קורונה למה בני ברק עיר אדומה?

מצב
הנושא נעול.

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
הכל נראה מאוד יפה ומקצועי אך שימו לב לסעיף הזה:
ככלל, יקבע כי 8=m וכן 2=k , אך צוות ההיגוי רשאי לקבוע מספר אחר אם חלים שינויים בדפוסי התחלואה אשר מחייבים זאת.
הסעיף הזה הופך הכל להיות חוכא ואתלולא כמו כל magic number
כל מה שחסר לפקיד התורן הוא לשפץ את m ו k כרצונו ולהפיק תוצאה מתאימה להפליא לאג'נדותיו.
לשאר הנתונים לא תהיה משמעות.
זה ממש בדיחה,
כמובן שלא הכוונה לשחק בנתונים האלו בצורה שונה לכל יישוב.

כרגע, הם 2 ו8 אחידים לכל הארץ,

אם התחלואה מאד תעלה, יעלו אותם לכולם,
אם תרד יורידו אותם לכולם.

הם בכל מקרה יהיו שווים לכלל היישובים, לכן זה ממש לא משאיר מרחב תמרון או משחק

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
שתי השרים החרדיים בקבינט הקורונה התנגדו נחרצו ובקול לסגירת מערכת החינוך. ביחד עם השר יואב גלנט.
דעתם לא נספרה . תודה שהם השתתפו בחגיגה ונתנו להם לדבר.
אלה עובדות יבשות . ממש כמו שהן.
(טוב , אבל למרות שהם אמרו והצביעו נגד , הם בטח מסכימים איתך שהכי טוב ומועיל זה סגר על הערים החרדיות ואי פתיחת שנת הלימודים... פשוט בגלל שנוח להם שנדמיין את גמזו..)

עוד עובדה
ועדת החוקה "מפקחת" על ההחלטות אך לפי "חוק הקורונה" - ההחלטות מתקבלות ללא אישורה. והיא גוף חסר שיניים.
קבינט הקורונה מתנהל בצורה שביבי מחליט בלעדי . כמה חברים הועפו לעמדת משקיף (ביניהם ליצמן שאחרי לחצים הוחזר) או בכלל לא מיד עם אישור חוק הקורונה כדי שיהיה מסודר ענין הכוחות.

גמזו סירב לבוא לפני ועדת החוקה בדיון שרצתה ליזום היום. מענין את הסבתא שלו הפיקוח חסר השיניים של ועדת הקורונה.

נ.ב מצבו של הציבור הערבי בקורונה - מטופל בכפפות של משי. בקושי עשו סגר או 2 ופתחו מיד. פעם ראשונה שאין אצלם לימודים כשבכל הארץ יש. החרדים הם שק חבטות ישן יותר.
ההפרות במגזר הערבי בוטות אין שמירת בידודים חתונות המוניות שמחה וששון - ואין אכיפה ואין פוצה פה.
לא ביקשתי את הסכמתם של השרים החרדיים. אבל יש להם אצבע, כמו שגם לשר החינוך יש אצבע, ובסוף לא הסכימו לדעתם (לגמרי. כי למעשה הוחלט רק על יומיים).

לכתוב על זה שאין אף אחד בציבור החרדי במערכת קבלת ההחלטות??? זה פשוט שקר.

יעקב אשר יכול לעקר כל החלטה של הקבינט, בוועדה שלו (כמובן הוא היו"ר, לא המחליט היחיד). בדיוק כמו ששאשא ביטון הייתה צריכה לאשר, ופשוט החליטה בעצמה לצפצף בפנים של הממשלה, ושהבריכות והמסעדות ישארו פתוחות, ולכן העבירו את זה ליעקב אשר.

טוב, אתם יודעים הרי את כל העובדות הללו, רק אתם מחליטים להתעלם מהם, אז אין לי כל עניין להפריע. גוד לאק.

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
בציניות או ברצינות?

כי האשכול הזה בהחלט משקף מהפך של 180 מעלות בדעת הקהל, שנובע בגלל במת היתר שהוענקה לצד לס ושות'
לא בגלל הבמה ללס. בגלל שהמאבק בקורונה דורש מאנשים לוותר על הנוחיות, ולפעמים על פרנסה, או דברים חשובים יותר. זה כל הסיפור.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
טוב, אתם יודעים הרי את כל העובדות הללו, רק אתם מחליטים להתעלם מהם, אז אין לי כל עניין להפריע. גוד לאק.
כייף לקרוא שכל אחד/ת בטוח בעמדתו,
מביא נתונים הניתנים לתאוריות משתי הצדדים, ומי שלא מקבל את עמדתו = מתעלם מהם.

אגב - יתכן וגם אני נכשלת בזה. בת אדם אני.

בסופו של דבר להביא שני שרי צעצוע, ולתת להם להביע עמדה ולא להתייחס לנאמר מהם,
זו בדיחה שלדעתי אותם שרים צריכים להתפטר מקבינט הקורונה, ולא לתת תחושה שיש נציגות חרדית שאינה אקטיבית כלל וכלל.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
כייף לקרוא שכל אחד/ת בטוח בעמדתו,
מביא נתונים הניתנים לתאוריות משתי הצדדים, ומי שלא מקבל את עמדתו = מתעלם מהם.

אגב - יתכן וגם אני נכשלת בזה. בת אדם אני.

בסופו של דבר להביא שני שרי צעצוע, ולתת להם להביע עמדה ולא להתייחס לנאמר מהם,
זו בדיחה שלדעתי אותם שרים צריכים להתפטר מקבינט הקורונה, ולא לתת תחושה שיש נציגות חרדית שאינה אקטיבית כלל וכלל.
הם לא שרי צעצוע. אבל לא זה הדיון.
נכתב כאן שאין שום יד חרדית במוקדי קבלת ההחלטות של הקורונה.

זה משפט שקרי. נקודה.

korot

משתמש מקצוען
לא. בגלל שהמאבק בקורונה דורש מאנשים לוותר על הנוחיות, ולפעמים על פרנסה, או דברים חשובים יותר. זה כל הסיפור.
ואעפ"כ הציבור בהתחלה הבין שאין ברירה אלא לספוג בשביל החיים, ובעזרת תעמולת התקשורת משתכנעים הפוך, כשהנוחיות האישית הרגעית תורמת את שלה.

@שרית קובל
מבחינתך סבבה שבתי החולים יגיעו לאי ספיקה?
כשכל מנהלי בתיה"ח והמחלקות הרלוונטיות מתריעים שהם כפסע מזה, ומשום מה זה לא מעניין אף אחד.
למה?
כי בתקשורת זה כמעט לא מקבל במה.
הבמה מוקדשת ליורם לס וחבריו המתרבים..
ואז יספרו לנו על תעמולה וסתימת פיות.

מכירים את האלימות, ההסתה, וסתימת הפיות שהצד האצילי מיחס לימין?...

נערך לאחרונה ב:

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מבחינתך סבבה שבתי החולים יגיעו לאי ספיקה?
ממש לא.
נתתי כאן היום את התוכנית שלי,
אני חושבת שחייבים להלחם בצורה נחרצת בכל הכלים האפשריים,
אבל אני רוצה כלים אפקטיביים, כלומר - כאלו שהציבור יבין, יקבל, ואז גם יישם.
כרגע המצב שונה, וזו תלונתי.

כשכל מנהלי בתיה"ח והמחלקות הרלוונטיות מתריעים שהם כפסע מזה, ומשום מה זה לא מעניין אף אחד.
למה?
כי גמזו מחליט כיצד לפעול, ולא שואל אנשי מקצוע ורופאים,
תקראי את הכתבות בעיתונים הכללים, ותיראי כמה רופאים ומנהלי מחלקות מתלוננים שלא מקשיבים להם,
וכל פעולות הממשלה לא עוצרות את הנגיף - אלא בנתיים מגבירות אותו.
היום מספר רופאים [וגם פוליטקאים כולל חרדים] האשימו את גמזו בכך שהקורונה רק מתרבה מהליך קבלת ההחלטות.

לטנגו צריך שתים.
כדי שהציבור יישם את החלטות הממשלה, הם צריכות להיות ברורות, אחידות, מובנות, ואמיתיות.
אחרת זה יראה כמו שזה נראה עכשיו.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
כי האשכול הזה בהחלט משקף מהפך של 180 מעלות בדעת הקהל, שנובע בגלל במת היתר שהוענקה לצד לס ושות'
אני לא חושבת שחל מהפך בדעת הקהל
כן היה שינוי בציבור. הציבור פשוט איבד אמון במערכת, בצורה מבהילה.
אישית, יש לי סיבות מאוד טובות לפחד ולהזהר מאוד מקורונה. כך אני עושה. מקפידה במליון אחוז על ההנחיות ומתרחקת כמה שאפשר ממי שלא מקפיד כמוני.
אבל, איך שהזמן עובר אני רואה את ההתיחסות סביבי, את ההתנהלות החובבנית והבלתי מובנת של מקבלי ההחלטות.
אני רואה את ההתעמרות של ראשי מערכת הבריאות גם באלה שמקפידים ורוצים להיות בסדר.
אז אבדו אמון - ובענק...
ואין לנו את מי להאשים אלא את המנהיגים שלנו שמשדרים חוסר מקצועיות מוחלט.
הבמה של יורם לס ושות' לא הוסיפה ולא הורידה כלום...
ואף על פי כן אני קוראת מכאן לכל אחד ואחת, זה שמקבלי ההחלטות עושים לעצמם בושות לא פותר אף אחד מחובת הזהירות.
כמה שקשה לנו כי הכל כל כך מבולבל ומוזר - עדיין מרחק, מסכות ושמירת היגנייה הם כלים שהשתמשו בהם מאות שנים למלחמה במגפות.
בואו נצמצם רעשים מסביב ונדאג למה שהכי חשוב - הבריאות שלנו. אפשר. זה לא צריך לבוא על חשבון שום דבר.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ממש לא.

כי גמזו מחליט כיצד לפעול, ולא שואל אנשי מקצוע ורופאים,
תקראי את הכתבות בעיתונים הכללים, ותיראי כמה רופאים ומנהלי מחלקות מתלוננים שלא מקשיבים להם,
וכל פעולות הממשלה לא עוצרות את הנגיף - אלא בנתיים מגבירות אותו.
היום מספר רופאים [וגם פוליטקאים כולל חרדים] האשימו את גמזו בכך שהקורונה רק מתרבה מהליך קבלת ההחלטות.

לטנגו צריך שתים.
כדי שהציבור יישם את החלטות הממשלה, הם צריכות להיות ברורות, אחידות, מובנות, ואמיתיות.
אחרת זה יראה כמו שזה נראה עכשיו.
בגל הראשון היו אחרים על ההגה. ואז גמזו קיטר...
אם יעבירו את ההגה לרופאים הנ"ל, אז גם להם תהיה אופוזיציה. בטח בתקשורת. (בטח כשביבי מנהל את העסק)

באמת!
בדבר כזה מורכב, להכנס לחיים של כ"כ הרבה אנשים, במדינה כ"כ מפולגת, של אנשים כ"כ דעתנים, אי אפשר בשום אופן לרצות אפילו את המיעוט.

זו העמדה שלי, אגב, שהיא לא גאונות כ"כ גדולה.
לתת לאחראים לנהל את העסק.
והעמדה הזו היא (לדעתי) הכי בוגרת, הכי אינטליגנטית, הכי ידענית, הכי חכמה - למרות שהיא דווקא זו שנשמעת הכי אידיוטית ונאיבית.

אפשר, לגיטימי, וחשוב - לבקר. לא להפוך את הקערה.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
לא ביקשתי את הסכמתם של השרים החרדיים. אבל יש להם אצבע, כמו שגם לשר החינוך יש אצבע, ובסוף לא החליטו לדעתם (לגמרי. כי למעשה הוחלט רק על יומיים).

לכתוב על זה שאין אף אחד בציבור החרדי במערכת קבלת ההחלטות??? זה פשוט שקר.

יעקב אשר יכול לעקר כל החלטה של הקבינט, בוועדה שלו (כמובן הוא היו"ר, לא המחליט היחיד). בדיוק כמו ששאשא ביטון הייתה צריכה לאשר, ופשוט החליטה בעצמה לצפצף בפנים של הממשלה, ושהבריכות והמסעדות ישארו פתוחות, ולכן העבירו את זה ליעקב אשר.

ככשאשא ביטון היתה צריכה לאשר היה לה כוח.
מאז זרמו כמויות של מים בירדן ואושר "חוק הקורונה הגדול"
שחלק מכובד ממנו שינה את המצב לכך שאין צורך של אישור ועדות והמחליט הוא קבינט הקורונה.
אחרי האישור וההכנסות לתוקף "מרשים" להן לדון. אבל אם גמזו לא טורח להגיע אתה מבין כמה משמעות יש לדיון שלהן.
זו העובדה שאתה בוחר להתעלם ממנה . מקווה שזה רק בגלל שאתה לא יודע ממנה. גוד לאק.

יום אחרי שהועבר החוק - בוצע "סידור ענינים" בחברי קבינט הקורונה לוודא שההחלטות יתקבלו "כראוי". ויהיה תמיד רוב להחלטה שיבקש ביבי להעביר.
עכשיו אתה ציינת שיש נציגות בעלת כוח. ואני ציינתי שיש נציגות נעדרת כוח.
לרגע לא טענתי שלא שמו שום נציג לקישוט. ציינתי רק שזו נציגות חסרת כוח ולא כמו שציינת - "כוח משמעותי".

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ככשאשא ביטון היתה צריכה לאשר היה לה כוח.
מאז זרמו כמויות של מים בירדן ואושר "חוק הקורונה הגדול"
שחלק מכובד ממנו שינה את המצב לכך שאין צורך של אישור ועדות והמחליט הוא קבינט הקורונה.
זו העובדה שאתה בוחר להתעלם ממנה . מקווה שזה רק בגלל שאתה לא יודע ממנה. גוד לאק.

יום אחרי שהועבר החוק - בוצע "סידור ענינים" בחברי קבינט הקורונה לוודא שההחלטות יתקבלו "כראוי". ויהיה תמיד רוב להחלטה שיבקש ביבי להעביר.
עכשיו אתה ציינת שיש נציגות בעלת כוח. ואני ציינתי שיש נציגות נעדרת כוח.
לרגע לא טענתי שלא שמו שום נציג לקישוט. ציינתי רק שזו נציגות חסרת כוח ולא כמו שציינת - "כוח משמעותי".
ליעקב אשר עדיין יש כוח. פחות משאשא, אבל עדיין יש לו כוח. לחלוטין. ואת המשא ומתן מול גמזו על בתי הכנסת, הוא מנהל מעמדה של כוח.

מה זה "סידור עניינים אצל חברי הקבינט"? אפשר תרגום?

קצרה

משתמש מקצוען
ליעקב אשר עדיין יש כוח. פחות משאשא, אבל עדיין יש לו כוח. לחלוטין. ואת המשא ומתן מול גמזו על בתי הכנסת, הוא מנהל מעמדה של כוח.

מה זה "סידור עניינים אצל חברי הקבינט"? אפשר תרגום?
אנחנו רואים מאיזו עמדה של כוח הוא מנהל את המשא ומתן מול גמזו...
כלום לא התקדם במשך 3 חודשים.. "כוח. כוח."

"סידור ענינים" =
הוציאו כמה. הכניסו כמה אחרים.
העבירו את ליצמן ועוד מישהו לעמדת משקיף ללא יכולת הצבעה..
רה-ארגון.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אנחנו רואים מאיזו עמדה של כוח הוא מנהל את המשא ומתן מול גמזו...
כלום לא התקדם במשך 3 חודשים.. "כוח. כוח."

"סידור ענינים" =
הוציאו כמה. הכניסו כמה אחרים.
העבירו את ליצמן ועוד מישהו לעמדת משקיף ללא יכולת הצבעה..
רה-ארגון.
ליצמן מונה אח"כ כחבר. שוב סליחה.

korot

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שחל מהפך בדעת הקהל
כן היה שינוי בציבור. הציבור פשוט איבד אמון במערכת, בצורה מבהילה.
אישית, יש לי סיבות מאוד טובות לפחד ולהזהר מאוד מקורונה. כך אני עושה. מקפידה במליון אחוז על ההנחיות ומתרחקת כמה שאפשר ממי שלא מקפיד כמוני.
אבל, איך שהזמן עובר אני רואה את ההתיחסות סביבי, את ההתנהלות החובבנית והבלתי מובנת של מקבלי ההחלטות.
אני רואה את ההתעמרות של ראשי מערכת הבריאות גם באלה שמקפידים ורוצים להיות בסדר.
אז אבדו אמון - ובענק...
ואין לנו את מי להאשים אלא את המנהיגים שלנו שמשדרים חוסר מקצועיות מוחלט.
הבמה של יורם לס ושות' לא הוסיפה ולא הורידה כלום...
ואף על פי כן אני קוראת מכאן לכל אחד ואחת, זה שמקבלי ההחלטות עושים לעצמם בושות לא פותר אף אחד מחובת הזהירות.
כמה שקשה לנו כי הכל כל כך מבולבל ומוזר - עדיין מרחק, מסכות ושמירת היגנייה הם כלים שהשתמשו בהם מאות שנים למלחמה במגפות.
בואו נצמצם רעשים מסביב ונדאג למה שהכי חשוב - הבריאות שלנו. אפשר. זה לא צריך לבוא על חשבון שום דבר.
מזדהה לחלוטין.

אם כי אצל רוב הציבור, איבוד האימון והזלזול באמצעי הזהירות הולכים ביחד.

כי כשמאבדים אמון בצד אחד, באופן טבעי הצד השני מקבל את האמון, גם אם הוא לא ראוי לו יותר.

לדוג':

ממש לא.

זוהי הדעה הלגיטימית כפי שנובעת מחוסר האמון, כשבמקביל ישנה הבנה שמדובר פה במגפה קשה.

אבל במהירות זה גולש ל:
איך ראשי המדינה הגדירו את לס? - קריקטורה?
לכן היה צריך להביא אנשים מהנפטלין.......
לגיטימציה למופקר מוחלט שחיי אדם שווים בעיניו כקליפת השום, או לפחות פחות מתשומת לב תקשורתית וציבורית.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
אם כי אצל רוב הציבור, איבוד האימון והזלזול באמצעי הזהירות הולכים ביחד.
כי כשמאבדים אמון בצד אחד, באופן טבעי הצד השני מקבל את האמון, גם אם הוא לא ראוי לו יותר.
אכן דורש בגרות מסוימת וחשיבה רחבה שאין להרבה מהציבור.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה