להעלות לכיתה א'?

• פותח הנושא TIP X
  • פורסם בתאריך

nchmeya

משתמש צעיר
דבר ראשון רושמים לכיתה א' ולגן ואם רוצים מבטלים בסוף שנה-עד אז אפשר יותר החליט.
לביתי בכיתה ב' יש 10 בנות בכיתה ילידות תשרי חשוון כסליו ועוד כ5 טבת שבט אדר ויש גם את הקטנות הפרש של שנה+ כמו שאמרו. ז"א 15 ילדות גדולות! [הן לא שמנות הן מאד מוצלחות]
הרמה השתנתה כמו שאמרו וגם הלימודים נעשו קשים יותר ממה שהיה כשאנחנו היינו בגילן.
את המצב החברתי אפשר לראות על הילד עכשיו בגן אם היא מסכנה או לא.
את המצב הלימודי רואים יותר בגן חובה ולכן ממליצים להשאיר אז שנתיים. גם בגלל שבגן חובה לומדים יותר-רווח לילדה.
לי נראה ששיכול של חברה נכון לכיתות בביה"ס אבל בגיל הגן לא כ"כ שמים לב אפשר להסביר שהיא קטנה ולכן נשארה. לא מפריע להם כמו לגדולים ומתחברים מהר יותר.
אם מבחינה לימודית היא מסתדרת [מה שרואים כשלומדים אותיות וחשבון בגן חובה] והיא בשלה חברתית ויש לה חברות והיא מסוגלת לשבת ולילמוד שיעור שלם+לעשות ש"ב [מה שתלוי מאד בטיפוסים] אז אפשר לחשוב להעלות אותה. והאתגר שיהיה לה רק יוסיף לאישיות שלה. הקטנים בחברה לפעמים מאד מצליחים בגלל שהם כאלו חמודים.

nchmeya

משתמש צעיר
מה שכן רואים שהגדולות חברות של הגדולות והקטנות של הקטנות כנראה זה מתאזן עם השנים. שכנתי מוציאה בנות בכיתה א' לעזרה וממליצה בפה מלא להשאיר. כי יש הרבה בנות ודווקא מהקטנות שלא מסוגלות לעמוד בקצב.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
שימי לב למה שאת כותבת: יש הרבה ילדות גדולות בכיתה א' והקטנות אמורות להפסיד שנה בגלל זה? הרמה בכיתה לא אמורה להיות מותאמת לילדות הגדולות - אלא לגיל הסטנדרטי של כיתה א' - מה שאומר שבכיתה נורמלית לא אמור להיות הפרש של יותר משנה בין הקטנה ביותר לגדולה ביותר.

אם קיים הפרש כזה - זה אומר שהרבה הורים החליט להשאיר את הילדות שלהן שנה בגן - והבנות שנמצאות בשנתון שלהן לא אמורות להפסיד מזה ולהיות "נחשלות" כי המורה מלמדת ברמה גבוהה יותר בהתאם לכמות הבנות הגדולות שבכיתה ולא לגיל האמיתי שבו אמורים להיות בכיתה א'...
אם ילדה נשארה בגן זו בעיה שלה. יהיה לה משעמם בכיתה א'? זו בעיה שלה. היא זו שחורגת מהסטנדרט וצריכה להתאים את עצמה לכלל ולא להיפך!!!

imb

משתמש מקצוען
אני תמיד שמעתי את המשפט, "בגלל שהיית בוגרת...".
אין צורך לדבר בגנות הגדולות, רק לעודד את הביטחון העצמי של הקטנה ש"בגלל שהיתה כה חכמה ומוכשרת, יכלה לעלות בלי להישאר"...

nchmeya

משתמש צעיר
נכתב ע"י eden7115;506976:
שימי לב למה שאת כותבת: יש הרבה ילדות גדולות בכיתה א' והקטנות אמורות להפסיד שנה בגלל זה? הרמה בכיתה לא אמורה להיות מותאמת לילדות הגדולות - אלא לגיל הסטנדרטי של כיתה א' - מה שאומר שבכיתה נורמלית לא אמור להיות הפרש של יותר משנה בין הקטנה ביותר לגדולה ביותר.

אם קיים הפרש כזה - זה אומר שהרבה הורים החליט להשאיר את הילדות שלהן שנה בגן - והבנות שנמצאות בשנתון שלהן לא אמורות להפסיד מזה ולהיות "נחשלות" כי המורה מלמדת ברמה גבוהה יותר בהתאם לכמות הבנות הגדולות שבכיתה ולא לגיל האמיתי שבו אמורים להיות בכיתה א'...
אם ילדה נשארה בגן זו בעיה שלה. יהיה לה משעמם בכיתה א'? זו בעיה שלה. היא זו שחורגת מהסטנדרט וצריכה להתאים את עצמה לכלל ולא להיפך!!!

מסכימה מליון אחוז אני רק מספרת את המציאות.
מה שמהווה אתגר חיובי לקטנה המסוגלת להתמודד- אז זה בהחלט כדאי. כתבתי דברים נוספים אני לא יודעת איך מצוטטים פעם שניה אפשר לקרוא שוב!
ביתי בשבט כשרונית במיוחד בגן חובה קראה ספרים עבים במיוחד - ולא משעמם לה. כשהחמאתי למורה היא אמרה שלא משעמם לאף אחת בכיתה א' הם מודעים לפערים.

tamar

משתמש מקצוען
נכתב ע"י R.Design;505998:
באותה דילמה בדיוק. ביתי (בטרום חובה) ילידת סוף כסלו-כמעט טבת, ויש בנות בגן שחגגו 5 לפני שהיא נהייתה בת 4...

בכל מקרה, אם אשאיר אותה וכנראה שאעשה זאת, זה יהיה כמובן רק השנה ולא שנה הבאה.

גם לי יש בת בטרום חובה ילידת חשוון,
אבל הבנתי שכדי להשאיר ילדה עוד שנה בגן חובה יש לקבל אישור של ועדה ,
מי ערב לך שאכן יאשרו לך לא להעלותה לכתה א'?

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
חוץ מהבשלות צריך כוח פיזי לשבת שעות בכיתה,
חברתי שהתלבטה עשתה כעין מחקר וזו המסקנה:
יש הרבה יותר כאלה שהעלו והתחרטו
ומעט מאד עד בכלל לא אלה שהשאירו והתלבטו.
כמובן שזה מדבר רק על המתלבטות באמת ולא אלו שבטוח משאירות (גם לא אלו שבטוח מעלות)

roza

משתמש רשום
בירושלים יש אישה בשם חיה קושניר מרפאה בעיסוק מאד גדולה
שלחו אותי אליה עם ילידת תשרי
כל מילה פנינה
במשך השנים (7) התברר שצדקה בכל מילה
נתנה איבחון בכתב עם הוראות לבית הספר כיצד לילדה תיגבור מיד בהתחלה
ולא להשאיר אותה שנה בגלל סיבות אחרות

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י דסי;507340:
חוץ מהבשלות צריך כוח פיזי לשבת שעות בכיתה,
חברתי שהתלבטה עשתה כעין מחקר וזו המסקנה:
יש הרבה יותר כאלה שהעלו והתחרטו
ומעט מאד עד בכלל לא אלה שהשאירו והתלבטו.
כמובן שזה מדבר רק על המתלבטות באמת ולא אלו שבטוח משאירות (גם לא אלו שבטוח מעלות)

משיחה אישית שלי עם כמה גננות (בעלות וותק של שנים) הן מספרות על קשיים רבים בהן נתקלות הילדות הגדולות שהושארו. ביניהם:תחילת השנה והשארות עם הקטנות -לא קל לרובן, בסוף השנה הן מרגישות "גדולות" פתאום וזה מתבטא בהתנהגות לא מתאימה, ופעמים רבות הן סוחבות גם בבית הספר רגשי נחיתות מ "להיות הכי גדולה".
צריך גם לקחת בחשבון שכשהעלו כיתה ילדה קטנה והצטערו על כך- אין עדיין הוכחה ששנה נוספת בגן היתה מועילה בעניין.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צריך לקחת עוד נקודה בחשבון לפני שמשאירים: אם מדובר בילדה בעלת מימדים מעל הממוצע, היא עלולה למצוא את עצמה מפתחת בעיות רגשיות לא פשוטות בכתה ה' עקב הפער ההתפחותי הגופני בינה לבין חברותיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה