עזרה כניסת מזכירות קופ"ח לחדר באמצע בדיקת רופא/ה

מצב
הנושא נעול.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
אין לי זמן לחפש
אבל זכור לי שראיתי בכמה הזדמנויות שונות אזכור לכך
שזכותו של המטופל להבין את השפה שבה משוחח המטפל כשהוא נוכח בחדר.
זה בטח מתפלק להם
לא מאמינה שמנסים להסתיר משהו,
מעצבן, אבל מאד אנושי.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ואגב לא ראיתי כל זלזול במזכירות הרפואיות. כבודן במקומן מונח. וגם כבוד המטופלים אמור להיות מונח במקומו. כל הבעיה היא שהוזח הצידה.
מזכירה לא יכולה להידרש לרופא דרך שלוחה פנימית בטלפון? היא חייבת להגיע בעצמה? ואם חייבת להגיע - למה שלא תודיע על בואה הצפוי בשלוחה, ולפציינט יהיה נוח יותר לדעת על הביקור?

רבקהא

משתמש מקצוען
מזכיר לי שבלידה האחרונה נכנס רופא לפטפט עם המילדת בחדר לידה.
אני נאנקת כולי והם מפטפטים על מכרים משותפים.
היות שזו היתה לידה מהירה (תוך רבע שעה) לא היה איתי עוד מישהו בחדר לעמוד על הענין
אז החלטתי לקחת את הענינים לידיים,
ואמרתי להם תסלחו לי אבל אני ממש סובלת, ממש לא נעים לי להעיר אבל זה לא אנושי לדבר לידי על דא ועל הא.
שניהם הסמיקו, והרופא הסתלק:p

מרניניג

משתמש מקצוען
אבל למה מזכירה שסה"כ למדה מזכירות וזה יכול להיות לפעמים בחורה בת 18
זה הזלזול.

ואגב לא ראיתי כל זלזול במזכירות הרפואיות. כבודן במקומן מונח. וגם כבוד המטופלים אמור להיות מונח במקומו. כל הבעיה היא שהוזח הצידה.
מזכירה לא יכולה להידרש לרופא דרך שלוחה פנימית בטלפון? היא חייבת להגיע בעצמה? ואם חייבת להגיע - למה שלא תודיע על בואה הצפוי בשלוחה, ולפציינט יהיה נוח יותר לדעת על הביקור?

בהרבה מקרים רופא פשוט לא עונה לטלפונים וזו הצורה היחידה לתקשר איתו.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
זה הזלזול.

בהרבה מקרים רופא פשוט לא עונה לטלפונים וזו הצורה היחידה לתקשר איתו.
נו באמת
יש צ'אט
יש וואצאפ
יש SMS
הכל תלוי אם מבינים שפלישה לחדר הרופא, בשעה שפציינט שוהה שם, היא לא אופציה מתקבלת על הדעת.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
גם מי שלמדה 'רק' מזכירות ו/או גילה אינו עולה על 18 שנה מאד מכובדת בעיני. היא בנאדם!

נראה לי שרוטינת העבודה, ולא פעם העומס והלחץ, גורמים לכך שאנשי הצוות לא ישימו לב לדקויות ולרגישויות. וזה בסדר, כל עוד אפשר להעלות דברים למודעות ולתקן אותם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לדעתי התלונות על המזכירות ממש לא במקום!!!
הם ורק הם פוטרים לנו את בעיית הייחוד!!
צריכים רק להודות להם על כניסתם לחדר ללא שום התראה מראש!!
כי לולי זאת עדיין היה בעיה של ייחוד!!
איפה כן הבעיה?
אצל הרופאים!!!!
ברגע שרופא עושה בדיקה גופנית למטופל, [וכן רופאה למטופלת] אז הוא צריך לדאוג שהדלת תהיה נעולה!!
ברגע שרופא עושה בדיקה גופנית למטופלת, [וכן רופאה למטופל] אז הוא צריך לדאוג לעשות את זה מאחורי הווילון!!
אבל מה לעשות שאין הרבה רופאים בפרוג?
על כל חריגה מהנהלים הפשוטים הללו, פשוט צריך לפנות למחלקת פניות הציבור של הקופה ולהתלונן, או להתלונן למתאם קשרי קהילה, או למנהל המרפאה, או אפילו למזכירה הרפואית המסורה!!!

נ.ב. אני לא מזכירה רפואית ולא מזכירה כלל, רק אחת שרואה מהצד את עבודתם המסורה והמקצועית.

דוי

משתמש מקצוען
איפה כן הבעיה?
אצל הרופאים!!!!
ברגע שרופא עושה בדיקה גופנית למטופל, [וכן רופאה למטופלת] אז הוא צריך לדאוג שהדלת תהיה נעולה!!
ברגע שרופא עושה בדיקה גופנית למטופלת, [וכן רופאה למטופל] אז הוא צריך לדאוג לעשות את זה מאחורי הווילון!!
ואז אין בעיה של ייחוד?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואז אין בעיה של ייחוד?
כתבתי שבמקרה שיש בעיות ייחוד, אז הפתרון הוא לא לנעול את הדלת, אלא
ואז אין בעיה של ייחוד.

יעל 100

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אישית, כשנכנסת לרופאה ויודעת שהיא אמורה לבדוק אותי,
אני פשוט נכנסת ונועלת אחרי את הדלת, בלי לשאול.

מצטערת, לא מוכנה ששום מזכירה / פציינט ש'רק צריך מרשם'
יכנס לחדר, גם אם אני מאחורי וילון.

אילה שולמן

משתמש פעיל
בלת"ק
אני מזכירה בקופ"ח.
הרבה פעמים אני צריכה להכנס אל חדרי הרופא ומרגיש לי ממש לא נעים לעשות את זה... לפעמים אני מחכה מאחורי הדלת כמו שאר המטופלים ומנסה איכשהו להיכנס בין לבין..... קורה הרבה שלקוחות ממש כועסים עלי ואומרים: את המזכירה, וודאי שתכנסי, זה התפקיד שלך.... וכו' וכו'
חשבתי שאני הבעייתית....
זה הבעיה שאת חשבת שאת הבעייתית מה פתאום מותר למזכירה להכנס באמצע, תשכנעי אותי מה היא שונה מכל אחד אחר, למה לה מותר לבזות את הפציינט????
אם היא מזכירה היא פחות מביישת??

אילה שולמן

משתמש פעיל
גם אני מזכירה רפואית, לא סיימתי אתמול וגם לא לפני שנתיים, יש באמתחתי מספר תעודות מקצועיות ותואר ראשון, כך שצורם לי מאד מאד הזלזול בתפקיד... רואה בו חשיבות גבוהה מאד בשרשרת הטיפול בחולה, לפעמים עד כדי הצלת חיים!! כן, ממש!! מנסיון לא מבוטל של חולים..

ולעצם הענין, גם לנו לא נעים להכנס לחדרי הרופאים, אך התפקיד מצריך זאת.
באחריות הרופא/ה לבדוק ולטפל במטופל/ת מאחורי וילון, לשמירה על פרטיותו.
אם לא מדובר בסיטואציה פולשנית, לא רואה בעיה בכניסה לחדר כשהמטופל/ת יושב מול הרופא/ה לשיחה.
קחו בחשבון שמזכירות חשופות לכל המידע עליכם.
מי זלזל, את יכולה להיות בכירה עם 17 תעודות כל זמן שאת לא אמורה לטפל בפציינט אין סיבה שתכנסי לו באמצע ותפריעי לפרטיות שלו, גם ככה לא נעים לו, ק"ו שנכנס מישהו זר, ועוד הרבה פעמים משאירים דלת שלא סגורה לגמרי כי נכנסים הרי רק לרגע
אין לי חלילה שום דבר אישי נגדך, אדרבה מחכה לשמוע ממכן את הצד השני למה שלכן יהיה מותר???

אילה שולמן

משתמש פעיל
משתמשים בהחלט בחלופות שכתבת. ועדיין לפעמים אין מנוס.
אדרבה תחכימי אותנו מה זה אין מנוס???
מה מצריך מזכירה להכנס לרופא באמצע בדיקה ולא להמתין ולהכנס בין פציינט אחד לשני, אולי אם נבין לא נכעס
ותגידי לנו האם התשובה שאת עונה גורם גם לך להרגיש בנוח כשאת אצל הרופא ונכנסת מזכירה באמצע

מרניניג

משתמש מקצוען
מי זלזל, את יכולה להיות בכירה עם 17 תעודות כל זמן שאת לא אמורה לטפל בפציינט אין סיבה שתכנסי לו באמצע ותפריעי לפרטיות שלו, גם ככה לא נעים לו, ק"ו שנכנס מישהו זר, ועוד הרבה פעמים משאירים דלת שלא סגורה לגמרי כי נכנסים הרי רק לרגע
אין לי חלילה שום דבר אישי נגדך, אדרבה מחכה לשמוע ממכן את הצד השני למה שלכן יהיה מותר???
כפי שכבר כתבתי לעיל במספר תגובות, אם מדובר בבדיקה או טיפול פולשני- באחריות הרופא לעשות זאת מאחורי וילון, ואם מזכירה נכנסת לחדר תוך כדי לא רואה בזה שום בעיה.
אם מדובר בביקור בו המטופל יושב לשיחה עם הרופא ג"כ לא רואה בעיה בכניסה לחדר.
אין פה שום סיטואציה מבזה.
וכן, מזכירה, זוטרה ככל שתהיה, שונה מכל אחד, כי היא חלק מהצוות הרפואי והתפקיד שלה מצריך לעשות זאת מפעם לפעם, כמובן ברגישות.

אילה שולמן

משתמש פעיל
כפי שכבר כתבתי לעיל במספר תגובות, אם מדובר בבדיקה או טיפול פולשני- באחריות הרופא לעשות זאת מאחורי וילון, ואם מזכירה נכנסת לחדר תוך כדי לא רואה בזה שום בעיה.
אם מדובר בביקור בו המטופל יושב לשיחה עם הרופא ג"כ לא רואה בעיה בכניסה לחדר.
אין פה שום סיטואציה מבזה.
וכן, מזכירה, זוטרה ככל שתהיה, שונה מכל אחד, כי היא חלק מהצוות הרפואי והתפקיד שלה מצריך לעשות זאת מפעם לפעם, כמובן ברגישות.
המציאות היא שהרב פעמים זה לא נעשה מאחורי וילון, לא תמיד יש אפשרות לפציינט לעלות על המיטה ממכלול סיבות, אני גם לא חושבת שיעזור לחנך את הרופאים, אני כן רציתי להעלות את המודעות למזכירות, שלא רואות בזה שום בעיה ונכנסות בלי למצמץ.
וכן גם אם הן לא מסתכלות לעבר הגבר או האשה שם עצם ההשפלה היא בכניסה ובאפשרות להכנס,
לא מבינה מה אתן לא מבינות אתן גם הולכות לרופא מידי פעם לא? אתן מרגישות בנוח אם המזכירה נכנסת ומוכנות לזה או לא?

מרניניג

משתמש מקצוען
אדרבה תחכימי אותנו מה זה אין מנוס???
מה מצריך מזכירה להכנס לרופא באמצע בדיקה ולא להמתין ולהכנס בין פציינט אחד לשני, אולי אם נבין לא נכעס
ותגידי לנו האם התשובה שאת עונה גורם גם לך להרגיש בנוח כשאת אצל הרופא ונכנסת מזכירה באמצע
דוגמאות? בבקשה:
הכנסת תיק רפואי, החתמה על מסמך חשוב שלא סובל דיחוי, הכנסת תוצאות בדיקות דחופות, ועוד.
וגם אני כמטופלת, מעולם לא הפריע לי שנכנסים לחדר, כל עוד אני יושבת על כסא לשיחה עם הרופא.
הרי כשמזכירה נכנסת הרופא מתייחס אליה ולא ממשיך לדבר איתי תוך כדי, אז המזכירה רואה אותי יושבת מול רופא. זהו.

אילה שולמן

משתמש פעיל
דוגמאות? בבקשה:
הכנסת תיק רפואי, החתמה על מסמך חשוב שלא סובל דיחוי, הכנסת תוצאות בדיקות דחופות, ועוד.
וגם אני כמטופלת, מעולם לא הפריע לי שנכנסים לחדר, כל עוד אני יושבת על כסא לשיחה עם הרופא.
הרי כשמזכירה נכנסת הרופא מתייחס אליה ולא ממשיך לדבר איתי תוך כדי, אז המזכירה רואה אותי יושבת מול רופא. זהו.
אכן אני לא מדברת על שיחה, המציאות היא שהרבה פעמים הרופא באמצע בדיקה, ודרך אגב כשהמזכירה נכנסת לתוך החדר לא תתמיד עוזר וילון...
כמה פעמים היה דחיפות ברמה כזו שחייבים להכנס באמצע, הרי כמעט לא ראינו רופא שקיבל איזה מסמך מהמזכירה ורץ לטפל בבעיה... כנראה שזה סובל דיחוי של כמה רגעים!
את האמת כולנו יודעים ש99% של המקרים זה לא דחוף על הרגע, ובמקרה של פיקו"נ אף אחד לא מדבר, ואף אחד לא מתלונן על כזה מקרה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
המציאות היא שהרב פעמים זה לא נעשה מאחורי וילון, לא תמיד יש אפשרות לפציינט לעלות על המיטה ממכלול סיבות, אני גם לא חושבת שיעזור לחנך את הרופאים, אני כן רציתי להעלות את המודעות למזכירות, שלא רואות בזה שום בעיה ונכנסות בלי למצמץ.
וכן גם אם הן לא מסתכלות לעבר הגבר או האשה שם עצם ההשפלה היא בכניסה ובאפשרות להכנס,
לא מבינה מה אתן לא מבינות אתן גם הולכות לרופא מידי פעם לא? אתן מרגישות בנוח אם המזכירה נכנסת ומוכנות לזה או לא?
תגידי את לא מבינה שלך, כן לך, יהיה בעיה של ייחוד אם הרופא,
אם המזכירה לא תעז להיכנס לחדר ללא קבלת אישור מקדים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה