עזרה לבוש חסידי- מידע

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש למשהו מידע איזה חסדויות הולכים עם חליפות שני שורות ואיזה שורה אחת ולמה?
וכן למה יש חסדויות שהולכים עם כובעים עגולים סמט ויש כאלה מלבד (עם ניקוד סיגול)?
תודה על כל מידע שתביאו.

נערך לאחרונה ב:

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קוד לבוש!!!

כמובן יש גם עניינים גדולים וגבוהים בלבוש
אבל ספציפית על השורות בחליפה אין עניינים וכל אחד קונה מה שהוא אוהב או מה שראה אצל אביו.
לא נכון, אצלינו בחסידות מקובל שורה אחת כפתורים בלבד

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא נכון, אצלינו בחסידות מקובל שורה אחת כפתורים בלבד
יש חסידוית שהלבוש הוא לפי החסידות (כמו גור ויזניץ בעלז תולדות אהרון וכ'*)
ויש שזה לפי המסורת כלומר לפי משאבא שלו לבש ושומרים מאד לא לשנות כמו למשל בקרלין זה חזק מאד
בבויאן עד לפני כמה שנים טובות:rolleyes: ועוד כמה...
ואז רואים טיש עם כל כל כל הסוגי לבוש שיש :)

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תודה לכולם,
גזרת הלבוש גם אני ידעתי.
רק עניין אותי למה יש חסדיות כמו ויזיניץ שהולכים 2 שורות ואילו גור הולכים עם שורה אחת. מאיפה העניין הזה?
וגם איזה חסידויות הולכים עם 2 ואיזה עם שורה.
והכובעים למה ברסלב, גוראים, סאטמר, סלונים (עם קניטש) הולכים עם כובע לבד
ואילו ויזניץ, בעלזא ועוד עם סאמט

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק עניין אותי למה יש חסדיות כמו ויזיניץ שהולכים 2 שורות ואילו גור הולכים עם שורה אחת. מאיפה העניין הזה?
אני יודעת שהחליפות שהירושלמים לובשים של הפסים זה בגלל שפעם היו לובשים ככה בארץ והמקור של זה -לא נעים... אבל ערבים

ידיד

משתמש פעיל
לגבי כפתורים, ידוע שבמקומות מסוימים, כפתור היה דבר מתקדם ומודרני, ובקהילות מסוימות הקפידו מאוד להתרחק מהמודרנה והדומה לו.
מי שמכיר את ה'חסידישע העמעד' (חולצה חסידית), אין בה כפתורים בידיים של החולצה, גם למעלה אין בה כפתורים בכלל או כמעט, לובשים אותה מלמעלה כמו גופיה.
יש גם רעבעס, שהולכים עם חוט בחולצה במקום כפתורים.
היום זה כמובן כבר לא מודרני, אבל עדיין יש את אלו שמשמרים מנהג אבות.

לגבי החליפה, אני לא יודע מה ההבדל בין שורה אחת לשתי שורות, אבל אני כן מכיר את החליפה שבה כל הכפתורים מכוסים, אני יודע שמאותה סיבה שהזכרתי לעיל, יש חסידים שמעדיפים את החליפה הזו דווקא.

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לגבי כפתורים, ידוע שבמקומות מסוימים, כפתור היה דבר מתקדם ומודרני, ובקהילות מסוימות הקפידו מאוד להתרחק מהמודרנה והדומה לו.
מי שמכיר את ה'חסידישע העמעד' (חולצה חסידית), אין בה כפתורים בידיים של החולצה, גם למעלה אין בה כפתורים בכלל או כמעט, לובשים אותה מלמעלה כמו גופיה.
יש גם רעבעס, שהולכים עם חוט בחולצה במקום כפתורים.
היום זה כמובן כבר לא מודרני, אבל עדיין יש את אלו שמשמרים מנהג אבות.

לגבי החליפה, אני לא יודע מה ההבדל בין שורה אחת לשתי שורות, אבל אני כן מכיר את החליפה שבה כל הכפתורים מכוסים, אני יודע שמאותה סיבה שהזכרתי לעיל, יש חסידים שמעדיפים את החליפה הזו דווקא.
התאוריה של הכפתורים מוזרה, כי בבקעטישע החלקה יש 6 כפתורים ועוד 2 מאחור? וזה מאד פרומער אז איך זה מסתדר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה