למה כזה פער מחירים?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
KINGyes:
לא שולל כלום. אבל כלל ברזל.. לא מה שיותר זול הוא הכי משתלם... (זה תקף לא רק על אינטרנט).

אהבתי.

אבל להיפך.
לא שולל כלום. אבל כלל ברזל.. לא מה שיותר יקר הוא הכי טוב... (זה תקף בעיקרבאינטרנט).

הנושא של בניית אתרים הוא רחב מאד מאד מאד, ומה שמתכנת מקצועי עושה בשעה, אחר עושה בשבוע.
לייבסיטי - לא הייתי ממליץ עליו, אבל אם 'שלומירית' תרויח מזה אז אני לא יכול לומר כלום נגד זה. (פרנסה של פרוגיסט....)
מתכנת בוורדפרס או בגומלה יעלה פחות ממתכנת ב ASP אבל התוצאה תהיה פחות טובה.

בקיצור, הכי טוב לענ"ד זה לראות באינטרנט אתר שמוצא חן בעיניך, לברר מי המתכנת שלו ולנסות להתקדם איתו. (כמובן שאפשר לראות כמה אתרים ולבקש הצעות מחיר בו זמנית מכמה מתכנתים)

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;1059206:
KINGyes:
לא שולל כלום. אבל כלל ברזל.. לא מה שיותר זול הוא הכי משתלם... (זה תקף לא רק על אינטרנט).

אהבתי.

אבל להיפך.
לא שולל כלום. אבל כלל ברזל.. לא מה שיותר יקר הוא הכי טוב... (זה תקף בעיקרבאינטרנט).

הנושא של בניית אתרים הוא רחב מאד מאד מאד, ומה שמתכנת מקצועי עושה בשעה, אחר עושה בשבוע.
לייבסיטי - לא הייתי ממליץ עליו, אבל אם 'שלומירית' תרויח מזה אז אני לא יכול לומר כלום נגד זה. (פרנסה של פרוגיסט....)

בקיצור, הכי טוב לענ"ד זה לראות באינטרנט אתר שמוצא חן בעיניך, לברר מי המתכנת שלו ולנסות להתקדם איתו. (כמובן שאפשר לראות כמה אתרים ולבקש הצעות מחיר בו זמנית מכמה מתכנתים)

גיבוב של שטויות.

א.
אף אחד לא יקנה עגבניות ב-20 שקל, כשבחנות ליד מוכרים את אותם העגבניות ב-1.
אז אם יש מי שדורש 20 שקל על עגבניות, כנראה אלו עגבניות מזן אחר, טריות יותר, טעימות יותר, אורגניות וכדומה. או בקיצור טובות יותר.

ב.
אין קשר בין העובדה שמתכנת מקצועי עובד מהר יותר, לתשלום על האתר. גם חייט מקצועי תופר חליפה מהר יותר מאשר סטז'ר, אבל מחיר החליפה יישאר זהה. פשוט, המקצועי ירוויח יותר, כי הוא עובד מהר יותר, ומפיק יותר תוצרת באותו הזמן.

ג.
המקבילה ל-ASP זה PHP, (ולא וורדפרס או ג'ומלה, שאכן בנויות ב-PHP).
אני מציע שתקרא קודם מאמרים מקצועיים לגבי ההקבלות בין שתי שפות אלו, ותמצא את ההיפך הגמור ממה שאתה מנסה לטעון. PHP היא שפה המסוגלת להתמודד הרבה יותר טוב עם גרפיקה ודינמיות באתר, מה גם שהאתר ייטען הרבה הרבה יותר מהר.

ד.
לגבי לייבסיטי. "אם שלומירית תרוויח מזה" משמע משלמים על בנייה בלייבסיטי?!
טפשי לגמרי. כי הרעיון של לייבסיטי זה "אתר, בשיטת עשה זאת בעצמך". ואם לשלם, אז יש פלטפורמות איכותיות פי כמה. (שלומירית עצמה ציינה זאת).

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1059282:
גיבוב של שטויות.

א.
אף אחד לא יקנה עגבניות ב-20 שקל, כשבחנות ליד מוכרים את אותם העגבניות ב-1.
אז אם יש מי שדורש 20 שקל על עגבניות, כנראה אלו עגבניות מזן אחר, טריות יותר, טעימות יותר, אורגניות וכדומה. או בקיצור טובות יותר.

ב.
אין קשר בין העובדה שמתכנת מקצועי עובד מהר יותר, לתשלום על האתר. גם חייט מקצועי תופר חליפה מהר יותר מאשר סטז'ר, אבל מחיר החליפה יישאר זהה. פשוט, המקצועי ירוויח יותר, כי הוא עובד מהר יותר, ומפיק יותר תוצרת באותו הזמן.

ג.
המקבילה ל-ASP זה PHP, (ולא וורדפרס או ג'ומלה, שאכן בנויות ב-PHP).
אני מציע שתקרא קודם מאמרים מקצועיים לגבי ההקבלות בין שתי שפות אלו, ותמצא את ההיפך הגמור ממה שאתה מנסה לטעון. PHP היא שפה המסוגלת להתמודד הרבה יותר טוב עם גרפיקה ודינמיות באתר, מה גם שהאתר ייטען הרבה הרבה יותר מהר.

ד.
לגבי לייבסיטי. "אם שלומירית תרוויח מזה" משמע משלמים על בנייה בלייבסיטי?!
טפשי לגמרי. כי הרעיון של לייבסיטי זה "אתר, בשיטת עשה זאת בעצמך". ואם לשלם, אז יש פלטפורמות איכותיות פי כמה. (שלומירית עצמה ציינה זאת).

גיבוב של דברים מלאים בטעם של עוד.....

א. יתכן והחנות של העגבניות מיתגה את עצמה יותר טוב, והיא מרשה לעצמה למכור עגבניות פחות טובות במחירים יקרים יותר. ובמקרה של האינטרנט זה נפוץ הרבה הרבה הרבה יותר מכיון שהלקוח כמעט ואינו מבין כלום במה שהוא צריך. (תראה את פער המחירים בין מרכזיות טלפוניות מבוססות IP של בזק לבין חברות קטנות כמו איפי פיקס ווויס סנטר וכאלו).

ב. כל מתכנת חושב את עצמו למלך העולם... ולכן מתכנת שהוא עובד לאט, אפילו שהוא חכם גדול ומבין טוב בתכנות יקח סכומי עתק. ואם הוא מתכנת טוב ורק לא מכיר את כל האפשרויות המובנות שאפשר לרכוש תמורת דולרים בודדים, יקח לו שנה שלמה לבנות מה שבחור ישיבה מתחיל היה עושה בשבועיים. - המחיר של מתכנת שחושב את עצמו שהוא טוב זה מחירים אסטרוניומיים.

ג. מעניין איך מיקרוסופט שורדת. (אתה בטח חושב שהגליון אלקטרוני של גוגל שווה באפשרויותיו לאקסל, והמעבד תמלילים של גוגל שווה לוורד)

ד. שלומירית מרויחה מעצם ההזמנה של האתר דרכה, ולא על העיצוב. (ותתפלא לשמוע שבלייבסיטי יש הצעת שדרוג של עיצוב אתר מידע סטנדרטי תמורת כ 3000 ש"ח)

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;1059403:
ג. מעניין איך מיקרוסופט שורדת. (אתה בטח חושב שהגליון אלקטרוני של גוגל שווה באפשרויותיו לאקסל, והמעבד תמלילים של גוגל שווה לוורד)

מיקרוספט עסוקה עכשיו להמציא את עצמה מחדש בעוד שיש אנשים שמרויחים הרבה כסף מהגליון האלקטרוני של גוגל

mat

------- Magicode -------
תפסיקו ללכלך.
בסוף תגלו ששניכם חושבים אותו דבר רק שכל אחד דיבר על משהו אחר.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מה שמוזר לי זה למה מגיע אדם שאינו מקצועי בתחום בניית אתרים או תכנות וטורח לכתוב עצות ותאוריות פורחות באוויר...

"מה שמתכנת מקצועי עושה בשעה, אחר עושה בשבוע."

נו באמת, משפט מגוחך. כמובן שבבניית אתרים כמו בכל תחום יש הבדלים בין אנשי מקצוע שונים. מה שגרפיקאי אחד עושה בשעה, חברו עושה בשלוש... אבל קצת פרופורציות. מי שלוקח לו שבוע לעשות משהו שאפשר לסיים בשעה, הוא סתם שרלטן.

"כל מתכנת חושב את עצמו למלך העולם" ???
מאיפה הבאת את המשפט המוזר הזה?

"מתכנת טוב, יעבוד שנה על מה שבחור ישיבה מתחיל יסיים בשבועיים" ???
שוב סיסמאות חלולות וחסרות פרופורציה...

עוד משפט חלול ולא נכון.
אפשר לבנות אתרים סופר-מקצועיים ורציניים בוורדפרס ובג'ומלה ואפשר לבנות אתרים גרועים בASP
אין שום סיבה ספציפית שטכנולוגיה אחת תהיה עדיפה על השניה או זולה ממנה.

מעבר לזה, צדק שמואל שציין שבכלל לא מדובר על שני צדדים של מטבע אחת.

זה בערך כמו להגיד "עוגיות ועוגות יעלו פחות מאוכל בשרי, אבל יהיו פחות טעימות"...

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1059482:
כמובן שבבניית אתרים כמו בכל תחום יש הבדלים בין אנשי מקצוע שונים. מה שגרפיקאי אחד עושה בשעה, חברו עושה בשלוש... אבל קצת פרופורציות. מי שלוקח לו שבוע לעשות משהו שאפשר לסיים בשעה, הוא סתם שרלטן.

נכון, ומאנשים כאלו באתי להזהיר.

יש כאלו שלוקחים על צ'אט באתר מאות שקלים הקמה ותשלום חודשי גובה, ויש מתכנתים שיודעים שאתה לא צריך יותר מאשר תוסף בחינם כמו קליקדסק ודומיו והם יקחו לך רק 80 ש"ח על ההתקנה שלו.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;1059503:
נכון, ומאנשים כאלו באתי להזהיר.

יש כאלו שלוקחים על צ'אט באתר מאות שקלים הקמה ותשלום חודשי גובה, ויש מתכנתים שיודעים שאתה לא צריך יותר מאשר תוסף בחינם כמו קליקדסק ודומיו והם יקחו לך רק 80 ש"ח על ההתקנה שלו.

לא בכל מצב קליקדסק מתאים. ישנם שיקולים בעד ונגד.
וגם אם משתמשים בקליקדסק, זו למעשה תוכנה בתשלום, ולא חינמית. אמנם יש לה גירסת "לייט" חינמית, אבל לא בכל מצב היא מתאימה.

איש מקצוע רציני, מציג בפני הלקוח שלו את החלופות השונות העומדות לבחירתו, ומסייע לו לבחור בפתרון הטוב ביותר לצרכיו.

"חאפרים" יש בכל תחום. החל ממוסכניקים, עבור דרך מתקיני מזגנים, וכלה במנהלי חשבונות. אך טבעי שיימצאו גם חאפרים בתחום בניית אתרים.

יש היום אפילו בחורי ישיבה שבונים אתר תוך שבועיים, עם צ'אט והכל... :p

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1059565:
לא בכל מצב קליקדסק מתאים. ישנם שיקולים בעד ונגד.
וגם אם משתמשים בקליקדסק, זו למעשה תוכנה בתשלום, ולא חינמית. אמנם יש לה גירסת "לייט" חינמית, אבל לא בכל מצב היא מתאימה.

איש מקצוע רציני, מציג בפני הלקוח שלו את החלופות השונות העומדות לבחירתו, ומסייע לו לבחור בפתרון הטוב ביותר לצרכיו.

"חאפרים" יש בכל תחום. החל ממוסכניקים, עבור דרך מתקיני מזגנים, וכלה במנהלי חשבונות. אך טבעי שיימצאו גם חאפרים בתחום בניית אתרים.

יש היום אפילו בחורי ישיבה שבונים אתר תוך שבועיים, עם צ'אט והכל... :p

ויש היום מתכנתים "בעלי תואר" שבונים אתר בשנה ומתקינים ללקוח קליקדסק לייט טלוקחים על זה מחיר מפולפל והם חושבים שבגלל שהם לוקחים מחיר מפולפל הם נקראים מקצוענים.

אני מסכים עם זה שמתכנת מעוניין להרוויח, אני לא מסכים עם זה שמישהו מתייעץ בפרוג מה כדאי לו ואומרים לו לקחת דבר יקר שיתכן והוא לא צריך את זה בכלל או ללכת למתכנת שיקח לו מחיר יקר ויתן לו תוספים שמחולקים בחינם.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נו שוין, אני באמת לא מבין מה נושא הדיון כרגע ועל מה אתה שופך את מררתך.
אני כן חושב שזה חוסר טקט לבוא לכאן, לפורום של בוני אתרים ומתכנתים ולהפריח רמזים על חוסר היושרה והיוהרה המאפיינים לדעתך את אנשי המקצוע דכאן.

ניכר בבירור שאינך בעל ידע מקצועי בתחום. ה"תרומה" שלך לאשכול מסתכמת בהטלת דופי ובהשמצה מרומזת.
על זה נאמר לא מדובשך ולא מעוקצך...

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1059707:
נו שוין, אני באמת לא מבין מה נושא הדיון כרגע
באשכולות שלא מבינים בהם עדיף לקיים את מאמר הכתוב "והמשכיל בעת ההיא ידום"

אם תנסה לקרוא ולהבין מה רצה פותח האשכול ומה ענו לו, תראה שפותח האשכול בסך הכל רצה להבין למה יש יקרים ויש זולים, והתשובה של KINGYES (שהוא באמת מומחה בתחום) היתה שמחיר יקר יותר שוה יותר, ולכל אחד יש זכות להביע דעה ולחלוק עליו, ולשם כך נפתח הפורום הזה.

אם אתה מעוניים שאנשים ישלמו יקר, לך תעבוד עם הציבור החילוני תסחוט מהם כמה שאתה רוצה, תן לנו כאן בפורום לעזור לאנשים משלנו וליידע אותם שיש אפשרות לא להוציא כספים סתם ולקבל תמורה פחותה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;1059752:
אם אתה מעוניים שאנשים ישלמו יקר, לך תעבוד עם הציבור החילוני תסחוט מהם כמה שאתה רוצה

תשמע אדוני היקר, הגישה שלך חצופה.

אני לא מבין למה אתה רואה לנכון לצייר את בוני האתרים והמתכנתים כסחטנים, רמאים וגאוותנים. אבל אני יכול להבטיח לך שאני לא אאפשר לך לעשות את זה בפורום שלנו.

מעבר לחוצפה שיש בדברים שלך, אתה גם נטול כל ידע מקצועי בתחום שאתה מתיימר לייעץ עליו.
לא נתת כאן שום עצה אמיתית איך לבחור איש מקצוע טוב או איך להעריך עלויות של פרוייקט בניית אתר.
על זה אמר מישהו:
נכתב ע"י מיכל123;1059752:
באשכולות שלא מבינים בהם עדיף לקיים את מאמר הכתוב "והמשכיל בעת ההיא ידום"

הדבר היחיד שאתה חוזר עליו בעקביות הוא אזהרה להיזהר מבוני אתרים ומתכנתים.
אם יש לך תסכולים שאתה מעוניין לפרוק, יש מומחים לתחום הזה. כאן, אנחנו משתדלים להיצמד לייעוץ מקצועי ואובייקטיבי.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
בחזרה לדיון המצקועי
ההבדל בלקבל מוצר חינמי [אם בכלל קיים דבר כזה!!] או לשלם עליו, בחינמי אתה צריך להתאים את הצרכים שלך למוצר, וכשאתה משלם יש לך זכות להתאים המוצר להצרכים שלך,
ואם יש מישהו שמבין שחינם שווה יותר מחינם יש רשימה צמלאה של פלטפורמת המאפשרים לבנות אתרים חינמיים

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בלא להתייחס לנידון עם shia (שאני יודע ומעריך אותו כאדם נבון, נעים, ועוזר המון לאנשים כאן בפורום, ואני לא מצליח להבין על מה יצא הקצף, זה נדמה כאילו יש כאן משהו אישי).

לגופו של ענין:

יש הרבה דברים חינמיים. (וורדפרס זה חינם, ג'ומלה זה חינם ועוד כאלו ונדמה לי שגם 'אחד פלוס' משתמש בדברים חינמיים. כן. קיים דבר כזה.).
יש מתכנתים שלא יידעו את הלקוח ויקחו תשלום גבוה על שירות חינמי (כן, מתוך ידיעה ברורה על כאלו שלקחו הרבה מאד כסף דמי מנוי חודשיים על תיבות מייל עם סיומת של הדומיין, כשהמתכנת השתמש בשירות החינמי של גימייל).
יש מתכנתים שיידעו את הלקוח שהתוסף הוא חינמי והם יקחו רק מחיר על ההקמה שלו.
יש מתכנתים שיתנו את זה בחינם, בשקלול המחיר הכללי של העבודה.

להקים אתר מכירות, זה עבודה לא נורמלית ומכתנת אמור לקחת על כזה עבודה הון עתק, אבל יש כאלו מתכנתים שפשוט מכירים אתרי מכירות שאפשר להקים בהם חנויות בקלות, ולכן הם לוקחים מחיר יחסית זול, מכיון שהם לא מתחילים את ההקמה מאפס.
יש מתכנתים שיקחו מחיר אסטרונומי ויקימו את האתר לבד. (ולדעתי, בהרבה מקרים זה יהיה פחות טוב מאתר שמושקע ובנוי על נסיון רב שנים של הרבה לקוחות, אלא אם כן הלקוח מעוניין באתר ייחודי)
(ובשבילך, SHIA, יש גם מתכנתים שיקימו אתר בלייבסיטי ויקחו על זה מהלקוח 20,000 ש"ח + דמי תשלום חודשיים גבוהים)

mat

------- Magicode -------
הונאת דברים ומתן עצה שאינה הוגנת זה דברים שקשורים ללב.

רק הלב יכול לדעת שבאמת ובתמים היתה תמימות.

אי אפשר לדון מתכנת שנתן עיצה שכדאי לשלם כי יכול להיות שהוא משכונע שזה שווה את המחיר.

אם משהו שאל פה בפרום אין איסור למתכנת שחושב שלשלם זה טוב להביע את דעתו זה לא דבר פסול.

יש פה הרבה אנשים לכל אחד יש דעה אחרת וצריך לכבד אותה.

אני מציע לדון לכף זכות כל אדם. כי אתה באמת לא יכול לדעת מה הוא חושב.

לגבי מתכנתים שלוקחים הון עתק אני חושב שזה זכותם. אם לא בא לך אל תשתמש בשרותם אל תשתמש. ידע זה דבר ששוה כסף.

אני אישית חושב שכדאי להשתמש בדברים חינמים לדברים פשוטים. אבל לדברים רגישים כדאי לדעתי להשקיע.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י אחד פלוס;1059841:
בחזרה לדיון המצקועי
ההבדל בלקבל מוצר חינמי [אם בכלל קיים דבר כזה!!] או לשלם עליו, בחינמי אתה צריך להתאים את הצרכים שלך למוצר, וכשאתה משלם יש לך זכות להתאים המוצר להצרכים שלך,
ואם יש מישהו שמבין שחינם שווה יותר מחינם יש רשימה צמלאה של פלטפורמת המאפשרים לבנות אתרים חינמיים

אכן. דברי טעם.

אמנם יש עוד כמה חסרונות בחינם:
א. מה שנותנים לך בחינם, מותר לקחת ממך בכל שלב. ההיסטוריה של האינטרנט מלאה בדוגמאות של שירותים חינמיים שהופסקו באופן שרירותי או הפכו לשירותים בתשלום
ב. אין דבר כזה חינם. אולי על פניו נדמה שנותנים לנו דברים בחינם באינטרנט, אבל תמיד החברה שנותנת לנו את זה מרוויחה משהו על הגב שלנו. בדרך כלל זה פרסומת.

נכתב ע"י מיכל123;1059889:
בלא להתייחס לנידון עם shia (שאני יודע ומעריך אותו כאדם נבון, נעים, ועוזר המון לאנשים כאן בפורום, ואני לא מצליח להבין על מה יצא הקצף, זה נדמה כאילו יש כאן משהו אישי).
אם אתה אכן מכיר אותי ואת הפעילות שלי בפורום, אתה בוודאי יודע שהעיקרון המנחה אותי, הוא עזרה מקצועית אובייקטיבית, לפני תועלת עצמית.
אני חושב שהדברים נכונים באותה מידה לגבי חברים אחרים בפורום שלנו.

לכן מקומם אותי שאתה מציג את הדעות שלנו כדעות אינטרסנטיות שמטרתן "לסחוט כסף מחברי הפורום התמימים" וטבעי שאקח את זה באופן אישי.

לגופו של ענין:
יש הרבה דברים חינמיים. (וורדפרס זה חינם, ג'ומלה זה חינם ועוד כאלו ונדמה לי שגם 'אחד פלוס' משתמש בדברים חינמיים. כן. קיים דבר כזה.).
וורדפרס וג'ומלה הן מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח. אלו הן פלטפורמות גולמיות לבניית אתרים. הקמת אתר מקצועי על גבי אחת הפלטפורמות האלה, זו מלאכה מורכבת הדורשת ידע וניסיון.
מי שנדמה לו שפלטפורמה בקוד פתוח, משמעותה שעבודתו של המפתח היא שולית, לא יודע על מה הוא מדבר. אני מזמין אותך לנסות להקים אתר תדמית פשוט בוורדפרס לפי עיצוב ואפיון מותאם אישית, ולחזור לכאן חכם יותר.

יש מתכנתים שלא יידעו את הלקוח ויקחו תשלום גבוה על שירות חינמי (כן, מתוך ידיעה ברורה על כאלו שלקחו הרבה מאד כסף דמי מנוי חודשיים על תיבות מייל עם סיומת של הדומיין, כשהמתכנת השתמש בשירות החינמי של גימייל).
דבר ראשון, שירות google apps כבר מזמן אינו חינמי. הוא כרוך בתשלום חודשי קבוע של לפחות 5$.
דבר שני, אני מכיר גרפיקאי שמכר ללקוח שלו אלמנט קנוי במחיר של לוגו, אני עדיין לא הולך לפורום עיצוב גרפי ומזהיר את הציבור מפני המעצבים הגנבים והסחטנים.

להקים אתר מכירות, זה עבודה לא נורמלית ומכתנת אמור לקחת על כזה עבודה הון עתק, אבל יש כאלו מתכנתים שפשוט מכירים אתרי מכירות שאפשר להקים בהם חנויות בקלות, ולכן הם לוקחים מחיר יחסית זול, מכיון שהם לא מתחילים את ההקמה מאפס.
יש מתכנתים שיקחו מחיר אסטרונומי ויקימו את האתר לבד. (ולדעתי, בהרבה מקרים זה יהיה פחות טוב מאתר שמושקע ובנוי על נסיון רב שנים של הרבה לקוחות, אלא אם כן הלקוח מעוניין באתר ייחודי)
הקמת פעם אתר מכירות לפי דרישות של לקוח?
אני לא יודע למה כוונתך כשאתה מדבר על "אתרי מכירות שאפשר להקים בהם חנויות בקלות", אבל ברוב המקרים אין פתרון קסם מוכן מהמדף שאפשר לתת ללקוח שיש לו צרכים ספציפיים.
כמות ההתעסקות סביב הקמה של חנות פשוטה, היא גדולה. לבוני אתרים מקצועיים יש את הידע והניסיון הנדרש לבנות חנות כזו. הזמן והידע המקצועי הזה שווים כסף ועולים כסף.

מקריאה של ההודעות שלך מצטיירת תמונת מצב כאילו קהילת בוני האתרים מורכבת מקבוצה של שרלטנים מאחזי עיניים שמחפשים קרבנות תמימים למכור להם מוצרים חינמיים.
אני יוצא נגד התפיסה המעוותת הזו.

(ובשבילך, SHIA, יש גם מתכנתים שיקימו אתר בלייבסיטי ויקחו על זה מהלקוח 20,000 ש"ח + דמי תשלום חודשיים גבוהים)
את ההסתייגות שלי מהמערכת הגרועה הזו הבעתי בארוכה בכמה וכמה הזדמנויות בפורום הזה.
אבל שוב סיפורים על "יש מתכנתים" ו"יש מתכנתים"
נדמה לי קצת מוזר שאתה מכיר כל כך הרבה מתכנתים לא ישרים. אני לא מכיר כל כך הרבה.

כן יוצא לי להיתקל לא פעם במקרים של בוני אתרים חובבניים שלוקחים על עצמם פרויקטים שהם לא מסוגלים לבצע, נתקעים תוך כדי עבודה ומגישים בסוף, לאחר מסכת תלאות מתישה, עבודת טלאים לא מקצועית.
אבל ברוב המקרים, הקורבנות של החאפרים האלה הם לקוחות "חכמים" שחפרו את הבור של עצמם בכך שהשיקול הבלעדי שלהם היה המחיר.
בונה אתרים מקצועי, עיניו בראשו. הוא יודע כמה עבודה כרוכה בכל פרויקט, פשוט ככל שהוא נשמע בטלפון הראשון. לכן הוא מגיש הצעת מחיר שמביאה בחשבון את כמות ההשקעה הנדרשת באמת כדי לבצע את העבודה.

אם כן, אני חושב שהאזהרות שלך, אינן במקומן. דווקא העצה של KingYes היא החכמה.
נוכלים ורמאים ראויים כמובן לכל גינוי. אבל הסכנה היותר נפוצה היא דווקא מכיוון של בוני אתרים חובבנים (חאפרים בלשון העם).

לא מה שיותר זול הוא הכי משתלם.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לגופו של ענין:

ברור שאני משתמש עם דברים חינמיים וביניהם וורדפרס [גם שאטרסטוק אייסטוק וכו מחלק תמונות חינמיות] אבל כדי לדעת להשתמש נכון אם אותו דבר חינמי, שילמתי XXXX כסף, והשקעתי ומשקיע זמן והלכתי למווד קורס במשך שנה במטרה שיהי לי מקצוע מכובד ופרנסה ולא רק לכסות העלות הקורס !!!!

יש מתכנתים שיידעו את הלקוח שהתוסף הוא חינמי והם יקחו רק מחיר על ההקמה שלו.
יש מתכנתים שיתנו את זה בחינם, בשקלול המחיר הכללי של העבודה.
כבר כתבו למעלה שבכל מקצוע יש חאפרים, וסחטניים כלשונך וזה עדיין לא מוציע שם רע על המקצוע

(כן, מתוך ידיעה ברורה על כאלו שלקחו הרבה מאד כסף דמי מנוי חודשיים על תיבות מייל עם סיומת של הדומיין, כשהמתכנת השתמש בשירות החינמי של גימייל)
השירות כבר לא חינמי, וזה גם לא משנה, כי המתכנת כמו מקצוענים אחרים לוקחים כסף על הידע והנסיון שצברו

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י אחד פלוס;1059936:
ברור שאני משתמש עם דברים חינמיים וביניהם וורדפרס [גם שאטרסטוק אייסטוק וכו מחלק תמונות חינמיות] אבל כדי לדעת להשתמש נכון אם אותו דבר חינמי, שילמתי XXXX כסף, והשקעתי ומשקיע זמן והלכתי למווד קורס במשך שנה במטרה שיהי לי מקצוע מכובד ופרנסה ולא רק לכסות העלות הקורס !!!!

כבר כתבו למעלה שבכל מקצוע יש חאפרים, וסחטניים כלשונך וזה עדיין לא מוציע שם רע על המקצוע

השירות כבר לא חינמי, וזה גם לא משנה, כי המתכנת כמו מקצוענים אחרים לוקחים כסף על הידע והנסיון שצברו

אני דיברתי על הזמן שגוגל נתנה את השירות הזה חינם.

אני לא קראתי להם שרלטנים וכל מיני ביטויים ששגורים על לשונו של SHIA, אני פשוט באתי לומר לפותח האשכול שיידע שיש הרבה דברים שמתכנת מדופלם יקח לו הרבה כסף ולמעשה הרבה מתכנתים יתנו לו את זה במחיר זול ולמעשה הוא יקבל את אותו השירות במחיר זול בהרבה.
היו מתכנתים שלקחו על זה מחיר מלא כאילו זה תוכנה שהם עשו, ולקחו מחיר חודשי - במקרה הידוע לי זה היה 39 ש"ח לחודש לתיבת מייל. ואני יודע על מתכנת מצוין שלקח 50 ש"ח הקמה לכל תיבת מייל בגוגל וללא תשלום חודשי. (ולענ"ד זה מחיר הגיוני יותר, אבל באמת אני מבין מתכנת שרוצה להרוויח והלקוח מוכן לשלם).

תוכל לחפש בגוגל "הקמת חנות וירטואלית" ותראה כמה המון אפשרויות יש שם, עם נסיון של שנים בהקמת חנויות, ונסיון מיוחד בחנויות. יתכן ויש מתכנתים שפיתחו תוכנת לניהול עמותה ענקית, ואתר תדמיתי לחברת נפט בין לאומית, אבל אין להם חצי מהנסיון שיש לחברות שמתמחות בהקמת חנויות וירטואליות.

בקיצור, יש מחירים זולים, ויש מחירים יקרים, ולענ"ד המחיר היקר לא אומר שתקבל מוצר טוב יותר. ועשה מה שליבך חפץ.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;1059963:
אני דיברתי על הזמן שגוגל נתנה את השירות הזה חינם.
גם בזמן ההוא וגם היום כשזה עולה כסף זה לעדיין דורש התאמה בין הדומיין להשרת של גוגל וכאן המתכנת נכנס לתמונה, וזכותו לתת את השירות בחינם או לבקש על זה 30-50 שקל

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י אחד פלוס;1060019:
גם בזמן ההוא וגם היום כשזה עולה כסף זה לעדיין דורש התאמה בין הדומיין להשרת של גוגל וכאן המתכנת נכנס לתמונה, וזכותו לתת את השירות בחינם או לבקש על זה 30-50 שקל

30-50 לכל חודש לכל תיבת דואר.

נכון.

ומכאן הפערים.

וח"ו, אף אחד אינו שרלטן או גנב, כל אחד לוקח את התמחור לפי איך שנראה לו הוגן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה