לוגו לקוחות באתר

ילדות מתוקה

משתמש צעיר
מקווה ששואלת במקום הנכון
כבוני אתרים האם ידוע לכם אם מותר חוקית להוסיף לוגואים של לקוחות?
או שצריך לבקש את רשותם קודם?

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לוגים עם נתונים פרטיים אסור ללא אישורם!!!
לוגים של תנועות באתר בשביל לבדוק דומיננטיות של פריטים במערכת מותר

מעשית גם נתונים פרטיים של לקוחות שומרים היום, ויש לזה גם חברות מיוחדות לדבר הזה, ובגלל זה כל הדואר זבל שאנחנו מקבלים ;)

אישור מאושר חוקית נחשב גם כשבעת הכניסה למערכת מחייבים אותו ללחוץ על "מסכים לתקנון האתר"...

(נתקלתי בזה ממש בזמן האחרון בעבודה כשהבוס דרש טבלה של כל נתוני הלקוחות(טלפונים ומיילים) ע"מ להעביר לחברת פרסום שעובדת איתו בשיתוף פעולה, למרות שבאתר עצמו כתוב שלא יעשה בזה שימוש מסחרי, אבל בתקנון כתוב שמותר...)

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
טוב,
טעיתי
לגבי הלוגואים, כנ"ל עד כמה שלי ידוע יש לקבל אישור

ולגבי החוק, @למדן וידען כך הוסבר לי וכך אני הבנתי מקריאה בכל מיני אתרים שמסבירים את זה, אם טעיתי אשמח לקבל הסבר מדויק מה אומר החוק,

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מרגע מסירת המערכת ללקוח אסור לך לקבל שום דבר מהשרת.
כל מה שאתה רוצה לקבל צריך להיות בהסכמת בעל האתר.
אלא"כ לא סיימת את הפיתוח עדיין או שאתה אחראי על תחזוקה שוטפת, אז אתה יכול לקחת כל מידע..

לגבי העניין של רשימות תפוצה, יש חוק 'מאגרי מידע' ובו נקבע שאסור להחזיק מאגר מידע אלא בתנאים מיוחדים וברוב המקרים נדרש לקבל רישיון מיוחד ממשרד המשפטים.
תלוי כמובן מה גודל המאגר, ואיזה סוג מידע יש בתוכו.

רוב האנשים לא מודעים לחוק הזה, ובצדק, לא שמענו הרבה אכיפה בנושא.
עד שזה מגיע ל'מוטרד' אחד ומוזר שמחליט לפנות על בעל האתר/הרשימה ולבקש 'אישור על החזקת המאגר' ואז מסתבכים כהוגן.

לידיעתכם מתכנתים יקרים, גם אתם כמתכנתים נדרשים לוודא שהמאגר שנמצא בפיתוחכם / בשליטתכם / בפיקוחכם - הינו בעל רישיון... ובמידה ולא אתם מסתכנים בפלילים ובתביעות ישירות.
לא יעזור שלא ידעתם.. הייתם חשופים למידע.

אפשר לפנות אלי בפרטי לקבל פרטי התקשרות עם עו"ד וותיק (תותח משלנו) שמתמחה בתחום הזה, אני לא זז מילימטר בנושאי מאגרים / שאיבה (עכביש) באינטרנט וכל מה שקשור בכלל לNET בלי להתייעץ איתו משפטית.
בהצלחה

לגבי פותחת האשכול:
כבוני אתרים האם ידוע לכם אם מותר חוקית להוסיף לוגואים של לקוחות?
או שצריך לבקש את רשותם קודם?
לא יודע מה החוק קובע, אבל זה יהיה חכם לבקש רשות בכתב.

רוב בוני האתרים כותבים בחוזה סעיף על זה ועל הקרדיט באתר עצמו.. וכך בזמן חתימה על הסכם בניית האתר יש כבר אישור גם לזה.

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מרגע מסירת המערכת ללקוח אסור לך לקבל שום דבר מהשרת.
כל מה שאתה רוצה לקבל צריך להיות בהסכמת בעל האתר.
אלא"כ לא סיימת את הפיתוח עדיין או שאתה אחראי על תחזוקה שוטפת, אז אתה יכול לקחת כל מידע..
.

זה אתר פרטי, שאני מפתחת לחברה פרטית, ולא אני שואבת את הנתונים מהמשתמשים אלא החברה,
ואין לי ענין לשאוב מידע של הלקוחות, אלא של המשתמשים
לדעתי צורת העבודה קצת שונה,
בכ"מ אני שכירה, והחברה שבה אני עובדת, עובדת עם עו"ד שאני מאמינה שמומחה במיוחד דינים האלו
תודה בכ"ז

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא התכוונתי בתגובה דווקא לגבייך, כתבתי שכולם יידעו.. אנחנו באשכול מפתחים.

אבל אם כבר כתבת, אז אני יתייחס:
לקוחות === משתמשים.
לגבי השכירה.. אני לא יודע מה הוראות החוק, ממליץ לבדוק אולי אפילו ברשת יספיק.
לגבי זה שהם עובדים עם עו"ד.. בדר"כ שואלים אותו דברים שהם יודעים שזה יכול להיות בעייתי, הבעיה שבזה רוב האנשים לא מכירים בכלל ולכן לא שואלים אותו.

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מרגע מסירת המערכת ללקוח .

המשמעות שלי היתה שאין מסירה, אני עובדת בחברה שזה האתר שלה ולא בפיתוח אתרים שונים ללקוחות משתנים
והם יודעים טוב מאוד את החוק
ולכן הם מחביאים את זה בתקנון האתר(שחייבים לאשר לפני שמכניסים פרטים), אבל כשמבקשים את הנתונים כותבים שזה לא ישמש לצורך מסחרי

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ערבבת בתגובה האחרונה בין שני דברים שונים.
כתבתי 'מרגע מסירת המערכת' לגבי להוציא לוגים של האתר כמו נתוני גלישת לקוחות וכ"ו אז את שעובדת כשכירה זה בכלל לא רלוונטי, האתר שלכם ומותר לעשות שם כל מה שצריך.

ולגבי העניין של רשימות תפוצה, לא הייתי מספיק מובן כנראה..
כדי להחזיק מאגר לא עוזר הסכמה של האנשים, צריך רישיון משרד המשפטים מיוחד לכל מאגר ומאגר.
לא משנה, נראה לי שמיצינו את הדיון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה