עזרה לאור ריבוי מקרי שכחת ילדים ברכב ל"ע

מצב
הנושא נעול.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
זה נמצא בהגדרות הוויז
רק צריך לאשר זאת
אצלנו לאחר כל נסיעה עם שימוש בוויז יש התראת ילד...

קרעפט

משתמש מקצוען
עוד רעיון יותר פשוט
אפשר להציע מכשיר פשוט שמחובר לחשמל של האוטו וברגע שהמנוע כבה והוא מפסיק לקבל חשמל אז המכשיר ישמיע הודעה לא לשכוח ילדים באוטו

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מחפשת לקנות מערכת קיימת, שאין צורך להפעיל בכל נסיעה ושלא מצריכה שימוש באפליקציה.
איזשהו חיישן שמחברים למושב הבטיחות או לחגורת הבטיחות. מישהו מכיר מוצר יעיל?

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אותי מעסיקה המחשבה, למה פעם זה לא קרה והיום זה נהפך לארוע דו שנתי לפחות.

פעם = 10 שנים אחורה.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

פעם = 10 שנים אחורה.
זה רק מסביר שזו גזירה!! זה קורה למשפחות הכי הכי נורמטיבית!! ה' ישמור בדרך הטבע אבא לא אמור לשכוח יחד באוטו!!!!

מילקשייקית

משתמש מקצוען
תקשבנה, הדיון עומד להינהל/להימחק כי גלש לדיון, אז הבה נחזור לנושא המרכזי....

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודעת אם עשו על זה מחקר או משהו, אבל מכמה מקרים שהיו זוכרת שאמרו אלו ששכחו להוריד את הילד הזה, שזה לא היה חלק מהמסלול הקבוע שלהם. היה פעם אחת סבתא ששמרה על הנכד בחופש ושכחה אותו, היה פעם ילד שבאופן חד פעמי האבא לקח אותו לגן ושכח אותו.
זוכרת שהיה לי לפני כמה שנים דלקת ראות ובמשך כמה ימים בעלי לקח את הקטנים לגנים. הייתי בלחץ שישכח אותם בגלל שזה לא חלק מסדר היום שלו והוא טרוד בענייני העבודה שלו, אז התקשרתי אליו כל יום אחרי שיצא וידעתי שכבר היה אמור להוריד אותם, רק כדי לשמוע שהם ירדו והכל בסדר.
זה בגדר השתדלות בלבד, וכמובן גם הרבה תפילות...

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים

פעם = 10 שנים אחורה.

כבר כתבו פה - לא היה חוק המחייב כיסא בטיחות, ובד"כ היה מבוגר שהחזיק ילד ביד או ישב לידו.
ולפני פעם (יותר מ20 שנה) ממש לא שמעו על מקרים כאלו - כי הרכבים לא היו סגורים הרמטית, ולא היו מזגנים בכל הרכבים, ואנשים השאירו רכבים עם חלון פתוח כי התעצלו לסובב את הידית של החלון (וממילא כולם ידעו לפתוח רכבים סגורים אז בשביל מה לטרוח ולחנוק את האוטו...)
וגם רכב סגור לא היה הרמטי, והחלונות לא היו כהים וקמורים - ואנשים שעברו מסביב יכלו לראות מצוין מה קורה בתוך הרכב.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
זה רק מסביר שזו גזירה!! זה קורה למשפחות הכי הכי נורמטיבית!! ה' ישמור בדרך הטבע אבא לא אמור לשכוח יחד באוטו!!!!
לא כל אירוע רשלני הופך לגזירה.
גם ילד שנחנק מגולות זו גזירה. רק שעל ההורים מוטלת החובה להרחיק את הגולות מהילדים.
לא מדובר במטאור שנפל לאדם על הראש,
מדובר במקרה איום של טעות אנוש.
וחוץ מלהתחזק באמונה ובמצוות צריך לראות איך לדאוג שהמקרה לא יישנה.

פעם = 10 שנים אחורה.
היו פחות רכבים
והשתמשו פחות בבוסטרים.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

פעם = 10 שנים אחורה.

לא היו פלאפונים ומסיחי דעת אחרים. ובוודאי שלא סמארטפונים.
היום אדם שנוהג, מנהל את כל המדינה בדרך, בעזרת הסלולרי. דעתו מוסחת לגמרי ממי שאיתו ברכב.

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
כל הפתרונות המבוססים על תזכורות קבועות, לדעתי לא יעילים, זה עובר ליד האוזן ואם אדם טרוד עד כדי שלא זוכר להוציא את הילד, להקשיב לתזכורת הוא ודאי לא יקשיב.
כנ"ל פתרונות שדורשים הפעלה בכל פעם מחדש - הם דורשים פטנט שיזכיר לנהג להפעיל אותם...
צריך פתרון אוטומטי לחלוטין - שמתקינים רק פעם אחת והוא עובד תמיד, ומתריע רק בזמן אמת - ולא תזכורת קבועה.
יש דבר כזה?

giligil

משתמש מקצוען

פעם = 10 שנים אחורה.
פעם לא היו שמים תינוק בכיסא תינוק - היו מחזיקים אותו על הידיים.
בנוסף, ילדים היו יכולים לפתוח חלון באופן ידני, אפילו שהרכב נעול.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
פעם לא היו שמים תינוק בכיסא תינוק - היו מחזיקים אותו על הידיים.
בנוסף, ילדים היו יכולים לפתוח חלון באופן ידני, אפילו שהרכב נעול.
ואם האבא נוסע לבד? הוא מחזיק אותו ליד ההגה?
מה שכן נכון זה מה ש @רותי קפלר אמרה, שאכן הסחות הדעת היום הן רבות וגדולות,

נערך לאחרונה ב:

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לא היו פלאפונים ומסיחי דעת אחרים. ובוודאי שלא סמארטפונים.
היום אדם שנוהג, מנהל את כל המדינה בדרך, בעזרת הסלולרי. דעתו מוסחת לגמרי ממי שאיתו ברכב
פעם האבות היו רק אבות והאימהות רק אימהות, היום כולם עושים את הכל והמולטיטסטינג המטורף הזה גורם להרבה אנשים לאבד את הראש, את הריכוז, ואת הדברים הכי חשובים שיקרים לנו מכל!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה