לא הגזמנו?

yooda230

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
המשתמש נחסם
מסכים איתך לגמרי, הנושא הזה בהחלט צריך להשתנות.
חתונה זה קדוש מאוד! השכינה נמצאת בניהים "זכו שכינה ביניהם"
מצוות לשמח את החתן והכלה אינה לשים טראנסים להשתכר ולאבד תראש ממש לא!
המצווה של לשמח היא פשוט לומר לו / לה עשיתם בחירה טובה וכו, ולרקוד איתם שזכו להקים בית נאמן וכו.
הנושא נאמר בהקשר למוזיקה אז אחזור לשם, צריך לשמור על גדרות באוד ברורים.
כל הנושא הזה, היום אפילו זמרים מוערכים כמו חיים ישראל וכו מתחילים לפזול לקהל השני למשל השיר מהדיסק האחרון "את" או שיש לפידות "השידוך שלי" ויש עוד ... יש גדרות בהלכה והם נוצרו מסיבות מסוימות!!
חבל מאוד שלא מקפידים על זה והורסים את המוזיקה החסידית...

כמשל, להשוואה. המוזיקה הזו היא לדגדג מישהו בכדי שיצחק במקום לספר לו בדיחה טובה. משללללל :)

נערך לאחרונה ב:

meir m

משתמש חדש
נושא מעניין וגדוש
נדמה לי שהפוסקים דנים בזה (לפחות במאה הקודמת)
בשאלה אם מותר לקחת לחנים מגויים ולהלבישם לקטעים בתפילה לחזנים
ואפשר לשאול יודעי דבר אם קימים כאלו קטעים.

שמעתי על אחד מגדולי ומנהיגי הדור דידן שהיה שומע מוזיקה קלאסית 8 דק' ביום (מקור הר' יעקובזון) ואולי יש לחלק בזה שעם מילים אפ' ש"גוירו" מעורר השראה לא טובה???...
וודאי (לדעתי) שכמגזר עלינו כחברה עם מקוריות עצמאית לא ל"חקות" לכל הפחות. אם כי ליצור בטעם יהודי עכשוי...

אחד היוצרים המוזיקאים הגדולים סיפר שבאחד מהופעותיו באירופה הגיע אליו יהודי מבוגר ושאל אותו אתה פלוני אלמוני. כן. אתה לא יודע מה עשית לי. והתחיל לבכות.! טווווב?! ממממה?.
סיפר שהיה גוי והתגייר וקודם גרותו היה מנצח תזמורת פילהרמונית מצליחה מאד ויוצר גדול ולא האמין שיש יצירות כ"כ ברמה מתחרה לעולם הגדול במוזיקה היהודית חסידית

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
אחד היוצרים המוזיקאים הגדולים סיפר שבאחד מהופעותיו באירופה הגיע אליו יהודי מבוגר ושאל אותו אתה פלוני אלמוני. כן. אתה לא יודע מה עשית לי. והתחיל לבכות.! טווווב?! ממממה?.
סיפר שהיה גוי והתגייר וקודם גרותו היה מנצח תזמורת פילהרמונית מצליחה מאד ויוצר גדול ולא האמין שיש יצירות כ"כ ברמה מתחרה לעולם הגדול במוזיקה היהודית חסידית

אגב, פעם ראיתי זמר שלא סיפר שמישהו תפס אותו אחרי הופעה ובכה ושאל אותו מה קרה ואמר לו אתה לא יודע כמה השפיע עלי השיר שלך וכ"ו וכ"ו

נדיר, לא?!

meir m

משתמש חדש
אגב, פעם ראיתי זמר שלא סיפר שמישהו תפס אותו אחרי הופעה ובכה ושאל אותו מה קרה ואמר לו אתה לא יודע כמה השפיע עלי השיר שלך וכ"ו וכ"ו
אם הבנתי אותך נכון כוונתי לומר לא מטעמי "מרגיש שזה השליחות שלי" וכל שאר ההיתנסחויות למיניהם אלא עצם המעשה מהמבט כאן גם בלי הג"צ שם יש במה להיתנצח (ולנצח).....

השליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אז כיצד מרקדין לפני הכלה? הלכה כבית הלל - והעיקרון הוא שהעיקר שהחתן ישמח. וזה העניין של משתה השמחה.

פעם החפץ חיים נשאל מתי מתחילים לחנך את הבנים? ענה הצדיק בחכמה - עשרים שנה לפני שהילד נולד.
איך שתיראה שמחת החתן והכלה - זו לא הסיבה, זאת התוצאה.

שמחת חתן וכלה - זה א'.
הדרך בו הם יבנו את ביתם - זה ב'.
לא חושב שיש קשר.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נערך לאחרונה ב:

פיגי 122

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרגשתי בעזה...
באמת באתי לבר מצוה
הכל היה שחור חושך ענן וערפל.
עננים שחורים ועשן בעיניים
פיצוצים והבזקים של אורות...
עזה

ברחתי

ואני הייתי מנגן באירועים. עזבתי את זה זה ממש דחה אותי
והווליום????

למה צריך לצעוק למלצר שניצל שניצל???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה