כשלקוחות נעלמים...

מרימוש

משתמש מקצוען
לפני כחודש וחצי פנה אלי מישהו שרצה איור גדול לפלקט עם מלא מלא. מלא. מלא ! פרטים. סגרנו חוזה וטה טה טה..
עבדתי עבודה אינטנסיבית למדי, ויש לציין, תחת לחץ זמן נוראי!!
כל יום מקבלת הודעה "נו מה קורה עם הפרויקטט אנחנו חייבים אותו דחוף דחוף"..???!!?!?
ולמרות שהיו לי מלא עיכובים שלא באשמתי בכלל ( לא, אמיתי, משהו הזוי )
הצלחתי לעמוד במשימה.!!
אממה מסתבר שהחברה נעלמו.
כל פעם שאני שואלת מה קורה התשובה שאני מקבלת היא
שמי שצריך לתת אישור לא פנוי כרגע להתעסק בזה. הכסף יבוא אין לך מה להלחץ.
עכשיו סבבה והכל-
אני עבדתי על הציור ועמדתי בלוח זמנים הלחוץ כי להם אין זמן.
(ועל למה נזכרו ברגע האחרון אני כבר לא מדברת...)
אז למה עובר כבר חודש מאז ששלחתי את הציור הגמור ואני לא שומעת ממכם???

מה עושים???
עריכה: ישלציין שהקובץ נשלח אליהם באיכות לא טובה. כמובן

נערך לאחרונה ב:

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא משחררים לפני תשלום.
זה לפעם הבאה.
לפעם הזו - תפילות.
ותדרשי לקבל תשובות ברורות יותר. לוח זמנים מסודר ותאריכים.

מרימוש

משתמש מקצוען
לא משחררים לפני תשלום.
זה לפעם הבאה.
לפעם הזו - תפילות.
ותדרשי לקבל תשובות ברורות יותר. לוח זמנים מסודר ותאריכים.

הקובץ לא שוחרר באיכות טובה. לא נראה לי שאפשר לעשות בו שימוש.
בקשר לתשובות ברורות יותר, רעיון.תודה! אני ינסה לדרוש.
מענין... פסדר יש לי חוזה. אז מה?
אפשר לקחת אותו ברצינות גם אם לא חתום עליו שום עורך דין ? מה בכלל הכוח המשפטי שלו?

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אפשר לקחת אותו ברצינות גם אם לא חתום עליו שום עורך דין ? מה בכלל הכוח המשפטי שלו?
יש לו כח משפטי בהחלט.
חתימה היא חתימה ושלא תצטרכי להשתמש בזה באמת.
חתימה היא לקיחת אחריות.

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מעניין מה יענו לך פה החברה
כי לעניות דעתי אנחנו צריכים להתרגל לרעיון הזה שלקוחות נעלמים, ואין יותר מדי מה לעשות בנידון

שולם

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מעצבן :mad:, אלו לקוחות שיכולים להוציא את החשק מהמקצוע (מניסיון אישי מרתיח ומתסכל).
מה שחשוב זה השיעור שאפשר ללמוד מעבודה אחת על עוד הרבה עבודות בעתיד.
לא משחררים בלי כסף, ואפילו.. לא מתחילים בלי כסף.
אם הלו''ז נורמלי ובלי לחצים אפשר לגבות ב3 תשלומים, שליש מקדמה, שליש אחרי אינק ושליש לפני מסירה.
במצבי לחץ כמו שתיארת... 100% מראש!!!
אם הלקוח באמת לחוץ על זמן, הוא יראה בכך התחייבות מצד המאייר וירגיש בטוח יותר! אם הוא מתכנן עקיצה (או עוקץ בלי לתכנן) זה יסנן אותו הלאה

בשו''ט
וכמובן, לא לוותר!!!

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
סליחה לא הבנתי.
לוותר על כסף שמגיע לי ביושר?
פחות
לא, מה פתאום לוותר!!!
רק להתחיל לרדוף אחריהם, וכמובן כמו שכתבו בהנ"ל לקחת מקדמה וגם תוך כדי עבודה.
לא רוצה לדכא, אבל היו לי לקוחות שסיימתי אתם רק אחרי כמה שנים :(
דרך אגב, אני מכירה מישהו (לא צייר) שלקח שותף, שכל העבודה שלו זה לנדנד ללקוחות, שווה בדיקה

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
קודם כל כמו שאמרו קודמיי וכמו שאת עשית, לא לשחרר קובץ בלי תשלום.
במקרה שלך הם לקחו את הקובץ באיכות נמוכה ונעלמו- זה טרם קרה לי. בד"כ הקובץ באיכות נמוכה מדרבן את החבר'ה לשלם ולקבל את הקובץ האיכותי יותר.
עצתי היא- לשלוח להם מכתב שאת מתכננת לתבוע אם הם לא יעבירו את הכסף עד תאריך מסוים. זה אגב לא כזה קשה לתבוע, אז תהיי בטוחה בעצמך שתעשי את זה אם הם לא יעמדו בהסכמים.
כמו כן, אם יש סעיף בחוזה שלך (כמו אצלי) על תוספת כסף על כל יום של איחור בתשלום, תזכירי גם את זה במכתב.
בהצלחה, ותעדכני!

עריכה: ואגב, אפשר לתבוע גם אם אין חוזה. זה מאד קל לברר פרטים, תתקשרי לשי"ל (מחלקת יעוץ לאזרח) בעירייה שלך והם יתנו לך ייעוץ בחינם. יש שם גם עורכי דין מתנדבים שיכולים לסייע לך עם זה.

מרימוש

משתמש מקצוען
במקרה שלך הם לקחו את הקובץ באיכות נמוכה ונעלמו- זה טרם קרה לי. בד"כ הקובץ באיכות נמוכה מדרבן את החבר'ה לשלם ולקבל את הקובץ האיכותי יותר.
כן.. זה נשמע כמו משהו שאין מה לחשוש ממנו כי ממילא האיכות נמוכה..
הבעיה היא שכשחתמנו על חוזה הם מצאו איזושהי פרצה בגדר החוזה שלי.

באחד הסעיפים דובר על זה שאם יבטלו את העסקה אחרי תחילת העבודה, המקדמה נשארת אצלי כמובן.
אז הם פנו אלי בשאלה
אם זה מוסרי מבחינתי שאחרי שאני יסיים את כל העבודה. סקיצות תיקונים אינק צבע והכל , והם לא יאהבו את העבודה לכאורה הם יכולים לבטל את החוזה לקום וללכת, ורק המקדמה נשארת אצלי.כי כך כתוב בחוזה...........
ואני מה יגיד? כך כתוב בחוזה שגם אני החתומה מטה....
למרות שבסופו של דבר הם די עפו על התוצאה... ובצדקק:p:pבכל זאת,החשש שלי הוא שהם פשוט ויתרו על האיור או וואט אברר.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כן.. זה נשמע כמו משהו שאין מה לחשוש ממנו כי ממילא האיכות נמוכה..
הבעיה היא שכשחתמנו על חוזה הם מצאו איזושהי פרצה בגדר החוזה שלי.

באחד הסעיפים דובר על זה שאם יבטלו את העסקה אחרי תחילת העבודה, המקדמה נשארת אצלי כמובן.
אז הם פנו אלי בשאלה
אם זה מוסרי מבחינתי שאחרי שאני יסיים את כל העבודה. סקיצות תיקונים אינק צבע והכל , והם לא יאהבו את העבודה לכאורה הם יכולים לבטל את החוזה לקום וללכת, ורק המקדמה נשארת אצלי.כי כך כתוב בחוזה...........
ואני מה יגיד? כך כתוב בחוזה שגם אני החתומה מטה....
למרות שבסופו של דבר הם די עפו על התוצאה... ובצדקק:p:pבכל זאת,החשש שלי הוא שהם פשוט ויתרו על האיור או וואט אברר.
וכמו שכתוב בחוזה רק המקדמה נשארה...

לענ"ד זה לא תופס. הכוונה בסעיף הזה שאם הם מתחרטים באמצע העבודה המקדמה נשארת אצלך בגלל מה שהשקעת
(הרי ברור שאם היו מתחרטים 5 דקות אחרי שאישרו את החוזה, המקדמה הייתה חוזרת אליהם במלואה. נכון?)
אם עבדת עבודה מלאה, הם צריכים לשלם לך את מלוא הסכום

מרימוש

משתמש מקצוען
לענ"ד זה לא תופס. הכוונה בסעיף הזה שאם הם מתחרטים באמצע העבודה המקדמה נשארת אצלך בגלל מה שהשקעת
(הרי ברור שאם היו מתחרטים 5 דקות אחרי שאישרו את החוזה, המקדמה הייתה חוזרת אליהם במלואה. נכון?)
אם עבדת עבודה מלאה, הם צריכים לשלם לך את מלוא הסכום
זאת הייתה כוונתי כמובןן אבל בגלל שזה לא היה רשום מראש הובן מה שהובן ...
ההגיון שעמד מאחורי זה הוא שהם לא 'מבינים גדולים בציור' ולכן כשהם ראו את הסקיצה הם לא הצליחו לראות לאן זה מתפתח\כמה יפה ומדויק זה יכול להיות ופחדו להתחייב.
מיותר לציין שהסעיף בחוזה תוקן..
מטעויות לומדים.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
זאת הייתה כוונתי כמובןן אבל בגלל שזה לא היה רשום מראש הובן מה שהובן ...
ההגיון שעמד מאחורי זה הוא שהם לא 'מבינים גדולים בציור' ולכן כשהם ראו את הסקיצה הם לא הצליחו לראות לאן זה מתפתח\כמה יפה ומדויק זה יכול להיות ופחדו להתחייב.
מיותר לציין שהסעיף בחוזה תוקן..
מטעויות לומדים.
בית משפט יעמוד לטובתך בנושא הזה במיוחד אם הם יעשו שימוש באיור.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
עזבו בית משפט.
למדתי בחיים כמה דברים, והכלל שהכי עוזר לי, הוא פשוט לנדנד ללקוחות.
נכון, לא נעים, עודף עבודה (נדנוד זו עבודה לא קלה),
אל זה חלק מהעבודה עם חלק מהלקוחות.
פשוט להתקשר מדי יומיים ולשאול מה קורה עם זה,
אה, עוד אין תשובה? טוב, אתקשר בע"ה מחר לבדוק.
לבקש תאריך מדויק בו יש צפי למענה מדויק: המנהל יגיע רק ביום שני?
טוב, אתקשר ביום שני בערב.

כשאנשים מבינים שלא תעזבי אותם, הם יעדיפו לשלם ולגמור סיפור.
בינתיים זה עבד לי עם כולם.

ויש לי לקוחה שעוד לא שילמה מהזמן האחרון, ואין לי כח לעשות את זה,
אבל אני יודעת שזו הבעיה שלי,
כי חלק מהמקצוע של עצמאי הוא גם לדאוג שהכספים יגיעו אליו, לא רק לעבוד עליהם..

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
עזבו בית משפט.
חחח אני שמחה לקרוא שיש עוד אנשים עם מרץ כזה...
לי, במחילה, זה לא עובד. לא בשבילי לנדנד ללקוחות. לא נכנסתי למקצוע בשביל זה, הייתי הולכת להיות קלדנית או משהו, במקום.
אם לקוח מתנהג בחוסר הוגנות, במקום לנדנד לו במשך חודשים- למדתי שמכתב שמנוסח ע"י עורך דין (מודה, קרוב משפחה)- אפילו לא מכתב תביעה, סתם מכתב רשמי שמנוסח יפה שמזכיר ללקוח את כל הסיכונים שהוא יעמוד בהם במקרה שהוא ימשיך להתחמק מתשלום, עד תאריך מסוים,
המכתב הזה פשוט עושה את העבודה.
תגידו קשוחה, תגידו כאב ראש,
אבל מבחינתי, כאב ראש זה לקום כל בוקר ולהתקשר ללקוח שעושה פרצופים, לשאול שאלה ששתיכם יודעים את התשובה עליה, ולסגור את הטלפון בתסכול, רק בשביל השיחה היומית והתקווה שהוא סוף סוף 'יקלוט שאני לא עומדת לוותר לו'.
ובינינו, זה גם לא מתאים לאופי שלי.
אם אתם רואים את עצמכם עושים את זה ומצליחים- תפאדל. זה בטח ישמור על התדמית שלכם כידידותיים לסביבה יותר משלי.
(רק מדגישה שאף פעם לא הגעתי לידי תביעת לקוח, ובד"כ אני מזהה את הלקוחות הבעייתיים עוד משלב הצעת העבודה ודוחה אותם. מיומנות שפיתחתי, אתם לא רוצים לדעת איך)
בכל מקרה, בכל דרך שתבחרו, בהצלחה עם זה!

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כ''כ כואב שבא לבכות.
איך, איך יש אנשים כ''כ רעים בעולם הזה?! כמה אכזריות נדרשת בשביל לנהוג כך??
תנחומיי.
ולמעשה, כפי שציינו כאן, איום בתביעה וכמובן הפקת לקחים.
@שולם ציין נקודה חשובה שעלתה בפורום בעבר, לבצע סינון. כלומר, כשעדיין מסכמים את הדברים לשרבב סעיפים מוודאי רצינות, מה שיגרום לכל נוכל לעוף לך מהעיניים לפני גרימת נזק שכזה. שלא תדעו עוד צער
אפשר לתבוע גם אם אין חוזה. זה מאד קל לברר פרטים, תתקשרי לשי"ל (מחלקת יעוץ לאזרח) בעירייה שלך והם יתנו לך ייעוץ בחינם. יש שם גם עורכי דין מתנדבים שיכולים לסייע לך עם זה.
זה חידוש! שכוייעח. @אבימי כדאי להוסיף את המידע הזה לאשכול על זכויות יוצרים, בלינקייה.

נערך לאחרונה ב:

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אוי לא. איזה אנשים! אוף! כפרת עוונות הצער הזה :(
קודם כל -מזדהה מאד עם התחושה הזו. שאת צריכה לנדנד להם במקוםְִ שהלקוחות ישלמו לך בשמחה וברוב תודות על העבודה וההשקעה וכל מה שיש שם. כן אני לא חי'ה בירח... ככה זה צריך להיות :)
אמרו פה להזכיר להם. אני לא מסוגלת לעשות זאת כל יום, לא מוכנה להרגיש נודניקית חסרת תקנה.
אמנם בקצב הזה זה יכול להיות גם חודשים טובים ח"ו... אבל מעדיפה את שלוות הנפש שלי. לא שהיא שְלֵמה ככה ;)

בזהירות אני אומרת -אם הם אנשים מוכרים, נסי לומר להם שכשיאלו אותך אם כדאי לעבוד איתם, את לא תמליצי ותכתבי את הבעיתיות בהתעסקות איתם.
יש לך מקום שבו את מתיעצת עם עוד כמה אנשים שעוסקים בציור, וחבל שתצטרכי להוציא להם שם רע כי לא כדאי שאנשים נוספים יפלו בפח.
לא לכולן מתאים לעשות את זה, אבל אם את מחליטה שכן -תחשבי טוב טוב מתי, מה ואיך.
בכל מקרה -הרעיון של מכתב מעורך דין נשמע כיעיל. לא ניסיתי ;)

@מרים יעל - אשמח לדעת איך אפשר לזהות אנשים כאלו עוד לפני ההתעסקות איתם... זו תכונה יעילה וחשובה :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה