטודיו. אתה חוסך את ההי סינק. וחימום יתר של הפלאשים. אם לא שאתה עם ידיים סופר יציבות ותוכל להשאר במהירות הסנכרון).

שיהיה בהצלחה. ממליץ לך עם מייצב. ושיהיה ערב חג שמח!!!
תודה על ההסבר

זאב טלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה רבה!
אשמח לדעת ג"כ מה ההבדל בין הדור 1 ל2 ל3 (בF2.8)
תודה מראש

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תודה רבה!
אשמח לדעת ג"כ מה ההבדל בין הדור 1 ל2 ל3 (בF2.8)
תודה מראש
דור 1 - ללא מייצב
דור 2 - עם מייצב
דור 3 - עם מייצב ושיפור בציפויים והאופטיקה.

כל זה מהזכרון.

תוכל לברר לחילופין לעומק יותר ברשת. קח משהו ראשוני>>
https://www.zap.co.il/compare.aspx?sog=h-cameralens&modelsid=990628,686661,758898

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה