סיפור בהמשכים לכתחילה

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אני אוהבת את זה ככה. כאילו נשפך בלי שום פילטר!
כתבתי כאילו כי אני לא יודעת אם זה פשוט נשלף לך או שאת עובדת על זה ממש קשה. אבל לא נשמע שעובדת קשה וזו מחמאה אדירה!
את כותבת יפה!!
היה לי מוזר שהיא הפסיקה לבכות כל כך מהר....
גם לי זה הפריע.

בתחילת הפרק האחרון, שלוימי ממש מבוהל:
שלוימי מבוהל מביא לי כיסא ומבקש שאסתכל עליו.

ובסוף הוא מגיב שונה למרות שהיה מתבקש אחרת למשמע הדברים ובהתחשב בבהלותיו הקודמות:
גם אם שלוימי נבהל, הוא לא מראה לי את זה, אולי גם לעצמו לא.

ואולי הוא נבהל רק כשהיא צורחת?

הרהרתי בקול. תעשי מה שאת מבינה כמובן...

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
יג'
במיטה. לבד עם מוזיקה.
אין לי כח לכלום. זוכרת ששלוימי אמר לי אחרי החתונה שאנשים פשוטים כמוני, אף פעם לא מסתבכים. כמוני הוא התכוון לישירות שלי. הנה אני כאן מסובכת עד למעלה מהגובה שלי.
ואין אין לי איך לצאת מזה.
"לילה טוב" אומר לי שלוימי ואני שומעת עוד כמה משפטים שהוא לא אומר.
"לילה טוב" אני עונה לו. קצר. אני כמעט שומעת את הלב שלו נטרק כמו דלת של חדר ממ"ד.
שלוימי מתהפך מעט ותוך שלוש דקות צולל לשינה עמוקה.
כמו תמיד נשארת לבד.
מכבה את המוזיקה. אני לא מרוכזת. קמה לסלון. מסתובבת קצת ומתיישבת לכתוב. זה דווקא מעניין,
שנים לא כתבתי. אני כותבת טוב. מאמרים שלי הסתובבו בכל מיני מקומות. סיפור שכתבתי בשנות הסמינר חצה את דרכו והגיע לעיתון מכובד.רק בשירים לא נגעתי. כשהיו תחרויות כתיבת שירים לא השתתפתי. לכתוב על המיית הגלים, ושקיעת השמש. או לחישות הנשמה וקולות מהדממה, זה כל כך לא אני. ומשום מה זה פתאום בתוכי. חייבת לכתוב. שיר דווקא שיר.

אתה ....ואני לא מוצאת אותך [בורח? הולך? מעצבן? טוב, תיכף נראה.]
אחרי שהשלכתי עליך כאב
אתה סגור בתוך עצמך
אני לא יודעת מה אתה אוהב [אוף שורה מלחיצה אחת. אני רוצה לדעת עליך הכל. הכללל]

לא היו לי מילים של עצמי
היו רק שריטות של עבר
זעזעת והרעדת את כל עולמי
נשארנו יחד עם שום דבר.

כל מיני סוגים של כאב הכרתי
זה שמלחיץ ,מציף וחונק
את כולם הרגשתי,טעמתי
אולי זה ככה עד שאתפרק

ואולי אצליח להגיד לך בלי פחד
שלהיות איתך זה שלם
יש סיכוי שנשאר תמיד ביחד
תחזור לפני ש...ש...

זהו נגמרו לי המילים. אני לא יודעת לאן אני רוצה שיחזור. ולמה התכוון המשורר.
חוזרת למיטה.
כבר בוקר?
קופצת במהירות מהמיטה שולחת את מי שצריך לשלוח חוזרת למיטה. אין לי כח לשום דבר וגם לא לשבת שמתקרבת אליי בצעדי ענק.
הטלפון שלי מצלצל שלוימי על הקו.
"מירי אני מתעכב פה קצת. פגשתי את סבא שלך אני מדבר איתו בסדר?"
"המ..בסדר"
כאילו שאני אעיז להגיד משהו עכשיו. איך מתאים לו לשאול ליד סבא. נזכרת בכל מיני פעמים שהוא עשה את זה ואני מרגישה כעס איום. ואני מפספסת כמה מילים
"....הבנת?"
"שלוימי. את האמת, לא שמעתי כלום. אבל תדבר איתו או עם מי שאתה רוצה. וטוב שאתה קודם עושה ואחרי זה שואל."
"ממש ממש לא. אמרתי לך שפגשתי איתו ורציתי להתייעץ איתו לקבוע שנגיע אליו ביחד אולי במוצאי שבת או משהו. אפילו לא אמרתי לו שלום עדיין. מבטיח לך. תאמיני לי כבר."
"מאמינה."
"תודה"
גם השיחה הזו נגמרה עם טעם רעעעע. אני מגלה שאני פוחדת מאד מסבא. לא רוצה שהוא יחשוב שאני רעה ורשעית. ושאני עושה מזבוב פיל.
מתביישת שידע שקבלתי בעל כזה המ...אולי דפוק? מתביישת שיאשים אותי שאולי בגללי ירד שלוימי. הנה זה כאן. אולי אני אשימה ובגללי שלוימי צריך כאלה דברים? אולי לא הערכתי אותו מספיק? אולי לא נתתי מספיק? שלוימי מתעכב ומרגע לרגע אני מאבדת את הריכוז מחכה שהמסך הזה ירד והסרט הרע הזה יסתיים.
מי היה מאמין שאני מירי ברמן האישה הכי מסודרת ועקרונית אסתבך ככה.
הבעיות ביננו נערמות ומרגע לרגע זה ניהיה מסובך. ואולי שלוימי צודק, ואנחנו צריכים יעוץ.
אוף. אוף. אוף.
הדלת נפתחת שלוימי נכנס. שפוף משהו האיש שלי.
"מה קורה?"
"אני שואלת מה קורה, התייבשתי כאן עד שחזרת"
"אין לך על מה. שאלתי את סבא אם נוכל לקפוץ אליו ביחד, הוא ענה שכן. זה הכל"
לא יודעת מה אני מרגישה, מצד אחד אני רוצה לשמוע מה סבא אומר על זה. אני סומכת עליו. ומצד שני אני מתביישת כל כך.
שלוימי עצוב מתיישב על הכיסא מסתכל עליי.
מתיישבת גם. אם היינו במשחק שחמט אז שלוימי עושה לי מט. מול הכל אני יכולה,
חוץ מהעצבות שלו. היא שורפת לי את הלב.
"יהיה בסדר" אני מפריחה לאוויר.
עדיין עצוב. עכשיו תורי להיבהל

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
יד'
שלוימי נכנס למיטה. עם בגדים, ומבט לתקרה. זאת פעם ראשונה בחיים שאני רואה אותו ככה.
זה גורם לי לקום ולתקתק את השבת.
מעמידה עוף ואת המרק. ידיים מחושמלות מקלפות תפוחי אדמה וגזר. ליבי בחדר שינה וגופי מנותק במטבח.
מגרדת עגבניות לרבקי. חציל בתנור לשלוימי. מחליטה לוותר על קינוח. נאכל פירות.
מעמידה בצק. חייבת לעשות הפרשת חלה היום לזכותינו.
מעבירה סמרטוט בשיש.
נכנסת בחשש לחדר. שלוימי מכוסה עד הראש לא יודעת אם נרדם. מנסה לעשות רעש אין תגובה מצידו.
"שלוימי"
"מה?"
"מה קורה?"
"כלום"
"רציני, מה קורה? למה אתה ככה?"
"לא יודע מה את רוצה ממני"
"אני לא רוצה כלום. אבל מה יש לך?"
"כלום"
"נו די באמת. מה יש?"
"אם לא נמאס לך, אז עוד פעם. כלום"
"די תענה לי רציני, אני לא יכולה---"
"דיייייייייייי תעזבי אותי. מה את רוצה מהחיים שלי? תשחררי אותי כבר. שניה של שקט אין לי בבית הזה."
שלוימי צורח וסוף העולם הגיע. בולעת את הרוק ולא יודעת מה להגיד. פעם ראשונה שנגמרו לי המילים.
"שלוימי אני רוצה ללכת לסבא שלי. אני רוצה לחיות איתך. מבטיחה לך שאני רוצה."
"את יודעת איך את דורכת עליי? אני מבקש ממך רחמים. די, תרחמי עליי גם ככה אני שבור מהמקום שירדתי תאמיני לי שהייתי רוצה ללמוד ולהיות רק בקדושה אבל לא הולך לי. לא הולך לי. ואני לבד בתוך זה ואת יורדת לי לחיים." בתוך השטף הזה אני מצליחה בקושי לנשום. שותקת דוממת ושומעת. "אין לי מקום אחד שטוב לי. לא בכוילל, לא בבית ולא עם חברים. אני תמיד לא בסדר מאז שאני ילד. תמיד לא בסדר. כל פעם תופסים אותי על משהו אחר. הנה קחי אותי תלשיני על מי שאת רוצה. אה, וגם בימי שני בערב כבר חודשיים שאני עוזר לקרויזער במכירה השכונתית אני לוקח את הטרנזיט שלו תספרי גם את זה לסבא. נראה אולי הוא יגיד לך להעיף אותי לאנשהו.."
שלוימי מתנשף במאמץ. עוצם עניים ונותן גט לעולם הזה.
אני המומה מכמות המילים שנשפכו כאן. ואולי זה לא המילים אלא רגשות.
אז חשבתי שאני מכירה את שלוימי העליז, שכולם ידעו להגיד שהוא הכי זורם בעולם. אף פעם לא שומר טינה או נפגע.
מקבלת כח של מבוגר אחראי ונגשת אליו שוב.
"שלוימי אני רוצה להגיד לך משהו"
"מה?, עוד לא התייאשת ממני?"
"שלוימי בא נעשה עסק. אני לא מתייאשת ממך ואתה לא מתייאש ממני. הולך?"
"לא יודע"
"שלוימי בבקשה. אתה מלחיץ אותי די, תקום יהיה בסדר. אני לא אדבר עם אף אחד. אתה הצעת שנדבר עם סבא שלי."
"לא יודע. תעשי מה שאת רוצה"
"שלוימי" אני קוראת לו ואין לי מושג מה אני הולכת להגיד לו.
"מה?"
"שלוימי"
"מה??"
"אתה זוכר שלא ידעת מה לקנות לי ליום נישואין ואמרנו שנחשוב ביחד?"
"נו.?"
"אז אתה חייב לי מתנה"
"קחי את הכרטיס תקני מה שאת רוצה"
"אני רוצה משהו אחר"
"אני רוצה שתחייך ותקום לשתות איתי כוס קפה. וזהו מבטיחה"
שלוימי לוקח נשימה ארוכה ממלמל לעצמו שאי אפשר איתי. מחייך חיוך נבוך ועייף.
קם מהמיטה ואנחנו הולכים לשתות קפה.

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
מוזיקה ונגינה
יד'
שלוימי נכנס למיטה. עם בגדים, ומבט לתקרה. זאת פעם ראשונה בחיים שאני רואה אותו ככה.
זה גורם לי לקום ולתקתק את השבת.
מעמידה עוף ואת המרק. ידיים מחושמלות מקלפות תפוחי אדמה וגזר. ליבי בחדר שינה וגופי מנותק במטבח.
מגרדת עגבניות לרבקי. חציל בתנור לשלוימי. מחליטה לוותר על קינוח. נאכל פירות.
מעמידה בצק. חייבת לעשות הפרשת חלה היום לזכותינו.
מעבירה סמרטוט בשיש.
נכנסת בחשש לחדר. שלוימי מכוסה עד הראש לא יודעת אם נרדם. מנסה לעשות רעש אין תגובה מצידו.
"שלוימי"
"מה?"
"מה קורה?"
"כלום"
"רציני, מה קורה? למה אתה ככה?"
"לא יודע מה את רוצה ממני"
"אני לא רוצה כלום. אבל מה יש לך?"
"כלום"
"נו די באמת. מה יש?"
"אם לא נמאס לך, אז עוד פעם. כלום"
"די תענה לי רציני, אני לא יכולה---"
"דיייייייייייי תעזבי אותי. מה את רוצה מהחיים שלי? תשחררי אותי כבר. שניה של שקט אין לי בבית הזה."
שלוימי צורח וסוף העולם הגיע. בולעת את הרוק ולא יודעת מה להגיד. פעם ראשונה שנגמרו לי המילים.
"שלוימי אני רוצה ללכת לסבא שלי. אני רוצה לחיות איתך. מבטיחה לך שאני רוצה."
"את יודעת איך את דורכת עליי? אני מבקש ממך רחמים. די, תרחמי עליי גם ככה אני שבור מהמקום שירדתי תאמיני לי שהייתי רוצה ללמוד ולהיות רק בקדושה אבל לא הולך לי. לא הולך לי. ואני לבד בתוך זה ואת יורדת לי לחיים." בתוך השטף הזה אני מצליחה בקושי לנשום. שותקת דוממת ושומעת. "אין לי מקום אחד שטוב לי. לא בכוילל, לא בבית ולא עם חברים. אני תמיד לא בסדר מאז שאני ילד. תמיד לא בסדר. כל פעם תופסים אותי על משהו אחר. הנה קחי אותי תלשיני על מי שאת רוצה. אה, וגם בימי שני בערב כבר חודשיים שאני עוזר לקרויזער במכירה השכונתית אני לוקח את הטרנזיט שלו תספרי גם את זה לסבא. נראה אולי הוא יגיד לך להעיף אותי לאנשהו.."
שלוימי מתנשף במאמץ. עוצם עניים ונותן גט לעולם הזה.
אני המומה מכמות המילים שנשפכו כאן. ואולי זה לא המילים אלא רגשות.
אז חשבתי שאני מכירה את שלוימי העליז, שכולם ידעו להגיד שהוא הכי זורם בעולם. אף פעם לא שומר טינה או נפגע.
מקבלת כח של מבוגר אחראי ונגשת אליו שוב.
"שלוימי אני רוצה להגיד לך משהו"
"מה?, עוד לא התייאשת ממני?"
"שלוימי בא נעשה עסק. אני לא מתייאשת ממך ואתה לא מתייאש ממני. הולך?"
"לא יודע"
"שלוימי בבקשה. אתה מלחיץ אותי די, תקום יהיה בסדר. אני לא אדבר עם אף אחד. אתה הצעת שנדבר עם סבא שלי."
"לא יודע. תעשי מה שאת רוצה"
"שלוימי" אני קוראת לו ואין לי מושג מה אני הולכת להגיד לו.
"מה?"
"שלוימי"
"מה??"
"אתה זוכר שלא ידעת מה לקנות לי ליום נישואין ואמרנו שנחשוב ביחד?"
"נו.?"
"אז אתה חייב לי מתנה"
"קחי את הכרטיס תקני מה שאת רוצה"
"אני רוצה משהו אחר"
"אני רוצה שתחייך ותקום לשתות איתי כוס קפה. וזהו מבטיחה"
שלוימי לוקח נשימה ארוכה ממלמל לעצמו שאי אפשר איתי. מחייך חיוך נבוך ועייף.
קם מהמיטה ואנחנו הולכים לשתות קפה.
זה כמו להפוך את הבשר במנגל. פעם אחת מכים בצד אחד, וכשמבושל דיו הופכים...

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
איאיאי. לו רק היו גברים יודעים מה חולשה שלהם יכולה לעשות...
פרק מעולה, אהבתי את הזבנג שמעורר אותה, וגם אני הרגשתי את זה:
סוף סוף מתחילים למצוא סיבה לנישואים..
לגמרי.
עכשיו נשאר לראות אם זו רק ההיסטריה שפתחה לה עיניים, או שיש להם משהו עמוק שאף אחד לא ייקח מהם.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
משום מה, הרגיש לי ששלוימי נהייה בעייתי 'בכוח'.
עד עכשיו הכל היה סבבה וזורם, אהוב ונחמד ונעים וגם כשאשתו צורחת הוא צריך לפייס ולהרגיע ולהיות האיש הטוב.
פתאום מדמות המרצה (שהוא נכנס יופי לנעליים שלה) הוא עבר לדמות הבעייתי - אף פעם לא היו מרוצים ממני, תמיד תפסו אותי והייתי לא בסדר, מן סתירה לדמות המרצה - הרי ברור שגם אז הוא תמיד השתדל להיות הכי בסדר שיש, טיפוס מרצה זה לא משהו שנולד בן לילה.
אז בשביל לסדר את הסתירה הזאת נצטרך להפוך אותו לבעייתי - למשל אצלי בדמיון הוא הצטייר כמופרע קשב וריכוז, או דיסלקט לא מטופל, שלמרות רצונו להיות בסדר, פשוט לא שייך שיהיה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
משום מה, הרגיש לי ששלוימי נהייה בעייתי 'בכוח'.
עד עכשיו הכל היה סבבה וזורם, אהוב ונחמד ונעים וגם כשאשתו צורחת הוא צריך לפייס ולהרגיע ולהיות האיש הטוב.
פתאום מדמות המרצה (שהוא נכנס יופי לנעליים שלה) הוא עבר לדמות הבעייתי - אף פעם לא היו מרוצים ממני, תמיד תפסו אותי והייתי לא בסדר, מן סתירה לדמות המרצה - הרי ברור שגם אז הוא תמיד השתדל להיות הכי בסדר שיש, טיפוס מרצה זה לא משהו שנולד בן לילה.
אז בשביל לסדר את הסתירה הזאת נצטרך להפוך אותו לבעייתי - למשל אצלי בדמיון הוא הצטייר כמופרע קשב וריכוז, או דיסלקט לא מטופל, שלמרות רצונו להיות בסדר, פשוט לא שייך שיהיה.
למה, הוא מתנהג ממש לפי הספר. מוציא החוצה את הפרדיגמות שמנחות אותו והיא לא זיהתה קודם.
נשמע שהיא קצת מנצלת את התמימות והרכות שלו ועכשיו כשהוא מתפרץ היא נבהלת מאד ובעצם חוזרת למקום שלה ששם היא היתה אמורה להיות.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נשמע שהיא קצת מנצלת את התמימות והרכות שלו ועכשיו כשהוא מתפרץ היא נבהלת מאד ובעצם חוזרת למקום שלה ששם היא היתה אמורה להיות.
לא חלקתי על כך, מסכימה עם זה. אבל אני כן חושבת שהפרק הזה מציג אותו כבעייתי, מה שלא היה קודם. :
"אין לי מקום אחד שטוב לי. לא בכוילל, לא בבית ולא עם חברים. אני תמיד לא בסדר מאז שאני ילד. תמיד לא בסדר. כל פעם תופסים אותי על משהו אחר
אינני יודעת אם זה מכוון, אבל כמו שכבר ציינתי -
אצלי בדמיון הוא הצטייר כמופרע קשב וריכוז, או דיסלקט לא מטופל
בעקבות התיאור מעורר ההזדהות והאומלל שלו בפרק הזה

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בעקבות התיאור מעורר ההזדהות והאומלל שלו בפרק הזה
נשמע באמת מסכן וחסר ביטחון.
בעצם לפי דבריך, אם סתם בנאדם כזה מסכן בלי עמוד שדרה, משהו שהתפגשש לו במהלך החיים.
גבר מלא ביטחון עצמי ומלא בגבריות שלו לא היה נשפך ככה ברחמים העצמיים האילו.
תאמת שדי מסכימה.

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נשמע באמת מסכן וחסר ביטחון.
בעצם לפי דבריך, אם סתם בנאדם כזה מסכן בלי עמוד שדרה, משהו שהתפגשש לו במהלך החיים.
גבר מלא ביטחון עצמי ומלא בגבריות שלו לא היה נשפך ככה ברחמים העצמיים האילו.
תאמת שדי מסכימה.

לא מחייב.
בני אדם לא עשויים מחומר אחד, אלא מגושים גושים.
כל פעם משהו אחר מתגבר.
ייתכן שה'פדיחה' באמת שברה בו משהו, גילתה משהו חדש.
וייתכן שההתנהגות הזו פשוט מניפולציה כדי שמירי תירגע כבר.

כך או כך, ברור שבהמשך הסיפור חייבת להיות התייחסות למשפט הזה:

אין לי מקום אחד שטוב לי. לא בכוילל, לא בבית ולא עם חברים. אני תמיד לא בסדר מאז שאני ילד. תמיד לא בסדר. כל פעם תופסים אותי על משהו אחר.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וייתכן שההתנהגות הזו פשוט מניפולציה כדי שמירי תירגע כבר.
לא חושבת ככה. לפי רמת הצער שלו כשהיא מגלה את כל השקרים... הוא לא שקרן פתולוגי, ומניפולציות, לפי האיפיון הכללי שלו, הן ודאי לא דבר שמתאים לו.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא חושבת ככה. לפי רמת הצער שלו כשהיא מגלה את כל השקרים... הוא לא שקרן פתולוגי, ומניפולציות, לפי האיפיון הכללי שלו, הן ודאי לא דבר שמתאים לו.
נכון, אם היה כזה הוא לא היה נבוך מול הגילוי. אולי היה נהיה ציני, מתנשא, קשוח בז לה לחולשות שלה. מרוחק ומנותק.
אבל הוא לא עושה ככזה.
@הני ר מענין אם בנית את הדמות קודם או שזה מגיע ספונטני והדמות כאילו מגיבה מעצמה?

אולי מעניין אותך גם...