דרוש מידע לימודי הייטק לגברים חרדים

• פותח הנושא Some1
  • פורסם בתאריך

Some1

משתמש מקצוען
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שלום לכולם
אני גבר חרדי (30 עד היום בכולל).
מתעניין בתחום ההייטק,
יש לי כמה שאלות:
1. האם כדאי ללמוד 5 שנים תואר, או שכדאי ללכת לאחד המסלולים שמלמדים תכנות בלבד [אני בן 30]?
2. ואם ללכת לאחד המסלולים המקוצרים האם עדיף "פיתוחים" או "אברטק" [משיחה עם שני המקומות נראה ש"פיתוחים" הרבה יותר מקצועיים אבל הם מדגישים שוב ושוב שהתכנית תובענית].
אודה מאד למי שיחכימני בנושא!

קו זינוק

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
א. להשוות בין שלושת הדברים יכול רק מי שעבר את שלושתם, דבר שכמובן לא היה ולא יהיה...
ב. הצעתי שתציע את עצמך לשלושתם ותן להם להחליט... אם תתקבל לכולם תשאל שוב...
ג. מנסיון, לימודים מהסוג הנ"ל הם אתגר רציני לחסר ידע בסיסי באנגלית , מתמטיקה[פחות חשוב] ותכנות.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני לא מכיר את המקומות האלה, אבל אם תוכנית תובענית מבחינת תוכן - מקומות העבודה לוקחים ברצינות את מי שבא ממנה. אם תובענית מבחינת שעות לאדם נשוי עם ילדים וכד' - זה משהו אחר, כבר שיקול אישי.

לי, כאדם ממוקד, היה קשה מאד ללכת לתואר שבו לומדים המון דברים שלא ישמשו אותי בתום הלימודים. אם מוצאים עבודה אחרי לימודים מקוצרים, אפילו בשכר מינימום, זה כבר שוה יותר: במקום שנים ותשלום עשרות אלפי שקלים - עובדים, מרוויחים ו"מתייקרים" עד שאחרי אותן 5 שנים שהיית אמור ללמוד אתה כבר שווה כמו בעל תואר. וגם אם לא בדיוק, הכנסת כסף במקום להוציא.

אך עדיין כיתות באוניברסיטאות מתמלאות, אז כנראה הרבה אנשים לא מוכנים להיזרק למערבולת חיפוש העבודה (או שקשה להם לשמוע כ"כ הרבה פעמים 'לא'?), אז כל אחד ומה שמתאים לו.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם מוצאים עבודה אחרי לימודים מקוצרים, אפילו בשכר מינימום, זה כבר שוה יותר: במקום שנים ותשלום עשרות אלפי שקלים - עובדים, מרוויחים ו"מתייקרים" עד שאחרי אותן 5 שנים שהיית אמור ללמוד אתה כבר שווה כמו בעל תואר. וגם אם לא בדיוק, הכנסת כסף במקום להוציא.

בהנחה האופטימית שתמצא עבודה בתור חרדי בלי ניסיון ובלי תואר

לדעתי תלך על מקום שמבטיח לך לצבור ניסיון.
כמו אברטק. על פיתוחים לא שמעתי.

אולי התוכנית תובענית אבל גם בהייטק אתה אמור לעבוד 8-9 שעות

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כל תוכנית מבין מה שציינת יש לה את היתרונות והחסרונות שלה.

אברטק- מצד אחד אולי הרמה קצת נמוכה יותר (ואולי זה מעלה להתחיל מאפס במקום שיודע מאיפה הגעת ומלמד אותך בשפה וברמה בסיסית יותר) ויוצאים עם ידע בפחות שפות, אבל מצד שני יש שם דגש חזק על הרמה הרוחנית, לימוד תורה, וסביבה יותר "ישיבישערית"...

פיתוחים- הלימודים מאד תובעניים, ההתחייבויות שלך אליהם גדולות יותר, אבל ההשמה אחרי שנה וחצי במשכורת כפולה מאברטק.

תואר- זה לצאת מהמסגרת החרדית והסביבה החרדית המוכרת, צריך יכולות מאד גבוהות של לימוד עצמי, משטר עצמי, נקודת הפתיחה גבוהה יותר מבחינת הידע הלימודי המוקדם הנדרש, (הנשירה גבוהה פי כמה מהתוכניות החרדיות) מצד שני אתה מוכר את עצמך הרבה יותר טוב בסיום התואר (במידה והצלחת..) מצד שלישי, לעומת 2 התוכניות החרדיות אתה יוצא לבד לשוק ללא נסיון בפועל.

וזה רק חלק מרשימת "בעד ונגד"....

המסקנה היא: לפני שאתה מחליט במי אתה בוחר, שב עם עצמך, תראה מה אתה רוצה להשיג, לאן אתה רוצה להגיע, כמה אתה באמת רוצה להשקיע, כמה אתה יכול (מבחינה כלכלית, משפחתית וכו')
כמה חשוב לך לשמור על שילוב לימוד תורה, מה היכולות האמיתיות שלך, ואיפה אתה רוצה לראות את עצמך בעוד כמה שנים...
וכמובן- צור קשר עם משתתף מכל תוכנית, תבין מה הדרך, מה האתגרים, מה הדברים הטובים ובעיקר! מה האתגרים, עם מה הוא התמודד, ומה צריך להתמודד, וכו'

המון הצלחה!

Some1

משתמש מקצוען
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תודה לכל המגיבים!
יש שיקול נוסף לקחת בחשבון והוא שאני מאזור ירושלים ולפיתוחים יש בינתיים קורס רק בב"ב, מה אתם אומרים האם מציאותי ללמוד בב"ב כל יום מ9 עד 5 [אני עם רכב]?
האם משהו מכם לומד/עובד בתחום?

אננסית

משתמש מקצוען
לגבי הנסיעות, זה מכביד אבל אפשרי (בפרט שיש רכב פרטי)
לגבי לימוד תואר, לדעתי קודם צריך להתחיל לעבוד ובמקביל מתקדמים לתואר
שנות הניסיון שוות יותר מהתואר...
אחת שעובדת בתחום

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

למה לא?

קודם כל, התוכניות החרדיות (פיתוחים/אברטק) ממומנות מיסודם ע"י קמח ואחרים, אתה לא צריך להוציא שקל מהכיס, אלא אפילו מקבל מלגת קיום.

לגבי תארים או הכשרות באונברסיטה או מכללות, קמח בהחלט ממנים (ישירות או ע"י מרכזי ההכוון).

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
למה חשוב לך תואר? בהיי טק אין משמעות לתואר, (חוץ ממקומות ממשלתיים שדורשים זאת)
זה מקצוע שמי שטוב בו - לוקחים אותו,

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בהייטק תואר לא מעניין בכלל, אלא אם כן זה תואר מתל-אביב, חיפה, והטכניון. אולי גם בן גוריון והעברית. כל השאר לא מדבר בכלל אל מנהלי הגיוס.
בהצלחה

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בעברית יש לימודי תכנות ברמה בינלאומית
ההבדל עצום מבחינת התפיסה
וגם מבחינת המשכורת...

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בהייטק תואר לא מעניין בכלל, אלא אם כן זה תואר מתל-אביב, חיפה, והטכניון. אולי גם בן גוריון והעברית. כל השאר לא מדבר בכלל אל מנהלי הגיוס.
בהצלחה
לא נכון בכלל.
יש הרבה מקומות, במיוחד בירושלים, שמכיון שההיצע גובר על הביקוש הם מסננים ע"י תואר.

הצעתי היא, במיוחד לאור העובדה שאתה גר בירושלים, להתחיל בלימודי תואר הממומנים ע"י קמח כמו שציינו, להשקיע בלימודים בשנה וחצי הראשונות ולוודא שהממוצע גבוה ככל הניתן (עדיפות להישאר באזור ה-90) ואז להתחיל לעבוד במשרת סטודנט.

בצורה זו אתה "מבזבז" רק שנה וחצי - שנתיים, ואח"כ אתה כבר עובד, מרויח טוב, ופחות צריך להשקיע בלימודים כי אתה כבר צובר נסיון.

מנסיון - זו הדרך הטובה, החכמה והקלה ביותר להשתלב בעולם ההייטק.

בהצלחה!

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
לא נכון בכלל.
יש הרבה מקומות, במיוחד בירושלים, שמכיון שההיצע גובר על הביקוש הם מסננים ע"י תואר
בהייטק אף פעם ההיצע לא גובר על הביקוש, ואין שום עניין לסנן ע"פ תואר, זה לא מקצוע שדורש "רשיון" כמו רופא או עו"ד, בחברות הגדולות מחפשים את המוחות , נקודה.

עכשיו אני בעצם חושב שאולי בתפקידים ממוקדים כמו בדיקת תוכנה, כשמקבלים המון קו"ח, אז מסננים לראיון את מי שלמד במקומות המוכרים יותר, אבל כאן האיש מדבר על הייטק מורחב שלומדים הכל הכל, אוהו יש לזה ביקוש.

Some1

משתמש מקצוען
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תודה לכולם
האם יש כאן גבר חרדי שלמד/לומד את מקצוע זה שיכול לתת מידע על מקום הלמודים שלמד בו?

nc

משתמש סופר מקצוען
שים לב שהרבה מהמגיבים כאן הם לא מהתחום ולא ברור על סמך מה הם מיעצים.
כמה נקודות:
1. תואר במדעי המחשב לוקח 3 שנות לימוד ולא 5. גם אם תלך על הנדסה מדובר ב4 שנים כשבשנה הרביעית ניתן לעבוד במשרה מלאה.
יש מקומות המציעים תוכנית לימודים לגברים חרדים כמו מבחר בב"ב. אם לא למדת בישיבה תיכונית כנראה שתצטרך מכינה ולעבוד מאד קשה כדי להדביק את הפער.
שווה לבדוק אם יש מקומות לימוד לגברים חרדים של הנדסאי תוכנה כפי שמלמדים בסמינרים. המסלול קצר יותר (שנתיים) ודורש הרבה פחות ידע קודם במתמטיקה ואנגלית.
2. בוגרי קורסים רבים לא מוצאים עבודה בתחום בכלל. גם לא בחינם. אם אין לך אנגלית מעולה ונסיון טכנולוגי הסיכוי שלך למצוא עבודה בפיתוח תוכנה אחרי קורס של חצי שנה במכללת שקר כלשהיא הוא נמוך מאד מאד.
אם אתה מדבר על נישות מסוימות כמו בניית אתרים יתכן וזה אחרת. בנישות כאלה למיטב ידיעתי השכר והביקוש נמוכים ממש.
3. לא מכירה את שתי התוכניות שהזכרת לעיל'.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בהייטק אף פעם ההיצע לא גובר על הביקוש, ואין שום עניין לסנן ע"פ תואר, זה לא מקצוע שדורש "רשיון" כמו רופא או עו"ד, בחברות הגדולות מחפשים את המוחות , נקודה.

עכשיו אני בעצם חושב שאולי בתפקידים ממוקדים כמו בדיקת תוכנה, כשמקבלים המון קו"ח, אז מסננים לראיון את מי שלמד במקומות המוכרים יותר, אבל כאן האיש מדבר על הייטק מורחב שלומדים הכל הכל, אוהו יש לזה ביקוש.
שאלה אחת -
מאיפה כל הידע הנ"ל?
ממה ש"נראה לך לפי ההגיון"?? (כמו שכתבת "ואין שום עניין")
או
מידע אמיתי של השוק ומעבודה בחברה גדולה ורצינית בתחום ומעורות בתחום הגיוס?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@Some1 תלך לפיתוחים, הם כבר יסננו אותך.
אם הם לא יצליחו, תדע ששם זה המקום שלך, משם הדרך לתואר קצרה ותו"כ עבודה בפועל..

אם הצליחו לסנן אותך (הם תובעניים בכישורים.. הם בוררים מוכשרים מאוד על גבול הגאונים) בפיתוחים, כאן מתחיל ההתלבטות.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
שאלה אחת -
מאיפה כל הידע הנ"ל?
ממה ש"נראה לך לפי ההגיון"?? (כמו שכתבת "ואין שום עניין")
או
מידע אמיתי של השוק ומעבודה בחברה גדולה ורצינית בתחום ומעורות בתחום הגיוס?
חבל שאין אופציה שלישית שזה מידע אמיתי של השוק , אבל אני לא עובד בחברה גדולה...
בכלל לא נראה לי שכולם כאן מדברים על אותו מקצוע, מישהו כאן כתב שקשה למצא עבודה אחרי קורס של חצי שנה.. נו באמת,
ואני בכלל מדבר על מי שלמד הייטק שזה אומר לפחות שלש שנים (חוץ מפיתוחים שהם דוחסים חומר כמו מטורפים, ומלכתחילה הם מקבלים רק מוחות מסויימים)
חוץ ממשרדי ממשלה שהם מחוייבים , אף חברה רצינית לא דורשת תואר, (ככל הידוע לי).
וכידוע, עובדי מדינה לא באו באמת לעבוד..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה