עזרה כשתושבי מושב מתתיהו דואגים לעצמם!

מצב
הנושא נעול.

.A.G

משתמש רשום
עריכה תורנית
כן, שמעתי על כזה דבר, ובאמת יש שם כביש נוסעים בו פיטרולים וכדו', בזמנו כשהיתה שם ההצפה אז הרבה נסעו דרך שם

.A.G

משתמש רשום
עריכה תורנית
אבל אין לי מושג עד היכן הכביש הזה מגיע, אני רק יודע שהוא משמש מעבר כלשהו

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
זה נושא מאוד טעון ומאוד בעייתי.
שנים שיש ויכוחים בין מזכירות מתתיהו למודיעין עילית.
זה לא משהו חדש.
כל פעם זה משהו אחר.

למעשה הם גרין על הגבול של מודיעין עילית, לומדים בבתי הספר של העיר [לפחות רובם], נהנים מתושבי מודיעין עילית שמפרנסים את העסקים באזור התעשיה.

נהנים מהפארק במודיעין עילית.

מהתחבורה הציבורית.

מהסופרים.

ועוד.

מצד שני, זה מושב קטן, כביש הטבעת שלו [זה מקף את הישוב וחלקו הימני מכיוון הכניסה הוא המוביל לאזור התעשיה והיציאה משם הוא כביש צר, ישן, מלא מהמורות. באמת כביש לא טוב. ובאמת היו בו תאונות מכל מיני.

מכאן ועד לאסור יציאה משם זה באמת מרגיש קצת לא הוגן.
מצד שני אפשר להבין אותם

מורכב מאד.
ואני מדברת מתוך המזכירות שם כי הייתי שם במשך כמה שנים וכבר לפני הרבה שנים עלה הנושא הזה מדי פעם, ירד ושוב עלה.

איך אמר לנו אחד התושבים- אני גר במתתיהו, אבל חי במודיעין עילית.
מתפלל בה ולא בבית הכנסת של מתתיהו ויש רבים רבין כאלו.
מה שעוד יותר מטה את כף הכעס לכיוון של אז למה לא תתנו לנו רק לצאת דרכה?
לא לחיות.
לצאת.

ואם אני רוצה לתדלק באזור התעשיה האם אוכל לצאת דרך היציאה האחורית אחרי התדלוק או שאצטרך לשוב למודיעין עילית ולצאת ממנה?

אולי יום אחד יהיה פתרון לקונפליקט הזה שמתנהל כבר הרבה שנים [אהמממ....לפחות 18....] מחתחת לפני השטח במכתבים בין מזכירות המושב לעיריה, או למוסדות החינוך בקביעה שאסור לבוא לגינה שם.
זה לא חדש.
זה רק עלה עכשיו על הקרקע ממש.
התפרץ מהאדמה שבה הוא גועש כבר הרבה מאוד שנים.

פעם פעם, לפני 20 שנה, היתה יציאה נוספת מהעיר מכיוון כביש נאות הפגה דרך חרבתא....אחר כל התחילה אינתיפאדת 443 והכביש משם נחסם, ובצדק.
אבל פתרון אחר לא נמצא מאז.

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
שמעתי פעם שאמורה להיות עוד יציאה מהכיכר של גרין פארק לפי נתוני הכביש זה יכול להיות. מענין אותי אם מישהו שמע על כזה דבר פעם ואם כן כמה זה נכון / עומד להיות מתישהו
הייתה כזו, לכיוון ירושלים, לפני האינתיפדה השנייה.
באיזשהו שלב הצבא סגר את הכביש.
הלוואי שיעשו משהו כזה בצורה בטוחה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האיש אחד יחטא ועל כל העדה תקצוף? זה שיש בודדים רעשנים שעושים את כל הבלאגן זה לא סיבה להצר את צעדיהם של רבים וטובים שגומלים חסד עם תושבי מודיעין עילית, ביודעי ומכירי קאמינא, אנשים טובי לב שמשקיעים הרבה הרבה למען הזולת וכן גם תושבי מודיעין עילית נהנים מהם, אם יש בצד שלהם כמה כפויי טובה זה לא סיבה שגם אנחנו נהיה כפויי טובה
אם הרוב הם צדיקים וטובים, עליהם לנהל את היישוב למרות דעת המיעוט, כמו בכל מדינה דמוקרטית, ולתלוש את המודעה מיידית.

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני הבנתי מהתושבים שכל הרעיון של החסימה כי הם רוצים שקט
והכביש עושה רעש
אפילו לצפור ברכב למישהו הם לא מרשים כמה פעמים זה קרה לי ובאו והעירו לי
"הלו פה זה לא ק"ס"
איך אמר לי אחד התושבים שאם הכביש ימשיך להיות עמוס החניון שלו יהיה על הכביש הזה....

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני הבנתי מהתושבים שכל הרעיון של החסימה כי הם רוצים שקט
והכביש עושה רעש
אפילו לצפור ברכב למישהו הם לא מרשים כמה פעמים זה קרה לי ובאו והעירו לי
"הלו פה זה לא ק"ס"
איך אמר לי אחד התושבים שאם הכביש ימשיך להיות עמוס החניון שלו יהיה על הכביש הזה....
שום בעיה ועל זה נאמר לא מדובשך ולא מעוקצך לנעול את השער לגמרי אין יוצא ואין בא.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מרבית תושבי מתתיהו הם אנשים ידידותיים לתושבי מודיעין עילית, רבים מהם הם תושבי העיר לשעבר, הם שותפים עם אנשי העיר במעשי חסד בתורה ובתפילה בתרומות ובמעשים טובים, חלקם עובדים במודיעין עילית במקצועות סיוע ועזרה מלמדים ומורות, ובכלל, רובם חברים טובים של תושבי העיר, אין שום סיבה למנוע מהם להגיע לעיר בגלל איזה ראש ועד בעל חשיב בעייתית וקנאית.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
תחשבו אם אתם הייתם גרים במושב
היה לכם נח שהוא יהפוך פתאום לעיר?

"פרבר מתנשא"
תבקשו מראש העיר שלכם שיבנה לכם בריכה ותתנשאו גם אתם

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  39  פעמים

לוח מודעות

למעלה