מידע שימושי למה הציבור החרדי לא מגיע לבאר שבע?

מצב
הנושא נעול.

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
איך המצב התעסוקה בנתיבות? יש עבודות משרדיות לנשי אברכים??
כן
אם תרצה יש לי משרה פנויה
צור קשר באישי (אם אין לך צ'אט כאן ניתן לפנות אלי במייל המופיע בדף הפרופיל שלי כאן)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא מבקשים מאנשי קרית ספר לעבור לעיר חילונית.
מביאים פה פיתרון גאוני למצוקת הדיור, אחרי שכבר מחפשים לאיזה עוד ערים ללכת, אז באר שבע נמצאת בעדיפות ראשונה כי אין שם את הבעיה המרכזית של הפריפריה שהיא היעדר תעסוקה.
מי שיכול להישאר בבני ברק שישאר.
כמו שלא אומרים לתושבי בני ברק לעבור לגור בתל-אביב בשביל התעסוקה, כי בני ברק קרובה למרכזי התעסוקה, כך - בשביל התעסוקה לא חייבים לגור בבאר שבע. אפשר לגור באופקים הסמוכה, שבה יש קהילה חרדית גדולה, המהווה כ-40 אחוזים מתושבי העיר, שהיא במרחק של 20 דקות נסיעה מבאר שבע, וכרגע נסלל כביש אופקים-באר שבע שיקצר עוד יותר את הנסיעה.

נערך לאחרונה ב:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש הבדל אחד - באר שבע היא בנגב.
אני אישית לא הייתי הולכת לגור בנגב בשום אופן. מכמה סיבות, חלקן כלליות - כמו המצב הבטחוני בנגב והטירוף בכבישים וכו', וחלקן יותר אישיות - אני לא מסוגלת לגור עם נוף צחיח מול העיניים ו50 מעלות חום בקיץ. אם כבר לגור בבנין ישן מקוּּם המדינה, עדיף את הנוף הירוק של הכרמל...
אין שום בעיה בטחונית בערים כמו נתיבות ואופקים, וצפון הנגב הוא ממש לא צחיח, אלא אדרבה, יש בו יישובים חקלאיים ממש פורחים, וזה לא אילת שיש בה 50 מעלות חום בקיץ.
הקיץ בצפון הנגב יותר נסבל מהקיץ בבני ברק, כי אין בו הלחות הבלתי נסבלת של המרכז.
בחיפה יש בניינים מלפני קום המדינה, מה שלא קיים בנגב [מלבד אולי בעיר העתיקה של באר שבע].

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קצת נסחפת...
לאדמו''ר, אחרי השואה היה רצון להקים קריה חסידית והיו כמה הצעות או באר שבע או טבריה או נתניה, לבסוף הוחלט ללכת על נתניה בגלל כמה סיבות, עלויות הקרקעות והעזרה מהרשויות, הספק המרכזי היה בין טבריה לנתניה, באר שבע הייתה בעדיפות שלישית,
לפני מספר שנים הוחלט בצאנז על הקמה קריה בטבריה, וראו בזה הגשמה של החזון הישן של הרבי זצ''ל.
לא יודעת מאיפה הסיפורים על קפידות,
הדברים בדוקים.
אם את מבאר שבע את יכולה לשאול את הרב אלשייך שליט"א.
הרב זלצר ז"ל שנפטר גם סיפר לי על העניין.
ויש עוד רבנים.
כדאי לבדוק את הדברים לפני שכותבים "קצת נסחפת..."
אני מבינה אותך. זה באמת נשמע הזוי.
אבל, מה לעשות, הכל אמת!

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני גדלתי שם שנים מעולם לא שמעתי את היפור הזה
ממש מעניין הסיפור.
כנראה שלא עניין אותך למה באר שבע רדומה מבחינה דתית.
אותי זה מאד עניין - כי באמת בבאר שבע יש פוטנציאל גדול (הרבה יותר מערים אחרות בדרום שפרחו מבחינה דתית)
לכן התחלתי לחקור ולברר.
אם זה מעניין אותך עדיין לא מאוחר לברר - אבל כדאי להזדרז הדור ההוא הולך ונעלם....

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא חקרתי בנושא (אשמח לשמוע נתונים ומקורות, אגב),
אבל מה למדת מזה? שלעבור לכתחילה לעיר חילונית זה עדיף?
לידיעה, לפני מספר שנים תפרח היתה במקום הראשון בנשירת בני נוער לפי הלמ"ס. (מי שיש לו אפשרות להיכנס לאתר שלהם ולבדוק יכול לעשות זאת) ויש להם קריטריונים ברורים מאד כגון שמירת שבת וכדו'.
אין מקום היום בעולם שמוגן מפני נשירה.
איפה שנכנסת טכנולוגיה לא מסוננת מתחיל המוות הרוחני (לא! זו לא הגזמה).
יש לנו ידיד משפחה שאת הילדים הגדולים גידלו באזור חילוני ואת הקטנים גידלו בקהילה חרדית. הוא אמר לנו שעם הגדולים היה הרבה יותר קל כי הדברים היו יותר ברורים - הם חילונים ולא מתקרבים אליהם ואנחנו - יש לנו "גאוות יחידה" אבל הקטנים כבר לא ברור מי חרדי ומי לא כי כולם מתלבשים אותו דבר, לכולם יש כיפה וכדו'.
היום צריך רק השתדלות והמון ס"ד ותפילות - עד שיבוא בן ישי בקרוב. אמן!

שיר שכזה

משתמש רשום
בלת"ק אני יודע שיש המון משפחות טובות בבאר שבע, משפחות של בני תורה ואברכים, כולל גדול של אבוחצירה, ועוד מוסדות רבים.
בשנים עברו היו שולחים למוסדות בתפרח, היום כבר לא צריך, יש להם מוסדות מעולים משלהם, אולי ישיבות קטנות כן שולחים לאופקים ונתיבות, אבל חוץ מזה לא חסר כלום...

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בלת"ק אני יודע שיש המון משפחות טובות בבאר שבע, משפחות של בני תורה ואברכים, כולל גדול של אבוחצירה, ועוד מוסדות רבים.
בשנים עברו היו שולחים למוסדות בתפרח, היום כבר לא צריך, יש להם מוסדות מעולים משלהם, אולי ישיבות קטנות כן שולחים לאופקים ונתיבות, אבל חוץ מזה לא חסר כלום...
עדיין המשפחות הטובות (וכולן טובות רק יש הבדל ברמה הרוחנית) שולחות לתפרח, אופקים ונתיבות.
אין בבאר שבע מוסדות באמת טובים ושמורים.
כולל הרב פנחס אבוחצירא (בן הרב אלעזר זצוק"ל) שלח את בנותיו ללמוד בתפרח.
ואני כותבת את זה בצער רב!

שיר שכזה

משתמש רשום
ומצד שני (שוב בלת"ק לעומק), זו עיר עם המון חילוניות, המון המון, פריצות מטורפת, חילולי שבת, הביג שם עם שלט ענק "פתוח בשבת", ועוד כל מיני סממנים של חילול התורה והיהדות.

שיר שכזה

משתמש רשום
עדיין המשפחות הטובות (וכולן טובות רק יש הבדל ברמה הרוחנית) שולחות לתפרח, אופקים ונתיבות.
אין בבאר שבע מוסדות באמת טובים ושמורים.
כולל הרב פנחס אבוחצירא (בן הרב אלעזר זצוק"ל) שלח את בנותיו ללמוד בתפרח.
ואני כותבת את זה בצער רב!
המוסדות של הרב ביטון (אולי אוחנה? לא זוכר) לא טובים?

SHILATI

משתמש מקצוען
@לואיזה כייף לקרוא את הדברים שלך שנאמרים בכל כך הרבה ביטחון ואת גרת לפני שנים.
אז הנה אני גרה כאן היום ואבקש ממך לבדוק קצת את הדברים לפני שאת כותבת בביטחון דברים שפוגעים בקהילה היקרה שיש כאן.
אדגיש ואומר שוב, שלצערי טרם הצלחתי להבין מדוע אינה פורחת עוד (ולא, זה לא בגלל הסיפור המוזר שסיפרת , תושבי המקום לא יודעים בכלל על מה מדובר!) אלא משהו שמצריך חקירה גדולה יותר ושוב, לדעתי זה שיווק.
ו @אלמוג מ. אם היה רעיון אחר היינו מאמצים אותו, הבעיה שהציבור מחפש ומחפש ואולי זה יכול להיות פיתרון.
תראו את חריש, עיר עם פוטנציאל מטורף ועדיין כל כך הרבה בעיות! זה כ"כ כואב!!

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
אני אחדש לכם...
לאחר תחקיר רציני שערכתי מתוך סקרנות מדוע כל ישובי הדרום פורחים ומתחרדים (אופקים, נתיבות, תפרח, ירוחם ועוד) ורק באר שבע לא!
שוחחתי עם רבנים שונים מהעיר (אני באר שבעית לשעבר) שהיום חלקם כבר בעולם האמת.
אז הכל מתחיל מלפני עשרות שנים. האדמור מצאנז קלויזנבורג זצוק"ל הגיע לבאר שבע להקים קהילה לאחר שהגיע לישראל לאחר השואה האיומה. בבאר שבע היו חסידים של חסידות אחרת (שעד היום קיימים שרידים בודדים ממנה) שהצרו את צעדיו באופן לא מכבד (בלשון המעטה!!)
בסופו של דבר הפסדנו את קרית צאנז, את בי"ח לניאדו ועוד, שיכלו להיות בבאר שבע.
היתה קפידה על העיר באר שבע (ביתו של האדמו"ר שגרה בירושלים ואיני יודעת היכן היא היום, טענה לפני שנים שלא יתכן שאבא שלה הקפיד כי הוא לא!) יתכן כי התורה היא זו שהקפידה.
יותר מאוחר אני יודעת שעלו מנין צאצאים של החסידים שגרמו נזק בעבר לציונו של האדמור מצאנז קלויזנבורג על מנת לבקש מחילה אבל המצב היום בבאר שבע די גרוע מבחינת חרדים.
מה שנקרא ה"קריה החרדית" לא ממש חרדית, כל האברכים שהובאו אליה בתחילת דרכה מירושלים ומבני ברק חזרו כולם כבר לפני שנים והקריה מדשדשת....
נשמע הזוי אבל הכל אמת!
תושבי באר שבע החרדים המאד מבוגרים מכירים את הסיפור.

אגב יש סיפור דומה (שמועה שמעתי ואיני יודע לאשר)
שמרן הרב עובדיה, הגיע לשדרות וזרקו עליו עגבניות וביזו אותו שלא רוצים דתיים בעיר
כמה שבועות אח"כ נפלה הרקטה הראשונה ומאז העיר לא חדלה לספוג, ומי שיודע בשנים הראשונות של כיפתת ברזל היא לא הגנה כלל על תושבי שדרות, עד שעלתה משלחת רבנים למרן זצ"ל וביקשה ממנו מחילה ורק אז כיפת ברזל התחילה ליירט מעל שדרות

אחד שחושב

משתמש פעיל
לא מבקשים מאנשי קרית ספר לעבור לעיר חילונית.
מביאים פה פיתרון גאוני למצוקת הדיור, אחרי שכבר מחפשים לאיזה עוד ערים ללכת, אז באר שבע נמצאת בעדיפות ראשונה כי אין שם את הבעיה המרכזית של הפריפריה שהיא היעדר תעסוקה.
מי שיכול להישאר בבני ברק שישאר.
מילה בסלע.
רק שתי נקודות, האחת, והיא לדעתי בלבד, גם מי שיכול להישאר בבני ברק הייתי מציע לו לעבור ולו בשביל להבין שדירת שלושה חדרים + מרפסת סוכה לא יכולה להיות של 55 מ"ר...., והשניה היא, שאם בנאדם יפסיק להיות אנוכי, וזה כולל בעיקר אותי, ויצא להתגורר בערים המכונות פריפריה, ולא משנה טכנית באיזה עיר מדובר, אזי בועת הדיור בציבור החרדי תיפתר בין רגע, אם סבא וסבתא ילכו לגור ליד הנכדים בעפולה, והרב המפורסם יעבור להתגורר ליד צאן מרעיתו בכסיף, ואף יפתח שמה ישיבה, והעסקנים הנכבדים יעברו לדימונה ולחריש, לקרית גת ולחיפה, כי אז כבר לא יהיה בכלל צד לזוג צעיר לקחת משכנתא למיליון שנה בהחזרים מטורפים כדי להידחק בדירת 55 מ"ר, ורק כי היא בבני ברק.

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מילה בסלע.
רק שתי נקודות, האחת, והיא לדעתי בלבד, גם מי שיכול להישאר בבני ברק הייתי מציע לו לעבור ולו בשביל להבין שדירת שלושה חדרים + מרפסת סוכה לא יכולה להיות של 55 מ"ר...., והשניה היא, שאם בנאדם יפסיק להיות אנוכי, וזה כולל בעיקר אותי, ויצא להתגורר בערים המכונות פריפריה, ולא משנה טכנית באיזה עיר מדובר, אזי בועת הדיור בציבור החרדי תיפתר בין רגע, אם סבא וסבתא ילכו לגור ליד הנכדים בעפולה, והרב המפורסם יעבור להתגורר ליד צאן מרעיתו בכסיף, ואף יפתח שמה ישיבה, והעסקנים הנכבדים יעברו לדימונה ולחריש, לקרית גת ולחיפה, כי אז כבר לא יהיה בכלל צד לזוג צעיר לקחת משכנתא למיליון שנה בהחזרים מטורפים כדי להידחק בדירת 55 מ"ר, ורק כי היא בבני ברק.
זה נשמע אוטופי, כמעט ימות משיח, שכ"כ הרבה אנשים ישנעו את עצמם ואת כל אשר להם, יתמקמו מחדש כמו פאזל, כדי שזוגות צעירים יסתדרו. מישהו פעם עשה מהלך כזה מתוך ביטול אינטרסים עצמיים נטו לטובת הכלל?

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
מישהו פעם עשה מהלך כזה מתוך ביטול אינטרסים עצמיים נטו לטובת הכלל?
אומר בכנות כמי שירד מבני ברק לדרום
היה לי קשה אבל כיום לא אחזור בשום אופן לבני ברק
פשוט ברגע שמשתחררים מהמושג בני ברק פתאום קולטים דברים חדשים
וכן עדיף לחיות בוילה 6 חדרים במחיר של 3 חדרים בבני ברק ואם נשאר גם איזה 60,000 ש"ח לרכב נורמלי ולא איזה רכב 1998 זה משתלם
פשוט לנסות
מכיר אברך שירד לשנה לנתיבות לנסיון ואחרי חמצי שנה הוא כבר צוחק על כל החברים שלו מהמרכז

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
סתם בשביל ההשכלה באר שבע היא עיר ענקית
בְּאֵר שֶׁבַע היא עיר במחוז הדרום. היא העיר התשיעית באוכלוסייתה במדינת ישראל. שטח השיפוט של באר שבע הוא 117,500 דונם, והיא השנייה בגודלה בישראל. הוכרזה כעיר בשנת 1906.
לעומת תל אביב למשל שהיא סה"כ 52 דונם!
כך שיש בה ללא ספק כל מה שיש לת"א להציע ++
ומבחינה דתית הכל תלוי באזורים אגב יש שכונות סגורות הרמטית בשבת באופן כללי חשוב לדעת כי חילוני דרומי זה משהו אחר לגמרי רובם מסורתיים ובוודאי מכבדים הרבה יותר מאזורים אחרים וד"ל
בשאר הדונמים יש בדואים..
וזו הסיבה למה מפחדים לעבור לשם.

מי שהסתובב שם קצת הבין שהם בעלי הבית שם.

בהצלחה בכסיף..

אחד שחושב

משתמש פעיל
בשאר הדונמים יש בדואים..
וזו הסיבה למה מפחדים לעבור לשם.

מי שהסתובב שם קצת הבין שהם בעלי הבית שם.

בהצלחה בכסיף..
לגחך, זה נחמד.
להיות ניזון מכלי התקשורת, זה ג"כ נחמד,
להכיר את המקום מקרוב זה עולם אחר לגמרי, ואת זה אפשר לשמוע מכל המתגוררים בבאר שבע והאיזור, שחלקם אף כתבו את זה כאן באשכול.
זה נשמע אוטופי, כמעט ימות משיח, שכ"כ הרבה אנשים ישנעו את עצמם ואת כל אשר להם, יתמקמו מחדש כמו פאזל, כדי שזוגות צעירים יסתדרו. מישהו פעם עשה מהלך כזה מתוך ביטול אינטרסים עצמיים נטו לטובת הכלל?
זה אולי נשמע אוטופי, דמיוני, וכל שום וחניכא דאית לך למימר על דא, אך בשניה שהורה יסכים להקריב מהנוחות שלו בשביל ילדיו, וכל ראש ישיבה ואדמו"ר, זה ישתנה לחלוטין.
כך היה עם תחילת ההתישבויות החרדיות בכל מקום שאינו ב"ב ירושלים, ק"ס אלעד, וכדו', רק לדוג' תברר איך הוקמה הקריה החרדית בנתניה, ובאשדוד, רק ע"י אדמו"ר נחשון שהגיע אם חסדיו ולא שלח אותם לבד, וכך באשדוד עם שני רה"י שהגיעו לגור במקום טרשים, עוד לפני התלמידים.

מעניינת

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
כך היה עם תחילת ההתישבויות החרדיות בכל מקום שאינו ב"ב ירושלים, ק"ס אלעד, וכדו', רק לדוג' תברר איך הוקמה הקריה החרדית בנתניה, ובאשדוד, רק ע"י אדמו"ר נחשון שהגיע אם חסדיו ולא שלח אותם לבד, וכך באשדוד עם שני רה"י שהגיעו לגור במקום טרשים,
עוד לפני התלמידים.​

בא נגיד בהגינות שאכן בציבור החסידי יש לזה היתכנות שאדמו"ר בונה קהילה במקום מסויים עם כל המוסדות מא' ועד ת'.
בציבור הספרדי גרים כמעט בכל מקום.
מי שהכי סובל זה המגזר הליטאי!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...