לכל מי שאחת מתוכנות האופיס שלו קורסת לאחר כמה דקות

מעשה אבותי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
רכשתי לא מזמן מחשב אצל פופקו
אחלה מחשב, מהיר, טוב וכייפי
מייד כשהתחברתי לנתיב, תוכנות האופיס (13) נתקעו לי כרבע שעה לאחר פתיחתן.
מאחר והם לא פתרו את הבעיה, התנתקתי מנתיב ושחזרנו את המחשב ליום שנרכש- והאופיס עבד חלק!
שוב התחברתי לנתיב כדי לוודא שאכן זה מקור הבעיה, ו...כן, האופיס שוב נתקע.
בינתיים אני בנתיב (בהחלט שוקלת אופציה אחרת) עובדת עם אופיס 2010, וזה מאוד חבל לי

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מרגנית;1956044:
רכשתי לא מזמן מחשב אצל פופקו
אחלה מחשב, מהיר, טוב וכייפי
מייד כשהתחברתי לנתיב, תוכנות האופיס (13) נתקעו לי כרבע שעה לאחר פתיחתן.
מאחר והם לא פתרו את הבעיה, התנתקתי מנתיב ושחזרנו את המחשב ליום שנרכש- והאופיס עבד חלק!
שוב התחברתי לנתיב כדי לוודא שאכן זה מקור הבעיה, ו...כן, האופיס שוב נתקע.
בינתיים אני בנתיב (בהחלט שוקלת אופציה אחרת) עובדת עם אופיס 2010, וזה מאוד חבל לי

בהמשך לדברים אלו אומר, שגם כשמתקינים 2010, המחשב חייב להיות מנותק/מנוטרל/מבוטל מכל מערכות רשיון של KMS החדשות.
והרשיון חייב להתבסס על ה TOOLKIT מפעם.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני קישרתי את הענין מיד לנתיב
בגלל שהמחשה עבד קודם עם רימון
ומשלא הסתפקתי בחסימה הזאת (חסימה לא ראויה לטעמי)
מיד לאחת נתקנת הנתיב התוכנות נתקעו.
ולא רק האופיס לא גם האקרובט, ולא רק במחשב אחד אלא בשניים.
זה היה כזה צירוף מקרים ברור- שאין לי ספק בדבר...

אין פתרון לדבר??
אני שוקלת לחשוב על חסימה אחרת, למרות שבעיני נתיב היא החסימה הטובה ביותר.
אשמח לרעיונות...

פינטל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
אני גם מנותב וסובל מהבעיה.
כמה עולה לקנות אופיס חוקי?

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אתם משתמשים בתוכנות לא חוקיות
אז מה אתם מתלוננים???
תתלוננו נגד עצמכם

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י כוכב103;1961520:
אני קישרתי את הענין מיד לנתיב
בגלל שהמחשה עבד קודם עם רימון
ומשלא הסתפקתי בחסימה הזאת (חסימה לא ראויה לטעמי)
מיד לאחת נתקנת הנתיב התוכנות נתקעו.
ולא רק האופיס לא גם האקרובט, ולא רק במחשב אחד אלא בשניים.
זה היה כזה צירוף מקרים ברור- שאין לי ספק בדבר...

אין פתרון לדבר??
אני שוקלת לחשוב על חסימה אחרת, למרות שבעיני נתיב היא החסימה הטובה ביותר.
אשמח לרעיונות...

יש אתרוג שהוא בול כמו נתיב.
אותו מסלול בדיוק.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
רעיונות לחסימה?
נטפרי.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
במשרד:
תוכנות של אופיס לא נתקעות, אולם "עוקץ" - תוכנה של הנה"ח, נסגרת כדקה וחצי אחר פתיחתה.
וזה החל מהתקנת נתיב על המחשב, בשבוע וחצי האחרונים.
יש קשר??

שירה בירה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1961736:
יש אתרוג שהוא בול כמו נתיב.
אותו מסלול בדיוק.

יש הבדל גדול בין אתרוג לנתיב,
אתרוג זה סינון ברמת שרת-מסנן את המידע שמקבלים באינטרנט,
ונתיב סינון ברמת לקוח - מסנן את המחשב שבו גולשים

bris

משתמש סופר מקצוען
לצערי עקב עומס גדול של לימודים ועבודה לא יוצא לי להיות הרבה בפורום כמו פעם .

ראיתי ברפרוף את האשכול, והדברים ידועים.

אתן רק רקע בקצרה,
מיקרוסופט תמיד השאירו פתח לאקטב מוצרים שלהם ברמה הארגונית ללא גישה לאינטרנט (כמו משטרה או מוסדות צבאיים שלא מעוניינים שהמחשבים יהיו חשופים לרשת החיצונה)

עד 2007 היתה גירסה VLK שלא דרשה בכלל תקשורת חיצונית , כמובן שהדבר שימש כר נוח לפעילות לא חוקית במוצרים הנל.

לכן מ אופיס 2010 (ווינדוס ויסטה) ומעלה הם עברו לשיטה חדשה שנקראת KMS
שזה בעצם שרת רשיונות . דהיינו יש בארגון מחשב אחד שמתחבר מדי פעם לשרתים של מיקרוסופט , ומקבל מהם מספר מסוים של אקטיבציות בהתאם לרשיון של הארגון בו הוא מוטמע.

ואז המחשבים בארגון מדברים רק עם השרת הנל בלי שום תקשורת חיצונית .
כדי לנוע שימוש לרעה , הוגבלה האקטיבציה ל 180 יום. דהיינו פעם ב 180 יום המחשב אמור להתחבר לשרת ה KMS כדי לקבל אישור שהרשיון עדיין בתוקף.

מה שעשו הפורצים החביבים (זה קיים כבר 5-6 שנים בכל מיני צורות שונות) התקינו על המחשב עצמו את השרת KMS והגדירו את המחשב לדבר עם עצמו.

הפריצה הזאת יכולה לעבוד ב2 צורות ,
1. פעולה חד פעמית , הרמת שרת ה KMS בזיכרון של המחשב , ניתוב הבקשה למחשב עצמו (דהיינו 127.0.0.1 בפורט הנכון) וזהוא.
החיסרון שצריך לחזור על הפעולה פעם ב 180 יום.
ניתן אמנם להגדיר אותה במתזמן המשימות שתרוץ פעם ב 180 יום וכדו .

2. התקנת שירות KMS בתור שירות מערכת (בלעז SERVICE) היתרון שהתוכנה מזהה שהשירות רץ ברקע וכל הזמן מאקטבת אותו מחדש.

תוכנת נתיב, כלל שהיא יושבת על תושבת החיבור הראשית של התקשורת (בלעז WINSOCK - מה שגורם לרוב הבעיות שלה באופן כללי ) - מונעת את התקשורת בין ה SERVICE לתוכנה.

לכן הפיתרון הוא הסרת ה SERVICE הנל ולעיתים גם ההתקנה מחדש של האופיס (כדי שיצא ממש ה KMS שלו - הוא ממשיך לחפש את הסרוויס ונתקע כשהוא אל יכול לגשת אליו)

זה דבר ממש ידוע וותיק לכל מי שבתחום.

לכן , במחשבים אני חושש שהולכים להתקין עליהם את התוכנה הנל אני משתמש רק באופציה הראשונה , ומחכה לשיחת הטלפון עוד 180 יום.

mgv

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
יש לי נתיב,
האופיס הוא חוקי וקורס מיד,
אוליכ אולי כי זה לא מותקן טוב???

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
האם יש פתרון לבעיה זו, במקרה ורוצים להשאר עם נתיב?

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י פופקו;1955953:
טוב, לצערי אני נאלץ לומר זאת עקב חוסר התייחסות הולם של בעלי החברה.
כל מי שמותקן לו תוכנת "נתיב" שידע בבירור שאין שני לו, שתוכנות אופיס מגרסאות 2013 ומעלה לא יעבדו טוב, אלא אם הם חוקיות.
מכיוון שהדמיית רשיון בתוכנות KMS נתקלות בשגיאה מול תוכנת נתיב, והתוכנות של האופיס מפסיקות לעבוד אחרי זמן מסויים.
בהתחלה הם ניסו לבדוק, אך לא מצאו את מקור הבעיה, ולשיטתם זה לא אשמתם, אע"פ שהוכח שוב ושוב, ויעידו על זה כל הלקוחות בהמשך האשכול, שכשהמחשב מותקן מחדש ללא נתיב הכל עובד טוב, ברגע שמתקינים נתיב, מייד התוכנות נדפקות.
אז נכון שאין להם מושג מה גורם לזה ואיך זה נגרם, אבל במציאות זה מה שקורה.
אז או שמישהו שם ייקח אחריות ויבדוק את הסיבה שהפניה במדמה הרשיון KMS ל LOCALHOST וכדו', איך זה גורם להתנגשות בתוכנת נתיב ובחסימות שלה, או שבנתיים מי שמתקין לו נתיב במחשב שידע בבירור, שמערכת KMS בהדמיית רשיון לתוכנות אופיס לא עובדת טוב עם נתיב, כיום, וכדאי שישקול דרכים אחרות... (אפשר תמיד לקנות אופיס עם רשיון רגיל).

ניסיתי להימנע ככל יכולתי מפרסום שלהם, אבל מכיוןן כנראה שיש להם מספיק לקוחות, (ככה הם אמרו לי) אז כנראה זה לא מזיז להם מידיי....

בהצלחה לכולם.

מוזר...

יש פה עירבוב של שתי דברים.
יש בעי' שאופיס קורס, ויש בעי שזה נהפך ללא חוקי, איפה הקשר בין השתי דברים האלה עוד לא הבנתי.

אהה מצאתי
נכתב ע"י פופקו;1955953:
שתוכנות אופיס מגרסאות 2013 ומעלה לא יעבדו טוב, אלא אם הם חוקיות.

אבל גם את זה אני לא מבין, כמה שידוע לי רק גירסת retail של אופיס מפסיק לעבוד אם זה לא מופעל, ואי אפשר להפעיל גירסת retail של אופיס ע"י KMS.

עוד קושי'
נכתב ע"י פופקו;1955953:
אז או שמישהו שם ייקח אחריות ויבדוק את הסיבה שהפניה במדמה הרשיון KMS ל LOCALHOST וכדו'

מוינדוס 8.1 מיקרוסופט חסמו אפשרות להפעיל ע"י local host (127.0.0.1) :confused:

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י פופקו;1955953:
טוב, לצערי אני נאלץ לומר זאת עקב חוסר התייחסות הולם של בעלי החברה.
כל מי שמותקן לו תוכנת "נתיב" שידע בבירור שאין שני לו, שתוכנות אופיס מגרסאות 2013 ומעלה לא יעבדו טוב, אלא אם הם חוקיות.
מכיוון שהדמיית רשיון בתוכנות KMS נתקלות בשגיאה מול תוכנת נתיב, והתוכנות של האופיס מפסיקות לעבוד אחרי זמן מסויים.
בהתחלה הם ניסו לבדוק, אך לא מצאו את מקור הבעיה, ולשיטתם זה לא אשמתם, אע"פ שהוכח שוב ושוב, ויעידו על זה כל הלקוחות בהמשך האשכול, שכשהמחשב מותקן מחדש ללא נתיב הכל עובד טוב, ברגע שמתקינים נתיב, מייד התוכנות נדפקות.
אז נכון שאין להם מושג מה גורם לזה ואיך זה נגרם, אבל במציאות זה מה שקורה.
אז או שמישהו שם ייקח אחריות ויבדוק את הסיבה שהפניה במדמה הרשיון KMS ל LOCALHOST וכדו', איך זה גורם להתנגשות בתוכנת נתיב ובחסימות שלה, או שבנתיים מי שמתקין לו נתיב במחשב שידע בבירור, שמערכת KMS בהדמיית רשיון לתוכנות אופיס לא עובדת טוב עם נתיב, כיום, וכדאי שישקול דרכים אחרות... (אפשר תמיד לקנות אופיס עם רשיון רגיל).

ניסיתי להימנע ככל יכולתי מפרסום שלהם, אבל מכיוןן כנראה שיש להם מספיק לקוחות, (ככה הם אמרו לי) אז כנראה זה לא מזיז להם מידיי....

בהצלחה לכולם.

עוד שאלה.

יש שלוש דרכים להפעיל ע"י KMS
1. TAP
2. WinDivert
3. DLL

האם יש את הבעי בכל השלוש דרכים? (אין לי נתיב לנסות :))

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י asf;1962606:
מוזר...

יש פה עירבוב של שתי דברים.
יש בעי' שאופיס קורס, ויש בעי שזה נהפך ללא חוקי, איפה הקשר בין השתי דברים האלה עוד לא הבנתי.

אהה מצאתי

אבל גם את זה אני לא מבין, כמה שידוע לי רק גירסת retail של אופיס מפסיק לעבוד אם זה לא מופעל, ואי אפשר להפעיל גירסת retail של אופיס ע"י KMS.

עוד קושי'

מוינדוס 8.1 מיקרוסופט חסמו אפשרות להפעיל ע"י local host (127.0.0.1) :confused:

נכתב ע"י asf;1962613:
עוד שאלה.

יש שלוש דרכים להפעיל ע"י KMS
1. TAP
2. WinDivert
3. DLL

האם יש את הבעי בכל השלוש דרכים? (אין לי נתיב לנסות :))

אענה בפשטות, האופיס לא מבטל את הרישיון אלא כמו שBRIS אמר שאין אפשרות לגשת לSERVICE KMS של הדמיית הרשיון, ולכן התוכנה נתקעת.
אפשר כמובן להפעיל אותה מחדש לעוד כמה דקות, עד שתהיה גישה שוב לSERVICE ואז היא שוב נתקעת.

נ.ב. לא ניסיתי עם שאר האופציות כלל.

asf

משתמש פעיל
נכתב ע"י פופקו;1962754:
אענה בפשטות, האופיס לא מבטל את הרישיון אלא כמו שBRIS אמר שאין אפשרות לגשת לSERVICE KMS של הדמיית הרשיון, ולכן התוכנה נתקעת.

אני עוד לא הבנתי למה אופיס קורס, זה עוד מופעל ל180 יום. ועוד זה לא אמור לקרוס אפי' אם ה לא מצליח להפעיל את עצמו מקסימום מה שאמור לקרות זה, בVolume להופיע חלון שזה לא מופעל אבל נשאר שימושי, בRetail מופיע חלון והתוכנה נהפך ללא שימושי עד שמפיעילם את זה, בכל אפון זה לא קורס.

שאלה אחר, האם אופיס קורס אפי' כשמתמשים עם KMS חוקי + נתיב.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פופקו;1962754:
אפשר כמובן להפעיל אותה מחדש לעוד כמה דקות, עד שתהיה גישה שוב לSERVICE ואז היא שוב נתקעת.

נ.ב. לא ניסיתי עם שאר האופציות כלל.

יש KMS שלא צריך רשת,
כלומר מה אנחנו עושים למחשבים ללא אינטרנט (זה עובד מצוין)
אולי בהתקנה כזו לא יהיה בעיות???

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כמו שכתב asf שתי תגובות לפני, זה מוזר שהתוכנה קורסת, KMS זה סך הכל שרת אקטיבציה ארגוני שנותן את הרשיון לכל המחשבים בארגון, מייקרוסופט לקחו בחשבון שייתכן מצב שלא תמיד השרת יהיה זמין ולכן מחייבים גישה לשרת רק פעם אחת ל180 יום, גם במידה ולא תהיה גישה לשרת יותר מ180 יום אז על פי רוב (נראה לי תלוי באיזה תוכנה/ גירסה) התוכנה לא תיחסם ורק יופיע הודעה מובלטתת שהמוצר לא מופעל.

התוכנות שפורצות את אופיס וווינדוס דרך הKMS זה סך הכל הדמיית רשת שמדמה שרת אקטיבציה בשביל האופיס\ווינדוס, גם במידה ולא תהיה גישה לשרת KMS , אין סבירות שזה יגרום לאופיס לקרוס, זה רק יגרום לו במקרה ההכי גרוע להראות שהוא לא מופעל.

אני מאמין שבדקת ואתה יודע על סמך עובדות שמחשב עם נתיב+KMS אז האופיס קורס, אבל לא יודע אם זה ההסבר.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י 3 פינות;1963550:
כמו שכתב asf שתי תגובות לפני, זה מוזר שהתוכנה קורסת, KMS זה סך הכל שרת אקטיבציה ארגוני שנותן את הרשיון לכל המחשבים בארגון, מייקרוסופט לקחו בחשבון שייתכן מצב שלא תמיד השרת יהיה זמין ולכן מחייבים גישה לשרת רק פעם אחת ל180 יום, גם במידה ולא תהיה גישה לשרת יותר מ180 יום אז על פי רוב (נראה לי תלוי באיזה תוכנה/ גירסה) התוכנה לא תיחסם ורק יופיע הודעה מובלטתת שהמוצר לא מופעל.

התוכנות שפורצות את אופיס וווינדוס דרך הKMS זה סך הכל הדמיית רשת שמדמה שרת אקטיבציה בשביל האופיס\ווינדוס, גם במידה ולא תהיה גישה לשרת KMS , אין סבירות שזה יגרום לאופיס לקרוס, זה רק יגרום לו במקרה ההכי גרוע להראות שהוא לא מופעל.

אני מאמין שבדקת ואתה יודע על סמך עובדות שמחשב עם נתיב+KMS אז האופיס קורס, אבל לא יודע אם זה ההסבר.

בבירור זה קורס רק עם נתיב ובגלל נתיב, עשיתי כמה וכמה בדיקות ובבכמה מחשבים.
להערכתי התוכנה של נתיב תוקעת את ההחזר של בדיקת ה KMS או משהו כזה.

ואם אני כבר מעלה את זה, אז ישנה עוד תקלה - הרבה מאנשים שמשתמשים באתרוג ויש להם תוכנת אתרוג על המחשב, לא יכולים לפתוחצ תוכנות אדובי במחשב כשאין אינטרנט. ולמה?
כי כשהתוכנה נפתחת היא שולחת בדיקת רשיון לרשת, והתוכנה של אתרוג ברגע שהיא לא מחוברת היא עוצרת את ההחזרה של הבדיקה, ופשוט תוכנות פוטושופ למשל נשארת תקועה באמצע העלאה.
כמובן ברגע שאין תוכנת אתרוג במחשב או שמחוברים לרשת עם האתרוג הכל עובד כרגיל...
להערכתי זה אותם סוגי בעיות.

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם לי יש נתיב, ואכן האופיס 2013, קורס למי ממש כמה דקות לאחר התחלת השימוש כל פעם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה