עזרה לחלק פריסה לעמודים עם בליד

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
שלתתי חוברת צבעונית להדפסה. הם מבקשים ממנו לחלק את זה לעמודים.

השאלה שלי: האם אי אפשר להדפיס כפריסה? והעיקר, איך אני עושה עכשיו שיהיה בליד נפרד לכל עמוד?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שלתתי חוברת צבעונית להדפסה. הם מבקשים ממנו לחלק את זה לעמודים.

השאלה שלי: האם אי אפשר להדפיס כפריסה? והעיקר, איך אני עושה עכשיו שיהיה בליד נפרד לכל עמוד?
לא כ"כ מובן השאלה.
ייצאת כספריד'ס?
תייצא כפייג'ס

בליד צריך להיות בצדדים שנחתכים, בצד הפנימי אין צורך בבליד.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לא כ"כ מובן השאלה.
ייצאת כספריד'ס?
תייצא כפייג'ס

בליד צריך להיות בצדדים שנחתכים, בצד הפנימי אין צורך בבליד.
אני מקבל את דבריך.
הייתי רוצה להבין למה? אם אני מייצא לפייג'ס ומדפיסים לא כספר או בהדבקה אלא במהדק (נגיד שזה כמאה דפים) מדוע שלא יהיה בעיה עם הבליד בצד הפנימי?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני מקבל את דבריך.
הייתי רוצה להבין למה? אם אני מייצא לפייג'ס ומדפיסים לא כספר או בהדבקה אלא במהדק (נגיד שזה כמאה דפים) מדוע שלא יהיה בעיה עם הבליד בצד הפנימי?
בא נלך צעד אחר צעד, אוקיי?
מה זה בליד? ולמה מגדירים בליד?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כדי שיצא הספר\חוברת ללא שוליים לבנים, צריך להדפיס על דף יותר גדול מגודל הדף הסופי, ואח"כ לחתוך בדיוק כפי גודל הדף הרצוי.
ומכיון שאנחנו בני אנוש וא"א לצמצם לכן עושים בליד, כדי שהגרפיקה יגלוש קצת החוצה מגודל הדף הרצוי, ואז גם אם ה'חותך' יסטה קצת לצדדים, עדיין יישאר הדף ללא שוליים לבנים.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כדי שיצא הספר\חוברת ללא שוליים לבנים, צריך להדפיס על דף יותר גדול מגודל הדף הסופי, ואח"כ לחתוך בדיוק כפי גודל הדף הרצוי.
ומכיון שאנחנו בני אנוש וא"א לצמצם לכן עושים בליד, כדי שהגרפיקה יגלוש קצת החוצה מגודל הדף הרצוי, ואז גם אם ה'חותך' יסטה קצת לצדדים, עדיין יישאר הדף ללא שוליים לבנים.
יפה מאוד!
אמור מעתה, איפה צריך שיהיה בליד? איפה שחותכים!
בצד הפנימי חותכים? לא!
אז אין צורך בבליד בצד הפנימי.
הדפוס לא מדפיס את עמוד א ועמוד ב' יחד אלא את עמוד א ועמוד צט יחד ואח"כ ב וצח וכו' וכו' ולכן זה חייב להיות מחולק לעמודים ולא כספרידס.
לגבי הבליד אתה מגדיר בליד למעלה ולמטה ובצד החיצוני. ובצד הפנימי 0.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
זאת אומרת, שבייצוא להדפסה בהידוק, במקום לסמן use document bleed settings אני מגדיר ידנית הבליד רק לשלשת הצדדים החיצוניים.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
זאת אומרת, שבייצוא להדפסה בהידוק, במקום לסמן use document bleed settings אני מגדיר ידנית הבליד רק לשלשת הצדדים החיצוניים.
אפשר.
אבל לכתחילה לא צריך בליד בצד פנימי - גם לא במסמך - בהדפסת ספר לא משנה חוברת או או ספר בכריכה, אולי אם עושים חוברת בהדבקה בחום כשכל עמוד חתוך ומופרד ולא בקונטרסים אז שייך בליד בצד פנימי.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
גם אם תעשה בליד 'פנימי' ותייצא עמודים מופרדים ולא בכפולות - יש לבית הדפוס את הכלים 'להתגבר' על זה בקלות... (שמעתי מבנימין ארנון מדפוס "העיר העתיקה", וכמסתבר)

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם אם תעשה בליד 'פנימי' ותייצא עמודים מופרדים ולא בכפולות - יש לבית הדפוס את הכלים 'להתגבר' על זה בקלות... (שמעתי מבנימין ארנון מדפוס "העיר העתיקה", וכמסתבר)
לא אמרתי שאין כלים.
אמרתי ש'אין צורך'!

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אחרי מחשבה שניה: לכאו' הם חייבים שיהיה להם כלים לזה, גם אם אני לא עושה בליד. כי למעשה כשאני מייצא בלי בליד פנימי, עדיין הדף יוצא עם שוליים לבנים מסביב. אז הם חייבים באיזשהו דרך להצמיד את שני העמודים שיצא ללא שוליים.

והיינו לכאו' אין שום נפק"מ אם אני מגדיר בייצוא או במסמך בליד פנימי, כי תמיד הם צריכים להתמודד עם שוליים פנימיים.

האם הבנתי נכון?

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה