כריכה ושערים בכמה דקות!

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם יש כאן מישהו שמסוגל לעצב כריכה ושערים בכמה דקות?
אם כן - אז אשמח להפנות אליו לקוח שבתגובה להצעת מחיר ששלחתי לו, שאל אותי כך:
כמו כן, אשמח לדעת אם המחיר הנ"ל כולל עיצוב כריכה שערים ומבוא (לכאורה עבור פרויקט גדול שכזה לא אמור להיות תוספת מחיר על עיצוב שלוקח כמה דקות)

נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש לקוחות כאלה שבאים בשיטת מצליח
הודעה שקיבלתי השבוע:

שלום וברכה, קיבלנו עליך המלצה מXXX.
האם תוכל להתפנות לעימוד הקובץ הזה? מדובר במתנה לYYY
מדובר בפיניש וסגירה לדפוס, לא יותר משעה וחצי עבודה+חצי שעה תיקונים אח"כ, שככה זה נראה בספרי המחבר עד כה, ואין צורך להפוך את הדברים ולשנות

הקובץ המצורף היה עימוד מחריד ב-word של חוברת עם 70 עמודים.

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ביום שעימוד ספר יקח כמה שעות יתכן ועיצוב כריכה יקח כמה דקות,

פגשתי אחד שעוסק בקלדנות, והוא מספר לי, שהוא מקנא במעמדים, שעושים חיים קלים, יושבים כמה שעות על ספר ומקבלים תמורה הוגנת, נאלצתי לאכזב אותו,
אני מזמן חושב שצריך לשלם על עימוד ספר לפי שעות עבודה ולא לפי מספר עמודים,
(שאחד מצלצל, ורוצה מחיר לקונטרס קטן, אני עונה לו, תמחר לי עשר שעות עבודה ותחזור אלי...:D)

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
אין דבר כזה
סופי, לגמרי.

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש מעמדים שיעשו לך ספר בכמה דקות
מה שלוקח זמן זה רק התיקונים של הלקוח
שמעתי פעם ממישו טיפ
להשאיר את הספר אצלך כמה ימים
למרות שלקח לך כמה דקות
כדי שהלקוח ירגיש שקיבל תמורה

מדובר בפיניש וסגירה לדפוס, לא יותר משעה וחצי עבודה+חצי שעה תיקונים אח"כ, שככה זה נראה בספרי המחבר עד כה, ואין צורך להפוך את הדברים ולשנות
לפני כמה ימים הגיע אלי אחד עם בקבוק יין וביקש שאצלם את התוית
ושאני יעשה לו כזה בדיוק
אחרי העבודה הוא טען שזה היה מוכן ורק סרקתי לכן מגיע לי פחות

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שמעתי פעם ממישו טיפ
להשאיר את הספר אצלך כמה ימים
למרות שלקח לך כמה דקות
כדי שהלקוח ירגיש שקיבל תמורה
אני מתזמן מיילים ל2-3 בלילה ללקוחות שהעבודה שלהם רצה מהר מדי...

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מאוד מעניין אותי, קח את הסכום שקיבלת על ספר האחרון שעימדת, חלק לשעות העבודה שעבדת על זה, מתחילת קבלת הקבצים והתחלת העבודה עליהם עד סגירת הקבצים הסופיים לדפוס, תבדוק כמה יצא לך לשעה, תגיד עם אני צודק,

נערך לאחרונה ב:

ש.א.ז.

משתמש פעיל
אני לא יודעת לפי מה אתם מתמחרים, אבל אני מאז ומעולם (20+ שנה) לקחתי על עימוד לפי שעה, מה פתאום לפי דפים? יש עמודים שבהחלט דורשים הרבה עיצוב, אז מה, אקח לפי דף? ואם השקעתי בו 3 שעות???? (סתם בשביל הדוגמא), וגם מצד הלקוח - אם עבדתי על דף 2 דקות, לא הוגן שאקח לפי דף, הרי בקושי עבדתי עליו, לכן הכי הגיוני לקחת לפי שעה!!! כך קיבלתי ממישהי שהיא מאסטרית באזורי בנושא הקלדנות והעיצוב (נראה לי כבר כ35 שנה...) וכך אני נוהגת.
ודרך אגב אני 'מאוד אוהבת' (... ;)) את השאלות האלה.... 'זה כמעט לא עבודה, אז כמה זה כבר יכול לעלות??? ולמה אין לך זמן לעשות, הרי זה כלום עבודה...' אני תמיד אומרת: זה לא עובד ככה, אי אפשר להראות למחשב ולהגיד לו (כן, למחשב): "תראה, זאת העבודה" וזה נעשה מעצמו, אני לא מתיישבת לעבוד בפחות מ.... ש"ח, זה מחיר התחלתי שבלעדיו לא שווה לי בכלל לפתוח את המחשב... (הנה, היום באה מישהי לשלוח תמונות במייל למישהו אחר, חשבתי שכבר החליטה קודם איזה תמונות, היא אמרה לי 6-7 תמונות, בסוף ישבה אצלי 40 דק' ובחרה ונשלחו כ-17 תמונות... לפחות היא היתה הוגנת ושילמה יותר ממה שסוכם מלכתחילה בלי שביקשתי ולא הסכימה לקחת עודף, אבל יש כאלה שלא ישבו איתי וממילא לא ישימו לב ולא יחשבו כמה זמן זה באמת לוקח ורק ישאלו אח"כ - למה זה כ"כ יקר....)
ולגבי עימוד מחריד בוורד... פעם עימדתי ספר סיפורים שהסיפורים התפרסמו לפני כן באיזה עלון שבועי, ולכן כל החומר כבר היה מוקלד, כשעבדתי עליו - הרגשתי שהיה עדיף והרבה יותר מהר היה אם הייתי מקלידה אותו מההתחלה שוב בעצמי.... לדוגמא: כדי להיכנס בתחילת שורה ראשונה בפיסקה - במקום לסדר בעיצוב פיסקה - עשו רווחים, כנ"ל בירידות שורה וזה דוגמאות קטנות... ואז כשנתתי הוראה של גודל או סוג כתב שונה - פתאום הכל משתבש לי ואז אני מגלה את ה"עבודה" בעיניים... ז"א העבודה שלעיניים היתה נראית יפה, אבל רק היתה 'נראית'... הייתי צריכה לעבור מליון פעם עם חיפוש רווחים ומחיקתם עד שהכל הסתדר...

תג

מנהל קהילת המעמדים
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
אני לא יודעת לפי מה אתם מתמחרים, אבל אני מאז ומעולם (20+ שנה) לקחתי על עימוד לפי שעה, מה פתאום לפי דפים? יש עמודים שבהחלט דורשים הרבה עיצוב, אז מה, אקח לפי דף? ואם השקעתי בו 3 שעות???? (סתם בשביל הדוגמא), וגם מצד הלקוח - אם עבדתי על דף 2 דקות, לא הוגן שאקח לפי דף, הרי בקושי עבדתי עליו, לכן הכי הגיוני לקחת לפי שעה!!! כך קיבלתי ממישהי שהיא מאסטרית באזורי בנושא הקלדנות והעיצוב (נראה לי כבר כ35 שנה...) וכך אני נוהגת.
ללמוד עימוד לוקח המון זמן, כמו"כ התוכנות למיניהם עולים כסף והרבה, וגם להחזיק משרד עולה כסף, וכן יש זמנים שיש יותר עבודה ויש זמנים שאין כל כך עבודה,
לכן בדברים מעין אלו מתמחרים לפי הכמות ולא לפי השעה, וזה בעצם מחיר השוק, מחיר של עמוד עולה כך וכך, כמו שמחיר ניתוח לא מתומחר לפי שעה אלא לפי ההתמחות וההשקעה של הרופא, כך באומנות העימוד, זה הולך לפי עמוד בנוסף להכנת הקבצים והתיקונים שזה כן מתומחר לפי שעה כדי למנוע הפסד.
כך מקובל בתחום העימוד, וכך אני עובד במשך 25 שנים וכל שאני מכיר בתחום העימוד (ואני מכיר הרבה).

חיים רכניטצר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

שכיר או פרילנסר שעובד לפי שעות, בעצם מוכר את הזמן שלו למעסיק או ללקוח שלו.
גם אם הוא לוקח 200 ש"ח לשעה, הוא בעצם מגביל את עצמו, ששעה שלו שוה 200 ש"ח ותו לא.
מאידך פרילנסר בעל מקצוע שמתמחר את עבודותיו לפי התוצר ולא לפי השעה, יכול להגיע לרווחים הרבה יותר גדולים בהרבה פחות עבודה.

גם אם עמוד מסוים לוקח לי רק 2 דק' (וזה הרבה מאוד, כי יש עמודים שלא לוקחים יותר מ-10 שניות), זה לא משנה עבור הלקוח, כי הוא לא משלם לי על שעות עבודה ואני לא מוכר לו את הזמן שלי, כי הזמן שלי שוה הרבה יותר מ-200 ש"ח לשעה. אלא הלקוח שלי משלם על התוצר של בעל מקצוע, וככל שבעל המקצוע מיומן יותר, הוא יבצע את עבודתו מהר יותר וטוב יותר, ובדיוק על זה משלמים בעולם הרחב הרבה כסף.
ולכן זה מאוד הוגן שאקח לפי העבודה ולא לפי שעות. רק תן ללקוח לנסות לעצב העמוד שעימדתי ב-10 שניות. גם אחרי 10 שעות הוא לא יצליח. אז אולי אני יכול להסכים לתמחר את העבודות שלי לפי שעות, אבל לא לפי שעות שזה לקח לי, אלא לפי השעות שזה היה לוקח ללקוח לעשות את אותו דבר...
הסיבה שאני מצליח לעמד עמוד ב-10 שניות, זה בגלל שהשקעתי הרבה מאוד זמן בלימודים ותרגולים, בנוסף להרבה כסף שהשקעתי בלימודים, בתוכנות, בגופנים, במשרד ובציודיו.

ולסיום, בר"ה יכתבון וביום צום כיפור יחתמון כמה כסף כל אחד ירויח וכמה יפסיד ל"ע, אבל אף אחד לא גוזר עלינו לעבוד כל היום וכל הלילה בשביל להרויח את אותו כסף שנקצב עלינו בר"ה. ככל שיהיה לנו יותר אמונה ובטחון, נצטרך לעשות פחות השתדלות....

בברכת כתיבה וחתימה טובה לכל עם ישראל.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
ודרך אגב אני 'מאוד אוהבת' (... ;)) את השאלות האלה.... 'זה כמעט לא עבודה, אז כמה זה כבר יכול לעלות??? ולמה אין לך זמן לעשות, הרי זה כלום עבודה...' אני תמיד אומרת: זה לא עובד ככה, אי אפשר להראות למחשב ולהגיד לו (כן, למחשב): "תראה, זאת העבודה" וזה נעשה מעצמו, אני לא מתיישבת לעבוד בפחות מ.... ש"ח, זה מחיר התחלתי שבלעדיו לא שווה לי בכלל לפתוח את המחשב... (הנה, היום באה מישהי לשלוח תמונות במייל למישהו אחר, חשבתי שכבר החליטה קודם איזה תמונות, היא אמרה לי 6-7 תמונות, בסוף ישבה אצלי 40 דק' ובחרה ונשלחו כ-17 תמונות... לפחות היא היתה הוגנת ושילמה יותר ממה שסוכם מלכתחילה בלי שביקשתי ולא הסכימה לקחת עודף, אבל יש כאלה שלא ישבו איתי וממילא לא ישימו לב ולא יחשבו כמה זמן זה באמת לוקח ורק ישאלו אח"כ - למה זה כ"כ יקר....)
ולגבי עימוד מחריד בוורד... פעם עימדתי ספר סיפורים שהסיפורים התפרסמו לפני כן באיזה עלון שבועי, ולכן כל החומר כבר היה מוקלד, כשעבדתי עליו - הרגשתי שהיה עדיף והרבה יותר מהר היה אם הייתי מקלידה אותו מההתחלה שוב בעצמי.... לדוגמא: כדי להיכנס בתחילת שורה ראשונה בפיסקה - במקום לסדר בעיצוב פיסקה - עשו רווחים, כנ"ל בירידות שורה וזה דוגמאות קטנות... ואז כשנתתי הוראה של גודל או סוג כתב שונה - פתאום הכל משתבש לי ואז אני מגלה את ה"עבודה" בעיניים... ז"א העבודה שלעיניים היתה נראית יפה, אבל רק היתה 'נראית'... הייתי צריכה לעבור מליון פעם עם חיפוש רווחים ומחיקתם עד שהכל הסתדר...
אם דף לוקח 3 שעות אז בטח לפי שעה

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אם כן - אז אשמח להפנות אליו לקוח שבתגובה להצעת מחיר ששלחתי לו, שאל אותי כך:
כמו כן, אשמח לדעת אם המחיר הנ"ל כולל עיצוב כריכה שערים ומבוא (לכאורה עבור פרויקט גדול שכזה לא אמור להיות תוספת מחיר על עיצוב שלוקח כמה דקות)

כמה הערות:
א. לא צריך לשים לב לכל שטות שלקוח אומר. אפשר להסביר יפה, יש כאלה שבאמת לא מבינים.
ב. אם הלקוח לא מצליח להבין, לא נורא, נתק מגע. הרשימה של הלקוחות שדחיתי, גדולה בהרבה מהלקוחות שקיבלתי.
ג. לגבי שערים בלבד (לא לגבי כריכה) - אני מחזיק כמה עיצובים מוכנים, שאני נותן ללקוחות בחינם, ללא תוספת תשלום. העיצוב הוא סטנדרטי, לא מאוד מיוחד, ומי שזה טוב לו - מצויין.
לא אומר שחייבים לנהוג כך, אבל זו גם אופציה. לבחירתך.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני לוקח לפי עמודים
אבל אם מישהו רוצה לפי שעות, אין לי בעיה. יש פרוייקטים שאני מתמחר לפי שעה.
אבל שעת עבודה שלי זה לא 30 ש"ח לשעה וגם לא 100 ש"ח לשעה וגם לא 150 ש"ח לשעה.
רוב הלקוחות ברגע ששומעים את המחיר לשעה, יעדיפו לעבוד לפי עמודים (למרות שלפעמים היה משתלם להם לשלם לפי שעה)

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
כנראה שזה לקוח שלא מונח כ"כ במורכבות עבודת העיצוב...

קחו לדוגמא "איש קטן" שייגש לרופא מנתח ויסביר לו:
מה הבעיה, תחתוך פה ושם, תדביק / תלחים / תתפור וזהו.
מה כל הסחבת של הזמן הרב ושל העלויות הגדולות?! :rolleyes:

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ולסיום, בר"ה יכתבון וביום צום כיפור יחתמון כמה כסף כל אחד ירויח וכמה יפסיד ל"ע, אבל אף אחד לא גוזר עלינו לעבוד כל היום וכל הלילה בשביל להרויח את אותו כסף שנקצב עלינו בר"ה. ככל שיהיה לנו יותר אמונה ובטחון, נצטרך לעשות פחות השתדלות....
יש מחלוקת ידועה בגמ' האם אדם נדון בראש השנה או שמא אדם נידון בכל יום, וידענו שאלו ואלו דברי אלוקים חיים.
ונשאלת השאלה איך ייתכן שאלו ואלו דברי אלוקים חיים בעוד שזה סותר...
מסביר הבעש"ט הק', שאכן האדם נידון בראש השנה ונחתך לו קצבה, אך בכל יום הוא נידון האיך יקבל זאת, בשמחה או שמא בעצבות. (ולענייננו - בלחץ או ברוגע וכדו')
כתיבה וחתימה טובה!

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש מחלוקת ידועה בגמ' האם אדם נדון בראש השנה או שמא אדם נידון בכל יום, וידענו שאלו ואלו דברי אלוקים חיים.
ונשאלת השאלה איך ייתכן שאלו ואלו דברי אלוקים חיים בעוד שזה סותר...
מסביר הבעש"ט הק', שאכן האדם נידון בראש השנה ונחתך לו קצבה, אך בכל יום הוא נידון האיך יקבל זאת, בשמחה או שמא בעצבות. (ולענייננו - בלחץ או ברוגע וכדו')
כתיבה וחתימה טובה!

דפח"ח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה