לימוד ניהול רשתות לגברים חרדים

מצב
הנושא נעול.

יעקב ישראלי1

משתמש חדש
אני כבר חרדי ורוצה ללמוד ניהול רשתות תקשורת
מישהו יודע אם יש בזה עבודה לגברים חרדים
וגם האם אפשר לעבוד בזעם אינטרנט כשר/ חסום
תודה מראש

• תודה
Reactions: aeb

bris

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון , ברוך ה׳ שאתה כבר חרדי , אז שלב אחד כבר עברנו . עדיין צריך להיות גבר וללמוד את המקצוע , אבל אתה מתקדם טוב.
דבר שני ֿ למה ללמוד בזעם ?
אם כבר מחליטים שצריכים ללמוד מקצוע שדורש גישה לרשת לעשות את זה בנחת.

נ.ב.
פשוט לא התאפקתי

לגבי השאלה הראשונה , אני לא ככ מעודכן במסגרות הקיימות בציבור החרדי נכון לעכשיו .
עד לפני שנתיים לא הייתה שום מסגרת ברמה סבירה.
המקצוע עצמו מאוד מאוד מבוקש אם אתה טוב בתחום. (בערך 10 אחוז מהלומדים באמת טובים בתחום)

לגבי השאלה של האינטרנט, לדעתי לא שייך ללמוד בכלל את התחום בצורה רצינית עם אינטרנט חסום (מקסימום רימון הגנה מינימלית)

יעקב ישראלי1

משתמש חדש
אני לא מדבר על לימודים עם אינטרנט חסום אני מדבר על עבודה עם אינטרנט חסום האם זה שייך

• תודה

דב הטכנאי

משתמש מקצוען
אני לא מדבר על לימודים עם אינטרנט חסום אני מדבר על עבודה עם אינטרנט חסום האם זה שייך
היי יעקב,
כפי שענה כבר @bris מעליי, מאוד קשה לעבוד בעבודה עם אינטרנט חסום הרמטית.
חלק ממהות העבודה זה לחפור ולנבור בכל מיני פורומים לקרוא לקבל רעיונות ולהתייעץ.

מה גם שמקום העבודה ברוב המקרים לא יאפשר לך להתקין חסימה הרמטית על מחשבים שלו.

בוודאי שאין כוונתי שתישאר עם אינטרנט מוגן, רק קח בחשבון שמהות העבודה דורשת גישה להמון משאבים.

מנסיון שלי, כדאי לבדוק לאיזה קורס בדיוק אתה נרשם. בהרבה מהקורסים רמת הידע שתקבל היא מינימלית ולא תוביל אותך לשום עבודה רצינית בתחום.

בהצלחה רבה!!!
דב

• תודה

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לגבי השאלה של האינטרנט, לדעתי לא שייך ללמוד בכלל את התחום בצורה רצינית עם אינטרנט חסום (מקסימום רימון הגנה מינימלית)
חלק ממהות העבודה זה לחפור ולנבור בכל מיני פורומים לקרוא לקבל רעיונות ולהתייעץ.
ברשותכם, תן לי לחלוק.
(אני לא מתמחה במיוחד בטכנאות רשתות, אבל אני כן מתמחה במיוחד ב"חפירה ונבירה בכל מיני פורומים" ומקצועות המחשבים בכללות)
לדעתי,
אם חייבים ללמוד מתוך סרטונים, אז אולי אתם צודקים.
אבל אם אתה מסתדר בקריאת אנגלית, (חובה לכל טכנאי בין כך...) אז אין שום סיבה נראה לעין למה א"א ללמוד מתוך המון המון המשאבים המצויינים שנגישים גם עם הסינון הכי מהודר.
איזה משאבים לדוגמה לא נגישים עם סינון מהודר (חוץ מסרטונים)?
(אל תגידו Reddit כי זה לא משאב רציני)

נערך לאחרונה ב:

bris

משתמש סופר מקצוען
חולק עליך לגמרי

אם אתה מדבר על לימודי תעודה מסודרים , עם תוכנית לימודים מסודרת (בדכ די מיושנת) כמו למשל של סיסקו או MS או אפילו BA במדעי המחשב , אז אתה צודק , כל המאגרים הרשמיים פתוחים .

אבל אם אתה רוצה להיות מעודכן 0DAY עם EXPLOITS וכו זה נמצא במקומות כמו REDDIT וכדו שלא יהיו פתוחים אף פעם.
אין מה לעשות , כמו שאי אפשר ליהודי דתי ללמוד ייננות (נדמה לי שככה כותבים את זה כי זה כרוך ביין נסך) כך לא לכל אדם מתאים לימודי CYBER מתקדמים .

שוב ,אני חוזר , אם מדובר על לימודי תעודה מאוד מוגדרים זה בדכ לא נצרך , אני מדבר על מי שרוצה להתמקצע בתחום.

• תודה

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אבל אם אתה רוצה להיות מעודכן 0DAY עם EXPLOITS וכו זה נמצא במקומות כמו REDDIT וכדו שלא יהיו פתוחים אף פעם.
מה פתאום?!? אף פעם לא שמעתי על exploit שפורסם פרסום ראשון ב-Reddit
(ויש לי חצי מושג או יותר בענינים אלה)
אין מה לעשות , כמו שאי אפשר ליהודי דתי ללמוד ייננות (נדמה לי שככה כותבים את זה כי זה כרוך ביין נסך) כך לא לכל אדם מתאים לימודי CYBER מתקדמים .
נכון שזה לא מתאים לכל אדם, אבל ממש ממש לא קשור לסינון שלך.

חוץ מזה, מישהו הזכיר פה pentesting?!
הזכירו טכנאות רשתות. זה כמובן כולל לדעת איך לאבטח רשת אבל זה בשום פנים לא כולל להיות מעודכן בכל 0day לפני פרסומם (רגע, אתה מודע לכל 0day קיים?! 0day == לא מפורסם, אם כן אף אחד לא מכיר אותו חוץ ממי שגילה אותו, ברגע שזה קיים באתר שנגיש לך, זה גם נגיש לכל אחד וזה מפורסם בכל מיני מקומות), ובודאי לא מתוך סוגי אתרים שלא אמורים להיות פתוחים בסינון מהודר.

נערך לאחרונה ב:

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
אמרו כאן הכל רק רציתי להדגיש את מהות התפקיד שנקרא מנהל רשת
בניגוד לטכנאי מנהל רשת אמור לתת מענה לכל תקלה שקורת ברשת גם דברים שמעולם הוא לא נתקל . הוא הסמכות העליונה בארגון בתחום המחשוב כך שאין לו גם את מי לשאול חוץ מהרב גוגל
מנהל רשת שינסה לעבור לאינטרנט כשר (למעט רימון מינימלי - כמו שאמרו) יגלה מהר מאוד שאין לו כלים לפתור בעיות .

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מנהל רשת שינסה לעבור לאינטרנט כשר (למעט רימון מינימלי - כמו שאמרו) יגלה מהר מאוד שאין לו כלים לפתור בעיות .
שוב, תן דוגמה למשאב רציני שלא נגיש באינטרנט מהודר.
נראה שמהר מאוד תגלה שאין משאב כזה... (ואם יש, ניתן לבקש פתיחה.)

אני חוזר שוב, Reddit זה לא משאב רציני! מנהל רשת שחייב Reddit שילמד שוב כישורי Troubleshooting בסיסיים. (חוץ מזה ש-subreddits שמיועדים לענינים כאלה פתוחים בנטפרי...)

אם רוצים עצה טובה להיות מנהל רשת מומחה עם כישורי troubleshooting טובים, אז המון המון לפני היציאה לאינטרנט לא מוגן יש לי כמה עצות טובות, למשל ידיעה בכמה שפות תכנות והבנה עמוקה איך מחשבים ורשתות עובדים. לא הבנה שטחית אלא לפני ולפנים.

bris

משתמש סופר מקצוען
אם לא יתנו פה דוגמה רצינית למשאב שחייבים ולא קיים באינטרנט מהודר, אז הנני להכריז קבל עם ועדה שכולכם מדברים שטויות, וסתם זורקים מילים גבוהות
ואני מכריז קבל עם ועדה שאתה מדבר שטויות.

נו באמת...

אשאל אותך שאלה פשוטה, האם אתה עובד בתחום של רשתות/אבטחת מידע ? בצורה מקצועית במסגרת לוחצת של מעסיק או לקוחות ?
לא במסגרת פרטית או פתרון בעיות לחברים.
אם כן ואתה מסתדר אז כל הכבוד לך.

אם לא , בא נשאל כאן את החברים (יש כאן כמה כאלה) שעובדים בזה למחייתם האם הם מסתדרים עם אינטרנט חסום .

נערך לאחרונה ב:

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אם לא , בא נשאל כאן את החברים (יש כאן כמה כאלה) שעובדים בזה למחייתם האם הם מסתדרים עם אינטרנט חסום .
באמת אני שואל אותם
חברה, תנו דוגמה. אחד. רצינית. למשאב שחייבים ולא קיים בסינון מהודר.

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אשאל אותך שאלה פשוטה, האם אתה עובד בתחום של רשתות/אבטחת מידע ? בצורה מקצועית במסגרת לוחצת של מעסיק או לקוחות ?
אתה צודק לגמרי. התשובה כמובן היא, לא.
כתבתי כן כבר למעלה שאני לא מתמחה במיוחד בטכנאות רשתות.
אבל אני כן אלוף ב"לחפור ולנבור בכל מיני אתרים" כמו שמישהו הזכיר.

נחמד לעזור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אני באופן אישי מכיר אברך חרדי שמתעסק עם רשתות (הוא בעיקר עוסק בתכנות אבל יש לו ידע עצום בכל מה שקשור לרשתות).
לידיעתי, הוא משתמש אך ורק בסינון של נטפרי מיום היווסדה.
קוראים לו @mat אם זה אומר למישהו משהו...

5566brs

משתמש מקצוען
D I G I T A L
טכנאי רשתות טוב, שיהיה לו סינון מהודר במחשב שלו בבית וגם בעבודה, יוכל לעשות כל מה שיצטרך.
הנקודה הבעייתית היא שלא בהכרח שהסינון באמת יצליח לחסום אותו מלהגיע לתוכן חסום אם הוא יהיה טכנאי מספיק טוב.. אבל אם ירצה סינון אין שום בעיה לעבודה עם סינון.

תירוצים לעבוד בלי סינון? לא חסר.

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
מי שעובד בתחום (מנהל רשת - לא טכנאי) יכול לנסות להתמודד עם אינטרנט כשר ולגלות שזה בלתי אפשרי
אני ניסיתי אחרי שלושה ימים הבנתי שאו שאני מעבד את הלקוחות והפרנסה או שאני חוזר לרימון
כמו שאמר bris כשמשרד מושבת אין לך זמן לחכות שיפתחו לך אתר מסויים, כדי לבדוק מדוע לקוח לא מצליח להתחבר למשהו אתה חייב שגם לך יהיה את האפשרות הזו.
התחום שלנו הוא תחום מאוד לחוץ הכל צריך להיות מייד אין את הזמן להסביר לנציגה של נטפריי שאתה צריך שתאפשר לך VPN ללקוח או גישה לאחר שאתה רוצה לראות תמונה של דגם מסויים של סמרטפון שהלקוח רוצה להגדיר שם משהו ולא מוצא . או להוריד דרייבר מאתר לא מוכן וכו וכו
אפשר לכתוב ספר טלפונים מתקלות שבלי אינטרנט לא ניתן לטפל בהם

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה