דיון למדת כתיבה אי פעם?

מוזמנים לענות, ובהחלט גם לחוות דעה.

• סה"כ מצביעים
    78

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תוצאות הביניים של הסקר מרתקות... 60% באותה הקבוצה!
משום מה שיערתי שיהיו משתמשים רבים יותר בקבוצה שלמדה באופן מסודר. מעניין למה, באמת.

AtArA R

תוכן. אש.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
משום מה שיערתי שיהיו משתמשים רבים יותר בקבוצה שלמדה באופן מסודר. מעניין למה, באמת.
אני מסתפקת אם את צינית, לפי הסוף.
אני בכל מקרה ממש לא מופתעת. היה לי די ברור שככה יהיו התוצאות, ולהיפך- הימרתי על הרבה פחות כאלה שלמדו בקורס רשמי. (3-4, לא יותר)

שלמה שקד

יוצר תוכן
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
אני מאוד מאמין וממליץ ללמוד בצורה מקצועית. ולא, בכלל לא מדובר רק בהנחלת כללים או סתם חומר תיאורטי באוויר,
בקורס שאני למדתי פיתחו יכולות של בניית תמה ותזה, שלד והיגד, אפיון דמויות ועיגולם, הסבירו טוב את הפסיכולוגיה שמאחורי חיבת אנשים לסיפורים, דמיון מול מציאות, אמינות לעומת נועזות. ועוד המון. לימודים מאוד פוריים ותועלתיים.

עדיין בכדי שאוכל לכתוב יצירה ספרותית משמעותית ומפוארת (אני כל כך מפחד מקווה שאעזור אומץ בקרוב), אני קורא הרבה, בעזרת יכולות הניתוח שלמדתי, וכותב וכותב וכותב. בסוף מה שהופך את האדם לסופר זה רק ההשקעה בכתיבה.

AtArA R

תוכן. אש.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני מאוד מאמין וממליץ ללמוד בצורה מקצועית. ולא, בכלל לא מדובר רק בהנחלת כללים או סתם חומר תיאורטי באוויר,
בקורס שאני למדתי פיתחו יכולות של בניית תמה ותזה, שלד והיגד, אפיון דמויות ועיגולם, הסבירו טוב את הפסיכולוגיה שמאחורי חיבת אנשים לסיפורים, דמיון מול מציאות, אמינות לעומת נועזות. ועוד המון. לימודים מאוד פוריים ותועלתיים.
האמת- זה נשמע טוב. מגרה ומרתק.
אבל אותי מעניין מבחן התוצאה.

שלמה שקד

יוצר תוכן
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
האמת- זה נשמע טוב. מגרה ומרתק.
אבל אותי מעניין מבחן התוצאה.
יש לי חברים לקורס שכבר הוציאו ספרים, רוב החברים עוסקים כיום בצורה זו או אחרת בכתיבה יוצרת.

AtArA R

תוכן. אש.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש לי חברים לקורס שכבר הוציאו ספרים, רוב החברים עוסקים כיום בצורה זו או אחרת בכתיבה יוצרת.
אה, להוציא ספרים כל אחד יכול.
השאלה איזה ספרים...
לא מזלזלת חלילה!! באמת ובתמים מעניין אותי לראות תוצאה של אותו כותב לפני-ואחרי...

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מסתפקת אם את צינית, לפי הסוף.
בהחלט רצינית. כאשר אני רואה את התוצאות, אני תוהה מה חשבתי לעצמי כשציפיתי לראות יותר.
אני בכל מקרה ממש לא מופתעת. היה לי די ברור שככה יהיו התוצאות, ולהיפך- הימרתי על הרבה פחות כאלה שלמדו בקורס רשמי. (3-4, לא יותר)
מעניין...
ולמה באמת זה ככה?

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אה, להוציא ספרים כל אחד יכול.
השאלה איזה ספרים...
לא מזלזלת חלילה!! באמת ובתמים מעניין אותי לראות תוצאה של אותו כותב לפני-ואחרי...
אני כן מאמינה שיש שינוי גדול מאוד מלפני התמקצעות לאחרי. ספציפית אני לא הרגשתי ככה אולי כי פחות התמקדתי בכתיבה היוצרת, יותר בקורסים שונים של כתיבה.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני כן מאמינה שיש שינוי גדול מאוד מלפני התמקצעות לאחרי. ספציפית אני לא הרגשתי ככה אולי כי פחות התמקדתי בכתיבה היוצרת, יותר בקורסים שונים של כתיבה.
מעניין...
בזמנו חיפשתי קורסים, אבל הסילבוס לא היה מרשים, וזה הרגיש שאת הכל אני יכולה להבין בכוחות עצמי, כך שהעדפתי ללמד את עצמי.

שלמה שקד

יוצר תוכן
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
מעניין אותי לראות תוצאה של אותו כותב לפני-ואחרי...
נצטרך לחכות לספרים שלי...

לפני הקורס רק שרבטתי על שולי עיתונים ופתחתי בגוגל דוקס מלא מסמכים חצי ריקים.

Talya kadosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למען האמת, אני אהיה כנה. לא למדתי כתיבה מעולם. אבל בסקר בחרתי באופציה שתיים. אני קוראת כל דבר (טוב, כמעט) ומנתחת כל דבר.
אני מאוד ממליצה לכתוב כל יום. וכמו שמישהו/י כאן אמרו, לא זוכרת את השם. תקופת הסגר הראשון הקפיצה אותי מאוד. אני כותבת כל יום פרק. ואני לגמרי רואה השתפרות. על הדברים הראשונים שכתבתי אני בקושי יכולה להסתכל, עדיין לא מבינה איך עשו לי את הבושות האלה ופרסמו בעיתון (את הדבר הראשון בחיי שכתבתי, ה' ישמור).
אגב, אם למישהו יש בעיה לפתרון. הרבה יותר קל לכתוב לי סיפור בהמשכים, כל יום פרק. מאשר סיפורים קצרים כמו האתגרים כאן. לכאורה, זה לא אמור להיות הפוך?
נ.ב. אני לא מזלזלת בכל הקורסים לכתיבה יוצרת, אני חושבת שיש כאלה טובים, מועילים ומקפיצים. אבל משום מה, עד היום לא מצאתי אחד כזה. אם יש המלצות חמות, על קורס באמת טוב. אני פתוחה לשמוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה