כנס לעורכים תורניים

האם הנך מעונין בכנס חד פעמי לרענון העריכה התורנית?

• כן

הצבעות: 18 66.7%
  • לא

הצבעות: 2 7.4%
  • אולי

הצבעות: 7 25.9%

• סה"כ מצביעים
    27

קנקן חדש

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לעניות דעתי, עורך שיש לו ידע נרחב גם בדברים שלכאורה אינם קשורים במישרין לתחום עיסוקו, מפיק תועלת מרובה מכך.
אכן כך נאה וכך יאה, אך כאשר רוצים להתמקד בכנס תועלתי לכלל העורכים התורניים, נראה לי שיש דברים יותר חשובים שצריכים להתמקד בהם.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למשל, אתר 'הכי גרסינן' מציג נוסחאות מכתבי יד של דפוסי הש"ס בצורה טבלאית של כל קטע, האם לא נצרך לפעמים לעורך לחקור אחר האפשרויות הגירסא בקטע מסוים, בכדי להבין מה רש"י או תוספות באים לשלול, או שמא מה היתה נוסחת הרי"ף והרמב"ם?

לעניות דעתי, עורך שיש לו ידע נרחב גם בדברים שלכאורה אינם קשורים במישרין לתחום עיסוקו, מפיק תועלת מרובה מכך.
זה נחמד ומעניין, עורך לא בא סתם כדי לשמוע את הדברים הנחמדים האלו. אם כבר זה חלק מהחסויות של הכנסים, כדי שהוא ישתלם כלכלית למפיקים. אז מביאים כמה טרחנים שידברו על המוצרים שיש להם למכור.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אכן כך נאה וכך יאה, אך כאשר רוצים להתמקד בכנס תועלתי לכלל העורכים התורניים, נראה לי שיש דברים יותר חשובים שצריכים להתמקד בהם.
זה נחמד ומעניין, עורך לא בא סתם כדי לשמוע את הדברים הנחמדים האלו. אם כבר זה חלק מהחסויות של הכנסים, כדי שהוא ישתלם כלכלית למפיקים. אז מביאים כמה טרחנים שידברו על המוצרים שיש להם למכור.
לא התכוונתי להביא את ראש המכון שיתן הרצאה על ההבדלים בין: מהדורה פקסימילית, דיפלומטית, סינופטית, ביקורתית (אקלקטית), גנטית, מהדורה נקיה.......... נרדמתם?
אלא פרקטיקה בלבד עם דוגמאות למעישה, כיצד משתמשים ב'הכי גרסינן' בעבודתו השוטפת של העורך.
ואתן דוגמא [זה נותן לי רעיון לפתוח אשכול (חלילה לא נקרא לו אתגר..) על דרכים יצירתיות ולא שגרתיות לפתור קשיים, וכל אחד יתרום את חלקו], מדור ביאורי רש"י (המחודש) מתיבתא: רש"י מסכת קידושין דף כו: ולקח לו בית סלע אחד - גרסי'. מה רש"י בא לשלול?
זה קצת היה מזמן, ואני חושב שבמקרה הזה לא נמצא פתרון באף אחד מגרסאות הש"ס (אלא ברי"ף, ובדיקדוקי סופרים בסוגיה המקבילה בב"ב).

נערך לאחרונה ב:

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
רק מעיר. אף אחד לא מרוויח מהשימוש שלכם ב'הכי גרסינן'. אולי הנדבן פרידברג מרוויח כמה זכויות לעתיד לבוא. והכנס אכן לא היה מיועד לעורכים מן השורה, אלא לעורכים ברמה קצת מעל, ואולי בעיקר לחוקרים.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק מעיר. אף אחד לא מרוויח מהשימוש שלכם ב'הכי גרסינן'. אולי הנדבן פרידברג מרוויח כמה זכויות לעתיד לבוא. והכנס אכן לא היה מיועד לעורכים מן השורה, אלא לעורכים ברמה קצת מעל, ואולי בעיקר לחוקרים.
אכן, אמנם בעבודה שלי בעוז והדר היו כמה וכמה פתרונות מקוריים שהעלינו בזכות האתר הנפלא הזה.

קנקן חדש

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מחר מסתיים הסקר אודות 'כנס חד פעמי לרענון העריכה', נא הזדרזו והצביעו!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

מִדף לְדף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה