למה לא קבלתי אבטלה החודש?

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לא נכנס לי אבטלה החודש אפילו שאני עדיין בחל"ת- דברתי עם נציגי הביטו"ל בטלפון והם אמרו שזה קשור לסניף ושלחו פניה בשמי לסניף וגם אני שלחתי כבר כמה פעמים ולא ענו לי עדיין. בינתיים מצאתי את המכתב המצ"ב באזור האישי שלי באתר-
לא מבינה מה זה אמור להיות...
היו אמורים לשלם לי 26 ימי אבטל והפחיתו מיזה 26 יום אז לא נשאר כלום. למה הפחיתו?
(יש לי עוסק פטור קטן במקביל לעבודתי כשכירה אבל הוא לא מתחיל להכניס את הסכום שהיה מגיע לי כאבטלה וגם לא דווחתי עדיין על הכנסות ב2020 כי מגישים את זה רק בסוף השנה).
אשמח אם מישהו מכאן מבין למה זה ומה אפשר לעשות.
תודה רבה רבה!

קבצים מצורפים

• אבטלה 08.jpg
    אבטלה 08.jpg
    KB 305.2 · צפיות: 53
נערך לאחרונה ב:

ביתי

משתמש מקצוען
משתתפת בצערך- אני יחד איתך בסירה הזו...
מסקנה- אם את גם עצמאית וגם שכירה לא מגיע לך כלום!
תבענו אותם בבי"ד לעבודה ויש דיון בחשוון -על פניו לא נראה שאקבל משהו כי הם מפרשנים חוק מסוים לטובתם.
צריך להתאגד כל העצמאים+שכירים לתקן את החוק המעוות הזה

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
משתתפת בצערך- אני יחד איתך בסירה הזו...
מסקנה- אם את גם עצמאית וגם שכירה לא מגיע לך כלום!
תבענו אותם בבי"ד לעבודה ויש דיון בחשוון -על פניו לא נראה שאקבל משהו כי הם מפרשנים חוק מסוים לטובתם.
צריך להתאגד כל העצמאים+שכירים לתקן את החוק המעוות הזה

גם אם אני עוסק פטור עם מחזור שנתי מאוד מאוד קטן???

אני שכירה במשרה מלאה ובקושי נשאר לי חצי שעה ביום לעסק העצמאי. בגלל זה לא מגיע לי אבטלה בכלל???

A052

משתמש סופר מקצוען
צריך לדווח לביטו"ל על הפסקת עבודה כעצמאי ואז אין בעיה.
זה לא משנה לשום דבר, היות והכנסות אח"כ מדווחים למס הכנסה, ומקסימום שביטו"ל יחשבו שהכל נכנס בינואר אין לזה שום משמעות.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צריך לדווח לביטו"ל על הפסקת עבודה כעצמאי ואז אין בעיה.
זה לא משנה לשום דבר, היות והכנסות אח"כ מדווחים למס הכנסה, ומקסימום שביטו"ל יחשבו שהכל נכנס בינואר אין לזה שום משמעות.

רעיון מעולה!
איך מדווחים את זה?
אפשר לעשות את זה דרך האתר?

A052

משתמש סופר מקצוען
אכן, דרך טופס דוח רב שנתי של ביטוח לאומי.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
@ביתי אם תוכלי ליצור איתי קשר במייל prespektiva10 בג'ימייל.
אני פונה עם הדבר הזה לכל מי שאפשר -אעדכן פה בעז"ה אם עזר לי.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הבטחתי לחזור לעדכן: היום ב"ה הוכנסו לי דמי האבטלה "בניכוי הכנסותי כעצמאי"- מעצבן אבל לפחות זה הרע במיעוטו.
הם כתבו שחישבו לי מחדש כי היה מעודכן אצלם שחזרתי לעבודה (זה ממש לא נכון- הסטטוס שלי היה חל"ת כל הזמן וגם נציגי הביטו"ל בטלפון אמרו לי שזה מעודכן..)
פניתי עם כל המסמכים הרלוונטיים ל: לשכת שר הרווחה, הר' יעקב אשר, הר' גולדנטל מדגל התורה, הר' אריה דרעי, פניות הציבור לכנסת ולשכת ראש הממשלה (אל תצחקו עלי...בסוף זה עבד לי...)
לא יודעת מי מהם עזר והאם בכלל זה קשור לזה... אני יותר חושבת שזה קשור לתפילות יום הכפורים על שנה טובה... אבל תכל'ס ב"ה זה נכנס.

לאה דיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יש מישהו/י שלא נכנס להם עדיין דמי אבטלה?
הגשתי תביעה ועדיין לא קבלתי - הבנתי שזה עד ה17 לחודש... :(

A052

משתמש סופר מקצוען
17 לחודש זה למי שנקלטה הבקשה ואושרה, וזה על החודש הקודם.
מי שלא, מקבל אחרי האישור.
תבדקו באתר ביטוח לאומי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה