שיתוף - לביקורת לחובבי ממלכה במבחן

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
צריך לעבור דמות דמות בספר ולחפש מה ההבדל בין אביר לאציל...
לא בטוחה שהספר מאה אחוז עקבי בנושא.
דעת הספר פחות רלוונטית.
מושג אבירים ותארי אצולה הם כלל אירופיים.
אם אני לא טועה -
אציל = בן למשפחת אצולה.
אביר = חייל שנמשח ל'אביר', שזה לוחם מיומן שמחויב ל'קוד האבירים'.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קחי כל ספר אחר שיש לך במדף ותעשי לו גם רשימה... תראי את ההבדלים ברמת התהיות.
סתם אגב, אצל רותי קפלר מצאתי דיוק רב יותר בפרטים הקטנים מאשר אצל מיה. בערך טעות אחת לספר, ובדברים ממש שוליים.
אבל אולי אני זו שלא זיהיתי את הטעויות, יש מצב.
זו סתירה.
הוא נלחם!
הוא היה יערן. סחב חזירים במשקל עצום!
רגיש ועדין זה יותר הנסיך מיכאל.
איכשהו ביוזבד מלוחם הוא הפך לנסיך. והמהפך הזה ממש לא ברור לי
יש יכולות לוחמה פיזיות, ויש לוחמנות נפשית.
מהללאל אולץ ללחום, אך נפשו רכה. היא הייתה רכה מהרגע בו נולד, לאורך כל הספר, וגם כשהוא נלחם - הוא עושה זאת מתוך עדינות הנפש שלו. ראי סעיף הסוס המשוגע.
לכן, אם יש לאיסתרק טיפה של הגינות כלפיו - הוא לא יגיע למשרדי המלחמה.

המהפך הזה הגיוני בהחלט, אם מתחשבים בעובדה שהוא הפך מאדם שלא מגיע לו כלום, וצריך לשלם בדם חזירים על עצם קיומו, לאדם המוקף בסביבה אוהבת ותומכת.
(כמו שהיא התעלמה מהקבלה של איסתרק, שלא לשמוע מוזיקה קווארית. איך זה ייתכן שאדם מקבל על עצמו כזו קבלה ואף פעם לא מגיע ניסיון עליה?)
ממלכה במבחן איננה סדרה המיועדת לתיאור כל תולדות חייהם של כל גיבוריה. אין שום סיבה שהסופרת הנכבדת תתאר את המקרים בהם כל גיבור נתקל בהתמודדויות. היא מכניסה רק את מה שמקדם את העלילה.
בשביל זה, קיים פאן ארט. בדיוק כדי לייצר את כל מה שלא נוגע לעלילה עצמה, אבל כנראה קרה.
דעת הספר פחות רלוונטית.
אם אני לא טועה -
אציל = בן למשפחת אצולה.
כל קשר בין הספר ובין ההיסטוריה מקרי בהחלט.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
דמעות ניקוו בעיניה של אונמר ונשרו לאיטן על הדפים המלוכלכים.
אונמר בוכה? וואו!!!

הגיוני סה"כ
אם שר הצבא, האקסידטור, מהללאל כל אחד בתורו היה בקטע שבירה והצליח לבכות, אז הגיוני שגם היא.
רק הופתעתי.

M . A

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
זו סתירה.
הוא נלחם!
הוא היה יערן. סחב חזירים במשקל עצום!
רגיש ועדין זה יותר הנסיך מיכאל.
איכשהו ביוזבד מלוחם הוא הפך לנסיך. והמהפך הזה ממש לא ברור לי
באמת הדבר שהכי מציק ביוזבד הוא המהפך של מהללאל
מלוחם שמראה את עצמו קשוח הוא הופך לאישה בכיינית ועדינת נפש
כל הסתירות הקטנטנות מתקבלות, כל הדקדוקים האלה סתם בשביל הפאן
אבל השינוי באופי של מהללאל ממש צורם

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
באמת הדבר שהכי מציק ביוזבד הוא המהפך של מהללאל
מלוחם שמראה את עצמו קשוח הוא הופך לאישה בכיינית ועדינת נפש
כל הסתירות הקטנטנות מתקבלות, כל הדקדוקים האלה סתם בשביל הפאן
אבל השינוי באופי של מהללאל ממש צורם
תרשי לי לחלוק עלייך.
מהללאל בן ה17, הוא נער חסר אהבה. לזאב בודד יש כח, דווקא כיוון שאין לו מה להפסיד. הוא נראה חזק - כי אחרת הוא לא יהיה.
כאשר הוא מגיע לאתיל, הוא מקבל אבא, אחים ומשפחה. אלו - מקבלים אותו כפי שהוא, אוהבים אותו כפי שהוא, ורוצים אותו באמת.
בנוסף לכך, בגיל 17 הוא עוד נער מתבגר. כזה שלא מכיר די את עצמו ואת דרכו. ביוזבד, מהללאל כבר בוגר יותר, וכבר בטוח בצורה בה הוא רוצה לראות את חייו: רכים, מלאי עומק, ומלאי נתינה.
אמנם בספרים המעבר נראה חד בהחלט, אך אם שמים לב לעובדה שמהללאל אכן עבר שינוי מהותי כפול - השינוי הזה מתקבל בהחלט, ואף נדרש.
לא הייתי רוצה לראות את מהללאל מגיע הביתה, וממשיך להיות לוחמני ומרדן. הרי לאורך כל הספר הקודם הוא ייחל לרגע בו יוכל לפשוט את מסכותיו.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תרשי לי לחלוק עלייך.
מהללאל בן ה17, הוא נער חסר אהבה. לזאב בודד יש כח, דווקא כיוון שאין לו מה להפסיד. הוא נראה חזק - כי אחרת הוא לא יהיה.
כאשר הוא מגיע לאתיל, הוא מקבל אבא, אחים ומשפחה. אלו - מקבלים אותו כפי שהוא, אוהבים אותו כפי שהוא, ורוצים אותו באמת.
בנוסף לכך, בגיל 17 הוא עוד נער מתבגר. כזה שלא מכיר די את עצמו ואת דרכו. ביוזבד, מהללאל כבר בוגר יותר, וכבר בטוח בצורה בה הוא רוצה לראות את חייו: רכים, מלאי עומק, ומלאי נתינה.
אמנם בספרים המעבר נראה חד בהחלט, אך אם שמים לב לעובדה שמהללאל אכן עבר שינוי מהותי כפול - השינוי הזה מתקבל בהחלט, ואף נדרש.
לא הייתי רוצה לראות את מהללאל מגיע הביתה, וממשיך להיות לוחמני ומרדן. הרי לאורך כל הספר הקודם הוא ייחל לרגע בו יוכל לפשוט את מסכותיו.

מהללאל והנסיך מיכאל נולדו באותו יום. בני אותו מזל, אותו שם, מאוד דומים (שלואן שפגש את מהללאל שנתיים קודם וידע על קיומו התבלבל) ומיכאל בן ה 12 מאוד מזכיר באופי את מהללאל.

מעניין יהיה לקרא בפדאל איך היא תאפיין כל אחת מהדמויות הללו. (למשל ויכוח ביניהם..) הם חייבים איפיון מוגדר

למרות שיותר צפוי ששוב היא תשלח אחד מהם אל מעבר להרי החושך.. (נרמז שמהללאל מעוניין לנסוע לקופה לאחוזת בנטיליאן)

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
דעת הספר פחות רלוונטית.
אם אני לא טועה -
אציל = בן למשפחת אצולה.
בסדרה יש חוסר עקביות בנושא.
דוג:
באיסתרק כתוב על רובן שהוא אציל, למרות שאביו אביר
הנסיך הפרוש הוא אביר למרות שאין לו שום קשר ללוחמה, ואין לו גם קשר היסטורי כזה.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אביו עומד על בימת הכבוד, בעוד מהללאל - על בימת הנאשמים. יש ביניהן מרחק מסויים.
טוב זה מעניין. מתברר שאין בימת כבוד. יש מושב כבוד של המלך... לא מתוארת במה או שולחן מיוחד שמפריד ביניהם. וזה גם הגיוני לאור זאת שמהללאל מצליח לזהות את המבט בעיני המלך..

מה כתוב על זה באיסתרק? בתיאור על הברחתו?

שהוא התא הכי נורמלי שם.
ההיגיון אומר שהשמועות הטעו חלק מן האנשים, או שאנשים בעצמם טרחו לשקר. דבר מאוד הגיוני, בכוזר של מיה.

קראתי את זה שוב, והכוונה לתא בו שהה האביר מקאן בזמנו. טעות שלי..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה