להיות מתכנת עצמאי - יש דבר כזה? - כן בוודאי שיש.

bmkol

משתמש מקצוען
יכול להמליץ על מה שאני עושה אישית. אני לא למדתי בשום מכללה ואין לי שום תואר ואפילו לא תעודת בגרות. ראיתי סרטונים (קראתי כמה ספרים ... כשהתחלתי לפני הרבה שנים היו ספרים ... חח ..) וחייב לציין שהיום זה ממש קל ללמוד לבד בגלל האפשרויות הרבות דרך האינטרנט.

היום אני מתכנת עצמאי אני בונה תוכנות שבדרך כלל אני צריך לעצמי ואז מפתח אותם לשימוש כללי ומוכר אותם דרך האתר שלי.
מליונר אני לא ... אבל הסיפוק האישי מהעובדה שאנשים נהנים מהתוכנות שלי הוא אדיר.

אז כדאי לחשוב על רעיון לתוכנה ואפילו להעתיק רעיונות של אחרים ואז יש המון אתרים בפרט בחו"ל שניתן להעלות את התוכנות למכירה דרכם ולהציע להם עמלת מכירה ... זה הרבה יותר טוב מלעבוד במקום שהדרישות שם גבוהות ולא פעם יכולות לגרום למתכנת לאבד את הביטחון האישי שלו ולעזוב הכל.

לסיכום: תבנה תוכנה ורצוי באנגלית שתהיה מעוצבת די נחמד כדי למשוך את העין, תיצור יישום התקנה מתאים (כדאי גם שתהיה גרסת נסיון חינם), תעשה צילומי מסך ווידאו הדגמה וקדימה לשיווק ולרווחים.
אפשרות נוספת שבה אני משתמש הרבה היא ... תוכנה חינם לחלוטין שבתוכה אפשר לשלב פרסום של שיווק שותפים ... הנה דוגמא לתוכנה כזו שעשיתי לא מזמן:

לעמוד התוכנה לחץ על שם כאן!
אלי-ביי-זון תוכנה חינם לקניות והשוואת מחירים באליאקספרס | איביי | אמזון

בין אם שמת לב או לא גם כאן בעצם עם כל ההסבר שהעברתי כאן עשיתי בעצם קידום לתוכנה ... סתם לצורך הבנת הרעיון.

מקווה שעזרתי (סליחה אם דיברתי בלשון זכר אבל לא הייתי בטוח בדיוק באיזה לשון לפנות)

בהצלחה
עמי

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

פרפר סגול

משתמש מקצוען
שאלתי,
על אלו אתרים אתה ממליץ ללימודי תכנות?
והאם מי שהאנגלית שלו ממש בסיסית יכול להסתדר?

bmkol

משתמש מקצוען
תודה על הפוסט המחכים.
תוכל לפרט עוד על:

?
לציטוט הראשון - צריך רק לרשום בגוגל : "SELL YOUR SOFTWARE" - הרשימה ממש ארוכה. אפשר גם לשלב אפשרות של PPD = PAY PER DOWNLOAD
מה שזה אומר שאם יש לך תוכנה אפילו סתם תוכנה שלא שווה משהו יש אתרים שמאפשרים לך להעלות את התוכנה לאתר שלהם והם משלמים לך עבור כל הורדה שמתבצעת דרכם.

לציטוט השני - מדובר על תוכניות שותפים בתחומים שונים כשאת הקמפיינים שלהם אפשר לשלב בתוכנה כפרסומת וכמובן שזה צריך להיות קמפיינים שיש להם קשר כלשהוא לתוכנה שלך.

בתור דוגמא, יש לי תוכנה שפיתחתי למשווקים של קליקבנק. התוכנה חינם למשך 3 ימים והיא מושכרת ב 12 דולר לשנה. אז חוץ מהיעילות של התוכנה שעוזרת למשווקים יש בה גם פרסומות קטנות שקשורות לקליקבנק.
אפשר לראות ולהוריד את התוכנה בלחיצה כאן!!! (שוב פעם ... דוגמא לשיווק סמוי)

bmkol

משתמש מקצוען
שאלתי,
על אלו אתרים אתה ממליץ ללימודי תכנות?
והאם מי שהאנגלית שלו ממש בסיסית יכול להסתדר?
סתם בכללי למתחילים אני ממליץ על שפת VB.NET וזו גם ההתמחות שלי. השפה המובילה היום בשוק היא דווקא פייטון ומאד קלה ללימוד אני אישית גם התחלתי קצת ללמוד אותה אבל מפאת גילי המתקדם אין לי כל כך הרבה סבלנות ללמוד.
לגבי האנגלית ... אז כן ... כדאי שתהיה אנגלית בסיסית ובלי זה לא כדאי להתחיל ... הקושי ללא אנגלית הוא גדול בפרט שרוב סרטוני ההסברה ביוטיוב מכילים אהמון חומר באנגלית ... אז באמת שאני לא ממליץ כלל למי שאין ידע בסיסי באנגלית לנסות אפילו לחשוב על התחום.

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מותר להבין מה התועלת מהתוכנה? אני מדבר כלפי הלקוח לא כלפי הקשבק למפיק התוכנה...

התוכנה לראות עיני לא נותנת כלום מעבר לפתיחת דפדפן, אז במקום להיכנס לאיביי וללחוץ חיפוש אז פותחים תוכנה ולוחצים חיפוש מה ההבדל? למה שאני ישתמש בזה?

bmkol

משתמש מקצוען
מותר להבין מה התועלת מהתוכנה? אני מדבר כלפי הלקוח לא כלפי הקשבק למפיק התוכנה...

התוכנה לראות עיני לא נותנת כלום מעבר לפתיחת דפדפן, אז במקום להיכנס לאיביי וללחוץ חיפוש אז פותחים תוכנה ולוחצים חיפוש מה ההבדל? למה שאני ישתמש בזה?
שאלה יפה ויש לה 2 תשובות:
1. התוכנה מאפשרת לך לחפש מוצר מסוים (ועדיף רק באנגלית) ולפתוח לך בו זמנית 3 אתרי קניות מובילים: איביי, אליאקספרס ואמזון. אז לכשעצמו זה חוסך חזרה על החיפוש בכל אתר קנית ובנוסף מאפשר השוואה בו זמנית של מחיר המוצר למי שמחפש את המחיר הכי זול. בתחום זה גם הדרופשיפרים שמתעסקים בתחום עבורם זה כלי מצוין וחוסך המון זמן.
2. גם לי כמתכנת יש ענין בתוכנה פשוטה זו משני סיבות א: אני משלב פרסומות בתוכנה ב: במידה ומתבצעת רכישה גם לי יש עמלה.

מקווה שהסברתי את עצמי טוב

עמי

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שאלה יפה ויש לה 2 תשובות:
1. התוכנה מאפשרת לך לחפש מוצר מסוים (ועדיף רק באנגלית) ולפתוח לך בו זמנית 3 אתרי קניות מובילים: איביי, אליאקספרס ואמזון. אז לכשעצמו זה חוסך חזרה על החיפוש בכל אתר קנית ובנוסף מאפשר השוואה בו זמנית של מחיר המוצר למי שמחפש את המחיר הכי זול. בתחום זה גם הדרופשיפרים שמתעסקים בתחום עבורם זה כלי מצוין וחוסך המון זמן.
2. גם לי כמתכנת יש ענין בתוכנה פשוטה זו משני סיבות א: אני משלב פרסומות בתוכנה ב: במידה ומתבצעת רכישה גם לי יש עמלה.

מקווה שהסברתי את עצמי טוב

עמי

לדעתי זה לגמרי מובן ושימושי. הבעיה שמייקרוסופט מזהירים אותי לא להתקין אותה, יש פיתרון?

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חייבת לומר שמדהים לראות מישהו שהתפתח ככה יפה עצמאי
אני כבר הרבה זמן רוצה לעשות משהו דומה אבל חסר את הרעיון הראשוני

דווקא פה בפורום קיבלתי קצת רעיונות נחמדים
אולי יש לך גם רעיונות לתוכנות שימושיות שאתה פחות היית רוצה להתעסק/לא יודע?
אשמח לשמוע

bmkol

משתמש מקצוען
לדעתי זה לגמרי מובן ושימושי. הבעיה שמייקרוסופט מזהירים אותי לא להתקין אותה, יש פיתרון?
אחת הבעיות הנפוצות של מתכנתים עצמאיים זה הבעיה שאתה מעלה. מאחר והתוכנות שאני בונה הן עצמאיות דרך המהדר במחשב האישי שלי אז לרוב התוכנות הן ללא רשיון מסודר כמו בתי תוכנה גדולים ואז מה שקורה זה שברגע שמישהו מוריד את התוכנה שלך ואתה מופיע כ"מפרסם לא ידוע" מתחילות הבעיות ורוב הדפדפנים נותנים אזהרת אבטחה שמונעת מהמשתמש להוריד את התוכנה.

לצערי, זה פוגע לי המון בהפצת התוכנות שלי, אבל בדרך כלל אני מציין באתר שהתוכנות נקיות מכל חשש וירוס ומרעין בישין אחרים, אך החשש של המשתמש קיים ואז לא מתבצעת ההורדה.

כעיקרון, אם המשתמש אינו חושש מהורדת התוכנה אז ניתן לבצע הורדה בכל זאת על ידי כך "שמכריחים" את האנטי וירוס לבצע את ההורדה בכל זאת.

אולי כאן המקום להציג שאלה למי שמבין - האם יש דרך למנוע בעיה זו?

בהצלחה

bmkol

משתמש מקצוען
חייבת לומר שמדהים לראות מישהו שהתפתח ככה יפה עצמאי
אני כבר הרבה זמן רוצה לעשות משהו דומה אבל חסר את הרעיון הראשוני

דווקא פה בפורום קיבלתי קצת רעיונות נחמדים
אולי יש לך גם רעיונות לתוכנות שימושיות שאתה פחות היית רוצה להתעסק/לא יודע?
אשמח לשמוע
שלום אסתר
יש רעיונות אינספור שאת יכולה יישם, רק מה שאני מציע לך לכתחילה שזה יהיה רעיון שהוא גם מועיל לך אישית. את רוב התוכנות שבניתי, הן לכתחילה היו עבורי לשימוש שמועיל לי בתחומים שאני עוסק וברגע שראיתי שאכן יש לי ממש תועלת הפכתי את התוכנה ליישום כללי שיכול לעזור לאחרים.
אם התוכנה הייתה משהו מהיר וקל, אז בדרך כלל אני מציע אותה חינם ובתוכנה אני משלב פרסומים שדרכם אני יכול לצבור רווחים.

דרך אגב ... אולי אני נשמע (לפי התגובה שלך) כ"מצליח" גדול ... אז כאן המקום לתקן את הרושם המוטעה ... ממש לא ... אני עובד ממש קשה גם במחשב בשעות הבוקר וגם פיזית בתעסוקה אחרת (שאם הייתי מגלה כאן ... זה היה נשמע ממש מצחיק) ולא הגעתי לחלום שאני כל כך רוצה להגשים = הכנסה פאסיבית כדי שאוכל לשבת בכולל וללמוד תורה בנחת וביישוב הדעת.

בעזרת השם ... אתם מוזמנים להתפלל עליי : עמרם יעקב בן מזל.

בהצלחה

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אחת הבעיות הנפוצות של מתכנתים עצמאיים זה הבעיה שאתה מעלה. מאחר והתוכנות שאני בונה הן עצמאיות דרך המהדר במחשב האישי שלי אז לרוב התוכנות הן ללא רשיון מסודר כמו בתי תוכנה גדולים ואז מה שקורה זה שברגע שמישהו מוריד את התוכנה שלך ואתה מופיע כ"מפרסם לא ידוע" מתחילות הבעיות ורוב הדפדפנים נותנים אזהרת אבטחה שמונעת מהמשתמש להוריד את התוכנה.

לצערי, זה פוגע לי המון בהפצת התוכנות שלי, אבל בדרך כלל אני מציין באתר שהתוכנות נקיות מכל חשש וירוס ומרעין בישין אחרים, אך החשש של המשתמש קיים ואז לא מתבצעת ההורדה.

כעיקרון, אם המשתמש אינו חושש מהורדת התוכנה אז ניתן לבצע הורדה בכל זאת על ידי כך "שמכריחים" את האנטי וירוס לבצע את ההורדה בכל זאת.

אולי כאן המקום להציג שאלה למי שמבין - האם יש דרך למנוע בעיה זו?

בהצלחה
שתי שאלות:
האם אתה מעביר למשתמש קבצי bin או שאתה נותן לו installer?
האם אתה כותב את התוכנות ב-C#?
בעיקרון עם clickonce אפשר ליצור תעודת אבטחה כך שלא תהיה הבעיה הזאת.
בנוסף אפשר גם עם squirrel לעניות דעתי ליצור installer שמקבל עדכונים אוטומטיים וגם שם לא תהיה לך בעית אבטחה.

אשמח לשתף איתך פעולה, אני מתכנת C# wpf וגם חלומי ליצור הכנסה שאוכל לשבת בכולל וללמוד..
מלראות את התוכנות שלך אני רואה שיש להן הרבה פוטנציאל ומבחינת GUI אני יכול להעלות אותן כמה רמות.

bmkol

משתמש מקצוען
שתי שאלות:
האם אתה מעביר למשתמש קבצי bin או שאתה נותן לו installer?
האם אתה כותב את התוכנות ב-C#?
בעיקרון עם clickonce אפשר ליצור תעודת אבטחה כך שלא תהיה הבעיה הזאת.
בנוסף אפשר גם עם squirrel לעניות דעתי ליצור installer שמקבל עדכונים אוטומטיים וגם שם לא תהיה לך בעית אבטחה.

אשמח לשתף איתך פעולה, אני מתכנת C# wpf וגם חלומי ליצור הכנסה שאוכל לשבת בכולל וללמוד..
מלראות את התוכנות שלך אני רואה שיש להן הרבה פוטנציאל ומבחינת GUI אני יכול להעלות אותן כמה רמות.
וואווו ... איזה כיף למצוא מישהו שמבין ענין ... קודם כל שמחתי לקרוא את התגובה שלך.

אני כותב ב VB.NET התחלתי כבר כמה פעמים לנסות את C# ופייטון ועוד .... למען האמת אני די מתעצל ללמוד שפות אחרות כי אני באמת מאד מרוצה בכללי מ VB.NET כי ברעיון אפשר לעשות שם הכל.
את ההתקנות שלי אני מבצע דרך Inno Setup Compiler כי היא מאד קלה לצרף לה את כל הרכיבים והקבצים הדרושים, אבל אני אקח את ההמלצות שלך לנסות צורות התקנה אחרות למרות שאת clickonce ניסיתי בעבר ואני לא זוכר מה הסיבה שלא השתמשתי בה.
אין לי ספק שיש לי הרבה לשפר בתוכנות שלי אבל ברוב הפעמים כשאני בונה תוכנות אני מאד ממהר לגמור אותן מההתלהבות לעלות אותן לאויר ואז העיצוב נראה די עלוב.

אשמח לשמוע ממך עוד ובוודאי אם יש מקום לשיתוף פעולה אז בשמחה, רק קח בחשבון שאני מתכנת שלמד בשיטה העצמית ואני לא ברמה של מומחה כמו שזה אולי נשמע.

נשתמע
עמי

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם רוצים באמת לעוף קדימה
זה להפוך ממתכנת לייזם
כלומר לחשוב על רעיון שעדיין לא קיים, לפתח את כל השלב הראשוני לבד (שלב התוכנה)
ואז לצרף ליוזמה שותפים או משקיעים ולהקים חברה.
לפעמים הרעיון יהיה לא רק בתוכנה אלא גם בחומרה ואז יהיה צורך להכניס גם מהנדסי חומרה וכו׳
ככל שהרעיון יהיה נדיר יותר ומבוצע באופן נגיש ונח לשימוש וכמובן יפה לעין
אז הוא יוכל לפרוץ חזק.
והכסף הגדול יושב בחו״ל מה שכדאי הוא לפתח הכל מראש באנגלית שהמוצר יהיה כבר בין לאומי.
דורש השקעה גדולה והתמדה, אבל אצל היזמים יושב הכסף הגדול, כמובן בסיעתא דישמיא.
בהצלחה!!

bmkol

משתמש מקצוען
אם רוצים באמת לעוף קדימה
זה להפוך ממתכנת לייזם
כלומר לחשוב על רעיון שעדיין לא קיים, לפתח את כל השלב הראשוני לבד (שלב התוכנה)
ואז לצרף ליוזמה שותפים או משקיעים ולהקים חברה.
לפעמים הרעיון יהיה לא רק בתוכנה אלא גם בחומרה ואז יהיה צורך להכניס גם מהנדסי חומרה וכו׳
ככל שהרעיון יהיה נדיר יותר ומבוצע באופן נגיש ונח לשימוש וכמובן יפה לעין
אז הוא יוכל לפרוץ חזק.
והכסף הגדול יושב בחו״ל מה שכדאי הוא לפתח הכל מראש באנגלית שהמוצר יהיה כבר בין לאומי.
דורש השקעה גדולה והתמדה, אבל אצל היזמים יושב הכסף הגדול, כמובן בסיעתא דישמיא.
בהצלחה!!
אולי אפשר להחכים אותנו איפה מוצאים את המשקיעים? לי למשל יש תוכנה לניהול ועד בית שהיא מאד מצליחה ברוך השם - ניתן לראות אותה בלחיצה כאן!!!

את רוב השיווק אני מבצע בעצמי מה שבעצם מונע ממני להתפתח איתה להרבה יותר וזה מפאת התקציב הפיננסי הנמוך שיש לי.
אם הייתי יכול למצוא משקיע רציני (בתגמול של 50% מהרווח) הייתי שמח לדעת כיצד להשיג אותו.

הפוטנציאל של התוכנה הוא אדיר ונדרש וכמות הלקוחות הפוטנציאליים לתוכנה הוא כמעט בכל מקום בארץ.

אם מישהו או מישהיא כאן בעל אמצעיים להשקעה אשמח מאד לשמוע.

עמי

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אולי אפשר להחכים אותנו איפה מוצאים את המשקיעים? לי למשל יש תוכנה לניהול ועד בית שהיא מאד מצליחה ברוך השם - ניתן לראות אותה בלחיצה כאן!!!

את רוב השיווק אני מבצע בעצמי מה שבעצם מונע ממני להתפתח איתה להרבה יותר וזה מפאת התקציב הפיננסי הנמוך שיש לי.
אם הייתי יכול למצוא משקיע רציני (בתגמול של 50% מהרווח) הייתי שמח לדעת כיצד להשיג אותו.

הפוטנציאל של התוכנה הוא אדיר ונדרש וכמות הלקוחות הפוטנציאליים לתוכנה הוא כמעט בכל מקום בארץ.

אם מישהו או מישהיא כאן בעל אמצעיים להשקעה אשמח מאד לשמוע.

עמי
ברור שזה החלק הקשה
יש קרנות השקעה כמו החממה וכו׳ (זה קל יותר אבל בסופו של דבר ריווחי פחות.. עם המון תנאים וכו׳)
בסופו של דבר מהיכרות שלי
זה פשוט לדבר על מה שאתפ עושים בכמה שיותר מקומות , עם כמה שיותר אנשים שמאמינים בכישרון שלכם.
ורק ככה פתאום מגיע לו הבן אדם שרוצה להשקיע..
ואחרי שיש משקיע אחד קל יותר למצוא נוספים כי זה מרגיש מבוסס יותר..
זה המון המון סיעתא דישמיא..
אין כללים ברורים איך להשיג משקיעים.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
למה בעצם להישאר עצמאי אם אתה יודע שאין לך את היכולת לשווק את עצמך (פרוג זה לא נחשב)
למה לא לעבוד בתור שכיר?
וגם כתבת שאתה ממליץ על VB.NET למתחילים, בעיקרון זו שפה מאוד פשוטה ללמידה, אבל בשום מקום עבודה לא משתמשים בה, בגלל שכשרוצים להשתמש בספריות של .NET אז עובדים עם C# שיש לו מעט יותר יכולות מVB.NET

גם אם יש לך רעיון באמת טוב, יש חברות שמוכנות להשקיע בפרסום של המוצר בתמורה לבעלות בשותפות עליו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה