עזרה כניסת מזכירות קופ"ח לחדר באמצע בדיקת רופא/ה

מצב
הנושא נעול.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
המציאות היא שהרב פעמים זה לא נעשה מאחורי וילון, לא תמיד יש אפשרות לפציינט לעלות על המיטה ממכלול סיבות, אני גם לא חושבת שיעזור לחנך את הרופאים,
לא לחנך את הרופאים, לבקש יפה.
מעולם לא ראיתי רופא שהתנגד לבקשה לסגור וילון או לנעול דלת.
אם פציינט לא יכול לעלות על המיטה, שיבקש לנעול את הדלת.

אני כן רציתי להעלות את המודעות למזכירות, שלא רואות בזה שום בעיה ונכנסות בלי למצמץ.
נכון, זה חלק מהתפקיד שלהן.
(מילא היית מדברת על סודיות רפואית ועל מזכירות חצופות שמאחלות מזל"ט נרגש לחמות כשבכלל עדיין לא גילו לה...)

בכניסה ובאפשרות להכנס,
אם לא היתה את האפשרות הזאת,
היה אסור להיכנס לרופא מחשש ייחוד.

ודרך אגב כשהמזכירה נכנסת לתוך החדר לא תתמיד עוזר וילון...
למה?
היא רצה עם המסמך ישר לידיו של הרופא? פותחת את הוילון?

אילה שולמן

משתמש פעיל
תגידי את לא מבינה שלך, כן לך, יהיה בעיה של ייחוד אם הרופא,
אם המזכירה לא תעז להיכנס לחדר ללא קבלת אישור מקדים?
תעברי על כל מה שנכתב יש לזה פתרונות, מספיק שבמקרה חירום מותר להכנס זה מספיק שלא יהיה בעיה של יחוד

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תעברי על כל מה שנכתב יש לזה פתרונות, מספיק שבמקרה חירום מותר להכנס זה מספיק שלא יהיה בעיה של יחוד
עברתי, וקראתי, ושאלתי את אחי, שהוא רב מוסמך, ואמר לי שזה ממש לא מספיק.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
שאלת רב?
כי זה ממש לא פשוט.
באותה מידה את יכולה להגיד שגם אם הדלת נעולה אפשר לפרוץ אותה...

אילה שולמן

משתמש פעיל
למה?
היא רצה עם המסמך ישר לידיו של הרופא? פותחת את הוילון?
כי תלוי איפה הרופא נמצא... ואיפה המקום שלו וכו' וכו', בהרבה מקרים הוילון עוזר רק למי שפתוח את הדלת ולא למי שנכנס פנימה
נכון, זה חלק מהתפקיד שלהן.
על זה אני מדברת מי קבע שזה חלק מהתפקיד שלהן ולמה הוא קבע את זה, כי יותר נח לקבוע ככה???
האם במקרה שהיה מזכיר הייתן מוכנות שהוא יכנס גם כן באמצע בדיקה רק בשביל לומר לרופא משהו או שהייתן זועמות?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
כי תלוי איפה הרופא נמצא... ואיפה המקום שלו וכו' וכו', בהרבה מקרים הוילון עוזר רק למי שפתוח את הדלת ולא למי שנכנס פנימה
אם הוילון סגור לחלוטין, אין שום בעיה.

על זה אני מדברת מי קבע שזה חלק מהתפקיד שלהן ולמה הוא קבע את זה, כי יותר נח לקבוע ככה???
האם במקרה שהיה מזכיר הייתן מוכנות שהוא יכנס גם כן באמצע בדיקה רק בשביל לומר לרופא משהו או שהייתן זועמות?
מי קבע מה התפקיד של הרופא? מי קבע מה התפקיד של האחות?
אם את רוצה, תבקשי לנעול את הדלת.
לא רואה הרבה הבדל אם זה מזכיר או מזכירה.

אילה שולמן

משתמש פעיל
עברתי, וקראתי, ושאלתי את אחי, שהוא רב מוסמך, ואמר לי שזה ממש לא מספיק.
ובעקבות האשכול ביקשתי מבעלי שיברר והוא אמר לי שעצם הדבר שאפשר להכנס והדלת לא נעולה ובמקרים דחופים באמת נכנסים זה מספיק.
(ד.א. הוא הוסיף שאדרבה אם יש וילון שאותו לא פותחים בשום מקרה לא יעזור שפותחים את הדלת ועדיין יש בעיה של יחוד...)

אילה שולמן

משתמש פעיל
מי קבע מה התפקיד של הרופא? מי קבע מה התפקיד של האחות?
לכן דיברתי על מזכירה ולא על אחות, אחות שהיא מהצוות הרפואי זה עוד איכשהו נסבל - גם לא כאשר הן נכנסות סתם, אבל מזכירה על מה ולמה?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לכן דיברתי על מזכירה ולא על אחות, אחות שהיא מהצוות הרפואי זה עוד איכשהו נסבל - גם לא כאשר הן נכנסות סתם, אבל מזכירה על מה ולמה?
גם מזכירה היא חלק מהצוות הרפואי.
ככה זה.
היא לא מנקה או טכנאית מחשבים. היא חלק מהצוות הרפואי.
היא מורשית לעיין בכל התיקים הרפואיים ובמקרים מסוימים גם להנפיק הפניות ומרשמים.

אם יש אחד ממאה זה אומר ממוצע של אחד ליום זה די והותר (לפי מה שפסקו לו)
הרופא אצלכם מקבל מאה פציינטים ביום?
זה ממש הרבה....

אילה שולמן

משתמש פעיל

זושא כץ

משתמש מקצוען
מטבע הדברים מזכירה מפעם לפעם צריכה להכניס דברים לרופא/ה והיא לא יכולה לבזבז את זמנה בהמתנה מורטת עצבים להכנס בין התורים לרופא.
נכון שיש כאן בעיה אמיתית שלא תמיד נעים הסיטואציה בה היא פותחת את הדלת ולכך רופא עם רגישות בודק רק מאחורי הוילון שגם כשפותחים את הדלת זה לא יעמיד את המטופל במצב מביך
ולא נראה שקיים מצב בה מזכירה פתחה את הדלת וישב שם מטופל במצב לא נעים והיא נכנסה בכ''ז או גרוע מכך השאירה דלת טיפה פתוחה כי בין כך עוד שניה היא יוצאת

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
זהו שלא, עם כל הכבוד לה והערכה מצוות הרפואי היא לא.
למה היא לא חלק מהצוות?, היא גם נכנסת לדברים דחופים
כי המנקה לא עברה הכשרה ייעודית לתחום הרפואי, לא הוחתמה על שמירת סודיות ולא מוחיבת לאתיקה מקצועית.

תתפסי את הרעיון ואל תרדי לקטנות, עצם הדבר שיש מציאות כזאת והיא לא אחד לשנה אלא יותר זה מספיק (ושכל אחד ישאל את רבותיו - זה מה שאמרו לו)
מבחינתך המזכירה אמורה להיכנס רק למצב שהוא ממש חירום
(אולי מטופל שהתמוטט בחדר המתנה או משהו בסגנון...)
דבר שכזה בהחלט סביר שיקרה פעם בשנה או יותר...

אין לי עניין להמשיך ולהבהיר את עמדתי.
מרגיש לי שאין כאן רצון להבין את הצד השני או לשנות כיוון חשיבה, רק להגיד וללכת...

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
קחו בחשבון שמזכירות חשופות לכל המידע עליכם.
המשפט הזה מסביר הכל!
מעצם העובדה שהחומר חשוף להם, הם כבר לא מרגישות צורך לנהוג בדיסטאנס כלפי מטופלים/ות
כי הרי במילא הם יודעות הכל..
במילים אחרות זה נקרא איבוד הרגישות כלפי המטופלים, זה הכל.

אגב, מעניין שבמרפאות פרטיות בתשלום יודעים טוב מאד לכבד ולא להתפרץ באמצע..

יש כזה מושג 'פציינט שבוי'?

מרניניג

משתמש מקצוען

מרניניג

משתמש מקצוען
המשפט הזה מסביר הכל!
מעצם העובדה שהחומר חשוף להם, הם כבר לא מרגישות צורך לנהוג בדיסטאנס כלפי מטופלים/ות
כי הרי במילא הם יודעות הכל..
במילים אחרות זה נקרא איבוד הרגישות כלפי המטופלים, זה הכל.

אגב, מעניין שבמרפאות פרטיות בתשלום יודעים טוב מאד לכבד ולא להתפרץ באמצע..

יש כזה מושג 'פציינט שבוי'?
עבדתי שנים בבית חולים, עובדת כעת בקופת חולים ובמרפאה פרטית, בה המטופלים משלמים המון כסף על פגישות וטיפולים!!
אין שום הבדל בהתייחסות מצידי!!
משתדלת לנהוג במקצועיות, רגישות, דיסקרטיות כלפי כל מטופל ובכל סיטואציה!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה