דיאטה לא בדיוק דיאטה. אשכול דל סוכר/ללא סוכר/דל פחמימה

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אגב, על הממתיק סטוויה של סוכרזית יש סימון של איל ושיעור הפחמימה זהה לפודינג של סוויטנגו.
100 גר' ממתיק זה צנצנת שלמה.
בחבילה של פודינג יש 20 גר', סה"כ 18.28 גרם פחמימה בקופסא, וכשאת מוסיפה מעט למתכון- תקחי בחשבון את הפחמימות שלו, אבל זה לא יוצא הרבה.
ראי באשכול שפתחתי על סוכרזית סטיוויה - מה שהיה לי בבית - יש צילום, אין חותמת של אי"ל. והמרכיבים ממש מסמרי שיער... (בתכולה: סוכר במקום ראשון, כמות הפחמימות ל--100 גרם מוצר -370!!!!!!!)

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ראי באשכול שפתחתי על סוכרזית סטיוויה - מה שהיה לי בבית - יש צילום, אין חותמת של אי"ל. והמרכיבים ממש מסמרי שיער... (בתכולה: סוכר במקום ראשון, כמות הפחמימות ל--100 גרם מוצר -370!!!!!!!)
מוזר, יש לי קופסא של זה פה מולי... כנראה שיש להם כמה?
ואם את כבר שואלת על ממתיק של סוויטנגו, יש 100 גר' פחמימה ל100 גר' מוצר ויש חותמת של איל...

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מוזר, יש לי קופסא של זה פה מולי... כנראה שיש להם כמה?
ואם את כבר שואלת על ממתיק של סוויטנגו, יש 100 גר' פחמימה ל100 גר' מוצר ויש חותמת של איל...

קבצים מצורפים

• ממתיקים.jpg
    ממתיקים.jpg
    KB 204.5 · צפיות: 54

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
370 זה הקלוריות.
הפחמימות זה 95 גרם לכל 100 גרם מוצר. באמת לא ממש שונה מסוכר רגיל...
ההבדל הוא שאת לא צורכת 100 גר' מוצר בשביל המתקה שמקבילה ל100 גר' סוכר.

מה שאגב, לא נכון בעליל לגבי סטיוויה, שאין לו מתיקות בכלל.

אימפריה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מותר להשתמש בכל הממתיקים למיניהם? כי לי הדיאטנית אמרה שלא מומלץ בכלל וא"א לדעת איך זה משפיע על העובר (סכרת הריון).

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מותר להשתמש בכל הממתיקים למיניהם? כי לי הדיאטנית אמרה שלא מומלץ בכלל וא"א לדעת איך זה משפיע על העובר (סכרת הריון).
מתוך האתר של כללית:
4. ממתיקים מלאכותיים. אם אין סיבה להשתמש בממתיקים מלאכותיים, עדיף להימנע מהם בזמן ההריון או לכל הפחות להמעיט בצריכתם. עם זאת, סוכרלוז, אספרטיים, אצסולפם K וגם ממתיקים רב־כוהליים (מלטיטול, סורביטול) נחשבים לבטוחים במהלך ההריון.

נשים הסובלות מהמחלה התורשתית פנילקטונוריה צריכות להימנע מאספרטיים במשך כל חייהן. סכרין עובר את השליה ועלול להישאר בגוף העובר זמן רב יחסית, ולכן מומלץ להימנע ממנו בהריון.

מהאתר של בית חולים ליס:
סוף עונת המיתוסים
  • מיתוס: ממתיקים מלאכותיים - אסור במהלך הריון
    תשובה: לא נכון. ממצאי המחקרים ונייר עמדה של AMERICAN DIETETIC ASSOCIATION משנת 2008 מדברים על כך שצריכת ממתיקים מלאכותיים שהורשו לשימוש אפשרית לשימוש גם בהריון במסגרת ההגבלות הרגילות על ממתיקים מלאכותיים. יחד עם זאת, מומלץ לצמצם את הצריכה לכ- 3 כוסות משקה דיאטטי ביום.
בטח יש עוד מידע, תחפשי ברשת.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ההבדל הוא שאת לא צורכת 100 גר' מוצר בשביל המתקה שמקבילה ל100 גר' סוכר.

מה שאגב, לא נכון בעליל לגבי סטיוויה, שאין לו מתיקות בכלל.
אם כמות הקלוריות דומה מאוד לזו של סוכר, כי אז לא משנה כמה צורכים - זה גרוע כמו סוכר (גם בכוס הקפה שמים כפית אחת או שתיים של סוכר ולא יותר בד"כ).
אגב, אם לסטיוויה אין מתיקות אז לאיזה צורך היא משמשת?
370 זה הקלוריות.
הפחמימות זה 95 גרם לכל 100 גרם מוצר. באמת לא ממש שונה מסוכר רגיל...
נכון, התחלפו לי בהיסח הדעת קלוריות בפחמימות. מה שהדהים אותי היה שכל ההבדל בין המוצר הזה לבין סוכר רגיל היה 30 קלוריות על 100 גר' מוצר (370 במקום 400).
אגב, קראתי באתר של קופ"ח שכל הממתיקים על בסיס אלכוהול (סורביטול וכל מה שנגמר ב'Xול') יש בהם פחמימות יתר על הרצוי ועדיף להימנע משימוש בהם (מטעמי סוכרת גרידא).

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם כמות הקלוריות דומה מאוד לזו של סוכר, כי אז לא משנה כמה צורכים - זה גרוע כמו סוכר (גם בכוס הקפה שמים כפית אחת או שתיים של סוכר ולא יותר בד"כ).

נכון, התחלפו לי בהיסח הדעת קלוריות בפחמימות. מה שהדהים אותי היה שכל ההבדל בין המוצר הזה לבין סוכר רגיל היה 30 קלוריות על 100 גר' מוצר (370 במקום 400).
אגב, קראתי באתר של קופ"ח שכל הממתיקים על בסיס אלכוהול (סורביטול וכל מה שנגמר ב'Xול') יש בהם פחמימות יתר על הרצוי ועדיף להימנע משימוש בהם (מטעמי סוכרת גרידא).
לגבי סוכרת הקלוריות לא משנות.
ההבדל הקטן במוצר שהיה לך זה כנראה כי זה סוכר...
אני הבנתי שיש הבדל בין סוכר פשוט לבין פחמימות אחרות (גם סירופ מייפל טבעי ודבש טהור זה סוכר פשוט), בכל מקרה כשאת מכינה משהו, צריך לחשב כמה פחמימות יוצא בסופו של דבר במנה, וזה כולל את הפחמימות שבקמח, בממתיק, במיץ וכו'.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
מה שהתכוונתי לומר זה שבכל מקרה בממתיק משתמשים בכמות מופחתת מסוכר, והוא אמור להמתיק יותר. (אם תשימי כפית של סוכרלוז, למשל, הקפה יהיה מתוק עד להחריד)

בשקיות הצהובות של סוכרלוז יש 1 גר' פחמימה ו-4 קלוריות. מבחינת המתיקות זה מקביל ל-2 כפיות סוכר - 40 קלוריות. משמעותי, לא?

לגבי הסטיוויה - אני באמת לא מבינה מי החליט לקרא לו ממתיק.
היה לי בקבוקון של נוזל סטיויה, כמה ששמתי הקפה לא היה מתוק.

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
@מגה
לא קשור לאשכול, אבל נעלו לי את ההוא.
ביקשת את המייל שלי
z023691215אין לכתוב כתובת מייל
בתודה רבה מראש
תלייקי לי ואמחק את המייל....

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
בלת"ק מחוסר זמן...
קיים תחליף ללא סוכר לשמנת מתוקה?

(סליחה על הבורות בנושא...)
תודה:)

נערך לאחרונה ב:

לילי 1

משתמש מקצוען
נתקלת בשרשור לראשונה
להלן כמה מתכונים:

דל פחמימות מאוד וללא ממתיקים

שניצל- עם שקדים טחונים

לחם טחינה-למתכון הרגיל להוסיף אגוזים, זיתים ובצל מטוגן קנוי. אחרי ההכנה לטסטס. כטוסט הוא ממש אכיל וכמעט אפס פחמימות. בנוסף קל הכנה באופן מגוחך.

מנה אחרונה חלבית- להקציף שמנת מתוקה 38 אחוז (ב32 יש סוכר מוסף) להמיס חפיסת שוקולד 85 אחוז עם כף שמן, לאחד תערובות, לזלף לכוסיות ליקר. קופא נהדר. מתאים למי שאוהב שוקולד מריר מאוד... אנין טעם כזה

מנה אחרונה פרווה- להמיס חפיסה אחת שוקולד 85 אחוז וחפיסה אחת 60 אחוז עם כוס ח"פ טחינה גולמית (עדיף אחווה, הכי מעט פחמימות, לפחות לפי הרשום. יש פערים מאוד גדולים) לשפוך לתבנית אנגליש מצופה ניילון נצמד או שקית. ניתן להוסיף אגוזים וכדו'. להגיש קפוא בקוביות קטנות. טעים ואנין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה