למה כזה פער מחירים?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י מיכל123;1060075:
30-50 לכל חודש לכל תיבת דואר.

נכון.

ומכאן הפערים.

וח"ו, אף אחד אינו שרלטן או גנב, כל אחד לוקח את התמחור לפי איך שנראה לו הוגן.

אתה פשוט עקשן ומשתמש בסיפורים קיצוניים ולא אופייניים כדי להציג מציאות מעוותת תוך השחרת פני הקהילה כאן.

הפערים במחירי אתר חדש לא נובעים מתיבת ג'ימייל כזו או אחרת.
הפערים נובעים בדרך כלל בגלל שאיש מקצוע טוב שלוקח על עצמו פרויקט, משקיע זמן וידע ברשימה של דברים שיהפכו את האתר לאתר טוב ומוצלח וכוללים בין היתר את הדברים הבאים:
- אפיון ותכנון חוויית משתמש
- אפיון גרפי ותכנון ממשק משתמש
- עיצוב גרפי
- פיתוח וקידוד תבנית עיצוב על בסיס העיצוב הגרפי
- פיתוח צד שרת
- הטמעה ותרגום של תוספים
- אופטימיזציה בסיסית למנועי חיפוש
- הדרכה של הלקוח
ועוד...

כל אלה הם תהליכים בבנייה של כל אתר סטנדרטי.
איש מקצוע טוב, מתרגם את הזמן הרב שיושקע בכל אחד מהתהליכים האלה, מחשב את העלויות שלהם ומתמחר בהתאם לכמות ההשקעה הנדרשת.

חובבנים וחאפרים למיניהם, בדרך כלל לא טורחים/לא יודעים לעבוד "לפי הספר", הם עושים קיצורי דרך, מאלתרים ומשתמשים בשיטות שונות לעשות את הדברים בלי להתמודד עם אתגרים מקצועיים.
לפעמים הם גם לא פשוט לא יודעים להעריך באמת את כמות העבודה הכרוכה בביצוע פרטים מסויימים...
לכן דווקא החאפרים הם גם אלה שבדרך כלל מציעים מחיר זול במיוחד.

אם כן, לדעתי, ברוב המקרים, ההבדל במחירים אינו נובע מתיבת ג'ימייל או צ'אט במחיר מופרז, אלא מהבדל מהותי באיכות העבודה.

אז איך יודעים אם עומד מולך איש מקצוע אמיתי או חאפר? הנה כמה עצות:
א. תמיד מומלץ לקבל כמה הצעות מחיר מכמה אנשי מקצוע.
ב. יש לעיין בהצעה ולבדוק מה היא כוללת בדיוק. הצעה כללית ומעורפלת מידי, עלולה להוביל לבעיות בהמשך.
ג. כדאי לברר על איש המקצוע, לשאול לקוחות קודמים שלו על רמת השירות ומידת שביעות הרצון שלהם.
ד. להיזהר ולבדוק טוב טוב לפני שבוחרים בהצעה הזולה באופן קיצוני לעומת הצעות של אנשי מקצוע מנוסים ומוכרים.

אני לא יודע למה מיכל123 החליט שהוא מתאים לייעץ בתחום בניית אתרים. זה בערך כמו שאני אמליץ בפורום דין וחשבון, שלא להשתמש בשירותי סליקה, תוך רמיזה ברורה שבתחום הזה ישנו סיכון ליפול קורבן לחוסר יושרה מקצועית מצד משרדים המציעים שירותים אלה.
מומלץ בכלל להשתמש בשירותי "פלאפיי" וכד'. ואפשר לקבל שירותים כאלה ללא תשלום חודשי בכלל...
או שאתחיל לשכנע אנשים שמתעניינים בתחום מרכזיות voip, שלא כדאי להזמין אצל חברות שעושות עליכם המון כסף ומוכרות לכם ציוד קצה במחירים מופרזים, בעוד שאפשר להזמין את אותו ציוד באינטרנט בשליש מחיר. והתעריפים שלהם מטורפים, אפשר להשתמש בשירותי voip זולים באינטרנט ולחסוך אלפי שקלים בשנה...

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1060137:
אני לא יודע למה מיכל123 החליט שהוא מתאים לייעץ בתחום בניית אתרים. זה בערך כמו שאני אמליץ בפורום דין וחשבון, שלא להשתמש בשירותי סליקה, תוך רמיזה ברורה שבתחום הזה ישנו סיכון ליפול קורבן לחוסר יושרה מקצועית מצד משרדים המציעים שירותים אלה.
מומלץ בכלל להשתמש בשירותי "פלאפיי" וכד'. ואפשר לקבל שירותים כאלה ללא תשלום חודשי בכלל...
או שאתחיל לשכנע אנשים שמתעניינים בתחום מרכזיות voip, שלא כדאי להזמין אצל חברות שעושות עליכם המון כסף ומוכרות לכם ציוד קצה במחירים מופרזים, בעוד שאפשר להזמין את אותו ציוד באינטרנט בשליש מחיר. והתעריפים שלהם מטורפים, אפשר להשתמש בשירותי voip זולים באינטרנט ולחסוך אלפי שקלים בשנה...

אין עליך SHIA.

אתה מוזמן להמליץ כל מה שנראה לך נכון, וגם אני אמליץ מה שנראה לי נכון - אבל אצלי - במקרה של סליקת אשראי , סליקת הוראות קבע, חשבות שכר, הנהלת חשבונות, מרכזיות VOIP וכו' זה יהיה עם נגיעות אישיות, כך שעדיף למי שמתייעץ לשמוע גם את הצד הלא מקצועי ולראות האם באמת ייעצתי לו נכון או שהעדפתי לייעץ לפי מה שנח לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה