לכל לוקחי המשכנתאות, בשורה משמחת (מאוד אפילו)

חחח

משתמש סופר מקצוען
זה לא נכון.
צודקת.
צריך לפחות 1/3 בריבית קבועה.
ועדיין, אף אחד לא לוקח יותר מהשליש שחייבים בגלל שהריבית הזו מאד יקרה ועמלת פירעון מוקדם שלה היא בכלל הזויה.
התמהיל הסטנדרטי הוא 1/3 קבוע, 1/3 משתנה כל 5 שנים ו1/3 פריים.
לדעתי, עדיף 2/3 פריים במקום 1/3 פריים ו1/3 משתנה כל 5 שנים ואת הש1/3 קבועה ממילא צריך להשאיר לפי הנחיות בנק ישראל.
כי אם הפריים יתייקר גם המשתנה כל 5 שנים תתייקר בתחנה הקרובה כך שאין מזה הרבה תועלת. ועדיף לדעתי החיסכון של הפריים כל עוד הוא זול.

פסגות

משתמש מקצוען
צודקת.
צריך לפחות 1/3 בריבית קבועה.
ועדיין, אף אחד לא לוקח יותר מהשליש שחייבים בגלל שהריבית הזו מאד יקרה ועמלת פירעון מוקדם שלה היא בכלל הזויה.
התמהיל הסטנדרטי הוא 1/3 קבוע, 1/3 משתנה כל 5 שנים ו1/3 פריים.
לדעתי, עדיף 2/3 פריים במקום 1/3 פריים ו1/3 משתנה כל 5 שנים ואת הש1/3 קבועה ממילא צריך להשאיר לפי הנחיות בנק ישראל.
כי אם הפריים יתייקר גם המשתנה כל 5 שנים תתייקר בתחנה הקרובה כך שאין מזה הרבה תועלת. ועדיף לדעתי החיסכון של הפריים כל עוד הוא זול.
נשמח לתשובה @מקצועי בלבד

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ועדיין, אף אחד לא לוקח יותר מהשליש שחייבים
ממש לא מדויק.
אני למשל לקחתי 2/3 בריבית קבועה וזולה.
ולגבי הפרשנות שלך זה ממש לא מדויק.
ולגבי מה לעשות? אז קודם כל שזה יקרה נוכל לדבר על זה.
אבל באופן כללי, זה דבר שאמור להשתנות בין אדם לאדם.

חחח

משתמש סופר מקצוען
ממש לא מדויק.
אני למשל לקחתי 2/3 בריבית קבועה וזולה.
סורי, אבל אני מביאה נתונים מהשטח נכון ללפני שנה וחצי. עבדתי במשרד וראיתי עשרות אם לא מאות תמהילי משכנתא.
חריג ביותר מה שעשית שלקחת 2/3 ריבית קבועה.
ולגבי הפרשנות שלך זה ממש לא מדויק.
אשמח שתסבירי מה לא מדויק.
לגבי מה לעשות? אז קודם כל שזה יקרה נוכל לדבר על זה.
אבל באופן כללי, זה דבר שאמור להשתנות בין אדם לאדם.
משתנה נכון.
אבל יש רוב.
כמו שכתבתי לך שהרוב היום לוקחים 1/3 פריים 1/3 משתנה ו1/3 קבועה.
זה לא כול. זה כן רוב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד אני אשמח שתגלי לי מה לא היה מדויק בפרשנות שלי.
זה
ההבדל בין ההשתנות במסלול פריים לבין משתנה כל 5 הוא יכול להיות הבדל גדול מאד.
נניח שבעוד שנה הריבית מתחילה לעלות באיטיות לעלות, כך באיטיות ובהתמדה במשך 10 שנים.
כך שבעוד שנתיים הפריים נגיד יהיה 2.6% וכל שנה יעלה בעוד אחוז, אז אמנם נכון שהמשתנה כל 5 תעלה בעוד 5 שנים, אבל עד אז במסלול הפריים תשלמו יותר, וכך גם בין השנים 5 ל10, וזה מצטבר לסכומים משמעותיים.
אבל יש רוב.
כמו שכתבתי לך שהרוב היום לוקחים 1/3 פריים 1/3 משתנה ו1/3 קבועה.
זה לא כול. זה כן רוב.
הרוב זה דבר שלא משנה לי כלום.
רוב האנשים לא מבינים כמעט כלום בנושאי משכנתאות.
רוב האנשים משלמים הרבה מידי לבנק במשכנתאות.
ועוד הרבה דברים שרוב האנשים לא פועלים בחכמה.
ולכן אותי לא מעניין מה רוב האנשים, אלא מתמקדת במה באמת הכי טוב.

חחח

משתמש סופר מקצוען
ההבדל בין ההשתנות במסלול פריים לבין משתנה כל 5 הוא יכול להיות הבדל גדול מאד.
נניח שבעוד שנה הריבית מתחילה לעלות באיטיות לעלות, כך באיטיות ובהתמדה במשך 10 שנים.
כך שבעוד שנתיים הפריים נגיד יהיה 2.6% וכל שנה יעלה בעוד אחוז, אז אמנם נכון שהמשתנה כל 5 תעלה בעוד 5 שנים, אבל עד אז במסלול הפריים תשלמו יותר, וכך גם בין השנים 5 ל10, וזה מצטבר לסכומים משמעותיים.
ברגע שנגיע ל5 שנים שזו תחנת יציאה שאז הריבית משתנה ממילא היא תעלה בהתאם לפריים וכבר לא נשלם ריבית נמוכה בין השנים ה5 ל10.
הרוב זה דבר שלא משנה לי כלום.
רוב האנשים לא מבינים כמעט כלום בנושאי משכנתאות.
רוב האנשים משלמים הרבה מידי לבנק במשכנתאות.
ועוד הרבה דברים שרוב האנשים לא פועלים בחכמה.
ולכן אותי לא מעניין מה רוב האנשים, אלא מתמקדת במה באמת הכי טוב.
מדברת איתך על משרד ולא על אנשים פרטיים.
משרד טוב, במחפש ללקוחות שלו ריביות טובות ולא נוהר אחרי העדר.
ריבית קבועה לא יכולה להיות משתלמת יותר מריבית משתנה. היא בטוחה יותר, פחות נטילת סיכונים אבל משתלמת יותר לא הגיוני. (וזה מובן גם למה כי הבנק לוקח פה סיכון רציני)

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני צריך משכנתא ל אמצע פאוורואר,והיועץ שלי עוד מעט יגיש את הבקשה.הנושא פה רלאוונתי בשבילי?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ברגע שנגיע ל5 שנים שזו תחנת יציאה שאז הריבית משתנה ממילא היא תעלה בהתאם לפריים וכבר לא נשלם ריבית נמוכה בין השנים ה5 ל10.
ריבית נמוכה לא.
אבל בין השנים 5 ל10 ובין ה10 ל15 וכו' ריבית הפריים יכולה להמשיך לעלות, ולכן זה לא רק סיכון רק של ה5 שנים הקרובות, אלא של כל אורך חיי המשכנתא.
מדברת איתך על משרד ולא על אנשים פרטיים.
משרד טוב, במחפש ללקוחות שלו ריביות טובות ולא נוהר אחרי העדר.
ריבית קבועה לא יכולה להיות משתלמת יותר מריבית משתנה. היא בטוחה יותר, פחות נטילת סיכונים אבל משתלמת יותר לא הגיוני. (וזה מובן גם למה כי הבנק לוקח פה סיכון רציני)
יש כל מיני שיטות איך לקבל גם מסלולים טובים וגם בתנאים מאד טובים.

חחח

משתמש סופר מקצוען
ריבית נמוכה לא.
אבל בין השנים 5 ל10 ובין ה10 ל15 וכו' ריבית הפריים יכולה להמשיך לעלות, ולכן זה לא רק סיכון רק של ה5 שנים הקרובות, אלא של כל אורך חיי המשכנתא.
אבל אם הפריים יעלה בתחנה של ה5 שנים נעשה מיחזור. זה לא שהתחתנתי עם המשכנתא לצמיתות.

חחח

משתמש סופר מקצוען
קודם כל, נשמח אם תשתפי אותנו לפחות בחלק, כמובן רק אם יש לך סבלנות.
אבל ברוררר שאם הבנק לוקח סיכון גבוה יותר הריבית תתומחר גבוה יותר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל אם הפריים יעלה בתחנה של ה5 שנים נעשה מיחזור. זה לא שהתחתנתי עם המשכנתא לצמיתות.
את שוב חוזרת לטעות הזאת וכבר עניתי לך על זה אתמול
כנראה לא קראת את המאמר.
ממליצה לקרוא שוב.
ובקיצור אם ריבית בנק ישראל תעלה, אז גם המסלולים האחרים יעלו בהתאמה, כך שלא תרוויחו כלום במיחזור כזה.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
@cherry c אני מתנסחת מסורבל.
אולי הבנת למה אני מתכוונת ואת מוכנה להסביר?
אני לא באה לריב עם @מקצועי בלבד שבאמת כל הכבוד לה שיש לה סבלנות לענות פה שוב ושוב לכולם..
מצד שני יש לה את המשנה שלה ואת התאוריות שלה בעולם הכלכלי.
(שאותם היא שואבת הרבה מרימון חייט, שהוא מאמין בכלכלה נטולת סיכונים והכי סולידית שאפשר, שנתן לי את השיעור הראשוני במשכנתא, אבל לא ממליצה לחרדים ללכת אליו. אבל כן חובה לקרוא את הספר שלו)

התאוריות שלה לא תמיד מקובלות פה על כולם.. אבל זה זכותה.
מה שכן יעזור יותר שתכתוב רק משפטים שאפשר להבין אותם ותורמים לדיון ולא משפטים עלומים כגון

אנסה להסביר לך פה את מקצועי, היא מתכוונת שאת לוקחת סיכון גבוה בלקיחת נתח גבוה במשכנתא בריבית פריים.
שניכם לא יודעות מה יהיה.
אבל היא מציירת לך מציאות שיכול להיות שתקחי 66 אחוז בפריים, שנניח כיום 1.5, לעומתה אישה אחרת שתקח 33 בפריים ו33 במל"צ ל5 שנים של ריבית של 2.8.
וב5 שנים הקרובות הפריים יעלה ויגיע ל5.
מי הפסיד? את או היא?
בטוח תגידי, אבל במקרה שהמצב ישאר כמו היום, אז אני ודאי הרוחתי והיא ודאי הפסידה.
אל תשכחי, שהיא קבעה כבר עכשיו את משתנה הייחוס שלה ל20 שנה.
את תהיי חייבת למחזר עוד 5 שנים, והיא לא. היא יכולה להישאר איתו. כמובן שהריבית תשתנה לה בהתאם למצב המשק אז, וכנראה לרעה אם הפריים הוא 5, אבל המחשבה שתמיד הפריים יהיה פחות מריבית משתנה היא לא נכונה.
זה המצב היום. לא תמיד.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סליחה על הבורות.

אולי יוכל מאנדהו להסביר אל ליבת העניין בכמה משפטים?
וגם / ובעיקר - האם ישתלם לשבור ולמחזר את המשכנתא שלי כעת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה