קורונה למה בני ברק עיר אדומה?

מצב
הנושא נעול.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
לי יש שתי שאלות קשות על הקורונה שטרם קיבלתי עליהם תשובה (אפילו לא בפרוג!):
1. איך יתכן (באמת בעניניות, אל תענו לי פופוליסטי) שבבני ברק יש יותר נפטרים מתל אביב בתקופה האחרונה? (לא סופרת חולים לא קשים וכדו'- שזה תליו בבדיקות.)
נפטרים גם תלוי בבדיקות.
בשונה מהחילונים כל חרדי שנכנס היום לבית החולים נבדק, אם הוא מאומת קורונה הוא עובר הישר למחלקת "כתר", כשהוא נפטר הוא נפטר מקורונה, גם אם הוא חולה אונקולוגי.
צריך לבדוק בלמ"ס האם בבני ברק היו יותר פטירות בתקופה האחרונה.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
האם באמת מדובר במגיפה? או שמדובר במחלה?
אם מדובר במגיפה היכן הם כל אותם הנפטרים? מגיפה פירושה מוות! לא סגר.
מגפה היא פונקציה של הדבקה לאו דווקא מוות.
כיוון שהיא מתשפשטת במהירות.
המכלול:
מגפה או אפידמיהיוונית: ἐπί - על; δῆμος - עם, כלומר מגפה הפוגעת בעם) היא התפשטות מהירה של מחלה בקרב אוכלוסייה. על פי רוב, זו התפרצות פתאומית של מחלה זיהומית. המגפות השכיחות ביותר בסוף המאה ה-20 ובתחילת המאה ה-21 הן מגיפות שפעת. מגפה בולטת אחרת בתקופתנו, שמתפשטת לאט בהרבה מן השפעת, היא מגפת האיידס.

מגפה עשויה להיות מקומית או בעלת תפוצה רחבה. מגפה עשויה להיות מוגדרת כפנדמיה (מגפה רבתי, מגפה כללית) כשהיא בתפוצה רחבה וללא שליטה.
האם ידןעה לכם המשוואה שאנשים חולים שאינם מוקפים בבני משפחה לא מקבלים טיפול ראוי בבתי החולים בכל העולם ונפטרים יותר לעומת אנשים שמוקפים במשפחה תומכת ומגינה?
משפחה תומכת ומגינה זה דבר טוב ומבורך עד שזה מגיע לרמות סטורציה נמוכות בדם עד למוות. בכיתה ד' לימדו אותי שכדי לחיות צריך חמצן.
האם אנשי משרד הבריאות דוברי אמת או מחפשי כבוד ושלטון?
דורשי כבוד ושלטון, לאף אחד אין בכך ספק.
האם אנשי ארגון הבריאות העולמי שזרעו את הפאניקה בכל העולם הם אכן שוחרי בריאות או תאבי כובד ושלטון כדוגמת ארגוני הירוקים למיניהם?
אנשי ארגון הבריאות העולמי הצליחו לבלום רק בעשר השנים האחרונות מגיפות רבות.
SARS
EBOLA
שפעת מקסיקו
HIV
ועוד
הם השתמשו באותם כלים שמשתמשים בהם היום (בידוד לחולים ובאים במגע וסגרים בעת הצורך)
הודות להם וס"ד כמובן לא שמענו יותר מידי על המגפות האלה - הן נבלמו בזמן. (שפעת מקסיקו נוראית אבל פחות מדביקה)
לקורונה היו שתי נקודות לרעתה (או טובתה..) א. קצב הדבקה מטורף. ב. הרשויות בסין לא דווחו עליה בזמן והיא הגיע לכל העולם לפני שהיה אפשר להשתלט עליה.
לא הייתי מזלזלת בארגון הזה כל כך מהר. למרות שגם הם בני אדם ומסתבר שנגועים כמו כולם.
אם אכן המצב הרפואי כ"כ גרוע מדוע צריך לשכנע את כל הציבור שזה המצב?
כדי שכל הציבור יקח אחריות וישמור על עצמו ועל אחרים. כי אם אין שליטה על התחלואה כולנו (כולל כולנו) בסיכון.
כמו המשל של ר' שמעון על אותו אחד שעשה חור בספינה רק בחדרו.
האם בכל העולם אנשים מתו מקורונה או מתו מפאניקת הקורונה של הצוותים הרפואיים?
רובם מתו מקורונה. חלק זניח (שהתקשורת אוהבת לתת לו במה כמובן) אכן מתו בגלל פאניקת הצוותים הרפואיים וחוסר בציוד רפואי עבורם. ד' ירחם.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
האם ידןעה לכם המשוואה שאנשים חולים שאינם מוקפים בבני משפחה לא מקבלים טיפול ראוי בבתי החולים בכל העולם ונפטרים יותר לעומת אנשים שמוקפים במשפחה תומכת ומגינה?
אז ברור ומובן שאנשים השוהים בבידוד ובני משפחתם לא ראו אותם אלא אמורים להאמין למוסד הרפואי שבן משפחתם נפטר אכן מקורונה ולא מהזנחה או מרעב!
המשוואה ידועה, אבל מה אתה מציע שיעשו? אתה רוצה שיהיה ח"ו "בחייהם ובמותם לא נפרדו"? כמו שכבר קרה כמה וכמה פעמים, בביתר נפטרו שני בני זוג ביחד, בירושלים נפטרו שני אחים ובן, ועוד כמה סיפורים כאלו.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
כמה שאלות להיגיון ולשכל שלנו כבנ"א חושבים

האם באמת מדובר במגיפה? או שמדובר במחלה?
אם מדובר במגיפה היכן הם כל אותם הנפטרים? מגיפה פירושה מוות! לא סגר.
האם כל אחד כאן בפרוג מכיר באופן אישי יותר נפטרים בתקופה זו מאשר בתקופות אחרות בשנים האחרונות?
האם אכן כל הנפטרים נפטרו מקורונה או ממחלות ארחות או מהזנחה או כי לא קיבלו את תרופות חיוניות?
אז ברור ומובן שאנשים השוהים בבידוד ובני משפחתם לא ראו אותם אלא אמורים להאמין למוסד הרפואי שבן משפחתם נפטר אכן מקורונה ולא מהזנחה או מרעב!
האם אכן נתוני משרד הבריאות נכונים? או שהם מגובים בשקרים והטיות בשביל לסדר את התוכניות שלהם?
האם אנשי משרד הבריאות דוברי אמת או מחפשי כבוד ושלטון?
אם אכן דורשי בריאות ואמת הם איך העלו פתאום את מס' הנפטרים ביום אחד ב100 איש כי הייתה להם טעות?? האם עד כדי כך האינטלגנציה שלנו שווה?
האם אנשי ארגון הבריאות העולמי שזרעו את הפאניקה בכל העולם הם אכן שוחרי בריאות או תאבי כובד ושלטון כדוגמת ארגוני הירוקים למיניהם?
אם אכן המצב הרפואי כ"כ גרוע מדוע צריך לשכנע את כל הציבור שזה המצב?
האם בכל העולם אנשים מתו מקורונה או מתו מפאניקת הקורונה של הצוותים הרפואיים?

ועוד שאלה?
מדוע מיסטר @אפשרי כ"כ היסטרי שמישהו יחשוב אחרת ממנו? ויחשוב שאכן הסגר אינו ראוי ולא נכון ולא מוצדק?
מכיוון שזה הוטרל גם לאשכול זה,
כאן התגובה היסטרית

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אגב בהקשר לנתוני התחלואה
הדיון על האם הקורונה מסוכנת בהשוואה לנתוני תמותה לדעתי אין לו שום מקום.
ובכלל לא צריך לבדוק רק כאן בארץ, הקורונה היא גרוסו מודו (הנה עוד מילה!) אותה הקורונה בכל מקום. צריך לבדוק בכל העולם (בכל מקום שיש ממנו נתונים די מדוייקים).
אבל זה עוד יותר מסובך ממה שנדמה
מפני שצריך גם להפריד קודם את הנתונים שבוודאי לא קשורים לקורונה
למשל תאונות דרכים
ופלילי
ופיגועים
קיצור מסובך.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ב"ה לא. סיפר לי מישהו שהיה שם וראה.
וסליחה שאני נכנסת לנישה הזאת אבל לא מוכנה שינופפו לי בשקר שלא קרה שם כלום ויסכנו אותי ואחרים עם הפקרות
השקר טמון בשורה הראשונה בתגובה.
זה שקר גס שאתם יודעים שאי אפשר להוכיח לכם אחרת.

אשת_חבר

משתמש מקצוען
סליחה
אבל מי אמר לך את זה אם אפשר לדעת?
כבר ענו שתשובתו של ר' חיים היתה לראשי ישיבות שבאו לשאול אם להוסיף בדיקות מעבר למה שמשרד הבריאות דרש. התשובה היתה שאין צורך.
בגלל אתר כיכר השבת שסילפו את הכותרת וגרמו לסערה המיותרת הזאת.
וההתבטאות האומללה של רוני גמזו מבלי שבדק על מה ולמה התשובה הגיע.
הגענו לחילול ד' הנורא הזה.
(כן גם כשאדם קטן כמו רוני גמזו פוער את פיו כנגד שר התורה זה חילול ד'.)

פסגות

משתמש מקצוען
אם הצלם לא היה מסיט את המצלמה בטעות אז כולם היו אומרים "איך זה שעין כרם מפוצצת אם כ"כ שמרו על ההנחיות?"

מנהל מחלקת קורונה ב"הדסה": "יש עומס אדיר במחלקות והוא נופל על ...
doctorsonly.co.il › 2020/07

19 ביולי 2020 - ... מחלקות בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים - פנימית ב' וקורונה ב', מחלקת הקורונה העמוסה ביותר כרגע בישראל עם תפוסה של 150% לפי נתוני משרד הבריאות.

חופה ב'קפסולות' ושמירת מרחק: חתונת נכד האדמו''ר מבעלזא ... - JDN
www.jdn.co.il › מדמי תוכן

יעקב מלמד; ט״ו באב תש״פ – 05/08/2020; 22:16 ... התרגשות שיא בחסידות בעלזא, בשעה זו נערך מעמד החופה לנכד כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א בן לבנו הרה"צ רבי אהרן מרדכי ...

שימו לב לתאריכים.....

secret

משתמש סופר מקצוען
@אשת חבר כדי שלא תכעסי על החתונה,
אספר לך שההוראה לקיים חתונה גדולה היתה של האדמו"ר מבעלזא ולא של החסידים.

ולכן מי שיש לו אמונת צדיקים מבין שמדובר במשהו מעבר להשגותינו.

y t

משתמש פעיל
@פסגות לצערי אני מדברת על מישהו שהיה שם השבוע.
כנראה שהוא לא יודע להבחין מי שייך לחסידות ומי לא...
ב"ה אין שום חולים חדשים מעבר למה שהיה לפני החתונה, וגם חלק גדול מאלו שהיו אז כבר החלימו ושבו לביתם...
אבל... תמשיכו לדקלם ולברבר בלי שום קשר למציאות
ואל תתנו לנתונים לבלבל אתכם אפילו לרגע אחד...

אשת_חבר

משתמש מקצוען

אם ההוראה היתה של האדמו"ר אין מה להגיד מעבר להשגותינו בכל קנה מידה.
האם יש הוראה של האדמור לא ללבוש מסכות להתקהל ולא להקפיד על ההנחיות כלל? (אני מדברת על אחרי החתונה)
משום מה זכור לי שבחתונה כל הזמן הכריזו שהרבי אמר לשמור על מרחק וללבוש מסכות.

היונה לבנה

משתמש מקצוען

אבל כשעולים לאוטובוס לכותל לדוגמא ועולה אחד שרבו הורה לו ללכת ללא מסיכה וישנם שם אנשים שרבותיהם אומרים להם שחובת השעה היא מסיכה מה יעשו?

secret

משתמש סופר מקצוען
אם ההוראה היתה של האדמו"ר אין מה להגיד מעבר להשגותינו בכל קנה מידה.
האם יש הוראה של האדמור לא ללבוש מסכות להתקהל ולא להקפיד על ההנחיות כלל? (אני מדברת על אחרי החתונה)
משום מה זכור לי שבחתונה כל הזמן הכריזו שהרבי אמר לשמור על מרחק וללבוש מסכות.
דעתו של האדמו"ר על הקורונה ידועה ולא השתנתה מהרגע הראשון.
אמרת שיש לך מישהו מבפנים, ממליצה לך לשאול אותו את כל הפרטים הקטנים.

אספר לך עוד משהו שיתכן ואת לא יודעת,
בראש השנה שעבר, כשהגיעו לתפילת 'אבינו מלכינו'
זעק האדמו"ר בקול גדול 'אבינו מלכינו מנע מגיפה מנחלתך'
וכל החסידים התבלבלו והתחילו להתפלל מהר כדי להשיג את הקצב,
ורק אז שמעו את האדמו"ר מתחיל 'אבינו מלכינו חטאנו לפניך'.

משמע,
כבר אז, כשהקורונה עוד לא היתה בסין, הוא ראה מה שאנחנו לא ראינו.

secret

משתמש סופר מקצוען
אבל כשעולים לאוטובוס לכותל לדוגמא ועולה אחד שרבו הורה לו ללכת ללא מסיכה וישנם שם אנשים שרבותיהם אומרים להם שחובת השעה היא מסיכה מה יעשו?
חסידי בעלזא ברוב המקומות מקפידים ללכת עם מסיכות, בפרט כשמדובר במקומות סגורים.
ואם יש אחד שמצפצף ובדווקא לא הולך, זה לא קשור לזה שהוא חסיד בעלזא אלא למקום אישי שלו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה