לימוד ייעוץ משכנתאות

Aארי

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מי יודע פרטים על קורס כזה המתאים לאשה חרדית?

psps

משתמש רשום
אני לא יודע מה קורס כזה נותן,
אבל זה אפשרי ללא קורס יש אתר משכנתאמן אתר ממש טוב נותן המון ידע,
כל בן אדם שבטבעו מתמקח בחניות יכול להיות יועץ משכנתא,
גם מי שלא יכול, צריך רק להבין איך זה עובד מה הריבית הממוצעת במשק לקחת את המשכנתא שלכם ולהתחיל לסחור מול הבנקים עד שתמצאו משהו זול

psps

משתמש רשום
אחרי הפעם ראשונה זה תענוג,
ואתה מתחיל לעשות למי שזז לידך

ברוגע

משתמש פעיל
התועלת בקורס הוא רק להרגשת בטחון בתחילת הדרך.

אי אפשר לדעת את העבודה מלימוד בקורס.

הידע והמקצועיות באים עם הנסיון בשטח.

ולא מי שיודע להתמקח ידע לעבוד בייעוץ משכנתאות. אין קשר בכלל.

זה תחום שמי שמצליח בו בס"ד יוכל להתפרנס מזה יפה. יכול להתאים לגברים ולנשים וגם אלו שאין להם השכלה.
וכמובן שלא לכל אחד זה מתאים.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
?!

תתפלא, ענין של מו"מ הוא הכרת הצורך היכולת והחולשות של הצד השני (כאן זה הבנק), אין לך מושג כמה זה תופס במשכנתאות...
נכון שרוב היועצים משתמשים בזה בעיקר מול הלקוחות, בסכומים הזויים - על כלום עבודה.

psps

משתמש רשום

כל בן אדם שבטבעו מתמקח בחניות יכול להיות יועץ משכנתא,
גם מי שלא יכול, צריך רק להבין איך זה עובד מה הריבית הממוצעת במשק לקחת את המשכנתא שלכם ולהתחיל לסחור מול

psps

משתמש רשום
לא מי שיודע להתמקח ידע לעבוד בייעוץ משכנתאות. אין קשר בכלל.
זה תחום שמי שמצליח בו בס"ד יוכל להתפרנס מזה יפה. יכול להתאים לגברים ולנשים וגם אלו שאין להם השכלה.
וכמובן שלא לכל אחד זה מתאים.
זה הבעיה ביעוץ משכנתא, אני לא מתכוון לכולם אבל זה אחד הדברים שיש בהם עוקץ לאור היום,
אני כעת מחריג בבן אדם שיש לו בעיה עם הכנסות (שדרך אגב יש הסבר למה נותנים רק עד 30% מהכנסות, וכדאי להצמד לזה) או בן אדם שיש לו דירוג אשראי נמוך או שהדירה שלו באיזה עמותה ללא טופס 4 וכו', אני מדבר על הבן אדם הפשוט שיש לו דירה יש לו הכנסות והוא צריך משכנתא
הדרך ללא יעוץ זה לשבת ולבדוק את הריבית הממוצעת במשק (למשכנתא) להסתובב כל יום בבנק אחר ולבדוק מי נתן לו הכי זול (כמובן להתרחק מצמוד מדד וכל ריבית שהיא לא קובעה לגמרי חוץ מP) כמו"כ אפשר לשמע אצל חברים איפה הם קיבלו ולהבין איזה סניף ממש טוב (בדרך כלל סניף חדש הוא טוב)
שאתה מגיע ליעוץ זה תלוי אם אתה מבין בזה, א"כ אז ישיג לך ריבית זולה (ויחסוך לך את הסיבוב בבנקים = תחליט אם זה שווה 6000 או 5000) אם לא נפלת בפח, למה? כי בדרך כלל יעוץ משכנתא לא מסתובב בכל הבנקים אלא יש לו פקיד שהוא עובד אתו בבנק מסיום (ולכן בדרך כלל אתה תשיג תמיד יותר טוב) וזה עובד בדרך מו"מ אני נתתי לך כך וכך לקוחות תעשה לי מחיר טוב, מי מקבל את המחיר טוב מי שיועץ מבין שהוא יודע ומבין בזה,
אז אם אתה מבין לא נראה לי שווה יעוץ אם לא תלמד

ברוגע

משתמש פעיל
בקשר לשאלה ייעוץ משכנתאות כן או לא?

אשתדל לכתוב את הדברים בצורה קרה

קצת נתונים אמיתיים במספרים:
כ35% ויותר מהמשכנתאות בציבור הדתי/חרדי מבוצעות בעזרת יועצי משכנתאות.

אזורים בעלי מאפיין סוציואקונומי גבוה האחוז הזה יורד לאזור 25% בערך.

יש הבדל בולט בין אחוזי הריבית הממוצעים שניתנו באזורים בהם אחוז גבוה מהתיקים הוגשו בעזרת יועצי משכנתאות לבין אזורים בהם האחוז הזה קטן, לטובת האזורים שבהם התיקים הוגשו עם יועץ.

וההסבר לזה מאד פשוט. יועץ טוב וישר ברוב המכריע של המקרים ידאג ללקוח שלו ויצליח לקבל תנאים מתאימים וטובים.
יש לו את הכלים ואת הידע לעשות את זה.

אבל, אם נפלת על יועץ גרוע/לא ישר הנזק שיגרם לך הוא משמעותי מאד.....

אדם רגיל שילך לבד ללא יועץ, יתכן ויקבל תנאים טובים ואפילו מדהימים, כי בס"ד הוא או הכסף שלו נשאו חן בעיני הפקיד/הבנק וכו'. ובהחלט יש דברים כאלו.
הסיכוי שזה יקרה הוא קטן מהסיכוי שזה לא יקרה.... לא יודע לומר באחוזים:)
גם מי שיודע להתמקח זה לא שייך לענין. יועצי המשכנתאות של הבנק יותר מנוסים ממנו ויש להם חוש ריח טוב....
לפעמים אדם כזה מפסיד יותר מהאדם הפשוט שבא לקחת משכנתא....

לרוץ בין הבנקים זו לא הדרך להשגת ריביות טובות, זו רק דרך להוריד ריבית מההצעה הראשונה. אבל בסוף לרוב לא תגיעו על ידי כך לתוצאה מיטבית.
מה שנכתב להתרחק מצמוד מדד זה לא נכון לומר כך באופן גורף. זו הטעיית הקוראים.

ולמי שהחליט לקחת יועץ, גם אם הוא רואה שאתה לא יודע כלום, זו לא סיבה שהוא יעשה עליך סיבוב, זה שטויות לומר כך. יועץ מקצועי והגון עושה מלאכתו נאמנה.
כמובן שצריך להיות מעורב וכמו שאמרו חז"ל בענין הרוצה לאבד ממונו 'ישכור פועלים ואל ישב עמהם'.

בסופו של דבר ההחלטה של פלוני לקחת יועץ או לא היא הכרעה פסיכולוגית.
יש אנשים שתמיד כל דבר ינסו לבד וגם לא יקראו לאינסטלטור, או לטכנאי אם התקלקלה מכונת הכביסה, וכן במשכנתאות הם יבררו לבד וינסו לבד. זה אופי
ויש מתוכם שבטוחים שיועצי משכנתאות זה אנשים שתפקידם לעשות עליך סיבוב....

ויש אנשים שתמיד יקחו בעל מקצוע בכל דבר.

ויש את אלו באמצע שיחליטו לגופו של עניין.

ולסיום, לא לפי פוסט כזה או אחר אנשים יקחו את ההחלטה. זה ברור.

נערך לאחרונה ב:

psps

משתמש רשום
מה שנכתב להתרחק מצמוד מדד זה לא נכון לומר כך באופן גורף. זו הטעיית הקוראים.
הסיבה שאני אומר להתרחק מצמוד מדד זה משתי סיבות
א. אם יהיה יום שאתה תרצה להחזיר את המשכנתא שלך אתה תשלם שם את המדד (חוץ מאחרי 15)
ב. בדרך כלל בן אדם לוקח משכנתא לטווח של 10 שנים ואף אחד לא יכול לדעת מה יהיה וזה יכול להגיע להקפצות של מאות שקלים (לי אישית בשנתים זה קפץ למעלה מ100 שקלים) נכון שלפעמים זה יורד אבל בן אדם מחשובן כלכלי עדיף לו לדעת כמה יורד לו מראש ללא הפתעות, לפעמים הפתעות בטווח של שנים זה הבדל בין מינוס ללא, {אני חי בציבור צעיר שלוקח משכנתאות שהורים אחרי חיתון מס' ילדים לא נמצאים בזה}

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כיועץ משכנתאות שהתחיל בשנה האחרונה ממש הנה התובנות שלי.
כל מי שלא ממש מבין במשכנתאות חייב לקחת יועץ אבל בהחלט יכול להספיק רק פגישת ייעוץ של שעה שבו אני מקבל נתונים כלכליים הלוואות ואז אני נותן קליינט את הטיפים לסדר את הדפים בנק בצורה המיטבית אם יש צורך אז לסדר עוד דברים על מנת שהלקוח יתקבל נכון עי הבנק שזה קריטי. וכמובן בניית התמהיל שזה הכי חשוב והכי חסכוני למי שלא מבין בזה . ומפה והלאה מי שיש לו סבלנות וזמן להתרוצץ בין הבנקים כדי לסחוט ריביות יותר טובות בהחלט יכול. ועדיין אם הוא גבולי בהכנסות יועץ מקושר נכון יכול להוציא ריביות יותר טובות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה