קורונה למה בני ברק עיר אדומה?

מצב
הנושא נעול.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
חסידי בעלזא ברוב המקומות מקפידים ללכת עם מסיכות, בפרט כשמדובר במקומות סגורים.
ואם יש אחד שמצפצף ובדווקא לא הולך, זה לא קשור לזה שהוא חסיד בעלזא אלא למקום אישי שלו.
לא דיברתי על קהילה ספציפית חלילה

secret

משתמש סופר מקצוען
לא דיברתי על קהילה ספציפית חלילה
אוקיי, אז התשובה היא כללית.
@אשת חבר הביאה סיפור על אשה בסיכון שהגיעה לבצע בדיקה בקופ"ח,
והאדם שעמד מולה התעקש שלא לשים מסיכה למרות שהובהר לו הסיכון שלה.

זה לא אנושי בעיני.
וכאן נכנס הענין של בין אדם לחברו, ולאו דווקא בענייני מסכות וקורונה כמובן.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
בהשוואה לאשכולות אחרים בנושא הוא דווקא מתנהל יפה מאוד,
אין כאן התלהמות או פגיעות הדדיות.
אבל אם אתם חושבים שהגיע הזמן לסגור תפדל.
עד עכשיו היה מעולה
עכשיו כבר התחילו לנושא גדו''י וההמשך ידוע

anotherית

משתמש סופר מקצוען
@אשת_חבר ועכשיו בכנות.
נראה שאת שופכת את דעותיך כיאה לליטאית נאמנה. שבציבור שלה אמרו לשמור על הכללים ולהקשיב להוראות משרד הבריאות. והעיקר לציית.

אבל עכשיו בכנות.
את לא חושבת שיש כאן חוסר הגיון כלשהו? כלום כלום? גמזו צודק. משרד הבריאות טהור כוונות ונתניהו מתפקד עשר?
נבחרי הציבור כולם כאן לשרותינו?

את לא רואה תוצאות אחרות לסגר? אולי נפילה כלכלית? מה קורה למשפחה בעייתית שעכשיו ילדיה סובלים? לאישה עם שלושה ילדים מיוחדים שבשעת סגר, היא מעוניינת להתאבד? על אישה שעובדת מחוץ לעיר, סוף סוף היא מצאה עבודה, אחרי חמישה חודשים של אבטלה, ועכשיו צריכה להישאר בבית והיא יודעת שאין לה איך לקנות לחם ביום ראשון במכולת?

לא מצדדת בשום צד, רק מעניין אותי אם את גם רואה צד שני. או שלא.

חוץ מהתיסכול שאני מרגישה ששמים את כולנו בכלא. כן, תיסכול עמוק עד דמעות. ואני מרגישה בימים אפלים, במחילה. ואני מתביישת מהעובדים איתי, מהפוזה ששמו בה את הציבור שלנו. בושה עמוקה. שנתניהו הוא האשם, ולא אף אחד אחר. ואל תתחילו להגיד לי שהציבור אשם, כי מהכרות עם הציבור שלהם הם לא מקפידים יותר. ובכלל, מה גודל הפער באחוזים ביננו לבינהם?? מעניין כמה זה מצדיק. ואחר כך גם יש אויבים מבית, וזה פשוט מתסכל!
וכולי קנאה על הנאורים שביננו, שלא זכו להרגיש את אותו תסכול שבאפליה. אשריהם. באמת. ומצליחים לראות את האמתת שבתוך האפילה והאפליה.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
נראה שאת שופכת את דעותיך כיאה לליטאית נאמנה. שבציבור שלה אמרו לשמור על הכללים ולהקשיב להוראות משרד הבריאות. והעיקר לציית.
ההתיחסות למגזר שלי אינה במקומה (ואינה מכבדת אותי).
אני חושבת שאת הנתונים שהבאתי, הבאתי ממקורות שאינם קשורים להאם אני ליטאית או ספרדיה או אתיופית.
הבאתי הסברים מכל העולם על צורת ההתיחסות למגפות
הבאתי הסברים מדעיים מדוע שמירה על הנחיות (מסוימות) יכולה להביא לירידה בתחלואה
הסברתי שוב ושוב איך אפשר להציל את עצמינו ולהמשיך בשגרה כמעט רגילה עם שמירה על כמה כללים (מסכה, מרחק, הגנייה ריחוק חברתי)
הבאתי היסטוריה של מגיפות ואין התמודדו איתם.
אין לי עניין לצטט את יתד נאמן (לא יודעת מה כתוב שם)
אלא להביא דעה אוביקטיבית.

M6255

משתמש פעיל
@אשת_חבר ועכשיו בכנות.

אבל עכשיו בכנות.
את לא חושבת שיש כאן חוסר הגיון כלשהו? כלום כלום? גמזו צודק. משרד הבריאות טהור כוונות ונתניהו מתפקד עשר?
נבחרי הציבור כולם כאן לשרותינו?

את לא רואה תוצאות אחרות לסגר? אולי נפילה כלכלית? מה קורה למשפחה בעייתית שעכשיו ילדיה סובלים? לאישה עם שלושה ילדים מיוחדים שבשעת סגר, היא מעוניינת להתאבד? על אישה שעובדת מחוץ לעיר, סוף סוף היא מצאה עבודה, אחרי חמישה חודשים של אבטלה, ועכשיו צריכה להישאר בבית והיא יודעת שאין לה איך לקנות לחם ביום ראשון במכולת?

לא מצדדת בשום צד, רק מעניין אותי אם את גם רואה צד שני. או שלא.

חוץ מהתיסכול שאני מרגישה ששמים את כולנו בכלא. כן, תיסכול עמוק עד דמעות. ואני מרגישה בימים אפלים, במחילה. ואני מתביישת מהעובדים איתי, מהפוזה ששמו בה את הציבור שלנו. בושה עמוקה. שנתניהו הוא האשם, ולא אף אחד אחר. ואל תתחילו להגיד לי שהציבור אשם, כי מהכרות עם הציבור שלהם הם לא מקפידים יותר. ובכלל, מה גודל הפער באחוזים ביננו לבינהם?? מעניין כמה זה מצדיק. ואחר כך גם יש אויבים מבית, וזה פשוט מתסכל!
וכולי קנאה על הנאורים שביננו, שלא זכו להרגיש את אותו תסכול שבאפליה. אשריהם. באמת. ומצליחים לראות את האמתת שבתוך האפילה והאפליה.

1. אי אפשר לאכול את כל העוגה יש רק שתי אפשרויות:
א. שהציבור ישמור על הכללים
ב. סגר

א"א לבכות או לקנטר על שניהם צריך לבחור אחד (אני ממליץ את א')

2. לציבור החרדי יש יותר התקהלויות ויותר צפיפות והוא צריך לשמור פי 2-3 לפחות (כגודל חלקו בתחלואה ביחס לחלקו באוכלוסייה), ההשוואה לציבור הכללי היא לא נכונה, נקודה.

pwmp

משתמש מקצוען
סליחה
אבל מי אמר לך את זה אם אפשר לדעת?

(סתם הערתי, לא הולך להיכנס לשום נידון בעניין)
סליחה אבל מי אמר לך שהוא הורה לחבוש מסכה???
ומי אמר לך שהוא אמר להזהר מזהירות יתר???
אותי לימדו שעל גדולי ישראל לא שואלים שאלות
(סתם הערתי, לא יותר...

anotherית

משתמש סופר מקצוען
תקראי את כל אחת ואחת מההודעות שלי.
(היו הרבה)
אף פעם לא הצדקתי את העמדות הפוליטיות של משרד הבריאות.
הסכמתי יחד עם כולם שמשרד הבריאות לא מתנהל בצורה צודקת.
לא כל הליטאים מצדדים בעמדה חזקה כמוני לשמור על זהירות.
אולי כי הם לא מכירים את הפחד של אנשי הסיכון הגבוה...
מזדהה עמוקות עם התסכון ועם השיימינג שעשו לציבור.
מה שכתבתי שוב ושוב ושוב הוא שיש פה מגפה וצריך להתיחס אליה ברצינות.
אחרת יהיה סגר, וסגר הוא הכלי היחיד במצב של תחלואה בחוסר שליטה.
מבינה לחלוטין את הצד של הכאב שבסגר.
לא מבינה בכלל את אלה ששמים פס על ההנחיות ושמים מסכה על העינים במקום על הפה והאף.
לא ניחנתי ביכולת לדון לכף זכות התנהגות אינפנטילית שכזאת.
ולא מכירה רבנים שמאפשרים כזה דבר, אחרת הייתי שותקת.
קראתי אותם. וקיבלתי תחושה עלובה, של אחת מציבור ילדותי, שבגלל זה נכנס לסגר. (כמו ילדה ששמים בפינה.)
אז אם זה מה שהכוונת. היה כדאי שתדגישי יותר.

כי לא הייתה שם שום הזדהות, (ואני מכירה את הפחד לבעלי הסיכון. ואני גם שומרת על כל ההנחיות בלי לסטות מהם יום. ורגע.) וצריך להתייחס ברצינות לכללים של מסיכה ושמירת ריחוק. (אבל סגר צריך בכל מקרה. אם רוצים לעצור, אבל לא רוצים)
לא מכירה רבנים שמתירים את זה. וגם בלי רבנים, עם שכל בקודקוד, צריך להיות זהירים.
ולמרות זאת, השיימינג מתסכל.
התנהלותו של נתניהו וגמזו מתסכלת.
וההצדקה הזו של סגר על ציבור שלם. מקוממת.

וכשרואים שאנשי הציבור החליטו שאין להם כח להילחם בקורונה, ועייף להם והם מעדיפים לזנוח הכל, אבל רוצים להראות מצב מתפקד, אז מטפלים בחרדים. זה מכעיס.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מעניין אותי אם התזה הזאת נכונה:
חרדי שבא מעיר המוגדרת כחרדית: בני ברק, ביתר, אפילו ב"ש וכדומה,
יסבול מהסתה יותר מחרדי שבא מעיר מעורבת.

פשוט כמשתייכת לסוג השני אני רואה שהציבור החילוני לא שונא אותנו, לא מתעמר בנו, לא מעוניין לסגור אותנו.
בדיוק כמונו הוא מפחד מהקורונה ומהשלכותיה ותו לא.

M6255

משתמש פעיל
קראתי אותם. וקיבלתי תחושה עלובה, של אחת מציבור ילדותי, שבגלל זה נכנס לסגר. (כמו ילדה ששמים בפינה.)
אז אם זה מה שהכוונת. היה כדאי שתדגישי יותר.

כי לא הייתה שם שום הזדהות, (ואני מכירה את הפחד לבעלי הסיכון. ואני גם שומרת על כל ההנחיות בלי לסטות מהם יום. ורגע.) וצריך להתייחס ברצינות לכללים של מסיכה ושמירת ריחוק. (אבל סגר צריך בכל מקרה. אם רוצים לעצור, אבל לא רוצים)
לא מכירה רבנים שמתירים את זה. וגם בלי רבנים, עם שכל בקודקוד, צריך להיות זהירים.
ולמרות זאת, השיימינג מתסכל.
התנהלותו של נתניהו וגמזו מתסכלת.
וההצדקה הזו של סגר על ציבור שלם. מקוממת.

וכשרואים שאנשי הציבור החליטו שאין להם כח להילחם בקורונה, ועייף להם והם מעדיפים לזנוח הכל, אבל רוצים להראות מצב מתפקד, אז מטפלים בחרדים. זה מכעיס.

האם אתם מזדהים עם הקשיים של החברה הערבית בקורונה ?
האם אתם חושבים שגמזו ונתניהו מתכוונים בכוונה לדפוק אותם כדי להראות שהם עושים משהו ?

anotherית

משתמש סופר מקצוען
פשוט כמשתייכת לסוג השני אני רואה שהציבור החילוני לא שונא אותנו, לא מתעמר בנו, לא מעוניין לסגור אותנו.
בדיוק כמונו הוא מפחד מהקורונה ומהשלכותיה ותו לא.
כאחת שמכירה המון המון חילונים אישית, אני גם לא רואה את השנאה, ולא מאמינה בה. לפחות לא אצל הרוב. (אפשר גם לראות בפוליטיקה, שתיים שלוש מנדטים שנעים בין לפיד לליברמן)
אבל בהנהגה ובתיקשורת, זה קיים יותר מבהמון העם.
ולכן במפגש עם העם, זה פחות מתבטא.

למרות, שכאישה, זה תמיד פחות בעייתי, וגברים עם הלבוש המלא, נפגשים בזה יותר. אז זה תלוי באיזה עיר זה. האם במרכז או צפון סוג. ומה סוג האוכלוסיה.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
1. אי אפשר לאכול את כל העוגה יש רק שתי אפשרויות:
א. שהציבור ישמור על הכללים
ב. סגר

א"א לבכות או לקנטר על שניהם צריך לבחור אחד (אני ממליץ את א')

2. לציבור החרדי יש יותר התקהלויות ויותר צפיפות והוא צריך לשמור פי 2-3 לפחות (כגודל חלקו בתחלואה ביחס לחלקו באוכלוסייה), ההשוואה לציבור הכללי היא לא נכונה, נקודה.
האם אתם מזדהים עם הקשיים של החברה הערבית בקורונה ?
האם אתם חושבים שגמזו ונתניהו מתכוונים בכוונה לדפוק אותם כדי להראות שהם עושים משהו ?
אף אחד לא אוהב כשצועקים לו באוזן.
כשיש מה לומר, לא צריך לצעוק כדי שישמעו. ולא לשים בפונט בולט וכתב ענק. זה לא עוזר לקשב ולא לריכוז.
סתם כהמלצה.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כאחת שמכירה המון המון חילונים אישית, אני גם לא רואה את השנאה, ולא מאמינה בה. לפחות לא אצל הרוב. (אפשר גם לראות בפוליטיקה, שתיים שלוש מנדטים שנעים בין לפיד לליברמן)
אבל בהנהגה ובתיקשורת, זה קיים יותר מבהמון העם.
ולכן במפגש עם העם, זה פחות מתבטא.

למרות, שכאישה, זה תמיד פחות בעייתי, וגברים עם הלבוש המלא, נפגשים בזה יותר. אז זה תלוי באיזה עיר זה. האם במרכז או צפון סוג. ומה סוג האוכלוסיה.
האמת שאת החלק השני לא הבנתי.
רק ציינתי שקיטוב, שנאה וחוסר הבנה מגיעים גם מהסתה "מלמעלה", וגם מ"התבכיינות" מלמטה.
אם תכירו אותם- לא תשנאו אותם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה