לא יכול להיות!!! בעיית מחירים שוברים שוק!

תמרזאל

עיצוב פנים, הדמיות אדריכליות
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
עכשיו פנה אלי לקוח בבקשה לעשות לו הדמיה לשלט פרסום לבנין פינוי בינוי.
2 זויות רינדור.
תמונות באיכות גבוהה לצורך שיווק ופרסום.
6 קומות.
נתתי לו הצעת מחיר הוגן בהחלט ולא יקר בכלל. (אתן באישי את המחיר לדורשים)
הוא כותב לי בחזרה: "קיבלנו הצעת מחיר נמוכה משמעותית..."
מי מרשה לעצמו לעשות הדמיה לפרסום במחיר נמוך כ"כ ??? הדמיה שאמורה להיות מושקעת, טובה וגימורים איכותיים.
למה אתה עושה את זה? כי אתה רוצה לעבוד בחינם? כי אתה רוצה לקבל את העבודה הזו אפילו אם היא לא רווחית בכלל? גם אם תרוויח 30 שח לשעה??
אתה יודע מה התוצאה של מחירי הרצפה שאתה נותן.
בסדר, אז קיבלת את העבודה... מחר אולי תקבל עוד עבודה כי אתה ממש זול... אבל--- אתה המפסיד היחיד!!!!!
קחו לדוגמא: בבני ברק לפני 15 שנה בערך היה תחרות מחירים מטורפת על פלאפלים ופיצות. מכרו פלאפל במחירים של 5 שח ואולי פחות.. פיצות ב10 שח...
יצא שהעסק במקום להרוויח על מנה היה כמעט מפסיד(תורידו את החומרים, פיתות, ירקות, ציפס, מכשירים, חשמל, עובדים.......) קיבלת 50 אגורות למנה. מכרת 50 פיתות ביום ? קיבלת 25 שח ליום! חכם בלילה!! תוך כמה שבועות (לקח להם זמן להבין) החלו להיסגר בזה אחר זה כל הפלאפליות ה"חכמות" ויקרנים שנשארו עם מחירים נורמאליים- שלפני כן היה נראה שאף אחד לא בא אליהם והם מפסידים- חזרו להתפרנס בשמחה וכבוד.
את הנמשל תבינו לבד.....

אשמח לשמוע את חוו"ד בענין.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אלו מחירים שנותנים מתוך לחץ לקבל עבודה, רק דבר אחד לא עושים, לקחת דף ועט ולחשב בסופו של דבר כמה מרוויחים לשעה במחירים כ"כ נמוכים והתוצאה בדרך כלל עגומה, בהחלט לא מחיר שראוי למקצוע כמו הדמיות.

תמרזאל

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים

פנחס מרבך

- הדמיות תלת מימד - רמה אחת מעל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
כמו בכל תחום, יש את ציבור ה'עמך' שלא רואים הבדל בין יצירה מקצועית לשאינה, וא"כ למה לשלם יקר אם השוק מוצף במתחילים שמשוועים לעבודה בכל מחיר?
גם לי נפלו בחודש האחרון 2 פרוייקטים, מכיוון שהלקוחות נרתעו מהצעות מחיר הוגנות מידי...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני לא בתחום שלכם אבל אספר לכם משהו מהתחום שלי (אחד מהם - ניקוד).
התבקשתי (ממישהו מכאן) לתת הצעת מחיר לניקוד ספר. נתתי.
פונה אליי הלקוח ואומר שלא הבנתי. לא מדובר בלנקד ספר אלא להגיה ניקוד שחבר שלו 'שקצת מבין בניקוד' עשה באמצעות תוכנה אבל מכיון שהוא לא מקצוען, יש פה ושם טעויות. אמנם לא אמרו לי את זה מהתחלה, אבל אני משיב לו שבשביל לתת הצעת מחיר על דבר כזה אני צריך לראות את החומר כי הרבה פעמים שאמרו לי דבר כזה היה צריך לנקד מחדש לגמרי וזה עולה בדיוק כמו לנקד מחדש, ואולי אפילו יותר לפעמים. הוא אומר לי "עד כדי כך?" "מה הבעיה, אתה רק צריך להסתכל איפה יש טעויות ולתקן". בסופו של דבר הוא הסכים לשלוח לי 20 עמודים לדוגמה. חשכו עיניי. בעמוד פחות מגודל A5 יש 40-50 טעויות בכל עמוד. אמרתי לו תשמע, אני צריך לנקד מחדש לגמרי. זה יעלה לך בסביבות 10,000 ש"ח (לפי מס' המילים שהוא אמר לי שיש בקובץ). הוא ביקש אם אוכל לבדוק אם בכל זאת זה יוזיל שזה כבר מנוקד. אמרתי לו שבאמת אני לא יכול לתת הצעת מחיר מדוייקת כי אין לי זמן להשקיע בלבדוק את החומר אם אני לא בטוח מקבל את העבודה, אבל זה בכל מקרה יהיה בטווח של בין 5000-10000 ש"ח. הוא אומר שרוב ההצעות שהוא קיבל הם באמת בסביבות 4000-5000 ש"ח. אבל יש אחת שהציעה לו ב-500!!! ש"ח. אחת שמגדירה את עצמה מקצוענית שעבדה במרוה לצמא ובזרקור וכו' במשך שנים רבות. לא נמוך פי 2, ולא פי 3 ולא פי 4. נמוך פי 10!!! משאר ההצעות שהוא קיבל.

תמרזאל

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
אחת שמגדירה את עצמה מקצוענית שעבדה במרוה לצמא ובזרקור וכו' במשך שנים רבות. לא נמוך פי 2, ולא פי 3 ולא פי 4. נמוך פי 10!!! משאר ההצעות שהוא קיבל.
...

ישראל רייך

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
סליחה שאני מעלה שוב את הנושא...

לאחרונה פנו אלי כמה לקוחות פוטנציאלים
שטענו שהמחיר שאני לוקח גבוהה

נתתי להם הצעת מחיר שלדעתי היה סביר מאוד ויותר זול מהוותיקים (בהחלט לפי מה שכתבו כאן)

השאלה שלי הוא ככה:
האם הם סתם אומרים את זה בתקווה למחיר יותר מוזל
או שהמחיר באמת נהיה כל כך זול - אולי בגלל המחיר הלא ריאלי שיש מתחילים שלוקחים?

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
הכל אמת, יש כאלה שאומרים כדי להוזיל מחיר ויש מתחילים שלוקחים מחיר ריצפה בלי לעשות חשבון שבסופו של דבר הם מרוויחים בערך 12 ש"ח לשעה, במחיר הזה לא צריך לבצע הדמיות יש עוד המון עבודות שאפשר לעשות בלי להשתגע עם מידול, תאורה, טקסטורה, רינדור, הערות לקוח, ושוב הערות לקוח ושוב.... ושוב רינדור וכו'.

ח. גרין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי בגלל המחיר הלא ריאלי שיש מתחילים שלוקחים?
ודאי יש שלוקחים מחיר שלא שווה את העבודה וזו בעיה, אני עשיתי עבודה מסויימת ובעבודה הבאה שרצו העליתי למחיר ריאלי יותר.... והלקוח ברח - מחפש את המתחילים שיתנו לו הדמיות בגרושים.

תמרזאל

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
וזו בדיוק הבעיה.
שמתחילים מתחילים עם מחיר נמוך ככ ונתקעים שם כי אם יעלו הלקוחות יברחו.
ביננו, לא עדיף לך בהתחלה לעשות הדמיה אחת לחודשיים ולהרוויח ממנה כמו 10 הדמיות זולות שלוקחות המון זמן???? והמון עבודה ?
מרויחים אותו דבר אבל עובדים על אחת טובה ואיכותית. אחת שאפשר להתפאר בה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה